VRK toliau svarstė referendumui surengti surinktų piliečių parašų likimą (tiesioginė transliacija) (21)

Alask.lt nuotr.

Alask.lt nuotr.

Sausio 14 d. į posėdį susirinkusi Vyriausiosios rinkimų komisija (VRK) eilinį kartą svarstė iniciatyvinės grupės „Tautos valia“ privalomajam referendumui skelbti surinktų piliečių parašų likimą.

Šios dienos posėdyje buvo sprendžiamas dalies referendumo iniciatyvinei grupei tikslinti paskirtų parašų likimas. Buvo sprendžiamas 5 254-ių piliečių įrašų likimas, kurių komisija  šiol taip ir neperdavė tikslinti referendumo iniciatyvinei grupei motyvuojant tuo, kad VRK pati yra pajėgi juos patikslinti.

Tokiu būdu iniciatyvinei grupei tikslinti buvo perduota tik 4 114 parašų iš viso 10 481 tikslinamųjų kiekio.

Šių metų sausio 7 d. VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas po susitikimo su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene šių metų sausio 7 d. pareiškė, kad VRK po tikslinimų su gyventojų registru ketina pripažinti apie 5 000 parašų tinkamais.

„5254 įrašus, po duomenų sutikslinimo su gyventojų registru, kadangi tų asmenų nurodyto asmens dokumento numeris atitinka gimimo datą, vardą, mes pripažįstam, kad esminių trūkumų nėra, ir tuos įrašus vertėtų pripažinti. Komisijos sprendimo formalaus nėra, bet darbo grupė linkusi manyt, kad tuos 5 tūkst. pripažint“, – po susitikimo su Seimo pirmininke Loreta Graužinienę sausio 7 d. buvo sakęs Z.Vaigauskas.

Tačiau šiandien dienos posėdyje VRK nusprendė kitaip. 10-čiai VRK narių balsavus – už, 3 – prieš ir 3 susilaikius buvo nuspręsta tinkamais pripažinti tik 2 249 įrašus, o likusius perduoti tikslinti iniciatyvinei grupei, tikslinimui skirtą 15-os dienų terminą šiems papildomiems parašams  skaičiuojant nuo sausio 14 d.

VRK pirmininkas Z.Vaigauskas laikėsi nuomonės, kad reiktų įskaityti visus VRK tikslintus apie 5 000 įrašų, tad balsavo prieš tokį komisijos sprendimą, o komisijai nusprendus kitaip, žadėjo parašyti savo atskirąją nuomonę. Tokiu būdu VRK pasiekė savo – dar kartą sutrikdė iniciatyvinės grupės pradėtą įrašų tikslinimo darbą ir apsunkino visuomenininkus darbais kuriuos buvo žadėjusi padaryti pati komisija. Z.Vaigauskas formaliai išlaikė savo duotus pažadus Seimo pirmininkei ir visuomenei – balsavo prieš, tačiau kolegialus sprendimas buvo toks koks yra reikalingas jėgoms visomis išgalėmis besipriešinančioms šiam referendumui.

Tiesioginę posėdžio transliaciją iš VRK 15 val. galima buvo stebėti ČIA arba ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

21 komentaras

 1. matysim:

  kam dirba VRK. Ar pakils valdžiažmogių reitingas aukščiau vaterlinijos ?

 2. Nojus:

  Kodėl NEVEIKIA transliacija?

 3. Nepolitikas:

  Pažiūrėjau VRK „darbą“. Akivaizdu, kad šita komisija sudaryta dėl „akių“, nieko jie iki šiol nesprendė, nenagrinėjo ir t.t. Net suskaičiuoti parašus normaliai negali, suformuluoti savo „darbo“ rezultatus, sprendimų projektus ir t.t. , tai 23 metų „darbo patirties“ stažas….kažin kokio „švaps“ klubo susirinkimas…. po ilgo „bankėto“ ir pasidulkinimo… Sunku mūsų iniciatyviniai grupei … užjaučiu ir linkiu kantrybės….

 4. Rimas:

  apgailėtinas vaizdelis pažiūrėjus posėdį

 5. gaudy:

  o tai buvo svarstymas dėl referendumo

 6. G.P.:

  Dar praeitą savaitę rašiau, kad vyksta “gero policininko” (Zenono) ir “blogo policininko” (kitų VRK narių) parodomasis spektaklis. Ir kad rezultatas bus toks, koks šiandien ir įvyko. Taip pat rašiau, kad Pranciškų reikia kuo skubiau nušalinti nuo bendravimo su VRK ir visus reikalus perduoti advokatams. Nes naivūs žmonės (šiuo atveju gerbiamas Pranciškus) NEGALI bendrauti su “……. žmonėmis” iš VRK.

 7. Trinidadas iš Tobago:

  Jūs patys “apgailėtinas vaizdelis”. manot, kad būrelis nebrandaus jaunimėlio su fakeliukais rankose kaip nors paveiks tautą 🙂 nesulauksit 🙂 Studentų tarpe nežinau nei vieno, kas jums simpatizuotų 🙂

 8. Trinidadas iš Tobago:

  Nežinau nei vieno, kuris tokiuose referendumuose sutiktų dalyvauti 🙂

 9. kas neaišku:

  Vaigauskas… vaigauskais… Taigi ten 16 ar kiek tų Cerberių komisijoj sėdi iš skirtingų partijų. Sprendžia VISA KOMISIJA, ne vienas vaigauskas. Visus tuos brudus nušalint reikia.

 10. N:

  Čia tik tavo problema, kad nežinai. Ir už “visus studentus” nekalbėk.

 11. Vilmantas Rutkauskas:

  Panašu, kad Vaigauskas – dar nepraradęs sąžinės.

 12. versija:

  Seniai “lauktas” ir tikėtas VRK sprendimas. Nejaugi kas nors tikėjotės kitaip?
  “Rožinis” tolimesnis variantas:
  Galutiniame rezultate dar “pritrūks” 1500 parašų. Nenustebčiau, jei leistų surinkti. Po to- tikrins.. Dar po savaitės kitos – balsuos. Kažko dar pritrūks. Veiksmas persikels į teismus. Po mėnesio kito- tarkim, VRK pralaimės ir parašus pripažins. Tik jau bus atėjęs šiltas pavasaris. Kol Seimas apsvarstys ir paskelbs sprendimą, jau ateis vasara… Referendumą skelbs vasaros atostogų ir javapjūtės įkarštyje… Rezultatus nuspėkite patys…
  Supraskim pagaliau tautiečiai, kad banditiškos politikos Sistema yra AUKŠČIAU už bevalę tautą… Konstitucija nieko bendro neturi su realiu gyvenimu…
  Kraupu? Ką gi, niekas nedraudžia kiekvienam elgtis pagal sąžinę ir nesileisti užvaldomiems politinių banditų gaujai. Be vienybės ir bendro sunkaus darbo čia neapsieisim. Kiek tautiečių prisijungs atvirai kovai, ne, nebe kovai- karui su Sistema? Retorinis klausimas…

 13. Nojus:

  Referendumo INICIATYVINEI grupei.
  Viskas vyksta pagal išankstinį scenarijų:laikas bėga VRK tarnyba eina.
  Bet jie yra DELEGUOTI.
  Vadinasi reikia kalbėti su tais,kas juos DELEGAVO.
  Todėl siūlau INICIATYVINEI grupei paprašyti RAŠTIŠKAI audiencijos pas SEIMO pirmininkę,Prezidentę,Ministrą pirmininką.
  Tegul jie visi parodo kaip myli TAUTĄ.
  Vėliau paaiškės ,kad jie NIEKO NEGALI.
  Tada tauta padarys išvadą,kad reikalinga steigti TAUTOS TARYBĄ,įvedant tiesioginį Tautos valdymą REFERENDUMAIS,įsteigiant TAUTOS KONTROLĘ,dirbančią visuomeniniais pagrindais.

 14. GINTARAS:

  REFERENDUMO INICIATYVINEI GRUPEI LINKIU SUSITAIKYTI SU PRALAIMĖJIMU IR ŠITĄ ĮDIRBĮ PANAUDOTI PARTIJOS KŪRIMUI IR TAUTOS KONSOLIDAVIMUI.NENUSIVILKITE IR NEAPVILKITE.JEIGU JŪS IR BŪTUMĖTE SURINKĘ PERPUS MAŽIAU-TAI VISTIEK STEBŪKLAS.KADANGI LIETUVA TUŠTĖJA KASDIEN JUS GALI PALAIKYTI MAŽIAUSIAI UŽDIRBANTIEJI KURIE NETURI LAIKO PROTESTUOTI.MANAU DRASOS KELIO ELEKTORATAS T.Y.JAUTRŪS IR SĄMONINGI PILIEČIAI BUS UŽ JUS.SĖKMĖS JUMS.

 15. Atgalinis pranešimas: Z.Vaišvilos spaudos konferencija: Dėl naujų VRK manevrų referendumo paskelbimo klausimu (tiesioginė transliacija) | Alkas.lt

 16. Atgalinis pranešimas: Z.Vaišvilos spaudos konferencija: Lietuvа parduodama. Ginamės referendumu (tiesioginė transliacija) | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: