Praneštas laikas, kada lietuviški palydovai bus paleisti į atvirą erdvę (0)

 ktu.lt nuotr.

ktu.lt nuotr.

Sausio 10 d., pranešta, kad pirmieji lietuviški palydovai iš Tarptautinės kosminės stoties į atvirą kosmosą bus paleisti vasario 25–28 dienomis. Juos „išmes“ robotinė ranka, valdoma stotyje šiuo metu dirbančio japonų astronauto Koiči Vakata (Koichi Wakata).

Informaciją apie galimas datas pateikusi JAV kompanija „Nanoracks“, kuri pagal sutartis  ir organizuoja lietuviškųjų palydovų paleidimą, detalesnį tvarkaraštį žada tada, kai NASA peržiūrės stoties astronautų užimtumo grafiką.

Netrukus po paleidimo į atvirą erdvę, su palydovais bus užmegztas ryšys – tuomet  Kauno technologijos universitete sukonstruoto palydovo LitSat-1 pagalba pirmą kartą iš kosmoso ir bus ištransliuoti trys Tautos išrinkti žodžiai. Kol kas dar neaišku, kokie jie bus, tačiau dešimt dažniausiai siūlytų jau paskelbti. Tuo tarpu Vilniaus universiteto komandos palydovo transliacija jau žinoma – jis į Žemę perduos Prezidentės įrašytą sveikinimą.

Sausio 9 d. 20.07 val. Lietuvos laiku įvykęs raketos startas buvo sėkmingas, ir šiuo metu nuo jos atsiskyręs erdvėlaivis „Cygnus“ su kroviniais skrieja Tarptautinės kosminės stoties link. Stotį „Cygnus“  pasieks  sausio 12 (sekmadienį) apie 12 val. dienos, o prie jos prisijungs apie 13:20 val.

Erdvėlaiviu, be mažųjų palydovų, gabenama įvairi mokslinė įranga, eksperimentai, buities reikmenys ir maistas stotyje dirbantiems astronautams. Iš viso „Cygnus“ skraidina netoli pusantros tonos krovinio.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: