Signataras Z.Vaišvila TS-LKD nariams atsakys ar jis yra Rusijos „specialiųjų tarnybų įrankis“ (tiesioginė transliacija, video) (66)

Alkas.lt montažas

Alkas.lt montažas

Sausio 16 d. Seime vyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija.

Reaguodamas į sausio 14 d. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Seime narių Manto Adomėno ir Liutauro Kazlavicko kreipimąsi į Seimą dėl būtinybės surengti diskusija apie tai ar kai kurie asmenys, taip pat ir signataras Z.Vaišvila „nėra kitų šalių specialiųjų tarnybų įrankiai“, Z.Vaišvila paskelbė, sutinkąs minėtais klausimais plačiau padiskutuoti Seime.

Todėl siekdamas kuo didesnio viešumo nusprendė spaudos konferencijoje atskleisti tokio konservatorių partijos elgesio jo atžvilgiu ištakas ir priežastis.

Pasak Z.Vaišvilos, kad būtų išvengta visuomenės ir ypač jaunosios karto klaidinimo, į spaudos konferenciją pakvietė atvykti ne tik TS-LKD partijos pirmininką Andrių Kubilių ir konservatorių partijos vadovybę, bet ir jaunuosius konservatorius. Deja., nė vienas iš jų šioje spaudos konferencijoje nepasirodė.

Priminsime, kad sausio 14 d. partijos „Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai“ (TS-LKD) frakcijos Seime nariai Mantas Adomėnas ir Liutauras Kazlavickas kreipėsi į Seimą dėl diskusijos apie kai kurių asmenų, taip pat ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Akto signataro Z. Vaišvilos, tariamo atstovavimo Rusijai.

Kreipimosi autoriai siūlė neatidėliojant Seime organizuoti parlamentinę diskusiją, kurioje būtų aptariamos informacinių karų, vykdomų prieš Lietuvą, metodikos, Rusijos „minkštųjų galių“ pasireiškimo Lietuvoje apraiškos, bei tai, kokių prevencinių priemonių turi imtis Lietuva, kad įvairiose srityse apsisaugotų nuo tokių grėsmių, taip pat ir nuo to, kad atskiri Seimo nariai ar politikai sąmoningai ar nesąmoningai netaptų tokių „minkštųjų galių“ realizavimo įrankiais.

***

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją iš Seimo galima bus stebėti ČIA, ČIA, arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus.

Nuoroda į klausimų uždavimo sistema (veiks spaudos konferencijos metu) ČIA.

Z.Vaišvilos spaudos konferencijoje Seime 2014.01.16 d. perskaitytas pranešimas:

Z. Vaišvila. Bendra Konservatorių partijos ir Prezidentės atsakomybės baimė

2013 m. sausio 9 d. kaip signataras kreipiausi į Seimą dėl apkaltos Prezidentei Daliai Grybauskaitei pradėjimo, nes yra akivaizdūs pagrindai ištirti galimai nusikalstamas Prezidentės veikas ir šiurkščius Konstitucijos pažeidimus. 2013 m. spalio 31 d. Prezidentės viešai atskleista valstybės paslaptis tiesiogiai susijusi su jos siekiu visais įmanomais ir net neteisėtais būdais slėpti jos biografijos faktus, paskelbti su jais susijusią informaciją valstybės paslaptimis ir neteisėtai kištis į teisėsaugos institucijų veiklą, naudoti jas neteisėtai veiklai.

Seimo kanceliarija pranešė, kad šis mano pareiškimas perduotas svarstyti Seimo frakcijoms.

Konservatoriai kreipėsi į Seimą dėl diskusijos apie kai kurių asmenų, taip pat ir Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo Akto signataro Zigmo Vaišvilos tariamo atstovavimo Rusijai. Kitų asmenų neaptarinėsiu, nes apkalbėti žmones negražu. Kalbėsiu apie save – nuoširdžiai džiaugiuosi konservatorių pasiūlymu diskutuoti Seime ir dėl apkaltos Prezidentei, ir dėl mano kuklaus asmens. Tokio viešumo man nebuvo suteikta jau keliasdešimt metų. Šiaip nieko naujo – dar 1991- 1992 m. sandūroje po to, kai vykdydamas Ministro Pirmininko pareigas neleidau vogti perimamus ir inventorizuojamus KGB dokumentus, ir tuometinė valdžia bandė dėmesį nukreipti į mano tariamą bendradarbiavimą su KGB. Po to, kai mano vadovaujamas VSD pradėjo lipti KGB dokumentus pavogusiesiems ant kulnų, prasidėjo interpeliacija man ir VSD reorganizacijos. Lietuvai įvykdžius ginklų pirkimo iš Rusijos sandorį dalyvaujant  valstybės Ginklų fondui, o ne privačioms G. Konopliovo įmonėms „Lietverslas“ ir „Ge Ka“ bankui, Ministras Pirmininkas Aleksandras Abišala perdavė man V. Landsbergio nuomonę, kad aš esu nereikalingas. Šiemet pasikeitė tik tokius prašymus pasirašantieji.

V. Landsbergio nemalonės ir tautos epitetus esmingai praturtinusių kreipinių sulaukiau ir po mano viešų pasisakymų dėl 2012 m. spalio 14 d. referendumo, užkirtusio kelią konservatorių ir Prezidentės Visagino AE „verslo“ projektui. Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko, puikiai mane pažįstančio nuo Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės laikų, elgesį vertinau kaip nelabai vykusį pajuokavimą. Ne pirmas kartas. Tačiau manau, kad į Tautą taip kreiptis profesorius neturi teisės. Pykčio protrūkiai – tai ne tik žmogaus kultūros klausimas, bet ir nevykę argumentai siekiant apginti šį akivaizdžiai korupcinį projektą, prieštaraujantį Tautos valiai. V. Landsbergio nesivaldymas ir priekaištai Lietuvos piliečiams dėl naujo referendumo paskelbimo iniciatyvos tik patvirtino, kad moralės ir teisės, pagarbos mūsų žmogui šiuose profesoriaus veiksmuose nesimato. Tai jau buvo aišku po 2009 m. V. Landsbergio ir konservatorių partijos Lietuvai primesto visiškai amoralaus projekto „Tebūnie Dalia Lietuvos Dalia!“. Į mano viešą kreipimąsi konservatorių partija neatsakė. Po to, kai šiemet V. Landsbergis tautai papriekaištavo ir dėl komunistų rinkimo, man telieka pakartoti klausimus profesoriui, kodėl jis pasirinko D. Grybauskaitę ir bandė ginklų sandorį su Rusija 1992 m. įvykdyti ne valstybės, o kompartijos nomenklatūros atstovo a.a. G. Konopliovo privačių struktūrų, kurioms buvo suteikta teisė net naudoti Lietuvos herbą, veikimu. V. Landsbergį kviečiau ir dar kartą kviečiu viešai diskusijai tiek šia tema, tiek dėl dingusių KGB archyvų, Aukščiausiosios Tarybos valstybinių komisijų dokumentų, jo bendrininkavimo su a.a. A. Brazausku be Sąjūdžio tarybos žinios, ir kitų temų. Padiskutuotume apie tai, kam turime būti dėkingi, kad Aukščiausioji Taryba kruvinųjų 1991 m. sausio įvykių metu iki sausio 10 d. imtinai žinojo apie pagrindinius būsimus priešo planus, kodėl pavyko nuteisti M. Burokevičių.  Padiskutuokime ir dėl D. Grybauskaitės pasirinkimo. Profesoriaus atsakymų nėra, o tyla lietuvių tautosakoje reiškia sutikimą su mano argumentais ir faktais. Aš pasiruošęs diskusijai su dokumentais, tačiau lygiomis teisėmis, kad neapkalbėtume vienas kito už akių. Sveikiausia tai būtų daryti tiesioginiame LRT eteryje, dalyvaujant Sąjūdžio informacinės agentūros žurnalistams Audriui Siaurusevičiui ir Ritai Miliūtei, pokalbį galėtų moderuoti buvęs Sąjūdžio savaitraščio „Atgimimas“ žurnalistas, apie kruvinuosius Sausio įvykius užsienio žurnalistus nušviesdavęs Aukščiausiosios Tarybos Pirmininko spaudos atstovas Audronis Ažubalis. Tikiuosi, būtų leista ir man keletą žmonių atsivesti. Pakalbėkime ir apie tai, kodėl aš kaltas dėl kreipimosi į prokuratūrą dėl Algirdo Paleckio ir Alfa grupės vado Michailo Golovatovo skleidžiamo melo.

Konservatorių partijos vadovas Andrius Kubilius pasirašyti dokumento Seimui dėl Zigmo Vaišvilos svarstymo (gerai, kad ne dėl mano šeimyninio gyvenimo, kaip senais tarybiniais laikais) neišdrįso, nors Rusijos agentu jis drauge su V. Landsbergiu konservatorių partijos tarybos posėdyje mane apšaukė 2013 m. sausio 19 d. po Seime pasakytos mano 2013 m. sausio 13 d. kalbos. Kalboje pateikiau ne apkalbas, o faktus, jog Sausio 13-osios byloje netiriamos kolaborantų veikos, jog teismas nustatė, kad M. Burokevičiaus vadovaujama perversmininkų LKP/TSKP samdė virš 800 darbuotojų, o būsima Lietuvos Prezidentė, suklaidinusi rinkėjus ir slėpdama, kaitaliodama savo biografiją, būdama viena tokių perversmininkų samdomų vadovaujančių darbuotojų, po Kovo 11-osios dirbo perversmininkų štabu tapusioje TSKP CK Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje.

Pakalbėkime apie tokio konservatorių partijos elgesio ištakas ir priežastis. Bet kas supranta, išskyrus tuos, kas to nenori, jog Rusijai nereikia nieko ieškoti archyvuose – medžiaga apie valstybių vadovus visada jiems yra „po ranka“. Tuo labiau, kad galimų mūsų Prezidentės ryšių su buvusiomis TSRS spec. tarnybomis biografijos požymiai yra akivaizdūs, jų nebekartosiu. Tačiau VRK ir Liustracijos komisija tai tirti nepanoro.

Į šią spaudos konferenciją kviečiau savo studijų Vilniaus valstybiniame universitete draugą ir konservatorių partijos pirmininką Andrių Kubilių pasidalinti nuomone apie jo studijų draugo Zigmo Vaišvilos išvykimą į Dubną. Spaudos konferencijoje būtų labai prasmingas konservatorių partijos vadovybės ir šios partijos jaunimo dalyvavimas. Tai padėtų išvengti konservatorių jaunimo ir visuomenės klaidinimo. Dar prieš Lietuvos Prezidento rinkimus 2009 m. Kremliaus portale www.regnum.ru buvęs aukštas Rusijos prezidento V. Putino administracijos pareigūnas Modestas Kolerovas sakė komplimentus D.Grybauskaitei, atvirai ją mokydamas, kaip elgtis plėtojant santykius su Rusija: „…dar tarybinės akademinės jaunystės laikais Daliai Grybauskaitei užteko profesionalumo … Dabar, kai euroatlantinė socialistinė ekonomika tas perspektyvas Lietuvoje sunaikino, o krizė tiktai pasunkino šalies kolonijinę priklausomybę, Grybauskaitei prireiks dar daugiau narsos, kad ji būtų ne vien „karaliaujančia“, tačiau nevaldančia prezidente-ekonomiste, bet ir (labai ilgam laikui) faktiškai vienintele legitimia ir tęstine Lietuvos valdžia“. M. Kolerovas nepaaiškino, kur, jo supratimu, turėtų išnykti kitos valdžios šakos, tik perspėjo būsimąją prezidentę, kad jai nederėtų kartoti „savižudiško visiškai vegetarinių santykių su rusais kelio, kuris privedė prezidentą Rolandą Paksą prie purvinos apkaltos“. Pasak M.Kolerovo, Lietuvą valdo „partinė – šnipų oligarchija“. Po dešimt metų trukusio „nacionalistų valstybininkų“ valdymo vienintelė Lietuvos išeitis – sveikas konservatyvizmas, laisvas nuo „amerikiečių demagogijos“. Jei bus einama šiuo keliu, M. Kolerovas piešė šviesią Lietuvos ir Rusijos tarpvalstybinių santykių perspektyvą.

Pranašiškas M. Kolerovo spėjimas apie būsimą D. Grybauskaitės vadovavimą Lietuvai. Viskas numatyta – nuo bendros veiklos su konservatoriais, amerikiečių užsipuolimo (ČŽV kalėjimų paieškos pagal rusiškų šaltinių nuorodas, atsisakymas susitikti su JAV Prezidentu B. Obama Prahoje), karų su neįvardintais oligarchais kariavimas užmirštant politinės ekonomikos pagrindus, kad oligarchija yra ne stambus privatus kapitalas, o jo susiliejimas su valstybės valdžia, iki pat D. Grybauskaitės tapimo „…(labai ilgam laikui) faktiškai vienintele legitimia ir tęstine Lietuvos valdžia“. Šią absoliučią valdžią karūnavo tinkamas Generalinis prokuroras ir D. Grybauskaitės iniciatyva Lietuvoje įvestas prokurorinis teisingumas (nori prokuroras – tiria nusikaltimą, nenori – netiria, net teismui panaikinus jo atsisakymą), naudojamas, pvz. „nepastebint“ milžiniško Snoro banko lėšų pasisavinimo administravimo pretekstu. 2009 m. ir 2013 m. Rusijos „pieno karai“, atominių elektrinių Lietuvos pašonėje statybų toleravimas, nesiderėjimas dėl dujų kainos sumažinimo – visa tai Prezidentei smulkmenos.

Žmogus, turintis, ką slėpti, yra valdomas. Jei kalbame apie labai svarbius Lietuvos ir Rusijos santykius, visos kadencijos metu Prezidentės D. Grybauskaitės pozicija buvo labai patogi šiai valstybei. Ne tik dėl A. Paleckio ir M. Golovatovo „savi šaudė savus“, vežėjų ir mūsų gamintojų bėdų, bet ir strateginių dalykų. Susimastykime, kodėl suskystintų dujų importo terminalo statybai priverstinai pasirinkta Vokietijos įmonė PPS, turinti aibę Vokiškos įmonės Eon Rur Gas užsakymų? Priminsiu, kad Eon Rur Gas yra ir Gazprom akcininkė, ir drauge su Gazprom valdo po 38% (viso 76%) Lietuvos dujų akcijų. Nenustebsiu, jei PPS laiku iki 2015 m. nepastatys šio terminalo ir noriai sumokės mums baudas. Lietuvai tokiu atveju teks su Gazprom rašytis naują sutartį, neturint šio terminalo. Šiuos PPS nuostolius mielai padengs Gazprom ar Eon Rur Gas. Nustebino ir ką tik paskelbtas dujų pardavėjo konkursas – pirksime ne biržoje, o vėl prisirišime prie vieno pagrindinio pardavėjo? Šį kartą iš Vakarų. Keliagubai didesnio galingumo, nei mums reikia, terminalo statybą ir fantastines jos kainas šiandien nespėsime aptarti. Neužteko uždaryto naftos vamzdžio patirties, kad suprasti, jog pastačius šį dujų terminalą ir valstybei prisiėmus milžiniškus įsipareigojimus, Rusija gali nuleisti kainas tiek, kad pigiau bus pirkti iš jos, nei iš Vakarų, o įsipareigojimai mokėti už šį terminalą valstybei liks. Po Fukušimos AE avarijos ženkliai padidėjo Japonijos perkamų dujų kiekis ir jų kainos. Didesnės trumparegystės – nesišnekėjimo su Rusija šiais klausimais – neįsivaizduoju. Taip nesielgia nė viena Europos šalis. Todėl Rusijai tokia mūsų Prezidentės pozicija yra ideali. Tinkamesnio Rusijai mūsų valstybės vadovo dar neturėjome. Jei ji netiktų Rusijai, tai „sudeginti“ ją su tokia primityviai slepiama jos biografija – vienos dienos darbas Rusijai.

Apie neteisėtą Lietuvos suvereniteto atidavinėjimą Europos Sąjungai, tautos sprendimo referendume ignoravimą, teisėsaugos griovimą ir jos naudojimą užgaidoms, Briuselio forsuojamą ir visos mūsų valdžios priimamą paskutiniųjų valstybės ekonomikos  reguliavimo svertų – centrinio banko ir lito -atidavimą biurokratiniam centrui, magaryčių pridedant ir prokuratūros pavaldumą jau net kalbėti koktu. Tai daroma primityviai, forsuotai, tiesmukiškai. Vien baimės atmosferos Lietuvoje sukūrimas ko vertas…

2012-10-14 referendume tauta užkirto kelią Visagino AE „verslo“ projektui, sumastė neparduoti žemės bei susigrąžinti referendumą kaip tiesioginį Konstitucijoje įtvirtintą šios valstybės suvereno teisę valdyti šalį ir tiesiogiai. Analogiški procesai tautai pavyko Kroatijoje, Islandijoje. Vengrijos valdžia ir tauta bendrai priešinasi Briuselio biurokratų užmačioms. Tuo tarpu mūsų valdžia beatodairiškai vykdo praėjusių metų lapkrityje ES prezidento lūpomis Vilniuje atvirai paskelbtą ES tikslą – panaikinti tautas ir valstybes. Tai patvirtina ir forsuojamas euro įvedimas.

Nekomentuosiu jaunųjų konservatorių pasirašytą tuščią kreipimąsi į Seimą dėl manęs. Kalbėsiu apie šią partiją, neturinčią nieko bendro nei su Sąjūdžio idėjomis, nes ji įkurta tik 1993 m. gegužės 1 d. Tai, kad joje yra buvusių sąjūdiečių, kurie (visų pirma, vadai) ignoruoja sąjūdžio vertybes, nesuteikia jos nariams teisės monopolizuoti patriotiškumo ir juo veidmainiauti. V. Landsbergiui ir konservatorių partijai viešai pasisakius prieš Konstitucijos 4 str. nurodytą Tautos teisę aukščiausią suvereno galią vykdyti tiesiogiai, t.y. referendumo būdu, o ne tik per atstovus, ir prieš mūsų žemių išsaugojimą, V. Landsbergis neatsakė į viešą mano klausimą, kodėl jis Sąjūdžio laikais buvo už žemės ir valstybės priklausymą Tautai ir demokratijai, o dabar – ne? Kuo V. Landsbergiui ir konservatoriams skiriasi D. Grybauskaitė nuo K. Prunskienės ir V. Uspaskicho, kurie visi buvo tinkami Maskvai atitinkamais laikotarpiais.

Į šią spaudos konferenciją kviečiau ir Andrių Kubilių. Ne tik dėl to, kad šį neraštingą Oksfordo ar Kembridžo absolventų kreipimąsi į Seimą reikėtų bent išmokti parašyti. Šio paskubom surašyto rašinėlio autoriui paaiškinsiu, kad Dubnoje buvo ne TSRS, o buvusiųjų socialistinių valstybių branduolinių tyrimų centras – Jungtinis branduolinių tyrimų institutas. Miestas, beje, net neuždaras. Savo atsiradimo ten įdomią istoriją, kurią paliudyti gali aibė dar gyvų liudininkų Lietuvoje, išsamiai papasakojau videoįrašui Ainei Ramonaitei ir jos kolegoms, rinkusiems medžiagą apie Sąjūdžio priešistoriją – ir apie atsiradimą ten, ir anekdotines situacijas, ir pirmąsias politines pamokas, dėl kurių man nebuvo leista Dubnoje baigti mokslinį darbą. Ten jį tik gyniau. Mielai visa tai papasakosiu dar kartą bet kam, tačiau žinant viešinimo problemas kviečiu tai drauge su manimi padaryti Seimo narį Andrių Kubilių. Jis puikiai žino mano išvykimo į Dubną aplinkybes, nes yra ne tik mano studijų Vilniaus valstybiniame universitete, kurį drauge baigėme 1979 m., grupės draugas, bet ir mano vestuvių su Regina pirmasis pabrolys. Todėl Andrius, jei būtų sąžiningas, tai, visų pirma, paaiškintų šias aplinkybes ir Mantui Adomėnui, ir visai konservatorių partijai, o nesislėptų už jų parašų. Tai labai žema ir veidmainiška. 2009 m. sausio 16 d. specialioje LTV laidoje, skirtoje tos dienos įvykiams prie Seimo, nė vienu argumentu Andriaus nerėmiau prie sienos, nes tai būtų buvęs nesąžiningas naudojimasis mūsų sena pažintimi. Diskutavome dalykiškai ir rimtai, nors A. Kubiliaus, kaip Ministro Pirmininko, padėtis buvo nepavydėtina. Laimė, kad aktyvus buvo Seimo Pirmininkas A. Valinskas.

Tavo apsimetimas, Andriau, kad nežinai mano biografijos, žemas ne tik todėl, kad tu su grupės draugais suorganizavai šaunias studentiškas mano išleistuves į Dubną, kurių metu pasirašei ant grupės draugų dovanos man: „Zigmai, kaip toli Tu bebūtum, niekada nepamiršk savo draugų (-ių). Žinok, mes visada su Tavimi.“ Neįsivaizdavau, Andriau, kad net drauge praėjus Sąjūdžio kelią taip žemai galima pulti ir pradėti spekuliuoti mūsų pažintimi. Dėl to, ką tu tikriausiai vadini „politika“?

Pirmasis ženklas mums, grupės draugams, kurių tarpe yra ir Nacionalinės premijos laureatas A. Sužiedėlis, buvo „Williams“ istorija, kai tu, Andriau, mūsų grupės draugo gimtadienio dieną bandei aiškinti mums konservatorių demagogiją apie „Williams“ istoriją. Kadangi mūsų grupė nėra pėsčia, tau draugai pasiūlė rimtai vyriškai pasišnekėti, jei mums dar bandysi aiškinti tai, ką jūs, konservatoriai, aiškinote tautai. Pasaulis mažas – pagrindinėse derybose dėl šios istorijos drauge su vienu kursu vyresniu fiziku Aleksandru Abišala tu sėdėjai prieš a.a. Gediminą Kiesų ir kitą mūsų grupės draugą, dabar advokatą, atstovavusį  „Mažeikių naftą“. Po šių „derybų“ mūsų draugas per tą mėnesį visiškai pražilo ir ilgai su niekuo nebenorėjo kalbėtis. Ir ne tik apie šią istoriją.

Po to, kai Ministro Pirmininko M. Stankevičiaus vadovaujama Vyriausybė suteikė „Mažeikių naftai“ valstybės garantiją už 10 mln. JAV dolerių paskolą, dėl ko ši įmonė pradėjo ne tik perdirbinėti ne savo naftą, bet ir pati pirkti žaliavą bei pardavinėti iš jos pagamintus savus produktus, ne tik per pusmetį buvo likviduotos visos ilgametės „Mažeikių naftos“ skolos biudžetui ir Sodrai, bei ir netrukus buvo sukauptos lėšos, reikalingas įmonės rekonstrukcijai. „Mažeikių naftos“ dvyniui „Petrochimia Plock“ Lenkijos valdžia nebuvo paskyrusi finansinės dietos, dėl ko ši nuolat klestėjo. Todėl pasakomis apie „Mažeikių naftos“ „privatizavimo“ už dyką būtinumą ir dar primokant milijardus tariamam „investitoriui“ savo studijų grupės draugų tu neįtikinsi.

Todėl, Andriau, būk drąsus ir susitark su LRT – tiesioginiame eteryje mudu abu Lietuvos žmonėms paaiškintume ne tik mano išvykimo į Dubną aplinkybes, bet ir Visagino AE „verslo“ ir SGD terminalo projektus, referendumo nevykdymo ir referendumo baimės klausimus, projektą „Tebūnie Dalia Lietuvos Dalia“, kodėl valstybės perimtas Snoro bankas buvo pasiųstas į bankrotą, o ne naudotas valstybės poreikiams, kodėl konservatoriai negynė FNTT vadovų. Manau, kad ir tu pasiūlysi temas. Tavo  pirmojo vadovavimo Vyriausybei metu tau nebuvo gėda klausytis grupės draugo Zigmo paaiškinimų apie Lietuvos teisėsaugą, ekonomiką, strateginius objektus. Visiems būtų naudinga sužinoti, kodėl konservatorių partijos iniciatyva 1992-1996 m. kadencijos Seimas priėmė neprivatizuojamų Lietuvos įmonių įstatymą, kurį tik perėmę daugumą Seime po 2000 m. rinkimų, pradėjote keisti. Tokiu būdu pradėjote Lietuvos strateginių objektų pardavimą, kurį vėliau besikeičiančios valdžios vykdė panašiais scenarijais, kurių visų esmė buvo mokėti valstybei tol, kol perimamas įmonės valdymas. O tada tokios privatizuojamos įmonės lėšomis atsiskaitoma su valstybe. „Mažeikių naftos“ atidavimo ir LEO akcijų išpirkimo atgal valstybei projektų atvejais valstybė net primokėjo „investitoriams“.

Šiuo antru atviru laišku kreipiuosi į visus konservatorius, visų prima, dėl to, kad dėl jūsų dviprasmiško elgesio pasirenkant ir beatodairiškai palaikant Prezidentę D. Grybauskaitę, tirpsta jūsų partijos gretos. To pasekmės skausmingos Lietuvai – dešinysis ir patriotinis elektoratai netenka pasirinkimo, konservatorių partija tirpsta, o viduje diskusijos jokios.  Prašyte peršasi išvada – konservatorių vadovybę su Prezidente suvienijo ne tik mums nežinomos priežastys, bet ir didelė labai žmogiška baimė, kad konservatorių favoritei D. Grybauskaitei pralaimėjus būsimus Prezidento rinkimus ar įvykus jos apkaltai Seime, keisis Generalinis prokuroras. Tuomet, manau, iš mirties taško pajudės ne tik taip vadinama V. Matuzo byla, bet ir prasidės kitos. Išsklaidyk šias abejones, Andriau. Tu esi šios partijos vadovas.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

66 komentarai

 1. Pagaliau išgirdo!:

  Labai gerai, kad pagaliau bent kas nors iš Seimo i6girdo ir atkreipė dėmesį į gerbiamo Vaišvilos pareiškimus, tik gaila, kad tokiu buku ir purvinu būdu. Gal dabar pagaliau bus proga dar viešiau ir atviriau pakalbėti apie Lietuvą užgriuvusias bėdas – pradedant taip ir neįgyvendintu desovietizacijos įstatymu (kuriam įsigaliojus, partškolininkai ir kiti komunistiniai elementai ilgam būtų pamiršę valstybinį darbą), baigiant tokiais kuriozais, kaip burokevičininkų išrinkimas į valstybės vadovo postą. Linkime gerb. Vaišvilai sėkmės ir stiprybės. Labai norisi tikėti, kad Jūsų Tiesos paieškos įgaus pagreitį ir realų “kūną”. Laikas priversti apie visa tai prabilti ir Seimą, ir pačią DG.

 2. Kemblys:

  Tikiuosi, kad pradės nuo ,,sąjūdžio M.Gorbačiovo persitvarkymo politikai remti iniciatyvinės grupės” sukūrimo. Sąjūdiečiai buvo toookie galingi, suskaldė tsrs, bet prarado visas jėgas, kai Lietuva tapo nepriklausoma. Į tą sąjūdį KAŽKAS atrinko ne pačius protingiausius.

 3. ukininkas:

  Sekmes jums Zigmai laikykites pries tuos kurie jus smeizia , mes su jumis…

 4. pensininkas:

  Lažinuosi su bet kuo iš gero butelio konjako, kad nei Kubilius, nei kas nors iš jo partijos vadovybės ir taip pat patriarcho ir Dalios klapčiukai Mantas bei Liutauras, į spaudos konferenciją diskutuoti su signataru Vaišvila neateis. Pralaimėjes prie konjako butelio pridėsiu ir R.Janutienės knygą “Raudonoji Dalia”.

 5. faustas:

  Kvailas konservatorių poelgis, bet ko iš laboranto norėti. Jei pradėsime aiškintis kas kieno įrankis, tai kils daug klausimų. Kieno įrankis tie, kurie prisisegė masonų simboliką? Kieno įrankiai Butkevičius su Kirkilu, kurie atsiprašinėja lenkų, kad tie nevykdo teismo nutarčių, vykdo Lietuvos dezintegracijos politiką? O kieno įrankis Linkevičius, niekieno neįgaliotas atsiprašinėjantis nežinia už ką Lenkijos fašisto sikorskio?
  O kieno įrankis Konservatoriai, kurie panoro statyti reaktorių Lietuvoje, kuris sukėlė didžiausią technogeninę avariją
  pasaulyje ir t.t. ir t.t.? Tikras įrankinis cechas susidaro, visas fabrikas su daugybe akcininkų.

 6. dzūkas:

  kadangi , panašu, kad mano atmintis geresnė, nei Adomėno, tai jam ir Kazlavickui ir kitiems veikėjams to tipo noriu priminti, kad TS-LKD buvo pasirengusi bendradarbiauti su Viktoru Uspaskichu. Viktoras nėra secialiųjų tarnybų įrankis, ane, pone Adomėnai?

  • Nagi:

   O Brazausko komunistams nėra jokių kliūčių bendradarbiaujant su Uspaschiku ar Paksiumi, jiems viskas galima, jiems kaip Jupiteriui viskas galima, tik konservatoriai liko jaučio vietoje, a ne kvailiaus bokšte.

 7. Nepolitikas:

  O man vis tiek patinka šia situacija. Kaip sako jaunimas „kaifoju“ … Panagrinėkim : gerb. Vaišvila apnuogino prezidentės melą…., Tautos paniekinimą(dėl atominės) ir t.t. Tautos priešai tylėjo – taip sau Landsbergis paburbuliavo, kiti „sumurmėjo“… ir tyla. Bet kada gerb. Vaišvila, prisijungė prie referendumo, kada jo dėka buvo dalinai sugriauta „tylos siena“ ir toliau aktyviai remiama RIG, prasidėjo politinis „presingas“. Landsbergis net Sausio 13 minėjime suorganizavo „gambitą“ išdirbo LLRA, vien dėl to, kad išdrįso Seime palaikyti iniciatyvą dėl referendumo(balsavo „už“). Ir tai jam pavyko. Net dauguma „siauro mąstymo tautininkų“ pritarė jam. Pasirodo nelabai ką gali kaip ne kurie išmokti iš istorijos. Kodėl toks svarbus šis referendumas? Su žeme mes atgaunam valstybę, nors ir „laimingai“ praskolinta bet savo valstybę. O tai reiškia kad ir euro įvedimui atsiranda kliūtis. Nors jau tyliai ir Konstitucijos pataisos gatavos. Jog euras(kaip Graikėje) nuo bankroto mus neišgelbės, o žemę už tuščius popieriukus užsieniečiai supirks. Tada ieškok teisingumą pasaulyje. Taigi kova bus negailestinga. Sveikatos ir ištvermės gerb. Z. Vaišvilai ir RIG. O kad pergalė bus mūsų net neabejoju, jog neveltui profesoriai prisijungė prie palaikančių…. :-))

 8. S:

  Konservų pastoviai vykdomas informacinis karas prieš Lietuvą užstrigo, tai šitie du asiliukai pradėjo rėkti “GELbėkit! Padėk Seime aptarti karo metodiką, nes pralaimime…”. 😀

 9. medus:

  Juokinga – net nebesinori reaguoti, nes tokios fantazijos prieš signatarą ir kitus yra per niekingos, kad būtų vertos dėmesio.

  Šiame “rusai puola, gelbėkit monarchę” spektaklyje absurdiškiausia yra tai, kad tuo netiki net tik tie, kurie tokias pasakas rašo, bet ir visi tie, kurie jas publikuoja ir skaito – tačiau nutylėtu būdu visi žino ir supranta, kad tiek ir tiek tonų dvokiančių srutų -tradiciškai- turi būti išpilta tam, kad menkystos, užgrobusios valdžią, geriau jaustųsi ir patys save vėl galėtų “išsirinkti” kitoms kadencijoms.

  Šiandieną kitame straipsnyje buvo pasakyta esmė kodėl tokie dalykai vyksta Lietuvoje – D. Stancikas tai įvardino taip: “Būtent taip ir gimsta diktatūros – kai kas nors nusprendžia, jog žino geriau už Tautą, kaip jai gyventi.” Dabartiniams valdžiažmogiams Lietuva jau neegzistuoja, ji turi būti kuo greičiau sunaikinta, nes taip reikia globalistų mašinai, taigi visi su tuo nesutinkantys ir galintys sutrukdyti turi būti nutildyti – bet kokiomis priemonėmis, todėl yra paskelbti “rusų agentais”, “tautos priešais” ir kokiais tik nori išdavikais. Technikos visai ne naujos – smagiai naudotos tiek fašistų, tiek sovietų, tad tradiciškai tęsiamos.

  Garantuoju, kad nė vienas ilgauodegis globalistas nedrįs stoti akistaton su signataru, bet, kaip visada, po savim pakiaulinę nerišliai kriuksės po stalu – kartu su monarche, nes prezidentės biografija nuo pat kolaboravimo su perversmininkais fakto yra padaryta valstybės paslaptimi – tiesai priešpastatyti nėra ką, tad sistemai belieka taškytis ko turi kupinai – srutomis. Vis dar laukiu prezidentės atsakymų į konkrečius signataro jai pateiktus klausimus. Atsakymų nėra. Ką gi, bet žinome, kad yra ką slėpti.

  Ne amžinai, tuo nė kiek neabejoju – viskas eina į šviesą. Pagarba signatarui, kad, kaip visada, žvelgia drąsiai ir tiesiai. Nes neturi ko slėpti. Viskas paprasta, kriuksiai:)

 10. palauksiu iki geguzes men.:

  o tada paziuresiu ir pamatysiu, kad tie patys LOPAI, NEVYKELIAI vel balsuos uz tuos pacius konservus ir juju bolsevike 🙂 Stai kur esme!

  Idomu, kiek is jusu isdrys prisipazinti, kad 2008/2012 balsavo uz konservus, o 2009 uz bolsevike? 🙂

 11. Prusas:

  kol nebus nuzudyti keli Lietuviu Tautos priesai tokie kaip adomenai, tol padugnes ir toliau kels orgijas valdzioje ir tyciosis drasiai is Lietuviu Tautos

 12. G pavardės nesakysiu:

  Su Adomėnu čia kaip ir viskas aišku, net ir ginčytis kaip ir nebėra dėl ko…. Įdomu pasidarė kas per vienas tas Kazlavickas – kaip rodo jo oficiali biografija seimo svetainėje – jam 33 metai, o dar nė karto jokio rimto darbo nėra mėginęs:-(. Elitas, toks elitas…

 13. Justas:

  labai gerai,kad signataras Z.VAIŠVILA pakvietė konservatorius į tiesioginę spaudos konferenciją .Šaunuolis!Blogai,kad, atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, signatarai neprėmė desovietizacijos įstatymo,kad buvusiems TSKP partiečiams,( vėliau pakeitė partijos pavadinimą) nebūtų leista užimti aukštus postus visose instancijose,Lietuvoje,tame tarpe, ir Seime bent 10-15 metų. Kas vyko,vyksta visi labai gerai supranta,net ir “runkeliai”…”ta pati panelė,tik kita suknelė” ,sėdi Seime eilę kadencijų ir tvarko savo,giminių,draugų reikalus,o Lietuvos piliečiai “džiaugiasi” tik jų pažadais…

 14. vilte:

  Manau , jog cia pasireiskia konservatoriu priesmirtine agonija…

 15. mintis:

  Na va. Tik sąžiningas žmogus gali tiesiai šviesiai sakyti kaip buvo ir yra.Jei nei Kubilius ,nei Adomėnas kviesti neatėjo tai rodo kur tiesa,kur tuščia demagogija ir galimas sąžiningo žmogaus nevykęs apkaltinimas,apkalbįėjimas.

  • NoName:

   Pas Mauglį buvo toks personažas – šakalas, tigro leten-laižūnas. Tai jų visa drąsa baigiasi ties stikline press-konferencijos siena. Nufotkint tuščią salę su Z.V. ir, kur nors soc.tinkle išdėjus foto, su kitais šakaliukais pastūgaut – štai mes mol, kokie ‘krūti’, į kulną Zigmui įkandom. Meh ant jų visų…

 16. Inga Baranauskienė:

  Čia tai jau tikrai pikantiška preskonferencija! Nežinojau, kad viskas taip ASMENIŠKA, bet galbūt taip ir turi būti. Galbūt kažkokios aukštesnės jėgos (Likimas, Dievas ar kas ten bebūtų), kartais specialiai viską taip sustumdo, kad niekas nebegalėtų pasakyti “Nothing personal, just business” – kad prisimintume, jog esame ir turim būti žmonės, o ne robotai ir ne vilkai… Žodžiu, toks jausmas, kad netrukus spręsis kažkas labai esminio, ir nuo Zigmo (atsiprašau už tokį familiarumą, bet būtent jį noriu pabrėžti) priklausys daug daugiau, negu politika. Tad to ir noriu palinkėti – neprarasti žmogiškumo beprasidedančioje kovoje ir neužmiršti, kad kitoje pusėje – buvęs draugas, kad ir kaip niekšiškai jis besielgtų šiandien. O tai bus SUNKU.
  PS. Atleiskit už tokį vizionierišką komentarą, bet tiesiog… aplankė apreiškimas.

 17. vytas:

  Ar Z.Vaišvila prieš Astravo AE? Jei prieš, tai Zigmai sakyk garsiai.

  • Zigmas Vaišvila:

   Vytai (beje, ir tokiu vardu yra mūsų grupiokas), susipažink su ankstesnėmis mano spaudos konferencijomis Seime šiomis temomis, mano raštiškus paklausimus Prezidentei dėl AE statybų Baltarusijoje ir Karaliaučiaus srityje, kurių niekas nebūtų pradėjęs be mūsų valdžios pritarimo. Pats geriausias patvirtinimas – statybos Karaliaučiaus srityje sustabdymas po mūsų 2012 m. referendumo rezultato, nes be Visagino AE, nėra kaip užtikrinti reikiamą galios rezervą šiai Rusijos AE.

 18. Istorija:

  Z. Vaišvilos pasisakymą reikėtų platinti visais galimais kanalais, kad visi žinotų tiesą.

 19. suomis:

  O įrašą galima pamatyti?

 20. tautietis:

  pagaliau konservai atsibudo ir užgirdo Vaišvilą,stiprybės jam kovoje su konservais

  • Nagi:

   Teisingai Zigmai muš konservatorius taip kad tavo draugai komunistai imtų bijoti, na kaip sako rusų patarlė “bei svojich čto čužye bojalis” mušk savos kad svetimi bijotų, nors taip jau seniai nėra, tave konservatoriai iš savų gretų seniai pašalino kaip įkyrų kurdupelį kuris tik ir sugeba gadinti reikalus.

   • Zigmas Vaišvila:

    Nebuvau konservatorių partijoje, nors ir įsikūrė jie ją mano vardadienio proga – 1993 m. gegužės 1 d. Tad ir išmesti niekas negalėjo Kaip ir D. Grybauskaitės neišmetė nei iš A. Brazausko LKP, į kurią ji nestojo. Ir šiaip nesu jokios partijos nariu.
    Panašu, kad jos niekas neišmetė ir iš LKP/TSKP, kurioje karjerą darė po LKP atsiskyrimo.
    Beje, spaudos konferencijoje paminėta konservatorių įkūrimo data, nereikia taip skubėti daryti išvadas. Sėkmės toliau atidžiai skaitant spaudos konferencijos tekstą.

   • mintis:

    kad tie konservatoriai patys save vanoja ir sunku suprasti kodėl :tai akcija su “neužmirštuolių”židryne ir dideliu noru kitus,net vaikus”paženklinti”vietoje trispalvės juostelės per sausio-13 dieną pagerbti tuos ,kurie žuvo su trispalve rankose ir širdyje,kaip laisvos Lietuvos simboliu.Tai jaunesnių išsišokimai, tai kitų užsipuolimai”rusai puola”,tai apie emigrantus neadekvatūs šnekėjimai,kad nori užsidirbti….Tai jiems negalima,nes tai nekaip išrodo,bet stumiamos savos atžalos į Briuselį EP,kur didelės algos ,tai jie gali ne Lietuvoje dirbti bet Briuselyje EP su didelėm algom tai kai savos atžalos tai ir požiūris savas,kitas-pagirtina.Taip žmones dirginti nenaudinga patiems konservatoriams.Kodėl jie tai daro?Nesuprasi.

  • taip:

   tautieti, Jūsų komentaras- kaip pirštu į akį. Taip, užgirdo bent jau taip…

 21. Nojus:

  Ką atsakys koncervos?
  Tik tyliai nusibezdės po kaldra.
  Nelaukite blakių Šviesoje.

  • Gal ADOMĖNAS atsakys?:

   Keli klausimai ieškantiems tiesos:
   1. Ar tiesa, kad V.Landsbergis dėstė mokslinį komunizmą, sovietmečiu dirbdamas Valstybinėje Konservatorijoje?
   2. Ar tiesa, kad V.Landsbergis buvo aukštosios mokyklos komjaunimo organizacijos vadovas?
   3. Ar tiesa, kad V.Landsbergis sveikino Raudonąją armiją-išvaduotoją?
   4. Ar tiesa, kad V.Landsbergis prašė KGB majoro Nachmano Dušanskio apsaugoti jo šeimą?
   5. Ar tiesa, kad slaptame LKP CK biuro posėdyje buvo nuspręsta išimties tvarka leisti suteikti profesoriaus vardą V.Landsbergiui „už nuopelnus Tarybų valdžiai“?

 22. virsmas:

  Tik visiskas nuosirdumas paciam sau (vidine svara) sukuria galimybe Dangui nusileisti i musu sirdis. Is cia ir baimes nebuvimas (drasa) , dvasios jega (tvirtybe) , paprastumas ,proto skaidrumas ( aiskumas ) ,Tiesos Dvasia .Kazkaip noriu tiketi ,kad Jus ,Zigmai , tai atspindit . Pasitikejimas Jumis yra viena is siu sudedamuju . Tai dvasinis ( reaktyvinis ) kuras. Apie jo galia jus zinot. Uz Tiesa ir Vienybe !

 23. išlyskit bailiai:

  Super spaudos konferencija. Tai kas dabar bus toliau? Bailiukai konCervų šuniukai šiandien išsislapstė. Ar laukti naujo pusiau anoniminio pareiškimo?
  Hei, konCervatoriai, išlyskit ! Išlyskit, niekingi bailiai !

 24. mikas:

  klausau ir stebiuosi p.Vaišvilos ramybe. Griežtai reikia su konservuotais žulikais, tik ne taip draugiškai ir nuolankiai. Kokie dar draugai? Politikoj draugų NĖRA, yra tik interesai. Smokit, ponas Zigmai jiems iš peties. Gražiuoju tie suskiai nesupranta. Į TEISMĄ UŽ ŠMEIŽTĄ ir taškas. Tegul įrodinėja savo paistalus. Tuo pat užčiauptumėt ir kitus nuolat komentaruose karksinčius melą apie jus. Tvarkos reikia vieną kartą, neleiskit sau lipt ant sprando. Pats kartojat, kad prezidentė tyliai iškenčia Jūsų klausimus ir nesikreipia dėl “šmeižto”, nes slepia kaltę, tai ko jūs ramus kai suskiai jus šmeižia? Nepadės spaudos konferencijos . Pradėt reikėjo dar nuo petkos “durnių laivo” ir patampyt tą stribą po teismus. Visuomenė būt kitaip pažiūrėjus, o dabar užaugo storas sluoksnis melo. Kartoju: užmirškit draugystes, “kursiokai”- ne gyvenimo priesaika būti draugais. Qubilas seniai Jums tai įrodė. Nesižeminkit. Lietuva ir Tiesa svarbiau už Qubilą, argi netaip?

 25. GRYBAUSKAITĖ BIJO TIESOS !!!:

  VISIŠKAI NETIKIU TUO ,KĄ RAŠO ŽINIASKLAIDA. Pats analizavau “Snoro” įvykių
  raidą ir peršasi tik viena išvada: valdžia savais sumetimais sunaikino
  visiškai mokų banką Snoras. Tik reikia pasiskaityti LB išvadas apie “Snoro”
  bankrotą išvakarėse…. Geriausias, mokiausias ir t.t. Staiga,
  prezidentinės lazdelės mostelėjimu į banką įkibo dresuoti Vasiliauskas ir
  Šimonytė, atėmė banką iš savininkų, paskelbė jį nacionaliniu banku.
  Atrodytų, kad planas lyg ir įvykdytas, tačau reikia mokėti nusamdytiems
  “ekspertams” iš Anglijos už pagalbą susidorojant su “Snoro” savininkais.
  Skelbiamas mokaus banko bankrotas, atsiranda milijonai mokėti Frikliams ir
  Kuperiams, nubyra ir saviems. O banko vienintelis akcininkas – Valstybė –
  kreditorių eilėje atsiduria pačioje sąrašo pradžioje. Tokios bankroto
  praktikos dar nebuvo pasaulio finansų istorijoje. Tačiau Lietuva – Marijos
  Žemė – yra stebuklų šalis, kurią gali valdyti netgi TSKP ideologė Dalia
  Grybauskaitė.

 26. Kaip cia yra:

  Matau Jus,Zigmai,skaitote komentarus,todel pasiteirausiu-kaip cia yra,kad Jus daznai vienas ,kai matome Jus video ?Kur kiti pazangieciai,kurie daznai susiburia kartu ?Yra nemazai charizmatisku asmenybiu,kurias noretusi salia Jusu matyti.

 27. Kas paaiskys:

  kokias minkstasias galias (gal kokia minkstaja Galia?) turejo omeny minkstasis konservatorius? Gal yr poveikyje kokios minkstuoles Galios ir paniskai bijos, kad Zigmas nepaverztu? Ale anas gi turi ponia Regina, ir rods rimtas vyras, kad pultu prie minkstu kitatauciu slietis, nelyg kokis konservas.

 28. Algis:

  bravo. kantrybes ir stiprybes! mastanciu zmoniu dar yra.

 29. Amelija:

  Nusiraminkite, Zigmai, Jūsų prezidentinės svajonės sužlugdytos. Šįvakar Vilniaus meras A. Zuokas pranešė, kad balotiruosis į prezidento postą. Galime Jums tik padėkoti, kad ilgai ir atkakliai stengėtės mažinti D. Grybauskaitės reitingus (Paulauskas, Balčytis, Ropė ir kitos daržovės jų kaip neturėjo, taip ir neturės). Jaunimas ir ES šalininkai gavo naują, jauną kandidatą, taip kad galit daugiau neberengti spaudos konferencijų, į kurias vis tiek niekas neateina. Rinkimai bus įdomūs, ypač tiems, kas suvokia, kad ne prezidentas pensijas didina ir vaistų kainas mažina…

  Ilgą iešmą bedrožiant ne vienam jau taip nutiko.

 30. info:

  http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=4398&p_d=144033&p_k=1

  2014 m. sausio 20 d. pranešimas
  SPAUDOS KONFERENCIJŲ SALĖJE

  10.30 val.

  įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Dėl naujų VRK manevrų referendumo paskelbimo klausimu“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: