V. Stundys: Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovų elgsena peržengia visas ribas (32)

Valentinas Stundys | Alkas.lt, N.Balčiūnienės nuotr.

Valentinas Stundys | Alkas.lt, N.Balčiūnienės nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas Valentinas Stundys, nustebintas ir pasipiktinęs energetikos viceministrės Renatos Cytackos, deleguotos Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA), įžeidžiančiais žodžiais šalies Prezidentei, viešai kreipiasi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių, kad jis suvaldytų dar vienus valdančiosios koalicijos partnerius – Lietuvos lenkų rinkimų akciją, kurie savo veiksmais ir viešais pareiškimais ne tik blogina lenkų ir lietuvių santykius, bet ir kenkia Vyriausybės darniam darbui bei jos deklaruotam santykių su Lenkija „perkrovimui“.

„Visomis įmanomomis priemonėmis, dažnai netgi prasilenkiančiomis su tiesa bei elementaria etika ir kultūra, LLRA atstovai, neva advokataudami lenkų tautinei mažumai, sparčiais žingsniais žengia iki galutinio Lietuvoje gyvenančių lenkų supriešinimo ir susipriešinimo. Tai kenkia ne tik šios tautinės mažumos gyvenimo atmosferai Lietuvoje, bet ir tarptautiniams santykiams, – teigia V. Stundys, primindamas šios politinės partijos atstovų demaršą visiems Lietuvos piliečiams svarbios Sausio 13-osios minėjimo Seime metu. – Stebint tokį politikų elgesį, susidaro įspūdis, kad LLRA atstovai savo buvimą valdžios koalicijoje supranta kaip leidimą negerbti valstybės, jos švenčių, įstatymų ir vadovų – esamų ir buvusių.“

Seimo narys atkreipia dėmesį, kad LLRA brukamas Tautinių mažumų įstatymas jau sulaukė kritikos ne tik iš opozicijos ar visuomenės, bet ir iš pačių koalicijos partnerių, o tarptautinei bendruomenei skleidžiama informacija apie neva šios tautinės mažumos diskriminavimą Lietuvoje mažų mažiausiai prasilenkia su tikrove.

Priminsime, kad LLRA deleguota energetikos viceministrė R.Cytacka prezidentę D.Grybauskaitę užsipuoolė ir išvadino melage portalui lrytas.lt atsiųstame laiške kuriuo ji reagavo į LLRA veikla pasipiktinusios lenkų tautybės merginos rašinį šiame portale.

Portalui lrytas.lt nusiųstame laiške, R.Cytacka pažėrė kritikos D.Grybauskaitei, kuri Europos Parlamente griežtai atsikirto Lietuvą sumenkinti bandžiusiam LLRA pirmininkui V.Tomaševskiui: „Palaikau europarlamentaro V.Tomaševskio ir kitų EP narių, kurie išreiškė savo kategorišką protestą dėl Lietuvos tautinių mažumų teisių pažeidimo, veiksmus. Prezidentė nedaug ką turėjo pasakyti, tik įžeidė V.Tomaševskį. EP narys, atstovaujantis Lietuvos lenkų bendruomenei, kitaip pasielgti negalėjo.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė viešai suklaidino tarptautinę bendruomenę ir Europos Parlamento narius, sakydama, kad nė vienoje tarptautinės organizacijos ataskaitoje nėra minima, jog Lietuva pažeidžia tautinių mažumų teises. Prezidentė meluoja“, – portalui lrytas.lt atsiųstame laiške teigė R.Cytacka.

Labiau žinoma ne kaip energetikos specialistė, o kaip LLRA aktyvistė R.Cytacka išgarsėjo, kai ją jau paskyrus viceministre ant jos namų Šalčininkų rajone buvo pastebėta neteisėtai kabanti gatvės lentelė su lenkišku užrašu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .

32 komentarai

 1. Dėl Liublino unijos:

  1919 m. Versalyje lenkų delegontai prašęsi sienų atsikūrusiai Lenkijai pagal 1793 m padalijimo būklę
  (kažkodėl, net neaptardami iki/po Liublijinių santykių su t.p. atstačiusia valstybingumą Lietuva);
  metas pribrendo, – ar tęsime Liubline sutartą ir niekuo, niekada laisva abiejų šalių valia neliestą uniją,
  ar pereidinėsim, ieškosim:
  a) bendros valiutos (arba ne)
  b) atskiro savitarpio ūkinio darinio kūrimo iš ES išeinant (arba pasiliekant nekeist nieko)
  c) sudaryti dvišalį “legitimumą” turinti atstovų darinį dėl Liublino unijos nutraukimo.

  Bet kuriuo atveju bus sienų klausimas, su Potsdame 1945 m. paliktais laikinojo teritorijų administravimo nutarimais
  sietinas tiesiogiai – ir Lenkijai, ir Lietuvai

 2. pensininkas:

  Jūs konservatoriai kartu su patriarchu šaukiate: Rusai puola, bet pasirodo, kad puola ne rusai, o kolegos panai lenkai iš Europos Sąjungos.

  • kokas:

   Pensininke, ko čia aimanuoji, jug pats irgi esi iš Europos Sąjungos ir be to kiek tau čia beliko (sprendžiu iš seniai rašomų komentarų, kad esi su pensiniu stažu o šie pas mumi, jeigu iš dabo žmonių, greitai užsilenkia)Taigi šiam komentare V.Stundys mini lenkus o ne rusus. O gal jau užsirašiai į busimą naują rusų( ne lenkų ), pagal kremliaus paruoštą programą, mokyklą.Tad gal neskubėkim kaskart šaukt ant koncervatorių, pasirodis,kad ir jie kada nors teisus. Daba alke tapo mados reikalas šaukt ant koncervatorių ir kas garsiau tas kietesnis.

   • pensininkas:

    Nesupratau. Jūs čia prieš lenkus ir rusus, ar tik prieš lenkus. Aš šiuo atveju tik prieš lenkus. Juk Stundys rašo, kad lenkų elgsena peržengia visas ribas. Be to, aš esu ne iš Europos Sąjungos, o iš Lietuvos. Jeigu jūs laikote, kad gyvenate ES, tai naturalu, kad palaikote vyresnius brolius lenkus. Bet visgi konservatorius Stundys šiuo klausimu yra prieš lenkus. Gerai pasiskaitykite.

    • kokas:

     Gerb. pensininke, aš visu 100 % prieš lenkų , rusų ir europines daromas neigamas itakas Lietuvai.Bet ,deja Lietuva ir tame tarpe Tamsta esame vadinamoje EuroposSąjungoje ir bukim teisingi , kad be europ. sąj. su savo neutralitetu šiandien neišgyventume.

 3. Pikc:

  O dar Cytacka yra pareiškusi: “Taip, mes nesame viena iš pietinių tautų, ir todėl nesame tokie impulsyvūs, kaip jie, bet nereikia mūsų spausti tiek, kad pasikartotų Bosnijos ir Serbijos scenarijus!” (http://www.patriotai.lt/straipsnis/2012-06-04/lietuvos-lenkai-latvijos-rusams-ar-ne-metas-mums-susivienyti-kovoje-uz-savo)
  Tokia tat fauna pas mus viceministrų postus gauna.

 4. Kažin:

  STUNDĮ, esi Seime – tai valdyk Lietuvą konkrečiais sprendimais, užuot užsiimdamas moralų skaitymais tiems, kurie jos neturi… Juk ne kunigas esi, kad pasakei pamokslą, ir tavo misija įvykdyta. Laikas konkretiems sprendimams, juk valstybė ne Maskvos ar Varšuvos, kad reikėtų laukti jų sprendimų, o nepriklausoma – Lietuvos. Taigi, imkis atitinkamų valstybės valdymo sprendimų, tegul pamokslus sako kunigai…
  Antai, jau 23 metai, kaip nepriklausomi, o vis dar staliniškai iš tuteišų mokyklose dykai – savo biudžeto lėšomis – “gaminame” Lenkijai lenkus. Laukiam nesulaukiam valstybės sprendimo, kad tokia “gamyba” būtų nutraukta!… Tuteišai – Lietuvos paveldas, taigi sustabdykime jo naikinimą – tą Lenkijos lenkų “gamybos” mokyklose “stalinišką konvejarį”. Slunkiai, kitaip jūsų nepavadinsi…

 5. Kažin:

  Lietuvos valstybės nepriklausomumo teisinis statusas yra toks pats, kaip Vokietijos, Prancūzijos ir t.t. Ir čia dedamas taškas.
  Toliau gali būti valstybės valdžių tinkamumo, savarankiškumo ir pan. klausimai, valdžių ar jų asmenų vertinimai įvairiausiais atžvilgiais.
  Kai neskiri valstybės nuo valdžios, tai kalbos šia tema vedžiotinos tarp turgaus bobelių, o ne Alke.lt ar apskritai internete.

  • N:

   Teisinis statusas yra formalus dalykas. Kaip ir piliečių. Visi lygūs, bet visur, absoliučiai visur, yra lygesnių (Lietuva čia ne išimtis). Valstybių politinis ir ekonominis svoris lemia viską. Lyginti Lietuvos net su ta pačia Lenkija neišeina… O apie bobutes geriau patylėk.

   • Nepolitikas:

    „N“ be reikalo aiškinat IDIOTUI, vis tiek suvoks. Stebina koks mėšlas jų galvoje : „Lietuvos valstybės nepriklausomumo(!?) teisinis statusas yra toks pats, kaip Vokietijos, Prancūzijos ir t.t. Ir čia dedamas taškas.“ Jie net aritmetikos nežino – negali suskaičiuoti : kiek tame „teisiniame statuse“ yra Vokietijos, Prancūzijos atstovų ir kiek Lietuvos! Kieno interesus atstovauja ES ? Jog akivaizdu visos Pabaltijuos valstybės atiteko Vokietijai. Lenkija yra tik vokiečių tikslų širma. Kodėl DABAR „praregėjo“ konservatoriai ir taip provokuoja LLRA, todėl kad jie palaikė „referendumą dėl žemės“ Seime, ir todėl kad atvirai „apnuogino“ jų Dalią. Bet kad jų Dalia yra melagė žinom visi. Aplamai tai nuo ES politikos darosi jau šlykštu. Pažiūrėkim kaip lenkų rankomis, Vokietija nori sutvarkyti Ukrainą(net suskaldyti į dvi dalis). Manau ir mūsų valdžiai 1989 m. buvo pagrasintą dėl Lietuvos susiskaldymo(lenkų autonomija), arba turėjome „laisvai“ stoti į ES. Bet „paleistas“ procesas vis tiek „juda“ į priekį – lenkų autonomijos ir Vilniaus krašto „prisijungimo“ prie Lenkijos.

    • S:

     Dėl vieno vis dėlto suklydai. LLRA NEPALAIKĖ referendumo žemės klausimu Seime lemiame balsavime dėl įtraukimo į darbotvarkę. Jie susilaikė, kas yra lygu balsavimui prieš, t.y. nulėmė rezultatą kartu su konservais į tą pačią pusę. Taigi, LLRA tik vaidino pradžioj, kad palaikytų referendumo idėją. Iš tikrųjų, jiems reikalinga žemės pardavimas, kad Lenkijos piliečiai supirktų žemę dar ir Suvalkijoj, ir padidintų tą numatytą užgrobti Vilniaus krašto teritoriją. Tuo tarpu, Lenkija uždraudė žemę pardavinėt užsieniečiams dar iki 18 metų, tai tokia prekyba bus įmanoma tik į vieną pusę, todėl Tomaševskiui naudinga krašto lenkinimo prasme.

     • Nepolitikas:

      “S”- MELAS, kad „LLRA NEPALAIKĖ (…) dėl įtraukimo į darbotvarkę.“ Kaip tik balsavo : LLRA, TT, DP ir dalis DK(pensininkas dar rašė komentarą, kad Matulevičius jau švenčia Kalėdos). Lygiai tai pat jie vėl pasisako dėl euro ir jo įvedimo. Tai jie nori pirkti žemė už „zlotus“? Matai sergi „fix“ idėjomis, o paskui rašai melą, kad jos šiek tiek pagristi, varai į savo „sukurtą“ mišką grybauti…

 6. ir ką?:

  LTSR ir RTSR teisinis statusas taip pat buvo vienodas ir taaškai buvo sudėlioti. Bet atsiradus progai taip sprukom, kad iki šiol sustot negalim.

 7. faustas:

  Kas per partinės metamorfozės? Kai partija ne valdančioji, ima protauti, suvokti kas per šunsnūkiai ta “akcija”, bet kai prisibrauna į valdžią tai “akcijai” ima bučiuoti užpakalius.

 8. Kažin:

  Kur čia tas valstybės statuso formalumas – Lietuvos valstybė – teritoriją, sienas, oro erdvę turi, kalbą, kariuomonę ir t.t. ir pan turi. Tas pats yra su pieliečio statusu – Lietuvos piliečio egzistavimas yra realus. Lietuva priimant sprendimus turi vieną balsą, kaip ir kitos valstybės. Lietuvos, kaip ir kitų valstybių ekonominis svoris yra proporcingas valstybės dydžiui, o proporcingumas yra vienas iš santykių lygumo tarp asmenų principų. Taigi Lietuvos kaip valstybės statusas ne formalus, o viskas, kas yra valstybės požymiai, jos atžvilgiu egzistuoja realiai.
  O Lenkija, kaip valstybė, taip pat nėra “lygesnė” už Lietuvą. Tai, kad Lietuva 1994 metų sutartimi leido Lenkijai kištis į savo vidaus reikalus ir iki šiol, turėdama teisę sutartį notifikuoti, tai nepadaro, laikytina ne valstybės, o Lietuvos valdžios padaryta valstybės išdavyste.
  Apie šios sutarties notifikavimo būtinumą Alke.lt vis primenu, tačiau, pvz., komentatoriui “N”, kuris paprastai dėl menkiausių dalykų kimba man į kulnis, tai visiškai nutyli, tarsi, būtų koks tabu. Tuo, suprantama, parodo arba savo prolenkistinę poziciją, arba paprasčiausiai reiškia ne savo nuomonę, o, tarkim, valdžios, partijų padariusių minėtą “išdavystę”. Žinoma, čia neatmestina ir įsiparegojimų Lenkijos veikėjams prielaida.

  • Nepolitikas:

   Matai aš visada rašau tiesą, o tu užsiimi ES „propaganda“- rožinė vizija. Man visiškai nesvarbu, kas tas yra kuris sako tiesą, bei ar tai naudinga man, ar ne. O tau „tiesos“pojūtis asocijuojasi tik su KAS yra tas ir „naudingumu“.

  • S:

   Gal tu visiškas asilas? Lietuva jau NIEKO nebeturi. Jei mes neiškovosim referendumo, tai jau šiemet teritoriją išparduos akimirksniu (>20% jau yra nelegaliai parduota, o valdžia dangsto ir skatina šituos nusikaltimus). Sienų irgi nebeturim – važiuoja kokie nori negrai, arabai, indusai ir čiurkos, padarytas pereinamas kiemas, vadinamas “laisvu judėjimu”. Mes turėtume turėt visas pajamas iš muitų, ir jokio laisvo judėjimo – tada turėtume sienas, labai paprasta. Yra jau tik ES sienos, nebe Lietuvos. Oro erdvės irgi neturim, nes ją saugo tik užsienio lėktuvai, “integruotoj bendroj oro erdvėj”. Turėtų saugot lietuviški ir lietuviška priešlėktuvinė gynyba, tada būtų mūsų oro erdvė (Smetonos laikais Lietuva turėjo 120 lietuviškų lėktuvų ANBO, kurie atitiko tarptautinį lygį). Kalbos irgi jau normaliai nebeturim, šiandien turėjau rašytis po kažkokiu anglišku tekstu universiteto diplominio darbo gynimui, šalia lietuviško. Anglų kalba visur, lietuvių kalbą numatyta sunaikinti. Kariuomenė? Konservų valdymas kariuomenę pavertė skuduru, nėra nei žadėto teritorinio gynybos principo, nei normalaus savanorių apginklavimo, nei privalomos tarnybos visiems, kaip anksčiau. Kariuomenė neruošiama valstybės gynybai, tik užsienio interesų gynybai afganistanuose ir EU sienų apsaugai. Dėl piliečio, tai gi ant paso ne Lietuva parašyta, o ES pirmiau, taigi galima spręsti, kad Lietuvos pilietybė laikoma nepilnaverte, palikta tik laikinai, kad tokie asilai kaip tamsta dar nesuprastų vykdomos aneksijos prasmės – visiško sunaikinimo. Jokio balso Lietuva tikrai neturi priimant sprendimus. Jokios valstybės niekur nebalsuoja, sprendimus priima kažkokia EK ir ET, kur žmones skiria ne Lietuva, o parenka pati ES iš sau tarnaujančių mazgočių. Iš viršaus nuleista virš 6000 direktyvų ir NĖ VIENOS Lietuva kaip valstybė su savo balsu net progos neturėjo atmesti. Dėl proporcingumo dydžio, tai matosi, kas tu greičiau asilas, o ne teisininkas. Jei būtume nepriklausoma valstybė, tada santykiai būtų lygiaverčiai, NEPRIKLAUSOMAI nuo dydžio, netgi prieš ES Lietuva būtų lygi 1:1. O dabar Lietuva turi kelis narius EP, o Lenkija keliasdešimt. Todėl, kad de facto valstybės jau nėra.

   Kažin, ar esi glušas, ar provokatorius, pasamdytas rašinėt tokias pievas, bet turi žinot, kad visi puikiai susigaudo šituose reikaluose.

   Kai įvertini ką viršuj parašiau, tai apie kažkokią neaiškią sutartį tarp Lietuvos ir Lenkijos niekas net kalbėt su tavim nenori. Nes tai palyginti visiškai nereikšminga smulkmena, o be to, ką čia su tokiu “teisininku” ginčysiesi… 🙂 Tavo žodis po dvylikos.

   • Nepolitikas:

    Visiškai palaikau. Va, dabar tai parašei TIESĄ. „Geležiniai“ argumentai – nors į Tautos Teismą paduok. Matau tik su Lietuvos „lenkų klausimu“ … sunkiai sekasi, nors visi atsakymai yra Lietuvos konstitucijose….

   • Kažin:

    Visos paties žinios, o ypač supratimas, iš agentūros “Viena boba sakė”. Ačiū, jos paslaugomis nesinaudojau ir nesinaudosiu.
    Manau, kad apskritai Alkas.lt nėra šios agentūros auditorijos vieta.
    Sakau, gal kartais delfi.lt pasisekimą rastumėte, nors ir ten iš Estijos ministro neseniai sužinota, kad Lietuvos bėdos ne ES, o “kvailiai” Lietuvos valdžioje… Gal dėl to dalį atsakomybės galėtų prisiimti ir agentūra.

    • Nepolitikas:

     Ek, kaip tave suėmė. Net vieną bobą radai, o ta boba dar tik mums ir sako…, o tau ne. 🙂 )) Tai gal tau nereikia tada rašyti? Jeigu net “Delfi” tau nėra „vietos“. Jog mokslas šviesa, o tamsą, t.y. tokiu kaip tu dar pakankamai. Gal apsireikšk, kaip Šventa Dvasia čia, tai ne tik Alkas, bet ir mes suprasim kad nėra šios agentūros auditorijos vieta. 🙂 )))

 9. jo:

  Turime reikalą su ta pačia jedinstvo-jednosc, kuri visa savo esme yra priešiška Lietuvai. Jie be jokių skrupulų 1989-1991m. bandė Lietuvoje daryti tą patį, ką darė jų analogai Moldovoje (atplėšta Padniestrė), Gruzijoje (t.v. Pietų Osetija, Abchazetija). Dabar juos globoja ne tik Maskva, bet ir Varšuva. Jų tikslai nepasikeitė. Reikia tai suvokti visiems Lietuvoje. Lietuva vykdė klaidingą liberastinę politiką ir leido per dvidešimt metų išugdyti naują penktosios kolonos kartą, kuri ir toliau išliko svetima ir priešiška Lietuvai. Labai svarbu, kad į valdžią patenkančios partijos pagaliau tai suprastų ir keistų savo požiūrį, nes kada nors ateityje šitie Lenkijos ir Rusijos imperiniai projektai gali privesti prie labai liūdnų Lietuvai pasekmių.

 10. S:

  Aš manau tas Stundis čia tik vaidina… Iš tikrųjų konservai pritaria Tomaševskio politikai, gyvena kaip Lenkijos strateginiai tarnai, o iš LLRA gauna tiesioginius Varšuvos nurodymus. Kai kurie vaidina spektaklį, kad pasisako prieš lenkus, bet čia tik būdas naiviems rinkėjams apgauti, o paskui su tomaševskiais kartu slapčiomis šaiposi, kaip apmulkino lietuvius mužikus. Juks pats ponas Kubilius Seime siūlė lenkiškas raides įvest naudojimui, o Adomėnas su tais jaunųjų konservų lyderiais atvirai stovėjo su plakatais “we love poland”, todėl kad lenkai lietuvius atvirai chamais išvadino ir liepė klauptis prieš lenkų poną… Kuo mes visi greičiau perprasim šituos veidmainius išdavikus, tuo geriau.

 11. LosAngeles:

  Taip, perziangia.. .Ir jei nestabdysime- zengs toliau. Diskusijose su ‘Tomasevskio saika’ pirmas argumentas visada turetu buti tarpukarine vilniaus krasto okupacija. Okupacija buvo, ir tai oficialu (nors ‘geranoriski’ kaimynai to iki siol nepripazino). Apie kokia tautine mazuma kalba vyksta, jei ji radosi okupacijos pasekoje?

 12. Getas:

  Seimo narys V. Stundys jau ne kartą kalba ar rašo – gal ir neblogai konservatorius tokiu būdu reklamuoti, tačiau jis yra mūsų išrinktas valdžios atstovas, jo pareiga imtis priemonių, kad LLRA atstovai nepažiedinėtų Konstitucijos ir įstatymų. Rašinėti ir kalbėti yra kiekvieno pilečio pareiga, o Seimo narys privalo veikti, antraip galiu pasakyti, kad jis būdamas seimūnu ne pirmą kadenciją lig šiol nesupranta ir neatlieka pareigų mūsų tautai ir valstybei. Palaikau “Kažin” nuomonę. Jam reikia imtis iniciatyvos atstatydinti ar nors pareikalauti LLRA pašalinimo iš valdančios koalicijos. Ar lauksite kol ji Lietuvą šmeiž tarptautiniu lygiu, o kai įstatymų, prieštaraujančių Konstitucijos nepavyks prakišti, tai patys išeis, tuomet jų įvaizdis elektorato akyse išaugs. Būtų gerai, kad juos pirmiau pašalintų.

 13. arvydas damijonaitis:

  Dėl klaidinančio termino „lenkų TAUTINĖ MAŽUMA“
  (turi būti TAUTINĖ BENDRIJA, TAUTINĖ GRUPĖ):
  1.Lietuvoje nėra lenkų tautinės mažumos, yra lenkų tautinės grupės bendruomenė, nes terminas „tautinė mažuma” tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės” sąvoka. Tuo tautinės grupės iš esmės skiriasi: Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės, turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija – 40 milijonų, Rusija – 150 milijonų, Izraelis – 8 milijonai gyventojų), negali kitose valstybėse turėti „tautinės mažumos“ statusą;
  2.Buvusių okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės tuteišai, kurie kalba ne lenkiškai, “poprostu“. Tai yra GINESO REKORDAS (Guinness world record). Pvz., USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, Rusijoje – tik 8 lenkiškos biudžetinės mokyklos;
  3.Lenkiškų mokyklų valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės tuteišių diskriminacijos faktas, lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai;
  4.Kodėl Lietuvos „piliečiai lenkai“ lengvai pasiduoda provokacijoms, kodėl negerbia Lietuvos įstatymų? Kas juos klaidina?
  5. Vilniuje,1994 m. balandžio 26 d. pasirašyta Lenkijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos draugiškų santykių ir gero bendradarbiavimo sutartis prieštarauja (1995 m.vasario 1 d. Strasbure priimtai) Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijai. Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijos 21 straipsnis: „ Jokia šios pagrindų Konvencijos nuostata neturi būti aiškinama kaip suteikianti teisę dalyvauti veikloje ar atlikti veiksmus, kurie prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams ir ypač valstybių suvereniteto lygybės, teritorinio vientisumo ir politinės nepriklausomybės principams“. Konvencija ,numato tautinių mažumų ,t.y. tik tautinių grupių, neturinčių išorinės valstybės, apsaugą, kitaip būtų pažeisti pagrindiniai tarptautinės teisės principai. Lenkų bendrija Lietuvoje negali turėti „tautinės mažumos“ statusą, nes tai grėstų Lietuvos nepriklausomybei, teritoriniam vientisumui ir politinei nepriklausomybei, t.y. prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams. Lenkijos vulgarus agresyvumas yra reali tikrovė – lietuviai nežudo lenkų, nebuvo okupavę Varšuvos, nebuvo užėmę trečdalį Lenkijos teritorijos.
  6.Būtina įpareigoti LR Seimą ir Vyriausybę sustabdyti 1994 m. balandžio 26 d. pasirašytą sutartį, kuri prieštarauja minėtai 1995 m. vasario 1 d. tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijai, ir pasirašyti naują, PAKOREGUOTĄ sutartį.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

 14. arvydas damijonaitis:

  Arvydas Damijonaitis Kopija VSD
  Kalvarijų g. Vilnius

  JOS EKSCELENCIJAI LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTEI
  LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMUI
  LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBEI
  PAREIŠKIMAS
  2014-02-28 ,Vilnius
  DĖL KLAIDINANČIO TERMINO „LENKŲ TAUTINĖ MAŽUMA“
  Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės, turinčios išorines tautines valstybes (Lenkija – 40 milijonų gyventojų, Rusija – 150 milijonų, Izraelis – 8 milijonai), negali kitose valstybėse turėti „tautinės mažumos“ statusą, kitaip pažeidžiami pagrindiniai tarptautinės teisės principai. Buvusių okupantų privilegijos: lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės tuteišai, kurie kalba ne lenkiškai, o ,,poprostu“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz., USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, Rusijoje – tik 8 lenkiškos biudžetinės mokyklos.
  1994 m. balandžio 26 d. Lenkijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos draugiškų santykių ir gero bendradarbiavimo sutartis prieštarauja Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijai (1995 m. vasario 1 d., Strasbūras). Europos Tarybos tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijos 21 straipsnis: „Jokia šios pagrindų Konvencijos nuostata neturi būti aiškinama kaip suteikianti teisę dalyvauti veikloje ar atlikti veiksmus, kurie prieštarautų pagrindiniams tarptautinės teisės principams ir ypač valstybių suvereniteto lygybės, teritorinio vientisumo ir politinės nepriklausomybės principams“. Lenkų tautinė bendrija Lietuvoje negali turėti „tautinės mažumos“ statusą, nes tai grėstų Lietuvos nepriklausomybei, teritoriniam vientisumui ir politinei nepriklausomybei.
  Būtina įpareigoti LR Seimą ir Vyriausybę sustabdyti 1994 m. balandžio 26 d. pasirašytą sutartį, kuri prieštarauja 1995 m. vasario 1 d. tautinių mažumų apsaugos pagrindų Konvencijai, ir pasirašyti naują, PAKOREGUOTĄ sutartį.

  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: