Į Vilnių atskrido gydytis D.Bulatovas (7)

D.Bulatovas

D.Bulatovas

Į Lietuvą, Vilniaus Lazdynų ligoninę, gydytis atskraidintas Ukrainos opozicijos aktyvistas Dimitro Bulatovas. Sausio 22 d. jis buvo pagrobtas netoli Kijevo, po savaitės kankinimų paleistas miške šalia Ukrainos sostinės ir iki šiol gydytas Kijevo ligoninėje.

Į Lietuvą D. Bulatovas išskraidintas iš karto po to, kai vakar Ukrainoje jam buvo panaikinti kriminaliniai kaltinimai nesantaikos kurstymu, kuriuos opozicija laikė sufabrikuotais. D. Bulatovas buvo vienas iš Automaidano – automobilininkų, remiančių Nepriklausomybės aikštės protestuotojų siekius, – organizatorių.

Pagrobtas D. Bulatovas buvo sausio 22 d. Pagrobėjai  jį savaitę smarkiai mušė, nukryžiavo, nupjovė dalį ausies ir supjaustė veidą. Anot aukos, jie kalbėję su rusišku akcentu. Prieš kelias dienas D. Bulatovas buvo paleistas Kijevo pakraštyje.

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje gydomas Ukrainos opozicijos aktyvistas Dmitrijus Bulatovas pažadėjo Lietuvos ir užsienio žiniasklaidos atstovams atsakyti į klausimus, kai tik tai padaryti leis jo sveikatos būklė.

„2–3 dienas prašau leisti man sustiprėti, o tada dalyvausiu spaudos konferencijoje, duosiu interviu, – šiandien sakė D. Bulatovas. – Kol kas prašau perduoti visiems, jog nors mane beveik sunaikino fiziškai, mano dvasios nepalaužė. Aš tęsiu pradėtą kovą, toliau eisiu į priekį ir sieksiu demokratijos Ukrainoje. Aš nesitrauksiu“.

Tai jau trečias Ukrainos protestų aktyvistas, atskraidintas gydyti į Lietuvą pastarąją savaitę.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

7 komentarai

 1. PЄTRVS:

  Gal kas žino, ar šiam “aktyvistui” parskraidinti, nebuvo siųstas KOP Spartan lėktuvas? Jeigu paaiškėtų, kad dėl vieno užsieniečio buvo siunčiamas lėktuvas, tai būtų didžiulis skandalas, kadangi kai žuvo Lietuvos alpinistas E. Markšaitis, jį parskraidinti į Liettuvą tiesiog nebuvo kam. Prašė slovakų, gal šie kartais pametės velionį iki Lietuvos…

 2. N:

  Joks jis ne Dmitro, jis Dmitrijus. Jis nebuvo pagrobtas. Jis atsisako teikti parodymus byloje dėl jo pagrobimo, o milicija nagrinėja versija, pagal kurią tebuvo pagrobimo inscenizacija.

 3. Jis nekalba dėl tokių,kaip:

  aukščiau komentarų.Mūsų saugumas bijo laisvės dvasios iš Ukrainos.Žinom,kaip jie moka sufabrikuoti.Lietuvoje ir pedofilai klesti.

 4. Kazin:

  kuria ausi jam nupjove, nebent jis tris turejo? Juk bedavojosi, kad kankino, ausi nureze, o atrodo kaip visada nusipenejes, svariai nuskustas (net po kruvinu holouvyno grimu) ir abi ausys vietoje. Taip pat kur tos viniu zaizdos rankose, juk sake, kad ji nukryziuoti bande? Grimuotojui ir rezisieriui tik po puse honoraro tepriklauso, zinoma is Lietuvos mokesciu moketoju kisenes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: