Už valstybinės vėliavos išniekinimą skirtas darbas su seneliais ir neįgaliaisiais… (14)

Vėliavos niekintojas padirbės su seneliais | Alkas.lt asociatyvinė nuotr.

Vėliavos niekintojas padirbės su seneliais | Alkas.lt asociatyvinė nuotr.

39-erių metų klaipėdietis išniekinęs svarbiausią Lietuvos simbolį – valstybinę vėliavą bus nubaustas darbu…

Užuot paskyręs deramą bausmę už svarbiausio Lietuvos simbolio išniekinimą teismas nusprendė nusikaltėlį pamokyti darbu.

Aštuonių mėnesių laisvės apribojimo bausmė, 90 valandų neatlygintino darbo sveikatos priežiūros, globos ar rūpybos įstaigose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais ar nusenusiais žmonėmis, bei įpareigojimas pradėti dirbti arba užsiregistruoti darbo biržoje – taip už valstybės simbolių išniekinimą naujųjų išvakarėse nuteistas 39 metų klaipėdietis Igoris V. – pranešė Klaipėdos apygardos prokuratūra.

„Bausmė darbu su seneliais ir neįgaliaisiais tai spjūvis į veidą visiems neatlygintinai  dirbantiems savanoriams. Tokie sprendimai mūsų darbą prilyginantys bausmei formuoja neigiamą jaunosios kartos požiūrį į neatlygintiną savanorišką darbą globos bei rūpybos srityje. Tuo pačiu viešai išreiškiama nepagarba ir patiems seneliams bei neįgaliesiems, kurie patikimi nusikaltėlių priežiūrai. Senelių ir neįgaliųjų priežiūra – nusikaltėlių reikalas! – ar ne tokią mintį perša tokie teismo sprendimai?“, – Alkas.lt redakcijai piktinosi jau ne pirmus metus savanoriaujantis Rimantas M.

Klaipėdietis Igoris V. nuteistas už tai, kad 2012 m. rugpjūčio mėn. bei 2013 m. birželio mėn. į socialinio tinklo „Facebook“ svetainės asmeninę paskyrą  kelis kartus buvo įkėlęs nuotraukas su išniekintos Lietuvos valstybinės vėliavos vaizdais.

Vienoje nuotraukoje matyti, kaip autorius rankose laiko suplėšytą trispalvę, kitoje užfiksuota ant grindų numesta trispalvė, ant kurios pastatytas nacistinės Vokietijos karininko uniforma vilkintis manekenas, dar kitose – panašūs nepagarbūs vaizdai, kuriuose nufotografuotas  nuteistasis, pats vilkintis nacistine uniforma bei rankose laikantis pistoleto – kulkosvaidžio maketą. Visais atvejais po nuotraukomis rusų kalba buvo parašyti valstybės simbolį – Lietuvos trispalvę – menkinantys komentarai.

„Nuteistasis visiškai prisipažino padaręs jam inkriminuotą nusikalstamą veiką, dėl to gailėjosi ir tai pripažinta kaltinamojo atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Atsakomybę sunkiančių aplinkybių nenustatyta“, – aiškino bylą supaprastinto proceso tvarka baigęs ir vienerių metų laisvės apribojimo bausmę kaltininkui skirti prašęs Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuroras Kęstutis Veitas. Teismas bausmę nuteistajam sumažino trečdaliu.

Nuteistajam teismas  uždraudė turėti, naudoti, įgyti, saugoti pačiam ar perduoti kitiems asmenims Lietuvos valstybės simbolius.

Įstatymas už valstybės simbolių išniekinimą (pagal LR BK 127 str.)  numato baudą,   laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Priminsime, kad prieš Kalėdas Vilniuje buvo sulaikyta  grupę Lenkijos piliečių, kurie su Lietuvos Respublikos valstybine vėliava Rasų kapinėse valė sniegą nuo diktatoriaus Juzefo Pilsudskio paminklo. Kol kas nepranešama kokios bausmės sulauks šie išgamos.

Gal ir jie bus įpareigoti padirbėti su seneliais ir neįgaliaisiais ir užsiregistruoti darbo biržoje?

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

14 komentarų

 1. gailestingumas ne be priežasties:

  Matyt bus VSD suinventorizuotas į sandėliuką bilduku.Klausysis alubariuose,ką sovietofilai putinistai rusiškai riaugėja ir raportuos savo kuratoriui.Dėl to ir atsižvelgta į “nuoširdžią” atgailą.Kada VSD supras,kad negalima viso menkaverčio šlamšto inventorizuoti,tą šlamštą reikia nuleidinėti į išvietės skylę? Siena juk netoli,”matuškoje” su tokiais “nuopelnais” jis irgi toli nenueitų,ten savo mėšlo užtenka.

 2. Nepolitikas:

  Jo, skaudu …. Atrodo nuteisti iki gyvos galvos ir baigta. Bet tada jau bus ne teisingumas, o kerštas. Tokius reikia auklėti kitaip: 90 valandų neatlygintino darbo su papildomą sąlyga: Pradedant ir užbaigiant darbą – perskaityti Lietuvos Himną. O darbas turi būti viešas(jog paniekinimas buvo viešas) – tualetų valymas, šaligatvių šluostymas, paminklų valymas ir t.t. su savimi privalo nešioti lentelė su užrašu: Aš nuteistas už …., pagal BK …. Aplamai nepagarba Tautai, valstybei pasekė apogėjų: šlapinasi kur tik nori, rodo užpakalius ir tai valdžia toleruoja-atsiperka baudomis! Ar galima vertinti Tautos dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius – PINIGAIS? O kokį pavyzdį parodė policininkai Garliavoje?….

 3. N:

  Darbas gerai. Bet tik ne su senukais ir neįgaliaisiais. Tualetus valyti turėtų.

 4. Algimantas Končius:

  Aš tokiam šuns prižiūrėti nepatikėčiau. Sovietiniai teisėjai tyčiojasi iš Lietuvos, kaip ir tas jų nuteistasis.

 5. anonimas:

  Ot gerai kad nubaudė. Bet jo vėliava tik 100 metų senumo. Įdomu kas būtų už Lietuvos Vyčio išniekinimą, kuriam skaičiuojama daugiau nei tūkstantis metų?

 6. Dalė:

  Vargšai seneliai ir neįgalieji –
  UŽ KĄ JIEMS TOKIA BAUSMĖ?..

 7. duskit čebuvei!:

  Sveikoje Valstybėje ir visuomenėje toks išgama ir jo visa giminė žaibiškai netektų išimties tvarka gautos pilietybės. O pas mus toks “mielas Lietuvos žmogus”: skaito komentarus ir žvengia…

 8. albinas:

  įdomu kaip bus nubausti šitie lenkai už Lietuvos vėliavos išniekinimą? O gal Linkevičius tiesiog atsiprašys Lenkų.

  http://www.delfi.lt/news/daily/crime/nufilmuota-kaip-lenkai-lietuvos-veliava-vale-sniega-nuo-j-pilsudskio-kapo.d?id=63604934

 9. Arūnas:

  Toks nubaudimas už Lietuvos vėliavos išniekinimą tai yra antrasis jos išniekinimas. Tai tas pat kai pedofilą už bausmę paskirti naktiniu budėtoju kūdikių namuose.

 10. anonymous:

  Lietuviai – Lietuvai, Lietuviai – Lietuvoje – per amžius!

 11. Šviesulys:

  Gal kas žino kokia pateiktų vėliavų niekintojų veikos motyvacija?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: