Ukrainoje pasiektas susitaikymas? V.Janukovyčius opozicijai siūlo perimti vadovavimą vyriausybei (18)

Vitalijus Kličko | Alkas.lt, O.Laskovskio nuotr.

Vitalijus Kličko | Alkas.lt, O.Laskovskio nuotr.

Sausio 25 d. Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius, siekdamas suvaldyti krizę Ukrainoje, pasiūlė opozicinės partijos „Batkivščyna“ pirmininkui Arsenijui Jaceniuikui užimti Ukrainos ministro pirmininko pareigas, pranešė  TV „5 kanalas“.

Toks sprendimas buvo priimtas eiliniame Krizės sureguliavimo komisijos derybų raunde dalyvaujant opozicijos atstovams. Derybose dalyvavo:  Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrejus Kliujevas bei jo pirmasis pavaduotojas Andrejus Portnovas, teisingumo ministrė Elena Lukaš, opozicinės politinės partijos UDAR frakcijos Ukrainos Aukščiausioje Radoje vadovas Vitalijus Klyčko, partijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) frakcijos Aukščiausioje Radoje vadovas Arsenijus Jaceniukas, frakcijos „Svoboda“ („Laisvė“) pirmininkas Olehas Tiahnibokas. Ilgiau nei tris valandas vykusiame susitikime be kita ko buvo pateiktas siūlymas V.Klyčko užimti vicepremjero atsakingo už humanitarinius klausimus pareigybę.

Teisingumo ministrė E.Lukaš paaiškino, kad jei būtų gautas A.Jeceniuko sutikimas užimti premjero pareigas tuomet šalies prezidentas paleistų vyriausybę.

V. Janukovyčius taip pat pažadėjo imtis konstitucinės reformos, kuria būtų sumažintų prezidentinės valdžios galia ir grįžtama prie 2004 metų konstitucijos  normų dėl prezidentinės-parlamentinės valdžios.

Taip pat buvo sutarta, kad valdžia paleis visus sulaikytuosius protesto akcijų metu visoje Ukrainoje, o opozicija palaipsniui atšauks žmones iš aikščių ir užimtų pastatų.

Opozicijos vadovai kol kas niekaip nepakomentavo  šių V.Janukovyčiaus pasiūlymų. 22 val.  jie turėtų atvykti į Maidaną ir pristatyti mitinguotojams derybų rezultatus.

Papildyta po 22 val.:

Olehas Tiahnibokas | Alkas.lt, O.Laskovskio nuotr

Olehas Tiahnibokas | Alkas.lt, O.Laskovskio nuotr.

Šiek tiek pavėlavę po 22 val. opozicijos lyderiai atvyko į Maidaną ir kreipėsi į mitinguotojus pristatydami sausio 25 d. derybų raundo su valdžia pasiekimus. Išvardinę valdžios pažadėtas nuolaidas politikai vienu balsu tvirtino, kad žada nesitraukti nė žingsnio dėl savo galutinių reikalavimų  ir kvietė mitinguotojus nesitraukti o dar gausiau rinktis į Maidaną.

„Mūsų pozicija aiški – atšaukti sausio 16-osios įstatymus ir taškas. Mūsų reikalavimai – surengti prezidento rinkimus jau šiemet. Ir mes nesitrauksime. Mes laikome savo pozciijas maidane ir regionuose. Ekstremistų čia nėra. Mes – taikūs žmonės, ginantys savo teises. Derybos tęsiasi. Tačiau mes nepasiduosime jokioms provokacijoms. Ačiū visiems už drąsą. Te gyvuoja Ukraina!“, –  Maidano aikštėje susirinkusiems mitinguotojams pareiškė „Udar“ lyderis V.Klyčko.

Ypač ugningą kalbą rėžė partijos „Svoboda“ („Laisvė“) pirmininkas O.Tiahnibokas.  Jis ir po jo kalbėjęs A.Jaceniukas sakė, kad netiki jokiais valdžios pažadais, nes jau nekartą įsitikino, kad valdžia jų nesilaiko.

„Yra vienas delikatus momentas. Ar tikime mes jais? Ir aš netikiu. Argi mes neatsimename kaip Janukovyčius sakė, kad jis gali paploti Maidanui? Kuo tai baigėsi? Maidano išvaikymu. kas kart kai Janukovyčus siūlo taiką, tai baigiasi šturmais. Taigi, kuo mes galime patikėti? Tiktai konkrečiais veiksmais. Todėl aš noriu pakviesti visus ukrainiečius į Maidaną. Mūsų kova prieš banditų valdžią tęsis tol kol mes pasieksime savo reikalavimų. Į Maidaną!“ –

Opozicijos lyderiai pažadėjo tęsti derybas su valdžia toliau iki galutinės pergalės, o mitinguotojus kvietė susitelkti ir tęsti kovą.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

18 komentarų

 1. faktas:

  Puikus talentingo politiko ir savo šalies patrioto sprendimas. Vakarų samdyti protestuotojai to niekad nesugebėtų – pasiaukoti dėl savo šalies ateities.

 2. Prusas:

  ar tai ne apgaule? jeigu ne, tada Ukraina taps savarankiska (prisijungs ir prie ES, nes ES yra geris kol ketinimai geri ir nenaikinamas saliu valstybingumas), bet reikia paleisti ir parlamenta surengiant pirmalaikius rinkimus

 3. faktas:

  Dabar tie “patriotai-demokratai” galės parodyti savo sugebėjimus. Manau, kad jiems baigsis panašiai, kaip ir oranžiniams, o ukrainiečiai vėliau vėl išsirinks neparsidavusius Vakarams.

 4. Reikalas tas:

  kad jeigu ir jie padarys ta klaida, kaip Lietuva 1991m., palikdama KGB. Aisku, ne dabar, bet po tikrai demokratisku rinkimu, tada ir vel juos sutryps. Turi buti labai stiprus politikai, kad negaletu sukti apie pirsta.

 5. Faktas tas,:

  kad Janukovicius isgelbejo savo kede ir iki kitu rinkimu tures laiko pasitvarkyti. Kiti rinkimai 2015m. Bet, manau siuo momentu geriausias pasirinkimas. Zmoniu gyvybes labai brangios ir del metu laiko tikrai verta jas isgelbeti.

 6. prašalaitis:

  Geras pasiūlymas euromaidaunams – tegu patys imasi priemonių ir sutvarko savo landsknechtus, kurių jie jau nebekontroliuoja. Arba Janukovičius kažkokiais tikslais tempia laiką.

 7. Pažiūrėkite į „taikius protestuotojus”. Ar tokių reikia Ukrainai? Kodėl negalima derėtis su valdžia,juolab,kad jieina į kompromisą? Opozicija mano,kad gavus visą valdžią, Ukraina tuoj pat sužydės? Anaiptol.

  http://youtu.be/29TnqpBv0Fo

 8. Baltas:

  Euromaidaunų pagrindinis tikslas – sukelti pilietinį karą,tada pasikviesti NATO kariuomenę su demokratinėm bombom ir demokratinėm raketom…Ir tokiu būdu bus Jugoslavijos variantas įgyvendintas Ukrainoje…Rezultate šalis bus okupuota NATO kariuomenės,suplėšyta į kelis gabalus ir su niekada nesibaigiančiais ginkluotais konfliktais.

 9. N:

  Paskutinės naujienos – opozicija pasiuntė Janukovyčių… Atsisako jo pasiūlymo. Ko Janukas tempia? Karinės padėties įvedimas, užsienio diplomatų (tų šalių, kurios aktyviai maidanino) išsiuntimas, TV, radijo, interneto, telefonų išjungimas, sienų uždarymas, kelių blokada ir valymas, valymas, valymas. Nes nieko neveikimas tik skatina banditų pasitikėjimą savimi ir savo pergale.

 10. Mukazelmis:

  Ukrainos didvyriškos kovos akivaizdoje Lietuvos stribus, kaip matyti iš komentarų, apėmė isterija. O štai ką apie Janukovyčiaus režimo siūlomas klastingas nuolaidas rašo Ukrainos tautos dukra Леся Оробець:Janukovičiaus atsistatydinimo. Visiško regionkomunistų diktatūros demontavimo. Valdžios organų liustracijos. Janukovičius supranta, kad valdžią jau prarado. Jų kalbos apie “pertvarkytą daugumą” tik rodo, kad jie supranta viską.Derybos su Janukovičium išėjo iš aklavietės tik po Tautos tarybų įsteigimo ir sukilimų regionuose bei ryžtingų veiksmų Kijevo gatvėse . Visa tai turėjo reikėjo padaryti gruodžio pradžioje. Tituškų jau nebeveža į Kijevą deginti automobilių. Ir ne dėl banditų meilės įstatymams, o todėl, kad neranda norinčių.Tęskime sėkmingą veiklą – atimkime iš banditų valdžią. Pagal Konstituciją, valdžios šaltinis yra tauta, mes ją suteikėme, mes ir atsiimame, visa tai privalome atminti amžiams. Tęskime derybas, jos tik dabar pradėjo tapti vaisingomis. Nekartosime 2005, mūsų aukos nebus bevaisės. Sukursime sau naują Ukrainą.Kryptingai, taikiai, masiškai.Šlovė Ukrainai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: