Seime surengta Liberalų sąjūdžio frakcijos spaudos konferencija prieš Referendumą (video) (67)

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, vasario 3 dieną, įvyko Liberalų sąjūdžio frakcijos narių Petro Auštrevičiaus (Seimo Pirmininko pavaduotojas) ir Eugenijaus Gentvilo spaudos konferencija „Referendumas dėl žemės pardavimo nukreiptas prieš Lietuvą ir šalies žmones“.

Dalyvavo korporacijos „Matininkai“ prezidentas Kęstutis Kristinaitis, Lietuvos miško savininkų asociacijos pirmininkas Algis Gaižutis, Lietuvos žemės savininkų sąjungos tarybos pirmininko pavaduotojas Kęstutis Mozeris.

Vos tik prasidėjus konferencijai, jos nariai simboliškai į puodynę su lietuviška žeme pasodino olandiškas pupas.

Sueigos metu buvo daug kartų tvirtinta, kad Referendumas yra ne dėl žemės ar dėl to, kad būtų sumažintas parašų skaičius, norint kitus kartus surengti referendumus, bet tam, kad Lietuva išstotų iš Europos Sąjungos.

Referendumas buvo sumenkintas iki to, kad jis tarsi ir taip teisiškai pasmerktas būti nepripažintu, jeigu ir įvyktų.

Buvo pabrėžta, kad žemės ūkio paskirties žemę ir šiandien galima užsieniečiams įsigyti (per juridinius asmenis), todėl, susirinkusiųjų nuomone, reikia kuo greičiau leisti žemę pirkti fiziniams asmenims, kad Lietuvos piliečiai (kurie dar nepardavė) iš parduotos žemės kuo daugiau uždirbtų.

Daugiau nei 300 tūkst. Lietuvos piliečių parašai palaikyti įbaugintų žmonių parašais. Taip pat laikyta, kad žmonės pasirašė, kaip protestą prieš dabartinę valdžią, o ne už konkrečius, Referendumo metu, sprendžiamus klausimus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

67 komentarai

 1. jojo:

  Teisingai sako ! Aš nenoriu iš ES.

 2. puolimas didėja:

  Tai seniai pažįstami veidai – kristinaičiai, mozeriai, gaižučiai, buvę komunistai, “tvarkę” Lietuvos žemės ūkį anais, jiems gerais, sovietiniais laikais. Ar jie neturi prisipirkę už pusdykę žemių? Juokinga būtų ir naivu tuo patikėti. Ar jie tą supirktą žemę ars? Irgi mažai tikėtina. O,kad perpardavinės užsieniečiams, tuo neabejoju. Gal dėl to jiems taip neramu dėl būsimo referendumo. Todėl nenustebkime, kad šioje kovoje pamatysime susivienijusius įvairių partijų atstovus, kurie gins savo “teises”. Jie jau dvidešimt su viršum metelių spekuliuoja “laisve ir demokratija”. Žinau eilinę moterėlę, kuri daug metų dirba eiline matininke , bet nesnaudė, prisipirko sklypų, kuriuos, aišku, kad parduos, nes pati miestietė. Jie visi taip ramiai gyveno, bet atsirado toki negeriečiai, kurie surinko šitiek parašų ir dabar sudrumstė jų ramybę. Kova bus. Ji tik prasideda. Būkime stiprūs ir nepasiduokime.

  • one:

   Iš kur toks optimizmas, kad šituos apleistus sklypus, kuriuose pagal mūsų įstatymus net namų negali statyti, labai norės pirkti vakariečiai? Juk čia ne rojus, infrestruktūros mažai, iki sklypų privažiavimo nėra, keliai duobėti, mokyklų nėra, ir pan…

   • Audronė:

    O,ko jiems ten nepasidaryti savo branduolinių atliekų saugyklų,ar kitokių atliekų užkasimo,deginimo ir ttt…?

    • gyventojas:

     Jei Lietuvoje tai būtų galima, tai patys lietuviai būtų apsišiukšline tokiomis saugyklomis. Pabandykite įveikti aplinkos apsaugos departamentus ir kitus biurokratus. Net gyvenamojo namo negali statyti, tai apie kokius čia sąvartynus kalbate? Tuoj pats Vilnius neturės kur dėti šiukšlių, nes neseniai atidarytas Kazokiškes tuoj uždarys. Taip kad užsieniečiai čia ir su normaliom gamyklom čia nelys.

     • N:

      Tu nesupranti pinigų galios. Kai ateis kokia transnacionalinė korporacija su savo metiniu biudžetu keliasdešimt kartų didesniu už Lietuvos, tai valdžia pratrys apie investicijas ir labai didelę naudą Lietuvai. Štai kame esmė.

   • N:

    Naivuoli (apsimeti tokiu), kas tau sakė, kad užsieniečiams kas kiš tik tokią žemę?. Bus galima pirkti visą žemę. Ir jei nežinai (apsimeti nežinantis), tai dešimtys tūkstančių hektarų geros žemės dabar yra spekuliantų rankose, kurie tik ir laukia, kada galės parduoti.

 3. Audrone:

  Vargsai liberalai.Atsirado dar baisesnis dalykas uz pacia baisiausia N.Venckiene.Ten tik viena moteriske,o cia 300000 armija.Lyskit ponai liberalai po lova,nedrebinkit kinku.

 4. Lamatas:

  eilinis bandymas įtikinti žmones ,kad jie yra kvaili naivuoliai . Atsieit privažiuos iš olandijų, vokietijų ar pracuzijų patyrusių fermerių , nupirks iš jų brangiai žemę ir pradės šiuolaikiškai ūkininkauti . Na gal ir bus vienas kitas toks ,bet ir tai vargu. O iš tikrųjų laukite naftodujinių piniginių maišų iš rytų . Ir tada išsipildys didžioji Suslovo svajonė – Lietuva be lietuvių. Beje , kodėl dauguma kalba apie žemės pardavimą , ir visiškai nekalba apie žemės pirkimą lietuvių ūkininkų. Matomai supranta , kad žemė taps tikrai neįperkama eiliniams Lietuvos žemdirbiams . Kai tuo tarpu didieji žemvaldžiai , dėl išaugusios žemės vertės , taps žymiai turtingesni .

  • N:

   Nereikia čia rusais gąsdinti. Ne tam ES reikalauja parduoti žemę – pačiuose Vakaruose pilna niekuo nepadengtų dolerių ir eurų. Rusija juos uždirba parduodama savo resursus, o štai Vakarai šiuos pinigus banaliai atsispausdina. Taip kad pradėk mąstyti, kas čia ką supirks.

   • Lamatas:

    gyvenimas parodys .tuo labiau aš nieko negąsdinu .Nors aktyvumas jau reiškiasi .Pasiskaityk pokalbį su viena iš signatarių , advokate.

    • N:

     Jevroadvokate. Barozo tiesiai šviesiai pasakė, kad tautos yra atgyvenęs dalykas. O tu čia kažkokius praeities vaiduoklius prisimeni. Štai tau prieš akis kaziolo (kaip teisingai Lukašenka jį pavadino) Barozo žodžiai. Čia ir dabar.

     • N:

      Atsiprašau, van Rompėjus. O Barozo visgi kaziolas.:)

      • Getautas:

       Barozo iš tribūnos sakė, kad ES yra imperija ir veiks tokiais pat metodais, kaip ir visos imperijos.

      • one:

       Įvardinkite kuri šalis bus tą imperijos valdytoja? kuris miestas taps imperijos sostine?
       O kad svarbūs ES pareigūnai “šiokie” ir “anokie” tai jau grynas tiesmukiškas smegenų plovimas iš kremliaus. Jie labiausiai suinteresuoti juodinti ES, o Rusiją iškelti, neva, gerovės saugotoja. Tik ką ten gero tikitės rasti?

       • N:

        Vaikuti, tu mąstai net ne praeito, o užpraeito amžiaus kategorijomis, kurios vis dar neišnyksta iš šių dienų mokyklinių vadovėlių. Jokia valstybė nebus imperijos valdytoja. Šiuolaikinės imperijos kuriamos viršvalstybiniu ir viršnacionaliniu lygmeniu – globalaus elito viršūnėlių rankomis.
        “O kad svarbūs ES pareigūnai “šiokie” ir “anokie” tai jau grynas tiesmukiškas smegenų plovimas iš kremliaus.” – tu gal pasidomėk, ką sakė pats van Rompėjus, tinginy, užuot savo standartines liberastines “kremliaus agentų” etiketęs kabinęs.
        Taip, Rusija šiuo metu yra už moralę, normalią šeimą, tėvų ir vaikų santykius, o ne šiknaktušystė, pedofiliją, eutanaziją ir Vakaruose jau pradedamą reklamuoti kanibalizmą.

     • Lamatas:

      tikrai nematau reikalo koliotis internete . Tuo labiau su tokio kultūrinio lygio ” mąstytojais ” . ir man visai neįdomu ką kas pasakė , nes esu pratęs išsakyti savo nuomonę . O tautos ,mano nuomone, vienos plėsis ir stiprės kitų tautų sąskaita . Tų , kurios nusilps ir nesugebės apginti savo interesų.Taip buvo visada. Patariu pasiskaityti istoriją. O jei tai per sudėtinga , dėl protinio ribotumo , papasakok pasaką apie tautų išnykimą pvz . kiniečiui.

      • N:

       Nereikia čia apsimetinėti inteligentu. Anksčiau procesai buvo savaiminiai, o dabar jie yra valdomi. Taip kad tautos yra naikinamos, tik didelės nyksta lėčiau nei mažos. Kam visas tas laisvas judėjimas ir imigracijo skatinimas reikalingi? Būtent tam, kad permaišyti tautas. Permaišymo produktas jau nėra tauta – tai pilkas homoeuropietis. Homo čia dar reiškia ir seksualinio elgesio ypatybes. Rompėjus kalbėjo apie Europą, o ne Kiniją, kurios ES ir JAV ne ką gali paveikti.

  • Lamatui buduliui:

   Nebijote olandų, tai pabijosite lenkų. Jie jau šeimininkauja pietvakarinėje Lietuvoje, Lenkijos pasienyje. Lazdijų savivaldybė dar slepia kiek išparduota lenkams, o Kalvarijos savivaldybėje išpirkta apie 600ha. derlingos žemės. To nežinojo nei ana, nei ši valdžia, Marijampolės ir Vilkaviškio savivaldybės nuduoda, kad nežino. Jie fiktyviai nusiperka pilietybes ir jau apie 10 metų kaip dirba. Lietuvos siena neakivaizdžiai pasitraukia į šalies vidurį. O jūs gąsdinatės olandais. Bus ir olandų dėl tokių gobšuolių. Pačių vaikai ir anūkai galės nykštį čiulpti ir raudoti. Išpirkimas, tai ne okupacija. Okupacija kada nors pasibaigia, o žemę nusiperka amžiams.

  • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

   Cia pakalbejai apie Suslova. O Ivanas Suslovas yra Dalios Grybauskaites mokslinio darbo vadovas!!! Galvojate, kad cia atsitiktinumas??? Galvokite kaip norite.

 5. gaudy:

  o kam skelbti.. tegu … skelbia delfinariumai, komjaunuoliai ir kiti pusbolševikiai…

 6. gaudy:

  kristianaitis pats didžiausias žemgrobys

 7. gaudy:

  kam skelbiat šitų olūhų spaudos konferencijas… tegu skelbia kumunistiniai portalai

 8. tautietis:

  KAIP JIE DRĮSTA Į LIETUVIŠKA ŽEMĘ SODINTI OLANDIŠKAS PUPAS,MATYT JAU AUŠTREVIČIUS LIETUVIŠKŲ PUPŲ NEBERANDA

 9. kaunietis:

  Oi bijo judosiai Tautos balso,oi bijo. Nes, Tautos balsas – Dievo balsas.

 10. Vytangas:

  Taip, jie bijo, o baimės akys didelės. Jie padarys viską, kad apsigintų. Nesvarbu, kad jų nuomonė prasilenkia su sveiku protu ir net su teise. Todėl be svaraus nuomonės gynimo žiniasklaidoje (spauda, tv, radijas) bendraminčių gretos gerokai aptirps. Ne visi žmonės sugeba atsispirti kitų nuomonei ir ilgiau ginti savają.

 11. pensininkas:

  Gėda. Dabar visoms kalbėjusioms galvoms, ir net žemės savininkų atstovams, svarbu jau ne žemė, o pinigai. Už gerus pinigus Tėviškę parduotų bile kam.

 12. mintis:

  Varge tu mano.Net keista buvo,kad kaip čia taip be “matininkų:”toje kompanijoje nesirodė?Štai ir čia:)
  Žaidimas su pupom, Lietuvos žemėje sodinančių supratime ir lieka.

 13. LosAngeles:

  Tegu ciul***a… Pasirasem BUTENT ‘už konkrečius, Referendumo metu, sprendžiamus klausimus’ Nes tai svarbu. Jau visiskais besarmaciais ‘isrinktieji’ isvirto, pereina i atvira dezinformacija, smeizta ir ignoravima. Teiseto tautos reikalavimo ignoravima… Tai kam jie tarnauja? Akivaizdu ne Lietuvai ir jos zmonems (kurie tokius kaip Austrevicius isrinko). Besarmaciai

 14. gintas:

  Liberalai žemės išpardavimą svetimšaliams vadina “investicijomis”. Melagiai.

 15. Rasa:

  Man buvo linksma stebėti šią konferenciją.
  Liberalų samprotavimai prasilenkia su logika ir jie vienas kitam prieštarauja.
  Vienas teigia, kad už Referendumo organizatorių stovi žemgrobiai, nes nori susipirkti kuo daugiau žemių, kitas teigia, kad nuo 2014-01-01 žemės sklypai negali būti didesni kaip 500 ha ir didieji pirkti daugiau negalės.
  Atkreipkit dėmesį, kad dauguma pripažįsta, kad problemos dėl žemės pardavimo užsieniečiams yra neišpręstos, kad reikia saugiklių, konstatuoja, kad saugiklių nėra sukurta, ir mušasi sau į krūtinę, kad jie tai savo žemių niekam nesiruošia parduoti. Kadangi joks seimas ir jokia vyriausybė iki šiol nepadarė to, ką privalėjo padaryti, tai Tauta gali pasinaudoti tuo instrumentu, kurį turi: pareikšti savo nuomonę Referendume.

 16. Nepolitikas:

  Pastebėjimai. Vis tik aš buvau teisus. Gėjų komanda(Amelija, studentas ir t.t.) aiškino kad gerb. Vaišvilos, konferencijos yra neįdomios, todėl nėra žurnalistu. Tada parašiau kad jų nėra todėl, kad jų ponams tai nepatinka, o žurnalistai nieko nesusigaudo(tai ne seksas, kas kam įkišo ir pan.). 🙂 Dabar „laisvo kapitalo judėjimo“ tarnai atvarė savo „specialistus“ – žurnalistus ir ką? Padarė „didelę diskusiją“, bet jokių klausimu! Todėl kad nieko nežino ir nesuvokia. Tačiau koks įdomumas „kišimo“ procesui(olandų pupoms). Nors tai yra politinių kiaulių simbolika (Pupos dygsta kiautais nešinos). Manau argumentu nebuvimas prieš referendumą(išskyrus olandų pupų), patvirtina referendumo tikslingumą ir būtinybę. Siūlau pavadinti referendumą „pupų referendumu“. 🙂

 17. Zemes savininku sajungos pirmininko pavaduotojui:

  Noretusi paklausti-ar zinoma,kiek kaimynines Latvijos zemiu siuo metu parduota uzsienieciams,Rasoma,kad labai labai daug.Tokiu atveju-kalbedamas,kad Lietuvos savininkai neparduos,laikote juos didesniais patriotais ?Galu gale apsuptas turtingu kaimynu zmogus bus PRIVERSTAS parduoti.Ir dar ,kodel nekalbate apie tai,kaip Pasaulyje masiskai superkamos neturtingu saliu zemes -tai geriausia investicija brangstant maistui.Reiketu placiau nusviesti sia reikalo puse.Pinigu prispausdinta pakankamai-jie nuverteja kasdien ir visur patariama zmogui kuo greiciau juos investuoti I nekilnojama turta.

 18. Liberastas melagis nors užsidetu kepurę,nes pilke nieko nesiskiria nuo sedmenų,buvau Airijoje ir teiravaus del žemes pardavimo man išaiškino kad 1 ha dirbamos žemes pas juos kainuoja nuo 60 000 eurų ir kad yra saugikliai ,kurie bus sunku įveikti, be to pas mus jos niekas neparduoda,žeme pas mus paveldi.Vokietyjoje svetimšaliams parduodamas tik vienas ha.tam reikia savivaldos,bendruomenes ir kt. sutikimų.Jam plikiui tik gerai sekesi meluoti ir smelį pumpuoti “statant” uostą Šventojoje,nei uostas pastatytas ,bet šimtai milijonų su smelių išplauti,niekas net bylos jam neiškele,tik pasieme pagal sąrašinius į seimą.Prisipažino,kad seimas per 10 metų nepridejo saugiklių, žemes pardavimui ją laisvai pirko užseniečiai kas tik norejo,tai už ką mes jums mokame galingas algas,kodel niekas už aplaidumą nenubaustas.???Taip pat kalbedavo per visuotinę kolchoznikų sueigą kolchozo pirmininkas,nenupjauti liko 30ha kviečių prie Bezdielos,suprantu,kad negerai,bet kitais metais tikrai nupjausime,bet ir kitais buvo ta pati daina,niekas už nieką,net seime neatsako,kolchozai sugriuvo,o seimas………….

 19. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  “Seime surengta Liberalų sąjūdžio frakcijos spaudos konferencija prieš Referendumą”. KOLOBORANTAI nenori zinoti tautos nuomones!!! Todel jie ir yra KOLOBORANTAI, LIETUVOS ISDAVIKAI.

 20. Vilniaus žemaitis - studentas:

  Pagarba liberalams. Sėkmės jums! Privalome siekti, kad žemgrobių ketinimams ir toliau pigiai supirkinėti žemės sklypus būtų užkirstas kelias.
  Gal ir įvyks tas žemgrobių organizuotas referendumas, tačiau esu tikras, kad jis tikrai žlugs 🙂

 21. Tomas:

  Naktis buvo tamsi
  Jie sumigo visi
  Tik mėnulis per debesis žengė
  Bet nemigo liberalai, mūs tėvynės šakalai Vyrams kruviną pokylį rengė. Pasigirdo kas tai
  Lyg motorų garsai
  Tai gėjai apsupo pirkelę
  Sudrebėjo namai, išbyrėjo langai
  Ir granatos praskynė jiems kelią. Rytas buvo gražus
  Kito tokio nebus
  Tik ta kruvina žiema, šaltoji
  Juos ant gatvės numes, šaltas vėjas
  bučiuos
  Neateis, neapverks mylimoji. Po senais ąžuolais
  Kilo jie sakalais
  Jie krūtinėmis laisvę apgynė.
  Pasiliko jauni, dainose amžini
  Partizanai sūneliai tėvynės.

 22. linksmai skamba:

  Kai liberalai dangstosi marksistiniais argumentais. Jiems matai lietuviškasis “oligarchas” blogis, o europietiškasis gėris. Liaupsina išpardavimą kaipdidžiausią gėrį, čia pat žavisi valstybėmis atradusiomis galimybes tą “gėrį” riboti.
  Tikrai neverta, bent jau šiame tinklapyje, paneiginėti jų prasimanymus, kadangi čia renkasi daugmaž beisgaudantys situacijoje. Visai kitas vaizdas buvo Pumprickaitės laidoje. nors Gentvilas ir naudojo tuos pačius, nevykusius argumentus, iš kitų pašnekovų jau matosi ir besikeičianti taktika.

 23. KLAUSIMAS ALKO ADMINISTRACIJAI:

  AR KARTAIS PERSKAITOTE KOMENTARUS?

  TAI PERSKAITYKITE: Tomas: 2014 02 03 22:16

  GAL ŠIS NEATSAKINGAS “POETAS” JAU NUSIPELNĖ TEISĖSAUGOS DĖMESIO?

 24. as:

  Siandien ukininkas dirba uz parama nebus paramos nebus ukininku , zemes reikia parduoti……………

  • prajuokinot:

   Nebus paramos, bus muitai įvežtinei produkcijai. Tokia ir turėtų būti paramos paskirtis, nors ir įgauna kitokių, neigiamų, funkcijų. Juk būtų tikra kvailystė gauti atlygį už nepagamintą produkciją muitų sistemoje. O štai paraminėje prašom, su visomis iš to sekančiomis pasekmėmis.

   • Zinot ka ,:

    Isplatintoje TV laidoje,kur vyko diskusijos pries stojant I ES ,vienas ukiskai mastantis verslininkas papasakojo vaizdziai: kazkada naujas aludaris miestelyje paklause senojo,kiek jis per metus uzdirba.Tam atsakius,naujasis pasiule sumoketi tokia pacia suma,kad jis metus nevarytu ir nepardavinetu alaus.Sutare.Po metu senasis aludaris pamate,kad jo vamzdziai surudijo,na atstate ,isvale viska,eme alu gaminti.Nieks neperka! Jis prarado rinka.Va taip ir su musu labai kokybiskais produktais ir EU pasalpomis,kad nustotume ukininkauti.Pasitvirtino tie niuriausi spejimai issakyti toje laidoje.Lietuva perka maisto produktus,tradicine zemes ukio salis virto rinka jiems parduoti !

 25. Atas:

  Papraščiausia:liberalai bijo prarasti šiltas vietas LR Seime irkt.O šiaip jie neįgalūs:kaip P.Auštrevičius
  “euroderybininkas”.Net AS antrąjį bloką “sugebėjo” prakišti.Ar jis bent kiek atsakingas LR???

 26. Getas:

  Jei žvelgti 21 a. akimis ir mąstyti, tai žemė neturėtų būti preke, o ji tik turėtų būti nuomojama. Tautininkai pasisako, kad žemė privalo būti valstybės ir Lietuvos piliečių, tačiau ateityje reikia grąžinti valstybei. Preke gali būti tik žmonių sukurti daiktai ir kt. įrengimai, o ne žemė ir gamtos turtai esantys joje.
  Kalbant dėk liberalų idėjų, tai jie yra didžiausi rasistai ir antitautininkai, nes naikina tautas ir rases, palaikydami ir propaguodami tautų ir rasių maišymąsi. O juk ši veikla yra prieštaraujanti prigimčiai, nes Dievas ar Gamta sukūrė įvairias rases ir tautas, todėl jų naikinimas laikytinas nusikaltimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: