Etninės kultūros globos tarybai vadovaus V.Jocys (1)

V.Jocys. Alkas.lt nuotr.

V.Jocys. Alkas.lt nuotr.

Seimas, vadovaudamasis Etninės kultūros globos tarybos (EKGT) nuostatais ir atsižvelgdamas į Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto teikimą, nutarė paskirti Etninės kultūros globos tarybos pirmininku šios tarybos narį Virginijų Jocį.

Slapto balsavimo rezultatai: išdalyta biuletenių – 112, rasta biuletenių – 112, galiojančių – 110, negaliojančių – 2. Už Seimo nutarimą „Dėl Etninės kultūros globos tarybos pirmininko skyrimo“ (projektas Nr. XIIP-1403) balsavo 97 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė 10 parlamentarų.

Istorikas V. Jocys nuo 2001 m. dirbo leidykloje „Versmė“ vyr. redaktoriumi sudarytoju. Naujasis tarybos vadovas taip pat yra dirbęs Lietuvos kultūros paveldo centre, Trakų istoriniame nacionaliniame parke, Paminklų restauravimo institute.

EKGT – Seimo ir Vyriausybės ekspertas ir patarėjas etninės kultūros valstybinės globos ir politikos klausimais. Ji yra atskaitinga Seimui. Pagal patvirtintus Etninės kultūros globos tarybos nuostatus tarybos pirmininką Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto teikimu iš Etninės kultūros globos tarybos narių 4 metams skiria ir atleidžia Seimas. Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas Etninės kultūros globos tarybos pirmininko kandidatūrą apsvarsto kartu su Etninės kultūros globos taryba.

Tarybos pirmininko pareigos nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybės institucijose bei įstaigose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse. Tarybos pirmininkas negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už mokslinę, pedagoginę bei kūrybinę veiklą. Tarybos pirmininkas organizuoja tarybos darbą, yra biudžeto asignavimų valdytojas, šaukia tarybos posėdžius ir jiems vadovauja, rūpinasi posėdžiams teikiamų nutarimų projektų rengimu, ne rečiau kaip kartą per metus atsiskaito Seimui už tarybos darbą ir kt.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: