B. Daškevičiaus baudą sumokės Lenkijos lietuviai? (7)

J.S. Kapas Berznyko kapinėse

J.S. Kapas Berznyko kapinėse

Seinuose veikiantis Vyskupo Antano Baranausko fondas pranešė, kad Palenkės vaivadijos savivaldos kolegijai Balstogėje apskundė Seinų miesto burmistro Jano Stanislavo Kapo (Jan Stanisław Kap) šių metų sausio 16 d. sprendimą neatleisti fondo nuo nekilnojamo turto mokesčio, kuris už 2013 m. kartu su mokesčiu už mokyklinį autobusiuką siekia daugiau kaip 35 000 zlotų.

Pasak fondo vadovų, Seinų miesto burmistro sprendimas nukreiptas prieš lietuvius, kadangi kitaip sunku paaiškinti sprendimą apmokestinti mokyklinį autobusą ir patalpas, kuriose organizuojama lietuvių kultūrinė veikla. Akivaizdu, kad tokių mokesčių savivaldybei nemoka Seinuose veikiančios lenkiškos mokyklos, nei miesto kultūros namai.

Š. m. sausio 16 d. rašte fondui, Seinų miesto vadovas pabrėžė, kad rūpinimasis lietuvių kultūra ir švietimu tai nėra ypatingos visuomenei reikšmės darbai, bet įprasta fondo statutinė veikla. Tuo tarpu, atleidimas fondo nuo nekilnojamojo turto mokesčio sumažins miesto pajamas ir taip bus pažeisti didelės visuomenės grupės (miesto gyventojų) interesai.

Vysk. A. Baranausko fondas rūpinasi „Lietuvių namų“ Seinuose bei „Žiburio“ mokyklos išlaikymu. Visas gautas pajamas skiria kultūros ir švietimo reikmėms. Fondo vadovai įtaria, kad Seinų miesto vadovybės sprendimai turi politinį atspalvį ir susiję su nuolat Lenkijoje eskaluojamais Lietuvos lenkų reikalavimais.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. pilietis:

  štai tokiais klausimais turėtų užsiimti ministras Linkevičius , o jis tik juokina svietą. Laikas būtų jau dirbti .

 2. Povilas:

  Linkevičius? Nejuokinkite! Vieną kartą buvo Seinuose – išsityčiojo ir su Seinų lenkais pabaliavojo. Lietuva visiškai nieko nedaro tame krašte – kažin ką veikia Lietuvos konsulatas Seinuose? Seinų m. savivaldybės tinklalapio švietimo skyriuje, kuriame išvardytos visos Seinų veikiančios mokyklos, “Žiburio” gimnazijos nerasite.

 3. Algis:

  Lenkija yra neofašistų valdoma valstybė, aršiausias Lietuvos priešas. o tenykštis burmistras- AK banditėlis.
  Gaila, kad šiuo metu nėra Lietuvoje valdžios, kuri gintų užsienio lietuvių teisęs, o valdžią užurpavusios kleptomanų
  gaujos, besirūpinančios tik asmeniniu turtėjimu.

 4. bartas:

  o kas mums tokią valdžią išrinko . Negi Lansbergio marsiečiai. “Populiariausio” politiko vadovaujama Lietuva vykdo “tautinę politiką”, palaižydami lenkams š…ną. Ir ko garukai dar norit. Statykit “šurikui” ir partijai paminklą..

 5. Povilas:

  Per 23 metus Seinų kraštą Lietuva pardavė Lenkijai už elektros jungtį ir pan. dalykus, tik nesitikėjo, kad Lenkija vis tiek pareikalaus savo Vilniaus krašte, ir be savo pergalės jame niekada nenurims.

 6. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Del tu dvigubu lenteliu uzrasu tai mano nuomone yra tokia. Lietuvoje NERA ne vieno policininko, Lietuvoje nera ne vieno valdzios atstovo, nera is viso valdzios…. ko gero tik kriminalinis elementas? Kodel taip manau? Ogi todel, kad matydami savo akimis istatymo pazeidima jo NEPASALINA! Jeigu tam pasalinimui reikia islaidu, tai atlikti pasalinima ir israsyti saskaita uz ta pasalinima. Jei nesumoka saskaitos…. arestuoti nama, jei dar nemoka….isvyti is namo… jei tam didzialenkiui yra smagu tyciotis is Lietuvos istatymu, tai pats laikas toki isgrusti….. ir tegu eina ir kudakuoja i lenkija.
  Tai ar yra Lietuvoje valdzia, policija?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: