Sausio 17-ąją surengta meninė akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ (nuotraukos, video) (11)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Siekdami, kad prezidentės darbai nesiskirtų nuo žodžių, laisvieji menininkai ir pilietinis „Tiesos“ judėjimas sausio 17-ąją, vidudienį, susirinko Vilniaus Simono Daukanto aikštėje menei akcijai „Neužmiršim, nesitrauksim!“.

Šitaip jie paminėjo valdžios smurtą Garliavoje, pasisakydami prieš valdžios savivalę ir melą, gindami žmogaus orumą, Lietuvos Respublikos konstitucinę santvarką, piliečių teises ir laisves, tiesą ir teisingumą.

„Laisvieji menininkai ir laisvi piliečiai, siekdami prisiminti neiškraipytą Lietuvos istoriją, primena: Lietuvos valdžia, ką tik vieningai smerkusi sovietų agresiją prieš taikius, laisvę ir tiesos žodį gynusius žmones sausio 13-ąją, daugiau nei pusantrų metų vengia įvertinti besaikį smurto naudojimą prieš taikius piliečius Kauno priemiestyje, atsisako atskleisti, kas ir kam įsakius 2012-ųjų gegužės 17-ąją surengė Garliavos antpuolį.

„Žmonės negali būti saugūs, nežinodami, kas vyksta valstybėje“, – teigė prezidentė Dalia Grybauskaitė savo metiniame pranešime. O vėliau pareiškė, kad jai pačiai nėra aišku, kas įvyko Garliavoje, kad „variacijų, kaip reaguoti į šį skandalą dar liko“.

Kartu su prezidente pasigesdami aiškumo, bet nieko gera nesitikintys iš valdžiai dar likusių „variacijų“, laisvieji menininkai ir laisvi piliečiai jau 20 mėnesių ragina Dalią Grybauskaitę daugiau nesislapstyti, „nevarijuoti“, bet tiesiai pasakyti, kam įsakius ir kam pritarus 2012 metų gegužės 17 dieną 240 policininkų ir specialiųjų pajėgų kovotojų, pasitelkę dujas, elektrą ir kitas ypatingąsias priemones, šturmavo Garliavą: smurtavo prieš piliečius, pasirėmę advokato Gintaro Černiausko fizine jėga iš privačių namų prievarta išsivežė klykiantį vaiką ir pavertė jį „valstybės paslaptimi“, – rašoma išplatintame pranešime.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. pensininkas:

  Didiulė pagarba monsinjorui A.Svarinskui, sausio 21 d. švenčiančiam 89 gimtadienį. Reikia taip pat nepamiršti Referendumo ir TieSOS kandidato į prezidentus.

 2. ko jie ateina..prasiblaskyti nuo sedejimo namie. labai abejoju,kad bent is ju bent puse tiki,kad kazkas pasikeis ir juo labiau,kad jie!! kazka gali pakeisti,bet juk geriau iseiti,kazkur nei sedet namie,juo labiau,kaip tai nieko nekainuoja…

 3. Studentas:

  Čia jums ne Garliavos patvorys – palaikymo nesulauksit 🙂

  Kaip tik greta studijuoju (kuriame iš VU fakultetų – nesakysiu). Tai kai Garliavos cirkininkai prie berods pusantrų metų pradėjo priešais mūsų langus Daukanto aikštėj cirkintis – tai oi dažnai praeidamos studentų grupelės visokius gestus jiems rodydavo ir riebas replikas mėtydavo 🙂 Ir kaip jų isteriški nervai atlaikė 🙂 Gerą vietą jie ten susirado – priešais VU studentų langus 🙂

  • mintis:

   ir beždžionės mėgėjos grimasas rodyti.Tai jei Jūsų terpė-“studentiška” tokia,be savigarbos tai Jūsų prblemos.Bet beždžionėlės miške augo,suprasti galima o,čia civilizuotam pasaulyje taip nusiristi????Gal genetika???

   • tu tokia pati bezdzione is tokios pacios genetikos! tik turbut laikai save “pakilusia bezdzione”? matyt jautiesi neivertintas…nes visa kita nuomone tau netinkama. sedejo patvoryje,rinko sau balsus,kaip isrinko…nieko nesugeba net suformuluot seime. per sekancius rinkimus jusu bezdzioniu frakcijos nebus! bus vel tik vagiu ir melagiu frakcijos.seip visus iskarti reiketu ir jus ir anuos…atsivesti 1 vokieti,gal padarytu tvarka?

  • užuojauta:

   proto ir dvasios ubagui , kuris save vadina studentu. Deja, bet girtis savo tamsumu ir nepilnavertiškumu ? Buvom studentais ir žinom, kad mūsų tarpe buvo purvo , visiškų abelių, kurie mokėsi per “dėdes” ar pinigus . Bet tikri proto ir dvasios lyderiai žinojo ką gerbti , o ką ne.

 4. Lietuvis:

  Visu pirma studentui, ar studentams rodantiems “zenklus” per universiteto langus.Pagal vieno rusu romanso zodzius: “…duok Dieve, kad tavo salis tau neispirtu kerziniu batu, duok Dieve, kad tavo zmona tave myletu ir bunant ubagu…” Taigi geguzes 17-likta mano salis sparde tuo kerziniu-kariniu batu mano zmones ir ji jau niekada tos gedos nenusiplaus…Kada studentijai rupi tik “tusai”, jie nepagarbiai kalba apie sena zmogu, kuris kentejo uz ju laisve….Tada man baisu, kaip tokie studentai gales toliau gyventi, budami tokiu minciu autoriais.Gal as klystu? Gal tu ne studentas o koks “jedinsva-tvoju-mat” etatinis.Na o jei tu studentas, tai atsisedes ant kelmelio pamastyk kartais is visu pusiu.Sekmes

 5. pensininkas:

  Koks cinikas yra tas studentas – dvasios ubagas. Kaip pagalvoji, Lietuvai galas ateina. Savi kariauja prieš savus. Anksčiau okupantų remiami stribai kovojo prieš partizanus. Dabar gi elitas su pseudo patriotais remiami ES ir RF kariauja prieš patriotus, siekiančius išsaugoti Lietuvos Tautinę valstybę ateities kartoms. Gal kam neaišku, kas tie patriotai? Tai pirmiausia tie 321000, kurie pasirašė po Referendumo lapais. Elitas su pseudopatriotais mano kitaip. Taigi vyksta pilietinis karas.

 6. varvara:

  o ble…kiek debilu susirinko

 7. PAGARBA MININTIEMS..:

  JŲ DRĄSAI,KILNUMUI, PASIAUKOJIMUI…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: