Brandžiame amžiuje galima didesnė sužalojimų rizika (0)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro nuotr.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro nuotr.

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras drauge su aktyviais Vilniaus miesto, Vilniaus rajono bei Šalčininkų rajono senjorais organizuoja susitikimus, kurių metu aptariami pagyvenusių žmonių sužalojimo prevencijos klausimai.

Traumatizmo prevencija brandžiame amžiuje susideda iš daugelio veiksnių tai: ligų bei patologinių būklių gydymas, pusiausvyros treniravimas, vartojamų medikamentų peržiūra, esant reikalui pagalbinių priemonių parinkimas bei saugos stiprinimas. Nustatyta, jog namuose įvyksta maždaug pusė visų griuvimų, kuruos patiria pagyvenę žmonės. Aptariamos dažniausiai pasitaikančios situacijos, kai įvyksta griuvimai namų aplinkoje bei patariama kaip sutvarkyti savo gyvenamąją aplinką, norint išvengti traumų namuose.

Neretai, pagyvenę žmonės patiria traumas, kurios įvyksta lauke, ypač žiemos metu. Pensininkams teikiamos naudingos rekomendacijos, kaip galima sumažinti sužalojimų tikimybę lauko sąlygomis – svarbu pasirinkti tinkamą avalynę, esant reikalui avėti antpadžius, būti atsargiems ir dėmesingiems esant slidžiai kelio dangai. Raginame senjorus būti saugiais pėsčiaisiais ir primenama kaip taisyklingai dėvėti atšvaitą.

Taip pat, svarbu, pasirūpinti savo saugumu dirbant sode. Teikiant patarimus pagyvenusiems žmonėms sužalojimų prevencijos klausimais, svarbu aptarti osteoporozės profilaktiką. Kaip žinia, osteoporozė simptomų neturi ir yra neskausminga. Deja, dažniausiai ši liga diagnozuojama jau įvykus komplikacijai- kaulų lūžiams. Kaulams stiprinti ir kaulų lūžių profilaktikai rekomenduojamos šios priemonės: fiziniai pratimai, subalansuota mityba bei osteoporozės diagnostika. Fiziniai pratimai pagerina pusiausvyrą, jėgą, lankstumą, koordinaciją ir ištvermę.

Susitikimų pabaigoje pristatoma programa senjorams „Mankšta namuose“ – skirta stiprinti kojų raumenis ir gerinti pusiausvyrą. Dalyviai, atliekant pratimus auditorijoje gali patys įsitikinti, kad jie nesudėtingi ir prieinami kiekvienam. Daugumos sužalojimų pagyvenusių žmonių tarpe galima išvengti. Svarbu pasirūpinti savo saugumu namuose ir lauke, saugiai įrengti savo gyvenamąją aplinką ir reguliariai mankštintis. Artimiausias susitikimas su Vilniaus seniūnijoje.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: