Pagerbtas pirmojo žuvusio už Lietuvos nepriklausomybę Lietuvos kariuomenės savanorio atminimas (nuotraukos) (0)

Kėdainių rajono savivaldybės nuotr.

Kėdainių rajono savivaldybės nuotr.

Vasario 7 d., penktadienį, buvo pagerbtas Povilo Lukšio, pirmojo Lietuvos kariuomenės savanorio, žuvusio už Lietuvos nepriklausomybę,atminimas: padėta gėlių bei uždegta žvakelių prie paminklo P. Lukšio žūties vietoje Taučiūnuose bei Kėdainių Dotnuvos gatvės kapinėse ant jo kapo.

Pagerbimo iškilmėse dalyvavo Kėdainių rajono meras Rimantas Diliūnas, mero pavaduotoja Nijolė Naujokienė, tarybos sekretorė Aldona Paškevičiūtė, tarybos narė Zita Civilkaitė, Vilainių seniūnas Antanas Bružas, Kauno apskrities Vytauto Didžiojo šaulių II rinktinės atstovai, Kėdainių šaulių kuopos atstovai ir kt. 

1919 m. vasario pradžioje ties Kėdainiais vykusios kautynės turėjo įtakos šalies laikinosios sostinės Kauno ir jaunos Lietuvos Respublikos likimui. Kėdainiai tuo metu buvo svarbūs ypač dėl to, kad saugojo Kauno prieigas, tad mūšiai ties Kėdainiais buvo pasipriešinimo bolševikams labai svarbi dalis.

Kėdainių miestą gynė Panevėžio ir Kėdainių savanoriai, kuries vadovavo Panevėžio rinktinės vadas karininkas J. Variakojis bei Kėdainių srities apsaugos viršininkas karininkas J. Šarauskas. Tarp pirmųjų savanorių buvo ir Povilas Lukšys. Žuvo jis vykdydamas žvalgybą ir netikėtai susidūręs su priešu.

Po mirties apdovanotas Vyčio kryžiumi. Jo vardu pavadintos gatvės Kėdainiuose ir kituose Lietuvos miestuose bei geležinkelio stotis.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: