Pensininkai, tremtiniai ir nepriklausomybės gynėjai Kauno viešuoju transportu naudosis už simbolinį mokestį (2)

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Nuo šių metų pavasario pradžios 80 metų sulaukę pensininkai, tremtiniai ir nepriklausomybės gynėjai Kauno miesto autobusais ir troleibusais galės naudotis už simbolinį mokestį. Šiam siūlymui ketvirtadienį pritarė Kauno miesto taryba. Asmenims, kuriems patvirtinta ši lengvata, terminuotas 12 mėnesių bilietas kainuos tik 12 litų, t.y. po vieną litą už mėnesį.

Ši tarybos patvirtinta lengvata bus taikoma asmenims, sulaukusiems 80 metų ir vyresniems, nuo 1939-1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims–- politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusių getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams, Lietuvos Respublikos nepriklausomybės gynėjams, nukentėjusiems nuo 1991 m. sausio 11-13 d. ir po to vykdytos SSRS agresijos. Šį sprendimą palaikė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga, atsiuntusi atvirą kreipimąsi į Kauno miesto tarybos narius.

„Mes turime šiems žmonėms padėkoti ir esame jiems skolingi. Tai žmonės, kurie kūrė ir statė Kauną, kentėjo Sibiro lageriuose. Tai nusipelnę žmonės, kurių didžioji dalis gyvena neturtingai. Jiems tikrai reikia atsidėkoti“, – teigė Kauno miesto tarybos narys Gediminas Žukauskas.

Šį siūlymą inicijavęs Kauno meras Andrius Kupčinskas sakė, jog ateityje bus galima svarstyti ir kitų visuomenės grupių prašymus dėl viešojo transporto lengvatų.

„Iš tiesų pusei tūkstančio itin vargingai gyvenančių kauniečių, kurie gauna šalpas, taip pat reikėtų suteikti panašią lengvatą. Tokią galimybę svarstysime artimiausiame Kauno Senjorų tarybos posėdyje“, – sakė Kauno miesto tarybos narė Loreta Kudarienė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. mintis:

    gražus pavadinimas rezultatas-nulinis.Tremtiniai,neįgalūs turėjo važiavimo lengvatas ir taip.Kiti gauna valstybines,našlės ,tremties ir senatvės pensijas ir lengvatas važiavimui.Tie,kurie gyvena tik iš senatvės pensijos nesulauks iš skurdo tų lengvatų važiavimui nuo 80 metų ar iš skurdo ,nusilpę niekur nevažiuos.Arba Kauno savivaldybėje nesusigaudo kaip žmonės gyvena ,gal iš vis geranoriškumo trūkumas.Išėjai į pensiją ir pravažiavimui lengvata yra ar nėra neskatinant nesantaIkos,išskiriant atskiras grupes ir žeminant kitas.Pensija yra uždirbti pensininkų pinigai ir vieniems teikiant privilegija, kitiems ubago lazdą šitų garbaus amžiaus žmonių toks rūšiavimas-ciniškas
    Moteris užaugino 3 vaikus viena ,nes vyras nebuvo atsakingas,ji prisiėmė atsakomybę viena.Ji gauna tik senatvės pensiją.Ta ,kurios vyras miręs ir augino vieną vaiką senatvės ir našlės?Tai kur čia logika toje marmalynėje.?

  2. N:

    Vilniuje padarė, tai ir Kaune užsimanė. Piaras, bet mažai kainuosiantis. Kaune gal kitaip, bet Vilniuje tai savivaldybei nieko nekainuos. Nes ji nesumoka ir nesiteikia sumokėti skolų viešojo transporto įmonei, kurios susidarė dėl kompensacijų už lengvatininkų vežimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: