Tautininkai kviečia į eiseną Sausio 13-osios aukoms atminti (video) (55)

Sausio 13-osios eisena | ltjs.lt nuotr.

Sausio 13-osios eisena | ltjs.lt nuotr.

Sausio 12 d., sekmadienį, 17 val. Vilniuje, nuo Antakalnio poliklinikos (Antakalnio g. 59, Vilnius) iki Antakalnio kapinių vyks iškilminga patriotinė eisena, skirta Sovietų Sąjungos vykdytos agresijos prieš Lietuvos Valstybę ir Tautą aukoms atminti.

Antakalnio kapinėse dalyviai uždegs žvakutes ant Sausio 13-osios naktį žuvusių gynėjų kapų, sugiedos Tautišką giesmę. Eitynėse dalyvaus įvairaus amžiaus žmonės, tačiau didžiausią dalį dalyvių tradiciškai sudarys jauni žmonės, kurie tą lemtingą mūsų Tautai naktį dar net nebuvo gimę. Savo eitynėmis jie simboliškai parodys, kad jie jei būtų galėję, būtų dalyvavę Laisvės sargyboje ir neišsigandę okupacinės kariuomenės tankų. Tautinis jaunimas neužmiršta didvyrių, o jei iškils reikalas, tikrai nepabijos perimti estafetę ir kilti Tėvynės gynybon. Rašoma Tautininkų sąjungos ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos išplatintame pranešime.

„Nevyniokime žodžių į vatą ir neapgaudinėkime patys savęs, vadinamojo Europos sąjungos prezidento Hermano Van Rompėjaus teiginys apie tai, kad sąvokos „Tauta ir Tėvynė“ yra atgyvena ir privalo išnykti, yra spjūvis visiems Lietuvos valstybės ir lietuvių Tautos gynėjams į veidą. Šis ES valdininkas išniekino Sausio 13-osios Laisvės Gynėjų atminimą nei kiek nemažiau, nei Algirdas Paleckis, demagogiškai pareiškęs, kad tą naktį „savi šaudė į savus“. Todėl į šias eitynes mes nekviečiame nei Raudonosios, nei Žydrosios imperijų rėmėjų ir šių ideologijų sekėjų. Tegul deglų ugnis primena mums Laisvės Gynėjų žygdarbį ir išdegina mūsų tautiečių širdyse kosmopolitizmo užkratą. Sausio 13-osios Didvyriai paguldė savo galvas už mūsų Tėvynę, mes, likę gyvi, privalome ją apginti ir išsaugoti.“– sako vienas šių eitynių rengėjų Tautininkų sąjungos ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pirmininkas Julius Panka.

2013-ųjų metų Sausio 13-osios eisena:

2013-ųjų metų Sausio 13-osios eisena:

2009-ųjų metų Sausio 13-osios eisena:

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

55 komentarai

 1. Kemblys:

  Visų DĖMESIUI – nepamirškite pasiimti anglų, lotynų, graikų, prancūzų (kuo daugiau tuo geriau) arba bent ‘tarptautinių’ žodžių žodynų, KAD SUPRASTUMĖTE VIENAS KITĄ 🙁

  Nežinau kas šį kvietimą rašė, bet…:
  ,,patriotinė, agresijos, tradiciškai, simboliškai, okupacinės, estafetę, demagogiškai, imperijų, ideologijų, kosmopolitizmo……..”

  • jo:

   Būtų gražu, jei prie kiekvieno supeikto svetimžodžio Kemblys visada parašytų lietuvišką atitikmenį, nes kai parašo šitaip, tai atrodo kaip amžinai viskuo nepatenkinto nukvakusio niurzglio kabinėjimasis. O trūksta tiek nedaug, kad Kemblio komentarai iš irzlių, atgrasių ir mažai naudingų pavirstų į teigiamus ir pamokančius.

   • Kemblys:

    Yra žodynai, naudokitės, juos aš jums ir pasiūliau. Išversiu, kaip supratau šiuo atveju pagal sakinio mintį, nors nesu užtikrintas kas rašiusio nesveikoje galvelėje… (sugalvok, tu man, vartoti žodžius tų kalbų, kurių nemoka…).

    patriotinė – tautinė?
    agresijos – puolimo ar išpuolio?
    tradiciškai – įprastai?
    simboliškai – (šiuo atveju nereikalingas žodis, jį išbraukus, nesikeičia sakinio mintis)?
    okupacinės – grobikų?
    estafetę – tęsti?
    demagogiškai – melagingai iškreipė?
    imperijų – (Pavadinimai parašyti iš didžiosios raidės, bet nėra tokių ‘valstybių’. Gal, rašęs žmogus, norėjo tautininkus parodyti laaabai svarbiais, kurie kovoja su galingu priešu? Manau, sakinį reikėtų perrašyti: TODĖL Į ŠIAS EITYNES MES NEKVIEČIAME NEI RAUDONŲJŲ, NEI ŽYDRŲJŲ NUOSTATŲ ŽMONIŲ – JIE SUKLAIDINTI DABAR SKLEIDŽIAMAIS PASAULYJE NETEISINGAIS ĮSITIKINIMAIS.)
    ideologijų – pasaulėžiūrų?
    kosmopolitizmo – nutautinimo?

    Ar rašiusio mintys toookios sudėtingos, kad lietuvių kalba ‘nepaveža’?

   • to jo::

    Va tau lietuviški atitikmenys:
    COPY , PASTE
    raimundasbakutis.blogspot.com/p/menas.html

   • bartas:

    Pats tu nukvakelis. Tau iki Kemblio, kaip iki Mėnulio. Mokslinčiau , pasakykit, kurioje vietoje jis neteisus. Kemblys moko, o nesikabinėja. Aš irgi iš jo mokausi. Bet ne , kiekvienas beraštis , užrietęs nosį, sugeba tik pasišaipyti. Nes lietuviški žodžiai gerklę drasko , ištarti – parašyti sunku. Tada ir prasideda: esant tokiai “situacijai” ,per mažai “informacijos komunikuoti ” su “komentatoriais” .Sarmata . Net kaimiečiai lietuviškiau mintis išdėsto. Tai garukams su “aukštaisiais”.
    Alko” svetainės puslapiuose būtina rašyti lietuviškai. Kad ir su klaidomis , bet LIETUVIŠKAI!

 2. Lietuvos patriotas iš Vilniaus:

  Manau, kad Sausio 13 aukos, žuvusios už LAISVĄ ir DEMOKRATINĘ Lietuvą tikrai nenorėtų, kad jas savo vizitu “pagerbtų” deglais nešini nacionalistai. Kažkoks absurdas, pasityčiojimas iš Lietuvai šventų datų.
  Po panačių renginių (sausio 13, kovo 11) visuomet peržiūriu nuotraukas, ieškodamas pažįstamų veidų. Kol kas nemačiau nei vieno. Bet jei kada pamatyčiau – tai tokio žmogaus tikrai negerbčiau ir jokių reikalų su juo neturėčiau! Nacionalizmas – tai blogis, kuris kenkia bet kokiai tautai ir visuomenei.

  • Mintis:

   tai tamstos asmeniškumas ir asmeninė nuostata.Tai tamstos ,ne mano ir ne kitų tai ją ir turėkitės.

   Pagarba tautininkams.
   Mes tada buvom ten kur privalėjom būti kiekvienas atsakingas už savo Tėvynę.Ačiū jaunąjai kartai,kurių širdyse tai gyvena natūralia nuoširdžia atmintimi ir pagarba žuvusiems ,visiems buvusiems ten kur jų labiausiai reikėjo.

  • Nepolitikas:

   „Lietuvos patriotui“ noriu pasakyti, jeigu tau trūksta išmanymo, tai bent paklausk kitus. Nelygink nacio su nacionalistu . Kaip jau neviena karta aiškinau: nacionalistas yra pilietinio nacionalizmo šalininkas. Ideologija grindžiama Tautos didybės, galybės kėlimu, Tėvynės ir pačios Tautos šlovinimu, nepropaguojantis melą ir prievartos. Bet šlovinant savo Tautą, jis ne niekina kitas tautas ir tuo labiau nekviečia nuo „jų apsivalyti“. Tavo mintis yra „gėjašką“ (homoseksualistu išsidirbimas). Dabar dėl „deglo“. Jeigu tau pasakojo, tai turėtum žinoti, kad butu šilčiau budėti, saugojant savo valstybę nuo smurto, buvo deginami laužai. Taigi deglas yra tų laužų simbolius, o ne nacistų. Be tuo „deglai“ naudojami visur ir visose šventėse(pvz. Olimpinį ugnis ir t.t.). O jeigu tavo ir tavo „pažįstamų veidų“ tenai nėra, tai tu ne Lietuvos pilietis. Nors nepalaikau tautininkus, aš vis tiek ten būsiu.

   • Šviesulys:

    “Kaip jau neviena karta aiškinau: nacionalistas yra pilietinio nacionalizmo šalininkas. Ideologija grindžiama Tautos didybės, galybės kėlimu, Tėvynės ir pačios Tautos šlovinimu, nepropaguojantis melą ir prievartos. Bet šlovinant savo Tautą, jis ne niekina kitas tautas ir tuo labiau nekviečia nuo „jų apsivalyti“. ” – gerbiamasis, paaiškink iš kur tai ištraukei ar pats sugalvojai? “Pilietinis nacionalizmas” – kas per naujadaras? Pirmą kart apie tokį skaitau. Suprantu “lietuviško nacionalizmo šalininkas”, bet “pilietiškas” tai jau kažkokia abstrakcija. Ir kalbėk lietuviškai: nacionalistas (angl. nation – tauta) – tautininkas.

  • Sėlis:

   Kur gi. Tau kur kas geriau butu, kad vaivorykstiniai ir siaip visokie zydrieji kosmopolitai su ES veliavomis zygiuotu. O cia, Dieve brangus, kaip baisu, ot laikai atejo, is kur isdygo tokie, kurie dar drista su lietuviskomis veliavomis rodytis, ir dar net nesini deglais?! I lageri burzuazinius nacionalistus!

   • Kemblys:

    Mano manymu tautininkai, jei tokie susibūrė, turėtų tautiškumą skiepyti Tautai. Tautininkai turėtų būti atrama visiems tautiškai nusiteikusiems žmonėms. Tautininkai turėtų skleisti Tautą vienijančią pasaulėžiūrą, bet jie net nesuvokia kas yra pasaulėžiūra ir kokią jėgą sukuria panašių įsitikinimų žmonės. Apgailėtinai atrodo visi tie ‘kovojimai’ su kažkokiais iškrypėliais, kurių žmonės ir taip nemėgsta.

    • To:Kemblys:

     Apgailėtinai atrodo visi tie ‘kovojimai’ su kažkokiais iškrypėliais, kurių žmonės ir taip nemėgsta. Ir čia visiška tiesa. Taip jie darosi reklamą nes nori į
     n-.u,s_i;k-al;s,t.a,m-ą Seimą. Čia kad būtų aiškiau kas tie tautininkai {{{ COPY PASTE }}}

     youtu.be/oGKaYOuzYkk

    • Nepolitikas:

     „Mano manymu tautininkai, jei tokie susibūrė, turėtų tautiškumą skiepyti Tautai.”??? – Manau tave reikia skiepyti, o ne Tautą. Arba gydyti… 🙂

 3. medus:

  Pagarba Tautininkams ir kitiems istorinės atminties nepraradusiems žmonėms. Kai Lietuvos valdžioje vyrauja cinizmas, melas ir apgaulė, o svarbios Lietuvai datos formaliai prisimenamos tik tiek, kiek tai leidžia globalistų ponai arba kiti ponai, gyvos atminties manifestacija tokia eisena yra labai laukiama ir graži. Dar ne visi pamiršo kaip buvo atkovota laisvė – ne globalistų vergų, ne globalistams, o Tautos -Tautai – mums visiems. Ačiū organizatoriams, būtinai prisijungsime.

 4. Getas:

  Patriotui. Tavo supratimas apie tautininkus yra komunistų (bolševikų) supavidalintos sąmonės išraiška. Jei naudoji lotyniškus žodžius, tai vadinka “Nacionalai”, o jei lietuviškus – tai Tautininkai. Susipažink su jų programa, tai suprasi, kad dabartiniai tautininkai, o ir tarpukario tautininkai palaikė tautines bendrijas, dabar net priima į savo būrį kitų tautybių žmones, kurie gerbia savo kultūrą ir tautos sukūrusios valstybę kultūrą. Švieskis ir mokykis, o ne sek paskui 20 a. nacius ir bolševikus.

  • Istorija:

   To “patrioto” purvas yra visai ne nesupratimo reikalas, o noras tautininkus apšmeižti.

  • LosAngeles:

   Jus be reikalo ‘burna ausinate’. Tai juk anukas, argi tikites jam isaiskinti tautiskumo ugdymo svarba? Trockio chebryte irgi tauta buvo susirupinusi. Be perstojo lojo apie karo nutraukima, amnestijas kaliniams, demokratini valdyma, zemes atidavima valstieciams ir t.t. ir pan. Rupesteliai begaliniai, o kuo viskas baigesi kai atejo i valdzia zinoma. Anoks jis patriotas, greiciau atvirksciai, o pasivadinti juk nedraudziama pagal pageidavima. Bet siekius darbai isduoda, ne pavadinimai…

 5. Artūras Gotautas:

  Paminėti/minėti reikia,bet tam gairės sudaromos,kad Tauta liktu amžinuose minėjimuose,nekuriant naujų Žygių.
  Visi minėjimai valstybiniai yra palikti vaidybos lygio – “aktų salės” ..
  Visi minėjimai “papkių išraiškos” skaitomos iš eilučių,bet neskaitomos iš Sąmoningos Širdies.
  Visi minėjimai yra vardan minėjimų,tam kad Tauta gyventų amžinuose minėjimuose.
  Jeigu Tauta nesukuria naujų Žygių,po laiko tarpo nebelieka ką minėti..,tokiai Tautai gresia išnykimas.
  Jei protėviai būtų tik minėjimuose stovėję,šiai dienai nebeturėtume mes ką beminėti…
  Lietuvos Ateitie kurkit/ženkit naujus Žingsnius Tautos labui,Rodyk/Švieskit savim tai,
  Tautai to Gyvybiškai reikia,kaip Kūdikiui Motinos čia,dabar,nuolatos.
  Ačiū.

 6. antinac:

  Eilinis nacionalistų pasimaivymas. Tai tiek.

 7. h:

  ,,Liuetuvos pirdaliui”- nu koks tu patriotas, jei nesupranti kas yra tautininkai? Tokie ,,LTV” mylėtojai kaip tamsta sėdėdami prie teliko negins laisvės, o tie jaunuoliai ir kiti aktyvūs ateis, jei kils pavojus laisvei ne tik su deglais, bet ir pasirengę paaukoti gyvybę. Tau irgi nesinori spausti dešinės, turėk omenyje…

 8. Istorija:

  Kad tik nelytų. Eisena turėtų būti labai įspūdinga.

 9. žygiuosim nes patriotai - Eime:

  Sausio 13 visi lietuviai susigrąžina šalį sau!
  ((((((COPY PASTE )))))))

  youtu.be/V8BVZYt3ol0

 10. bartas:

  Lietuvos Tautinis jaunimas Jėga! Šaunuoliai. Lenkiu žilą galvą. Gyvenčiau Vilniuje , eitume kartu..

 11. S:

  Kažkaip ramiai viskas. Ėjom ir praėjom, o vakar nenuėjau į koncertą, tai suvažiavo Aras, policija, užminuota. 🙂 Kur nenueinu ten tylu, atnešu ramybę visur, keista… 🙂

 12. Kemblys:

  Jei čia kam nors kyla minčių, kad ‘kemblys’ kabinėjasi prie žodžių, atsiverskite svetainę:

  http://www.tautiniscentras.lt/apie-ltc

  MISIJA
  Konsoliduoti Tautą, siekiant užtikrinti Nacionalinius interesus.
  VERTYBINIAI PRINCIPAI
  LTC savo veikloje vadovaujasi šiais klasikiniais tautiškumo (nacionalizmo) filosofijos vertybiniais principais:
  6. Tautinio tapatumo (nacionalinės saviidentifikacijos) principu.

  ,,MISIJA, Konsoliduoti, Nacionalinius interesus, PRINCIPAI, klasikiniais, (nacionalizmo) filosofijos, principais, (nacionalinės saviidentifikacijos) principu….”

  Pastaba: tautininkai nelabai suvokia tautinį tapatumą, tai, kad būtų aiškiau, patys sau išsiverčia skliaustuose – NACIONALINĖS SAVIIDENTIFIKACIJOS !!!

 13. egidijus:

  1991 sausio 13 vakare, jau i nakti, Sauletekio EKFF bendrabutyje sventeme egzamino islaikyma, kai nuo televizijos boksto isgirdome tanku suvis ir per langa pamateme suviu blyksnius… (neesame sventieji, bet buvome studentai, o pries tai , atrodo 11 diena, buvome prie spaudos rumu visa nakti, na , kadangi ten koncertavo ir Foje, ir Bix, ir Katedra, taigi ne beviltiski)…. Sventimas akimirksniu baigesi ir mes keturiese, atrodo, suprate kas vyksta puoleme rengtis ir isbegome i gatve. Kadangi autobusai nebevazinejo, pradejome dairytis vaziuojancios masinos (1991 metais tai ne dabartinis srautas). Pamateme atvaziuojancia masina, pradejome stabdyti… Sustojo is karto, uz vairo buvo jaunas vyriskis, kuris pasake : sokit greiciau, bus daugiau zmoniu… Jau vaziuojant, per radija pranese, kad TV bokstas uzimtas, zmones prase rinktis ginti Seimo rumu. Ten ir nuvaziavome. Didziule minia, visi isitempe, retsykiais praeina gandas apie zuvusius prie TV boksto… Pranesa , kad galimos provokacijos, kad neranda Simeno, atrodo ir misias laike … Bet keisciausia, kad baimes nebuvo jokios, nors puikiai supratau kuo visa tai gali baigtis (buvau 23 metu, praejes 2 metus su kerziniais batai armijoje, taigi nebe pacanas). Baisiausia man buvo uz savo mergina, stovincia salia manes ir ieskancia palaikymo ir drasos ikvepimo is manes…. Todel visa tai priverte susikaupti, laikytis ramiai, apmastyti apie galimus scenarijus ir kai apsaugoti savo palydove. Todel persibazavau arciau Mazvydo bibliotekos laiptu, kad pavojaus atveju mergina galetu pasislepti uz kolonu ar pastato viduje… Taip ir prastovejom visa nakti , iki 6 ryto, ir, po pranesimu, kad tankai grizta i savo baze, pavojau nebera, nutareme grizti namo. Pakeliui, peskomis aisku nuo Seimo iki Sauletekio, uzsukau pas pusbroli Antakalnyje ir paskambinau mamai pasakyti, kad esu sveikas ir gyvas. O mano bendrazyge jau 18 metu mano zmona…. Prisimenu, nes kometaruose zmoniu susiskaldymas varo i nevilti… Ir dar prisiminiau kazkada vieno zmogaus, tarp kitko zydo, pasakytus zodzius: jus gyvenate pastoviai spresdami problemas, kuriu sprendimas nuo jusu visiskai nepriklauso. Tai gal bent bukime zmones aplink save esantiems, gal to ir uzteks?…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: