A. Patackas. Atviras laiškas Mantui Adomėnui (73)

Algirdas Patackas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Algirdas Patackas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Atsimenu Tave kaip kuklų vaikinuką su kuprinėle, dar vyresniųjų klasių moksleivį, partizanų ryšininkės anūką, padedantį mums nesibaigiančiuose Sąjūdžio darbuose.

Tikėjomės Tave išaugsiant tvirtu Sąjūdžio vyru, įbūtinančiu Sąjūdžio idealus. Didžiavomės, kad Tu išvažiavai mokytis į Kembridžą, grįžęs įsijungei į akademinę ir politinę veiklą. Tačiau viskas pakrypo visiškai kitaip.

Paaiškėjo, kad Tavo pažiūros darosi vis labiau „neo…“, vis toliau nuo paprastosios Lietuvos, iš kurios gelmių esi kilęs.

Kentėjau, ilgai tylėjau, bet po Tavo staipsnio „Putinas „naudingų idiotų“ ieško dešinėje“ kantrybė baigėsi. Jame sieki įrodyti, kad „patriotizmas, šeima, religija – šie žodžiai tampa kertiniu Putino režimo moto, kaip kažkada caro Nikolajaus I, irgi siekiančio reakcingos ideologinės „restauracijos“, lozungu buvo tapę Православие, самодержавие, народность – „Stačiatikybė, patvaldystė, tautiškumas“.

Taip, Putinas pažodžiui seka imperine Rusija, tačiau tradicines lietuviškas vertybes – tėvynės meilę, pagarbą šeimai, atsidavimą tautai lyginti su imperine ideologija yra suktybė. Naudoji nedorus metodus – į vieną kokteilį suplaki opozicinius politinio elito linijai tinklalapius – „Tiesos.lt“, „Matrica Lietuvoje“, „Magdalena Šventoji“, „Ekspertai.eu“, „Alkas.lt“, „Propatria.lt“, „Versijos.com“.

Alkas.lt yra Lietuvių etninės kultūros draugijos tinklalapis, redaguojamas Jono Vaiškūno, Sąjūdžio žmogaus. Ekspertai.eu yra rimtas, su meniniu profiliu tinklalapis, pateikiantis daug netrivialios ir didžiųjų tinklalapių neskelbiamos ar nuslepiamos informacijos. Propatria yra aiškus intelektualinis dešiniojo jaunimo sparno tinklalapių lyderis, o Vilniaus intelektualų – Tiesos.lt.

Kiti suminėti tinklalapiai tėra marginalūs išdykautojai, žaidžiantys opoziciją, dominantys tik tokius pačius.

Putino doktrina yra sukurta jį supančios KGB aplinkos. Jų priešiškumas homoseksualams yra tiesiog primityvaus vyriškumo, puoselėjamo toje aplinkoje, atspindys; šeimos vertybės ten buvo kultivuojamos tik žodžiais, bet ne gyvenime.

Man Putinas ir jo Rusija buvo ir liks amžinu priešu. Bet – užpultas žurnalistų dėl įstatymo, saugančio vaikus nuo homoseksualų propogandos (Seime panašus įstatymas buvo atmestas), jis pažadėjo neskriausti homoseksualų Sočyje, bet nuo savęs pridūrė „No detei ostavte v pokoje“ – kaip normalus, vaikų turintis tėvas.

Vakarai, tokie, kokie jie yra dabar, man jau nėra vertybė. Vertybe jie buvo iki pirmo pasaulinio karo ir keletą metų po jo. Europa jau nėra nei Akselio  Miuntės (Axel Munthe), Fransua Mauriako (François Mauriac), Žoržo Bernanoso (Georges Bernanos), Rainerio Marijos Rilkės (Rainer Maria Rilke), Žilberto Čestertono (Gilbert Chesterton), Pjero Tejaro de Šardino (Pierre Teilhardp de Chardin), nei Konrado Adenauerio ( Konrad Adenauer), Roberto Šumano (Robert Schumann), Alčide de Gasperi (Alcide De Gasperi) Europa.

Ji serga senatviniu moraliniu vėžiu. Paskaityk brito Maiklo Buto (Michael Booth) straipsnį „Tamsos gaubiamos šalys“, kur Skandinaviją pažįstantis, joje gyvenęs autorius triuškina mitą apie laimingus ir sočius Danijos, Švedijos, Norvegijos, Suomijos gyventojus. Tai nereiškia, kad esu už išėjimą iš Europos Sąjungos – dabar tai būtų išdavystė, nes mums paskirta saugoti rytinį kuorą krikščioniškosios Europos Sąjungos pilies, kurią pradėjo statyti dar Karolis Didysis.

Į Tavo „naudingų idiotų“ sąrašą įtraukti ir „kažkada svarbūs buvę žmogaus teisių gynėjai, visuomenės gyvenimo šalikelėje pasilikę autoritetai, pajutę šiuose procesuose sau politinio „antrojo kvėpavimo“ galimybę“– tai yra disidentai. Ką gi, ačiū. Bet kodėl jie visi iki vieno stojo Klonio gatvės mergaitės pusėn? Negi ieškodami sau naudos, ko nedarė visą gyvenimą?

Į Klonio gatvės gynėjų gretas stojau vien dėl mergaitės, po makabriško antrojo bandymo ją paimti. Praleidau ten du mėnesius, budėjome ištisą parą su draugais savanoriais-kūrėjais, todėl žinau, kas ten iš tiesų darėsi, skirtingai nuo Tavęs ir panašių, kurie sėmėsi žinių iš laikraščių ir tinklalapių. Deja, žmogiškos silpnybės ten, Klonio gatvėje sukauptą jėgą suskaldė ir ištirpdė.

Dėl Eglės Kusaitės, pasimetusios merginos atvejo – ar Tu, Mantai, už tai, kad ją atiduoti FSB?

Negaliu sakyti, kad išdavei savo senelės partizanų ryšininkės idealus (be kita ko, talentingos rašytojos), bet Tavo ir į Tave panašių veikla padarė taip, kad nebegalėsiu balsuoti už konservatorius, jei tik sulauksiu rinkimų.

Jūsų jaunimas nėra vertas anų laikų jaunimo, jaunuosius konservatorius neveltui praminė „konjaunimu“ – jie iš Tavęs ir į Tave panašių paveldėjo visas blogybes ir yra užnuodyti karjerizmu.

Turi išties puikų išsilavinimą, kurio vertę mažina arogancija. Taikai į dešiniojo jaunimo lyderius, bet už Tave pranašesnis kad ir toks Vytautas Sinica, blaiviu mąstymu ir vidine darna pasižymintis paprastas vaikinas.

Rašai „naudojama paprasta, bet efektinga schema „(paprasti) žmonės prieš (korumpuotą, susimokiusį) elitą“. Taip, išties tauta sukilo, ir ji anksčiau ar vėliau laimės – lygiai taip, kaip anksčiau ar vėliau laimi tiesa.

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

73 komentarai

 1. Vidmantas:

  Pritariu gerbiamo A. Patacko mintims. Aš irgi apie 20 metų balsavau už konservatorių partiją. Deja dėl tokių žmonių kaiip Mantas Adomėnas ir ne tik dugiau niekada už šią partiją nebalsuosiu, kuri ruošiasi parduoti Lietuvos žemę.

  • Bronius Kapočius:

   Puikus A.Patacko straipsnis. O dėl partijų …mano nuomonė lieka ta pati- gerų partijų nėra. Vien tik sau naudos ieškančios ir nepagrįstai susireikšminančios; neįnešančios jokio indėlio į greitesnį Lietuvos vystymąsi ir moralinį tvirtėjimą;tapusios korupcijos ir kitų nusikaltimų garantu; tebedangstančius sovietinius nusikaltimus Lietuvai ir jų vykdytojus; tebemanipuliuojančios tautiečių jausmais ir lūkesčiais; užmirštančios, kad, net visas jas kartu paėmus, tėra menka Lietuvos gyventojų dalis. Vis dėl to iš visų šių netikšų šiandienai tapti švaresne turi tik TS-LKD .

 2. Tęsėjas:

  Dar prieš maždaug 7-8 metus kreipiausi į Mantą dėl vis dar nutylimos garbingiausios ikikrikščioniškosios Lietuvos praeities. Matau, kad kalbu ne su lietuvių dvasios žmogumi bet kaip su vakariečiu, kuriam viskas kas lietuviška yra svetima. Kuo toliau tuo labiau pasitvirtina mano nuojauta. Gaila mūsų jaunimo o kartu ir Lietuvos! ALGIRDAI, garbė Tamstai!!!

  • Bronius Kapočius:

   Ar tai, kas po krikšto yra svetima Lietuvoje ? Kiekvienoje šalyje buvo pirminės religijų sampratos. Nuo jų atitolo praktiškai visos šalys- tai jų tamstos mintimis jau nebėra? Didžiausiu noru sunaikinti religiją ir tikinčiuosius pasižymėjo bolševikai. Šis jų noras be pėdsakų neišnyks dar labai ilgai. Demokratija bolševizmui labai pakanti, bet kitos padoresnės už demokratiją Žmonijos egzistavimo būsenos dar neatrasta…

   • Kemblys:

    Bronius Kapočius:
    ,, bet kitos padoresnės už demokratiją Žmonijos egzistavimo būsenos dar neatrasta…”.

    Nieko atradinėti nereikia, reikia prisiminti gentinius visuomenės santykius.

    • Bronius Kapočius:

     ….o dar anksčiau buvo akmens amžius…o dar anksčiau….dabar yra branduoliniai ginklai- siūlai grįžti į pradžią, juos panaudojus? Ir tai protingas tavo siūlymas?…

     • Kęstutis:

      Krikščionybė – skęstantis laivas… Pats laikas ieškotis gelbėjimosi valčių… EU – krikščioniško prievartinio vienijimo palikimas..

      • Jt:

       Žiūrėk, kad tik nepaskęstum:). Ir kas gi tave išgelbės? Tikriausiai pagonių stabai, koks žaltys, susirangęs priepečky arba Kiškių dievas, o gal kokie nors burtai? O gal pagonybė, sukergta su krikščionybe? Mirk juokais:).

       • Kęstutis:

        Labai čia neįsižeidinėk, bet jau pradėk ruoštis Vū-dū apeigoms, vėl tą vargšą lavonėlį gaivinti… Kiek supratau, kad apie 2000 metų taip ir nepavyko atgaivint… Na bet nieko tokio – šiemet gal ir pavyks… Jūs tik būtinai neužmirškite sunešti aukas ir dar pagarbinkitę išrinktąją tautą, o visa kita, ne taip jau ir svarbu…

        • Jt:

         Nepainiok – vargšas lavonėlis esi tu.

        • Kęstutis:

         Jei manot, kad esate pakankamai išsilavinęs ir galite šiuo klausimu padiskutuot – prašom… O tai, kad pasakiau, jog krikščionybė – skęstantis laivas, argi tai ne tiesa? Gal Europoje, ar kitur pasaulyje daugėja krikščionių, statomos naujos bažnyčios, krikščionybė plečią savo įtaką? Tai, kad silpsta krikščionybės įtaka – akivaizdu ir Lietuvos pastangos vargu ar ką bepakeis (kaip ir gelbėjimas “euro”)… O aš asmeniškai laisvas rinktis Tikėjimą, Dievą, Dievus arba netikėjimą . Man atskaitos taškas Lietuva ir lietuvybė, o po to – visa kita, kas galėtų padėti stiprėti Lietuvai. Dėl lietuvybės stiprėjimo galėčiau būti ir krikščionis, ir musulmonas, ir budistas – krikšnaistas :)… Kai pradedu bendrauti su lietuviu (arba ne…), save laikančiu krikščioniu, užduodu klausimą – kas tau pirminis Lietuva ar krikščionybė. Jei Lietuva, tada mes bendraminčiai ir žmogaus tikėjimas, bet koks, ar netikėjimas visiškai neturės įtakos mano asmeninei nuomonei apie tą lietuvį (ar ne lietuvį). Bet jei žmogus žino tik “krikščioniškas tiesas” – na tada tegu bus pagarbinta “išrinktoji tauta” pypt … A.Patacką laikau krikščioniu, kuriam lietuvybė pirminė, o krikščionybė antrinė, žmogus taip supranta Lietuvos išsigelbėjimą – “saugant rytinį bokštą”… tokia jo nuomonė, kuri gerbtina, bet man nepriimtina. Nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atgimimo mitingo -1987 rugpjūčio 24 dienos, nusprendžiau – privalau tapti tikru krikščioniu, nes tada atrodė, kad lietuvybė tapatu krikščionybei… Bet dabar galiu pasakyti, kad tada tik sutapo krikščionybės ir lietuvybės tikslai. O iki sovietmečio ir po jo, Vatikano tikslas – gesint lietuvybę (ne tik) ir visuotinė globalizacija po krikščionybės vėliava…

     • Kemblys:

      Broniau, ar suvoki Gentį? Kuo siejasi branduoliniai ginklai su dabartiniais valstybiniais visuomenės SANTYKIAIS, arba santykiais tarp tavo šeimos narių? Parašyk ką nors protingo.

 3. deja:

  konservai supuvo . Ir jei ten dar liko sveikų piliečių , jie skubiai turi atsiskirti nuo savo arogantiško elito . Vien tas faktas , kad atviras antivalstybininkas Europarlamente balsuoja teisingiau , negu buvęs sąjūdžio pirmininkas , daro mums GĖDĄ. Gal tas diedukas mygtukų nesugraibo , gal neprimato ? – bet greičiausiai , kad ir nebesuvokia.

  • N:

   Suvokia, nenuvertink dar jo taip.

  • Rasa:

   Suvokia. Juk įvertino: jo nuomone, Lunaček rezoliucijoje nieko blogo nėra. Tik menkučiai įpareigojimai valstybėms narėms sukurti įstatyminę bazę, užtikrinančią LGBT reklamavimą, sveikatos priežiūrą (kokios kitokios nei visiems piliečiams sveikatos priežiūros reikia translyčiams ir interlyčiams asmenims – lyties keitimo operacijų?), “tolerancijos ugdymą” mokyklose (vaikučiams pasakojant pasakėles apie Džoną ir Piterį ar Meri ir Keri?). Ir visa tai iš biedno lietuviško biudžeto? Be viso to, numatoma rinkti duomenis ES lygiu, lyginti vienas šalis su kitom. Tam reikės naujų postų ir tt ir tp

 4. Kęstutis:

  Niekas taip negadina,kaip valdžia,o ypač jaunus žmones,išsilavinimas bevertis,netgi kenksmingas jeigu žmogus amoralus.

 5. Suvalkietis:

  Pritariu Algirdo Patacko kiekvienam šio straipsnio žodžiui. Ačiū Algirdai, už paprastai ir vyriškai pasakytą teisybę.

 6. Tęsėjas:

  Broniui Kapočiui! Patariu paskaityti priešistoriko ir poligloto Česlovo Gedgaudo knygos “Mūsų praeities beieškant” psl. 9,10.

 7. pažanga:

  Neonaciai kelia galvas, vienas iš jų – A.Patackas skleidžiantis melą apie lietuvių išskirtinumą. Liaudies vardu kreipiamės į Seimą ir Prezidentę reikalaudami duoti atkirti kylančiam fašistiniam gaivalui. Kaip teisingai pastebėjo daktarė Nida “Tauta kuri pasiduoda demagogų kerams -niekada nesukurs pažangios, demokratiškos, gerovės valstybės” (N.Vasiliauskaitė, Raštai, 55t, 220psl). Neofašistų kuriamas “ES baubas” labiausiai naudingas kriminaliniam Putino rėžimui kuris siekia įkaltį pleišta tarp Lietuvos ir Europos Sajungos ir sugrąžinti mus į rytų erdvę. Geriausi skiepai nuo to yra gylesnė eurointegracija.

 8. lopsines:

  Perskaiciau abi puses, abi pucia partines dudas. Priesai vienija, uz ju abu ir kabinasi, bet ne ten iesko. Pasaulio politinis klimatas: scenarijai,galia,tvarka kuriama ne Europoje. Jos galia tik ziniasklaidoje, o is tikruju, tiems kurie uzsako pasauline muzika ji viso labo F*** ING EUROPE. Tos valstybes, ju veliavos ju tradicijos, ju skirtingos kalbos jiems atgyvena ir trugdis. Ten savokos kitos. Gyventojas.Vartotojas.Darbo Jega. Teritorija. Istekliai…
  Bukim saziningi, neuzmerkinekim akiu kitiems, mokekim tai paaiskinti, o ne klaidinti.

  • prašalaitis:

   Jūs visiškai teisus. Besikapstydami savo šiukšlyne ir besidairydami, anot Patacko, iš rytinio krikščioniškos europos pilies kuoro, ar neateina maskolis Vovka, net nepastebėsim kaip būsim suvirškinti kur kas rimtesnių jėgų. Negi kažkoks socialinis nulis – adomėnas – gali taip “užkabinti”, kad net rašyti apie reikia, gėdinti, apeliuoti į jo sąžinę? Nulis – jis ir Afrikoj nulis.

 9. algirdas:

  Pritariu Patacko kiekvienam zodziui apie M.Adomena.Ir mano nuomone,Adomenas yra arogantiskas ir i Lietuva ziuri kazkaip netaip kaip visi.Kazin kodel zmogus ,kiles is Lietuvos patriotu seimos taip pasikeites-matyt musu jaunima labai gadina buvimas valdzioje ar per geri atlyginimai.Pagarba Algirdui Patackui,parasiusiam si straipsni ir pataikiusiam i desimtuka.Tokia daugumos mano aplinkos zmoniu nuomone.

 10. pažanga:

  Viso pasaulio pažangioji bendruomenė protestavo prieš svastikomis pasidabinusių radikalų andidemokratinį maršą Gedimino prospektu, tai kelia didelį demokratinių viso pasaulio jėgų susirūpinima dėl populistinio gaivalo išvešėjimo nederamo teisinei demokratinei valstybei, taip saujelė radikalų su A.Patacku priešakyje daro gėda Lietuvai prieš visą tarptautinę bendruomenę. Lietuva pasirinkusi Europietišką vystymosi kelią nepakes tokių nacionalbolševikinių atmatų ir siūlau imtis veiksmų kad ateityje būtų užkirstas kelias Lietuvos valstybės griovimui.

 11. Žaltys:

  O aš Garliavoje nebudėjau. Nes tai būtų dar labiau trikdę žmonių normalų gyvenimą. Kai šaudomi teisėjai, jokia saviveikla negalima. Patackas šiuo metu yra suinteresuotas asmuo. Kuomet viskas bus ištirta ir paskelbti teismų nuosprendžiai, tuomet kai kam tektų gyviems į žemę lįsti iš gėdos. Šitas seimo nario straipsnis yra apgailėtina savireklamos versija, daugybė nuorodų, palyginimų, bet kam to reikia? Seimo narys privalo eiti savo pareigas, dirbti pagal statutą, o ne vaidinti tautos išminčių.

  • L:

   Matote Tamsta, tiems senukams, su kuriais jau nelabai besiskaito, pavydas bambą graužia. Todėl jie lėkė į Garliavą palaikyti nusikaltėlių, grasino susideginti, rašė straipsnius apie antros mergaitės sauskelnes kaip ginekologai, lakstė su Dievo paveikslu, jį taip išniekindami, prisitraukė naivius disidentus kunigus ir vienuoles. Dabar aišku, jie norėtų, kad to nebūtų buvę, nes taip parodė, kas iš tikrųjų jie yra. Valstybėje yra daug netvarkos, korupcija kiekviename žingsnyje, bet ne tokiu būdu reikia su tuo kovoti. Asmeniškai susidūriau, kaip tie dabartiniai “kovojantys” senukai, kurie galėjo savo laiku sukurti sąžiningą valstybės struktūrą, patys reikalavo korupcinių veiksmų dėl savo pažįstamųjų verslo (matyt, ne už ačiū). Man irgi neaišku, kodėl, kai tie patys senukai lėkė į Garliavą palaikyti tvirkintojo nusikaltėlio šeimos, dabartiniai visuomenininkai mandagiai tylėjo? Todėl nepasitikiu tais “kovotojais”, kurie reikalavo Linčo teismo nekaltai motinai (tai baisiausias nusikaltimas prieš motinas), taip norėdami sugriauti tokią dar trapią teisinę sistemą, nepasitikiu tais, kurie, pasinaudodami kremliaus inspiruotų gėjų įžūliais veiksmais, gręžiasi į tą patį kremių, atseit, kovodami prieš paleistuvystę (Gražulio tipo žmonės), nepasitikiu tais, kurie rengia referendumą dėl žemės su paslėptu tikslu išstoti iš ES. Adomėnas nestovėjo patvoryje, daug efektyviau kovoja prieš paleistuvystę, nei Gražulis ir kiti rėksniai (jis pasikviečia autoritetingus žmones, kad paaiškintų tą situaciją – tai girdėjau jau prieš keletą metų, kai jūs dar kovojote su menama “pedofilija”) ir visiškai ne arogantiškas (tai šmeižtas), bet išsilavinęs, kylantis naujas politikas, kuriam Landsbergio šalininkai, išnaudodami tą senuką, visaip kiša koją, nes pavydi (o Tamsta, Patackai, ne šiaip sau dėl Landsbergio televizijos studijoje metei stiklinę – esi jo gvardietis).O gal jie ne tik pavydi, bet Adomėne mato potencialų politiką, kuris kremliaus užmačioms labai neparankus (man įtartina tai, kad tų visuomenininkų ir “kovotojų” senukų veiksmai labai parankūs kremliui – kad ir įvykiai Garliavoje ar referendumas dėl žemės). Man labai įtartina, kad tų senukų jauni šalininkai viską daro, kad sugriauti TS/LKD partijos vientisumą (buvo juokinga žiūrėti, kaip jų sukelti iš lovų neįgalūs ir sergantys senoliai lėkė balsuoti už Landsbergį partijos pirmininko rinkimuose, o kai vis tiek pralaimėjo, rėkė, kad kažkas “chimičino” – o tai melas, nes buvau rinkiminėje komisijoje ir žinau tikrai, kad to nebuvo).

 12. Gero idealisto geri norai,liks tik norais! p.Patackai,gl pasiskaitykite istorija ir parodytkite kur laimejo “Tiesa”! ar tai Stalino pergale pries Hitleri? ar tai Amerikos “salto karo” ideologoja pries TSRS? nejuokinkit zmoniu,cia tik dvi pasauleziuros,sistemos ir t.t. Tiesa nekad nelami,ji vis makaluojasi viduryje ir prie galo,nes jei visa laika gale laimetu tiesa,tai pasaulis jau butu priartejas pries “ROJAUS”,bet kiek egzistuoja zmogus tiek egzistuoja nedorybes,melas,apgaules,karai ir niekur ta tiesa nieko engalejo. bet tiketi aisku reikiataip lengviau gyventi,bet gyvnimas nuo tois esmes nepasikeis. Kiek zmones betikejo i Dieva jis neatsirado ir jiems nepadejo

 13. Dekingas autoriui uz straipsni.Kai Lanzbergis sake, nesvarbu kuo buvai bet kuo tapai.Man Lanzbergis buvo vadas. Dabar jis man menkysta , kaip ir sis karjieristas. G.Miliauskas.Parlamento gynejas. Tautinininkai turi susivienyti ir iskelti kandidata i prezidentus.

 14. Jolė:

  Laimė, kad turime Patacką. Turime išmintingą ir dorą lietuviškos savasties sergėtoją, kuris drąsiai gali pasakyti menkystoms – “Naudoji nedorus metodus”.
  Po šių žodžių turėtų TS -LKD atsisveikinti su šiuo arogantišku, nedoru partiečiu.
  Tik kažin ar taip įvyks, nes tokių pat jau prisiveisė daug.
  Todėl belieka atsiminti “kad nebegalėsiu balsuoti už konservatorius…”.
  Nepamirškim, juk rinkimai jau greitai.

 15. ugnis-pažangai:

  O kokios srities ta daktarė Nida.TS-LKD konservatlyberastų ir prezidentės asmeniškai, strategijos ašis tokia, 1 – kuo skubiau įsivest eurą [nors jis ir nachren niekam nereikalingas] tuo pačiu visiškai sunaikinsim nepriklausomybę, ir suverenitetą, 2- visus žemėje esančius gamtos turtus – pervest valdyt ŠEVRONUI, 3- AE- ENERGETIKĄ -HITACHI firmoms,3- ŽEMĖS ŪKĮ – Belgijos, Danijos, Olandijos ir t,t ūkininkams , 4-ŽEMĘ- išparduot užsieniečiams , 5;- SUNAIKINT VISUS LIETUVIŠKUS BANKUS – ATIDUOT BANKINĘ SISTEMĄ IR BANKUS Į ŠVEDIJOS BANKININKŲ RANKAS, 6 – VISUS LIKUSIUS LIETUVOJ BUDULIUS, PASODINT ANT ADATOS, ARBA PAVERST ALKOHOLIKAIS DEGENERATAIS, 7 – ĮVEST LIETUVOJ VIENPARTINĮ TS-LKD KONSERVATLYBERASTINĮ BURŽUAZINĮ FAŠISTINĮ VALDYMĄ , 8;- ĮSILEIST Į LIETUVĄ BABAJŲ, AFRIKIEČIŲ RUSŲ, BALTARUSIŲ, UKRAINIEČIŲ ,-IŠ JŲ UŽDIRBTŲ PINIGŲ LAIMINGAI GYVENT KLANUI JŲ VAIKAMS ANŪKĖLIAM, IR TEISĖSMAUKOS MINISTERIAMS, TAI MAŽDAUG 120–170 TŪKSTANČIŲ LIETUVOS KONSERVATDEGENERATŲ GAUJOS NARIAMS, JŲ NIEKADOS DAUGIAU IR NEBUVO, O ŠTAI PADEDAMI EURO SOJUZO IR NATO, SUĖDĖ 3 MILIJONUS, 500 TŪKSTANČIŲ LIETUVIŲ IR SUNAIKINO VALSTYBĘ, IŠSIRINKIT VĖL GRYBAUSKAITĘ SU KONSERVŲ ŠUTVE JIE TIKRAI ĮGYVENDINS ŠIUOS ĮSIPAREIGOJIMUS, GALIT TUOM BŪT TIKRI…

 16. pažanga:

  Draugas M.Adomėnas jau sajūdžio metais pasižymėjo kaip tvirtas, nepajudinamų pažiūrų demokratas, daug nuveikes Lietuvos labui rūsčiais krizės suvaldymo metais, dalyvavo Europietiškos Lietuvos statybose, šiandien jis Eurointegracinio sajūdžio spartuolis. Pasižymintis puikia erudicija, kuklumu ir analitiniu mastymu M.Adomėnas yra mūsų šviesulys ir puikus kandidatas į prezidento postą.

  • LosAngeles:

   🙂 🙂
   O cia tai suprantu… O cia tai ruporas. Kaip ‘senais gerais laikais’. Paziurejus 50m kronikas apie ‘savanoriska ir entuziastinga’ stojima i kolukius ar revoliucijos metiniu minejima, apima realus jausmas kad ten dalyvavote… Gal net autoriumi buvote? Ar cia taip ‘..puikia erudicija, kuklumu ir analitiniu mastymu..’ stiliu gerai ivaldete. Ko vertas vien ‘..draugas Adomenas..’!!!
   Pazanga, i sviesu rytoju, penkmecio planus per tris metus, tautoms- taika: valstieciams- zeme; darbininkams- fabrikus, … na kas ten dar… priminkite prasau, nereikes i muzieju eiti

 17. aldona:

  Viena dar islikusiu rusenanciu zariju tautos sazines aukure .Zmogus kuriuo pasitikiu.

 18. aldona:

  O Adomenui linkiu ir toliau …”ropok aukstyn…ropok aukstyn…” Tokiu ropojanciu mutantu vis daugiau ir daugiau .

 19. Leonas M.:

  Ačiū gerb. Algirdui už objektyvų ir motyvuotą straipsnį. Gera ir gražu, kad Lietuva turi tokį tvirtą Tiesos ir Teisingumo riterį, nuoširdų ir ištikimą Lietuvos ir lietuvių tautos patriotą. Daugeliui iš jo tik mokytis ir mokytis. O kai kurių jaunų politikų, palaksčiusių metus kitus užsienyje arogancija ir daugiažodžiavimas, primena kaimo gaidžiokų giedojimą. Triukšmo ir puikybės daug, o naudos jokios.

 20. partizanas is Londono:

  Kodėl A.Patackas neišdrįsta viso to pasakyti apie visus konservatorius ir “tėvelį”? “Tėvelis” irgi pradžioje buvo perspektyvus…

 21. GERBIAMIEJI:

  Dažniau paskaitykite prorusiškų “N”, “Nepaolitiko” ir į juos panašių komentarus ir suprasite, kad M. Adomėnas – teisus.
  Aš pats simpatizuoju tautininkams, tad tikiuosi, kad tokie kaip “N”, “Nepolitikas” ir šiesų ir yra nepolitikai ir su tautininkais nieko bendro neturi! Tikiuosi. Nes jei turėtų – tai vargu ar sugebėčiau ir toliau simpatizuoti tautininkams.

 22. APKALTA:

  DĖL SNORO AFEROS D.GRYBAUSKAITĘ – LANDSBERGIO MARIONĖTĘ Į KALĖJIMĄ!

 23. Europa Tai Jėga:

  Praėjo penkeri metai nuo to meto kai tauta pakvietė Dalią Grybauskaitę užimti Lietuvos prezidento pareigas, šie penkeri metai buvo pilni didžių permainų kultūros, politikos, meno ir ekonomikos srytise, išgražėjo mūsų miestai, pakilo gyvenimo kokybė, išaugo žmonių pasitikėjimas Seimu. Penkerių metų rezultatai patvirtina kad esame teisingame kelyje ir nuteikia optimistiškiau žvelgti į ateitį. Tauta nemato geresnio kandidato sekančius penkerius metus užimti prezidento postą, todėl ryšium su artėjančia vasario 16osios valstybine švente visų lietuvių vardu prašome drg Dalią prisiimti dar penkerius nelengvus tarnystės žmonėms metus.

  • LosAngeles:

   …pilni didziu permainu … isgrazejo musu miestai… pakilo gyvenimo kokybe… isaugo zmoniu pasitikejimas seimu…???
   Klausykite, kur jus gyvenate? Akivaizdziai ne Lietuvoje. Pas jus gal ir ‘pakilo, isaugo, isgrazejo’, o Lietuvoje, deja, viskas atvirksciai. Dziaugiuosi uz jus ir siunciu labu dienu. Grizkite mielasis i Tevyne, bendrai suremsime pecius pries liaudies priesus, kad ir cia pakiltu.

 24. Algirdas Markūnas.:

  Pritariu Algirdai Tavo mintims, kartu pasveikindamas su Tavo, kartu ir mano… vardadieniu… Linkiu laikytis kol leis sveikata. Mes visada su tavimi, bičiuli.

 25. Floridietis:

  Per visą žmonijos istoriją tas pats ir tas pats per tą patį: nusenę, viena koja grabe stovintieji niurzgia: “Kai mes buvome jauni, moralė buvo aukštesnė, visuomenė dvasingesnė, jaunimas padoresnis, vertybės kilnesnės, o dabar tai….” Prieš 100, 500, 1000 metų – visada buvo lygiai tas pats. Tik apmaudu, kai atskiri seniai būna karingi, agresyvūs niurzgliai kaip Patackas – jis mėto stiklines į jam nepatinkančius, aiškina visi Lietuvos teismai visuose Lietuvos pakraščiuose bei jos centre, jų tarpe Aukščiausiasis Teismas yra pedofilų klano rankose ir visi teisėjai bei teisėjos – pedofilai ir pedofilės. Ir panašias nesąmones, kuriomis jie šmeižia savo valstybę, savo tautą prieš pasaulį, kasasi po nepriklausomos Lietuvos pamatais.

 26. Vytas:

  Patackai, kada pradėsite vardinti pedofilų klano narius. Kodėl slepiate, dengiate? Juk žinote kad jų visur pilna, visi teismai, beveik ir visa valdžia jų rankose, visa didžioji spauda taip pat. jie visur suja, papirkinėja žurnalistus, užsakinėja straipsnius, samdo komentatorius, bet niekas jų niekada nematė, nepažįsta, negali į vardinti. Vargšai jūs, vargšai, violetiniai pamišėliai kedopedai.

 27. Amerikietis:

  Skaitant tokius straipsnius tokiuose leidiniuose kaip šis, Ekspertai, K Komentaras, Laisvas Laikraštis, apima nykus jausmas ir kyla klausimas – iš kur Lietuvoje atsirado tiek visiškų, kraštutinių kvailių, kurių stipriais, bet primityviais jausmais manipuliuoti yra visų manipuliatorių džiaugsmas? Amaudu, kad nė ketvirčio amžiaus laisvi nepagyvenę jau inirtingai kasatės po savo valstybės pamatais ir griaunate ją su didesniu entuziazmu, negu kai ją steigėte.

  • L:

   Jie nesuvokia, būdami seni, kad jais manipuliuoja, protas jau nebe tas. Aš kartais irgi stebiuosi, kaip taip gali būti, bet kai pabendrauju su savo tokio pat amžiaus pažįstamais, suprantu, kad amžius tikrai daug ką reiškia. Be to, politikoje gan sunku susigaudyti, kiekvienas pila vandenį į savo malūną. Mano pažįstama, buvusi intelektuali inteligentė ir patriotė mokytoja skaitė tik vieną laikraštį “Lietuvos žinios”, kai jam dar vadovavo Vasiliauskas ir žiūrėjo tik Krivicko laidas, o dar Landsbergis pasakė! Todėl ji Venckienę pradėjo vadinti antrąja Žana d’ Ark. Ir ką jai padarysi, ji buvo šventai įsitikinusi , kad pedofilai visur knibžda. Dabar jau nieko nekalba ta tema, gal kažką suprato (nes neliko ir Vasiliausko tam laikraštyj ir Landsbergis dabar tyli šia tema). Taip ir Patackas – argi protingas žmogus griautų tai ką sukūrė – juk tie sumarazmėję patriotai dabar jau dirba prieš savo Lietuvą – ir ką tu jiems padarysi..

  • Sėlis:

   Cia tau asmenybes susitrejinimas, ar ka?

  • LosAngeles:

   Tai tamsta floridietis Vytas, amerikietis Vytas, Vytas is amerikos, ar ??? Neskaitykite jei tamstai taip nepatinka. Sedite uzjuriuose, ten kaip cia kazkas sake ‘pakilo ir isgrazejo’ vat ir dziaukites. Ir mes uz jusu sekme dziaugsimes. O jei jau taip sirdi sopa tai grizkite ir dirbkite ‘vardan tos Lietuvos’. Juk turi kazkas tuos ‘atkasamus pamatus’ vel uzkasti. Kas gi dar jei ne JUS. Laukiame mielasis, nesuveluokite, nes pamatai griuna

 28. Algimantas:

  Labai reikalingas ir taiklus Algirdo Patacko straipsnis. Pasiklydo liberalizmo liūne Mantas Adomėnas. Labai stebina Adomėno vidinis pyktis, neapykanta

 29. ugnis - amerikiečiams:

  “Įtikinamesnis bei geresnis yra toks paaiškinimas: išvardintų sambūrių dalyviai yra ne marginalai ir keistuoliai, o normalūs savo valstybe ir jos realiomis problemomis susirūpinę piliečiai, kurie yra patriotiški ir konservatyvūs, o pažiūrų ir interesų panašumas skatina atskirus sambūrius telktis į platesnį judėjimą; tariama jų prorusiška pozicija tėra konservatorių demagogija.konservatorių partijos, ir kitų sisteminių partijų cinizmas ir oportunizmas yra toks akivaizdus, kad jo niekaip nepavyks paslėpti nei rūpestingai puoselėjant įvaizdį, nei konstruojant sofistines koncepcijas, nei gąsdinant tariamomis grėsmėmis. Daugelio Vakarų valstybių „centro dešinės“ partijos jau spėjo įsitikinti labai paprastu dalyku: jei nenori, kad piliečiai politikų nelaikytų cinikais, oportunistais ir sukčiais, reikia tiesiog tokiems nebūti; priešingu atveju visuomenė iškels kitus politikus Sisteminės partijos.nebeturi jokių idėjų ir principų, jokios atsakomybės, gal vienintelis juos telkiantis principas yra noras būti valdžioje.Manau per didelė garbė, analizuoti kiekvieno susireikšminusio kvailelio postringavimus, yra svarbesnių Lietuvai darbų.

 30. GINTARAS SUSKIUI adomėliui:

  AŠ GI TAU , SUSKI, SAKIAU ,KAD PATACKAS TAU Į GALVĄ BŪTŲ DAVĘS JEIGU BŪTŲ BUVĘS MANO VIETOJE PRIE SEIMO SAUSIO 12D.KAI TU, SU SAVO SUSKIAIS KONJAUNUOLIAIS , DALINAI SAVO NUSUSUSES NEUŽMIRŠTUOLES ,O MANE ,NEPRIĖMUSĮ “TAVO ŽENKLO” PAVADINAI NACIU. NA VA IR GAVAI SUSILAUKĘS SAVO EILĖS. TU SUSKI ,NIEKADA NESUPRASI,KAD NE SUSKIAI RENKA ŽENKLUS TAUTAI,O TAUTA LAIKO SAVO ŽENKLAIS TAI – SU KUO GIMĖ. VISA KITA – APSIGIMIMAS IR TU PIRMIAUSIAS PAVYZDYS KAIP TAI ATRODO. P.S. KAS PALAIKO ,PRAŠAU ,RASKITE BŪDA PATEIKTI PAGAL PASKIRTĮ.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: