Seimo vicepirmininkas J.Narkevičius dėl lenkų grasina sukelti Maidaną Lietuvoje (7)

K.Čachovskio nuotr. (DELFI)

K.Čachovskio nuotr. (DELFI)

Dėl neva ypatingai paminamų lenkų tautinės mažumos teisių Lietuvoje mūsų šalį, jos vadovus ir koalicijos partnerius tarptautinėje erdvėje kompromituojanti Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) toliau nerimsta. Šįkart suspindėjo Seimo vicepirmininkas Jaroslavas Narkevičius, davęs interviu Lenkijos laikraščiui „Nasz Dziennik“.

„Lietuvos rytas“ rašo, kad interviu išspausdintas rubrikoje „Lenkijos pakraščiai“ ir pavadintas „Lenkų Maidanas Lietuvoje?“. Jame Lietuvos politikas nevyniodamas žodžių į vatą rėžia, kad lietuviai nori sunaikinti vietos lenkus, tačiau pasiduoti neketinama ir ruošiamasi sukelti sumaištį visoje Lietuvoje.

„Lietuvos rytas“ rašo, kad ketvirtadienį įvykęs antrosios pagal dydį Lenkijos opozicinės partijos „Įstatymas ir teisingumas“ delegacijos vizitas – reakcija į skandalingus J. Narkevičiaus pareiškimus. Lenkijos politikai atvyko gelbėti tautiečių.

J. Narkevičius interviu sako, kad Lietuvoje vyksta kone prievartinis lenkų lituanizavimas, kai vaikus verčiama vesti į lietuviškas mokyklas, šeimose kalbėti lietuviškai. Jis kursto Lenkijos politikus aktyviai kištis į situaciją Lietuvoje – padėti Lietuvos lenkams, nes ir pačiai Lenkijai bus geriau, jei kaimyninė valstybė bus stabili, o ne sumaištyje. „Vertėtų paklausti, ar Lenkija kitoje sienos pusėje nori turėti stabilią ir draugišką šalį, ar šalį, kurioje nevaldoma vidaus padėtis. Šiandien Lietuvoje padėtis kaip tik tokia. Lenkijos valstybė turėtų veikti ne tiek savo tautiečių Lietuvoje atžvilgiu, kiek savo kaimyno atžvilgiu, iš kurio tikimasi, kad jo vidaus padėtis bus stabili, kuris yra prognozuojamas ir neturi vidaus problemų, kad ir jėgos pobūdžio“, – sako LLRA atstovas.

Jis paaiškino, kad ne be reikalo pasirinko aliuziją į įvykius Ukrainoje, Maidano revoliuciją ir protestus. Jis gąsdino, kad gali tekti imtis atviresnių veiksmų, situacija gali tapti nekontroliuojama. LLRA neslepia, kad jos tikslas spausti koalicijos partnerius suteikti dar didesnių garantijų lenkų mažumai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

7 komentarai

 1. Tomas J.:

  Pagal aukščiausią šalies įstatymą VISI YRA LYGŪS NEPRIKLAUSOMAI NUO TAUTYBĖS. Tai kodėl tada vienai tautybei prireikė ATSKIRO įstatymo?! Visiems nedraudžiama poterius kalbėti bei keiktis kokia tik nori kalba, o valstybinė kalba VISIEMS yra ta pati. Ir taškas! Jokio mažumų įstatymo!

 2. Sėlis:

  “Lietuvoje vyksta kone prievartinis lenkų lituanizavimas, kai vaikus verčiama vesti į lietuviškas mokyklas, šeimose kalbėti lietuviškai”!!! Tai bent demagogija!!! Kelkit ta “maidana”, prakeikti sovinistai, tik labai idomu, kaip jums pavyks?!! Zadate banditauti, kaip Ukrainoje? Cha cha cha… Kazin, ar ilgai istemptumete…

  • Nepolitikas:

   Kvailas esi… „tik labai idomu, kaip jums pavyks?!! Zadate banditauti, kaip Ukrainoje?” Aišku pavyks. Jog Ukrainoje „banditavo“ ne tik Ukrainiečiai, o visas demokratinis pasaulis, o ypač daug „atvežtų“ lenkų. Realiai gali būti kaip buvo su Čekoslovakija ir kitais. Jog mūsų pirmūnai irgi važiavo „palaikyti“ maidaną. Bei organizuoja visokius provokacijos, Savo išsišokimais jie kenkia Lietuvai, pataikauja Vokietijos ir Lenkijos revanšizmui. Antai skelbiant: „Sočis – tai Rusijos okupuotos čerkesų-adygų tautos žemės, jų etnocido ir genocido vieta.“, jie primena Vokietijai – Kaliningradą, Klaipėdą. Lenkams – Vilniaus rajoną, Gardin` ir t.t. Jie palaiko banditus Ukrainoje: „Rusija deda milžiniškas pastangas siekdama išlaikyti nusikalstamą Viktoro Janukovyčiaus režimą Ukrainoje, nuolatos kursto Baltijos kraštuose gyvenančias rusakalbių bendruomenes prieš šių šalių valdžią“. Taigi jie visiškai palaiko ir gina „Baltijos šalių valdžią“, kuri tarnauja Briuseliui.

 3. N:

  Šitam veikėjui bylą turėtų būti iškelta. Ir jis išspirtas iš seimo – savo žodžiais jis minimum sulaužė priesaiką, o be to ir padarė BK numatytus veiksmus.

 4. Jeigu:

  Jei kiaulė ragus turėtų, tai visus išbadytų. Lenkų įžulumui nėra ribų, kol valdžioje bestuburiai.

 5. bartas:

  Dauguma, jau seniausiai, perspėjo VISŲ LYGIŲ “VALDŽIUKĘ” , kad, nuolaidžiaudami lenkų banditams, prisišauksite didelių rūpesčių. . Lenkų banditų vadai jau gąsdina neramumais. Pozicija, opozicija , ką, jums dar ne aišku, lenkų banditai jau skelbia karą, ruošiasi pralieti kraują. O butkevičiams su kubiliukais atrodo , kad darydami nuolaidas banditams – nusiramins. Ne. Jie tik reikalaus ir reikalaus, kol pati Tauta jų neapramins.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: