„Mokslo sriuba“: apie klimato kaitą (4)

mokslosriuba.lt nuotr.

mokslosriuba.lt nuotr.

Ar žinojome, kad Baltijos jūroje pasirodė silkiniai rykliai? Taip pat, tropiniai krabai, kardžuvės ir piranijos. Jei niekas nepasikeis, mūsų vaikų vaikai gyvens tarsi Ispanijoje ar Italijoje!

„Anksčiau per vieno žmogaus gyvenimą klimato kaitos niekas negalėjo pastebėti. Klimatas dėl Saulės įtakos, Žemės procesų kito per tūkstančius, per dešimtis tūkstančių, net per milijonus metų. Lietuvoje temperatūra stebima jau daugiau nei 240 metų. Ir per tokį trumpą laiką mokslininkai pastebėjo pokytį. Koks jis?“ – klausia „Mokslo sriubos“ vedėjas Ignas Kančys.

Interneto TV laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. Kas antrą šeštadienį „Mokslo sriubą“ galima ragauti adresu. „Mokslo sriuba“ kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. Patronažą šviesiai suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

4 komentarai

 1. Nepolitikas:

  Naujas Anekdotas : „Ar žinojome, kad Baltijos jūroje pasirodė silkiniai rykliai? Taip pat, tropiniai krabai, kardžuvės ir piranijos.“ Ir tarp jų plaukia krokodilai ir drambliai – pats mačiau. 🙂

 2. Tęsėjas:

  Ponai, neplakite į vieną visumą- KLIMATO KAITOS ir oro, vandens bei ugnies taršą!!!
  Klimato kaita – vyko, vyksta ir vyks!!! taip pat kaip ir Žemė apie savo ašį bei apie Saulę – sukosi, sukasi ir suksis!!!
  Šis geofizinis procesas ne žmogaus valioje ir visiškai nuo žmogaus nepriklauso!!! Šį geofizinį reiškinį įtakoti lygiai tas pat, kas įtakoti Žemės sukimqsį!!!
  Tuo tarpu oro, vandens bei ugnies užterštumas-tarša pilnai priklauso nuo žmonių!!! Būtent su šiais neigiamiausiais ir kenksmingiausiais žmonijai ir gamtai reiškiniais ir turime kovoti!!!

 3. Tęsėjas:

  Klimato kaita Žemėje vyko, vyksta ir vyks!!!
  Tai priklauso nuo III-jo Žemės judėjimo!!!
  Būtina žinoti, kad Žemė ne tiktai sukasi apie savo ašį ir orbita skrieja apie Saulę, bet dar ir vartosi per savo ašigalius- vyksta Žemės ašigalių pasikeitimas vietomis (inversija). Šio geofizinio proceso periodiškumas yra 6000 metų!!!
  Erų sandūroje mūsų šiaurinis Žemės ašigalis buvo visiškai nusigręžęs nuo Saulės ir jame 1000 metų vyravo Žiema ir Naktis – viešpatavo tiktai vienas Mėnulis! Nuo to laiko jis pastoviai gręžiasi Saulės link ir klimatas jame šila, pietiniame-šala!
  III-jo tūkstantmečio pabaigoje mūsų šiaurinis ašigalis jau bus beveik visiškai atsigręžęs į Saulę ir pradedant nuo mūsų tūkstantmečio vidurio iki sekančio tūkstantmečio vidurio – šiauriniame pusrutulyje 1000 metų vyraus vienas metų ir paros laikas- vasara ir diena!!!

 4. Proistorikas, geofizikas inž. Romualdas Zubinas:

  Deklaruojate, kad Jūsų laida siekia “jaunų žmonių įniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje”.
  O kaip su progresų, su patriotiškumu?!
  Kiek esu bendravęs su Jūsų laida ir stebėdamas ją, padariau išvadą, kad joje dirba arba “senojo raugo” “mokslininkai”, ar jaunimas, kuris apie pažangą bei patriotiškumą ir Lietuvos įvaizdį pasaulyje net ir negalvoja!
  Kodėl taip sakau?
  Todėl, kad Jūsų laidos darbuotojai, kaip ir daugumas mūsų šalies senojo “raugo” mokslininkų, savistoviai sprendimų nepriima! O prieš priimdami sprendimą būtinai “atsiklausia” ir apsidairo- kas ten? kas kitur?
  Jūsų patarėjai, tegul ir su profesorių ar akademikų “antpečiais” net supratimo neturi, kad Lietuvių kalba yra seniausia gyva kalba PASAULYJE ir tiktai jos pagalba galima įminti seniausiųjų kultūrų šaltinius ir juose surasti daug pasaulio praeitį liečiančios informacijos ir atsakyti į daugelį pasaulio mokslą liečiančių klausimų, o taip pat:
  – atrasti pasaulio mokslininkams dar nežinomus Trečiąjį bei Ketvirtąjį Žemės fizinius judėjimus;
  – sužinoti kaip ir kodėl Žemėje kinta klimatas?;
  – sužinoti kada ir kodėl vyksta globaliniai ledynmečiai?;
  – sužinoti kada ir kodėl vyksta globaliniai tvanai Žemėje?
  – sužinoti kas, kodėl ir kokiu periodiškumu Žemėje keičia civilizacijas? ir t.t.
  Į šiuos bei į daugelį kitų klausimų jau yra atsakyta Romualdo Zubino knygose “Perkūnas”, “Per praeitį į ateitį”, “Pažadinta praeitis” ir “Praregėjimas”.
  Imkite jas ir skaitykite o skaitydami PRAREGĖSITE! Nei profesoriai, nei akademikai tai daryti “neturi laiko”?!
  O pasaulis iš Lietuvos ir iš jaunųjų mokslininkų bei iš laidos MOKSLO SRIUBA laukia atsakymų bent jau į aukščiau pateiktus klausimus. Linkiu didelės sekmės ir … neprašauti!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: