Seime atidėtas balsavimas dėl Konstitucijos pataisos, kuri leistų R.Paksui kandidatuoti į prezidentus (4)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, sausio 23 dieną, Seimas ketino paskutinį kartą balsuoti, kad pagrindinis šalies įstatymas būtų papildytas nuostata, jog už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą ar priesaikos sulaužymą apkaltos proceso tvarka iš užimamų pareigų pašalintas arba Seimo nario mandato netekęs asmuo gali būti renkamas ar skiriamas į pareigas, kurias pradėti eiti galima tik davus Konstitucijoje numatytą priesaiką, kai išnyksta konstituciniame įstatyme nustatyti apribojimai.

Taip pat ketvirtadienį planuota balsuoti dėl Konstitucijos 74 straipsnio įgyvendinimo konstitucinio įstatymo. Šis įstatymas po apkaltos draustų kandidatuoti aštuonerius metus.

Tačiau balsavimas neįvyko ir šis klausimas perkeltas į eilinę Seimo sesiją.

Prašydamas išimti klausimą iš darbotvarkės „Tvarka ir teisingumas“ partijos seniūnas Petras Gražulis teigė, kad kol kas nėra politinės valios įvykdyti Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimą dėl per apkaltą iš prezidento posto pašalinto R. Pakso dalyvavimo rinkimuose.

Norint priimti Konstitucijos pataisą, už ją privalo balsuoti ne mažiau kaip 94 parlamentarai iš 141.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

4 komentarai

 1. N:

  Juk reikia neleisti jam kandidatuoti į prezidentus.

 2. Manau,:

  kad tikrai teisingai zengtas zingsnis nukeliant si svarstyma. Pats geriausias strateginis judesys. Siuo metu p.Paksui kelti savo kandidatura pries Grybauskaite akivaizdus pralaimejimas. Nesvarbu kad jis pateks i antra tura. Yra partiju Seime sikanciu i kelnes del to, kad tik Paksas nepatektu i kandidatus. Ka gi, Paksas visus nuramino ir pasitrauke i sona. Lyg tai butu pasakes – eikit ir trypkit tolyn.Kaip p.Paksas sake, kad ateis viskam laikas ir viskas taps aisku. Man patinka jo tokia rami busena. Jo laikas bus po antros Grybauskaites kadencijos. Kodel taip manau? Ogi nei dabar vertu yra kandidatu i prezidentus, isskyrus Grybauskaite, nei veliau nebus vertu kandidatu, isskyrus Paksa. O ir kaip visokie admenai, kuzmai tam besipriesintu, iki 2019m. rinkimu vistiek tures priimti sprendimus spragai Konstitucijoje uzpildyti. Labai reiketu kazka daryti, galvoti ir sukurti kazkoki istatyma, jeigu Lietuvos Prezidentas yra renkamas tautos, kad jokios povandenines sroves negaletu nei nuversti, nei gasdinant nuversti darant spaudima. Prezidentas turetu buti tik referendumu, velgi tautos valia nuverciamas.

 3. bartas:

  nesuvokiu, kas jums su tuo Paksu nutiko. Aš , savo laiku, balsavau už jį. Pabuvo Prezidentu ir gana. Nuvertė, apvertė, išmetė, apšmeižė, apspjovė ar dar ką padarė. Jeigu nesugebėjo atsilaikyti- netrukdykim, lai žaidžia tenisą su ruseliu. Tai žmogus iš praeities. Baigiam, einam į priekį .
  Baisiai pasakiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: