Neringos savivaldybės taryba išreiškė pritarimą tilto į Kuršių neriją idėjai (5)

Tiltas į Kuršių Neriją | portoklaipeda.lt nuotr.

Tiltas į Kuršių Neriją | portoklaipeda.lt nuotr.

Neringos savivaldybės taryba sausio 23-ąją vykusiame posėdyje protokoliniu nutarimu pritarė tilto į Kuršių neriją statybos idėjai.
Išreikšti savivaldybės tarybos poziciją šiuo klausimu pasiūlė Neringos savivaldybės tarybos narys socialdemokratas Arūnas Eimutis, kuris yra įtrauktas į darbo grupę dėl tilto statybos. Į darbo grupę, atstovauti neringiškių poziciją, yra įtrauktas ir Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

„Tiltas palengvintų Neringos gyventojų kasdienybę. Tai ir avaringumo mažinimo priemonė, ir efektyvi greitosios pagalbos suteikimo, gaisrų gesinimo priemonė ir ekologiškas susisiekimas su kitu krantu. Šiandien žinome savo rinkėjų nuomonę ir ją turime išreikšti“, – kalbėjo tarybos narys A. Eimutis.

Kaip pastebėjo tarybos narys A. Eimutis, pirmojo darbo grupės posėdžio metu teiginys, kad tiltas darys neigiamą įtaką Kuršių nerijos nacionaliniam parkui, nebuvo pagrįstas argumentais. Diskutuojant Neringos savivaldybės tarybos nariams pastebėta, kad tiltas būtų daug ekologiškesnė susisiekimo priemonė nei  keltas, kuris per metus atlieka 23 tūkst. reisų ir sudegina šimtus tonų dyzelinio kuro, taip į aplinką išmesdamas teršalus.

Anot tarybos narių, baimintis, kad tiltas turėtų įtakos nevaldomam transporto priemonių skaičiaus Kuršių nerijoje gausėjimui, nederėtų.  Reguliuoti transporto srautus ir toliau būtų galima esamomis priemonėmis.

Kaip teigė Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis, tarybos nuomonė būtina, norint ir toliau atstovauti neringiškių poziciją.  Posėdžio metu atkreiptas dėmesys į tai, kad pritarimą tilto ar tunelio į Kuršių neriją statybai taryba išreiškė dar 2012-taisiais, derindama Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano sprendinius.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. N:

  Kuo didesni ubagai, tuo labiau nepamatuotos ambicijos.

 2. gyventojas:

  Manau kad labiau reikalingas tiltas yra per Nerį prie Čiobiškio. Žiemą juk keltas ten nekelia. Be to ir tilto kaina ten nedidelė būtų.

 3. Artojas:

  Man atrodo, kad šiuo metu Lietuvai daug svarbiau yra gamybiniai objektai ,pramonės ir žemės ūkio atkūrimas šiaurės rytų Lietuvoje, o ne “cirkų” statymas. Dabartinė valdžia dirba ne Lietuvos žmonėms…..

 4. blogas sprendimas:

  Negalima leisti tilto statybos.
  tai labai pablogintų esamą gamtinę situaciją
  Neatitiktų ir JUNESCO kriterijų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: