VRK vilkina referendumui surinktų parašų klaidų tikslinimo metodikos sudarymą (video) (55)

Zenonas Vaigauskas | Alkas.lt, asociatyvinė nuotr.

Zenonas Vaigauskas | Alkas.lt, asociatyvinė nuotr.

Gruodžio 30 d. įvyko Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdis kuriame buvo svarstomas ir klausimas „Dėl Iniciatyvinės grupės privalomajam referendumui skelbti klaidų taisymo ir šalinimo metodikos“. Šiame posėdyje turėjo būti patvirtinta vadinamoji klaidų taisymo metodika kuria vadovaudamiesi referendumo iniciatyvinės grupės nariai po Naujų metų turės šalinti nežymius trūkumus referendumo parašų rinkimo lapuose. Tokių įrašų kaip žinia VRK parašų lapuose „atrado“ 10 481.

Posėdis buvo gana įtemptas ir nervingas. VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas pamatęs, kad jam teks bendrauti ne tiesiogiai su visuomenininkais, bet su juos atstovaujančiu profesionaliu advokatu Sauliumi Dambrausku nejuokais susierzino. Jis nuolat pertraukdavo advokatą ir visaip trukdė jam nuosekliai dėstyti argumentus kodėl VRK privalo pripažinti tinkamais be pagrindo atmestus įrašus referendumo lapuose.

Inciatyvinės grupės nariai pastebėjo, kad VRK jiems perduota taisytinų įrašų duomenų bazė net nebuvo dokumentuota – nebuvo surašytas joks perdavimo-priėmimo aktas, o nagrinėjant taisytinų įrašų duomenis buvo aptikta daugybė VRK padarytų klaidų ir netikslumų. Stebėtina tai, kad VRK iniciatyvinei grupei pateiktuose dokumentuose iniciatyvinei grupei tikslinti patikėtų įrašų skaičiai įvairuoja ir skiriasi vienas nuo kito ne šimtais o daugiau kaip tūkstančiu įrašų nuo oficialiai patvirtinto 10 481 skaičiaus…

Diskusija dėl parašų lapuose nustatytų netikslumų tikslinimo metodikos VRK pastangomis buvo sąmoningai paskandinta daugiažodžiavime. Po beveik 4 valandas trukusio VRK posėdžio metodika, pagal kurią turėtų būti taisomi VRK nustatyti įrašų netikslumai, taip ir nebuvo patvirtinta. Nuspręsta sudaryti bendra VRK ir referendumo iniciatyvinės grupės komisija, kuri tokią metodiką turėtų parengti iki kitų metų sausio 6 d. Bet juk tokią metodiką jau turėjo būti parengta pačios VRK po to kai šių metų gruodžio 23 d. VRK posėdyje referendumo iniciatyvinės grupės nariams pareikalavus raštiškos ir patvirtintos metodikos, VRK paskyrė 3 komisijos nariams, bendradarbiaujant su Referendumo iniciatyvine grupe, per savaitę (vadinasi iki gruodžio 30 d.) paruošti tą „trūkumų šalinimo metodiką“.

Argi ne paradoksalui, kad VRK, kurios dauguma narių profesionalūs teisininkai, už savo darbo valandas gaunantys atlyginimą iš biudžeto, reikalauja, jog iniciatyvinės grupės nariai, būdami visuomenininkai ir neturėdami nei patirties, nei teisės kompetencijų, nei laisvo laiko, patys pasiruoštų sau metodiką, pagal kurią ir ištaisytų VRK nurodytus netikslumus…

Po VRK posėdžio susidariusią padėti paprašėme pakomentuoti vieno iš referendumo iniciatyvinės grupės nario, Tautininkų sąjungos pirmininko Juliaus Pankos.

J.Panka: „Šiandieninis Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) posėdis patvirtino pačias niūriausias prognozes, vyksta farsas, komedija, tik ji visai nejuokinga. Tiesą sakant, stebint šią komediją kiekvieną pilietišką ir Tėvynę mylintį žmogų pradeda imti siaubas. Kaip mažai mes pasistūmėjome nuo Sovietų sąjungos realijų, kaip nedaug mes ir mūsų „demokratija“ skiriasi nuo Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos. Mūsų „nacionalinis transliuotojas“ perėmė „geriausias“ LSSR TV tradicijas – meluoti, šmeižti, organizuoti kalbančių galvų diskusijas apie kitaip mąstančius, pastarųjų net nekviečiant į diskusiją ir neduodant pasisakyti.

Šios dienos VRK posėdis buvo visos šios „demokratijos“ parodijos logiška tąsa. Kai Referendumo iniciatyvinė grupė perdavė savo įgaliojimus kalbėti už ją advokatams, Zenonas Vaigauskas labai susinervino ir žaibuodamas akimis pareikalavo sutarčių tarp iniciatyvinės grupės narių ir advokatų originalų, vėliau visaip trukdė pasisakyti advokatams, nuolat juos pertraukinėdamas. Teisininkams pasiūlius persvarstyti neteisėtą gruodžio 14 dienos VRK sprendimą, kur buvo be svaraus pagrindo išbraukta beveik 30 000 Lietuvos piliečių parašų, pasipylė grasinimai išbraukyti dar daugiau parašų iš jau pripažinto skaičiaus, postringavimai apie VRK narių ir rašto ekspertų „geranoriškumą“ ir galų gale netgi nebuvo dėl to balsuota“.

Pasak J.Pankos nors šiandieniniame posėdyje buvo pristatyti net keli trūkumų šalinimo metodikos projektai, tačiau VRK pirmininko ir komisijos narių dėka posėdį paskandinus bendrose kalbose nebuvo pasistūmėta į priekį nei per nago juodymą.

„VRK užsidėjo pliusiuką, įkūrė dar vieną darbo grupė, – nauja vietoj senos. Taip ir liko neaišku, kada bus kitas VRK posėdis, o klaidas tikslinti privalome pradėti jau kitą pirmadienį, sausio 6 dieną. Vienu žodžiu, VRK logika paprasta: „jūs kvaileliai dirbkit, taisykit, o Zenonas su kompanija nuspręs taip, kaip lieps valdžia…“ – sakė J.Panka.

Nepaisant to iniciatyvinės grupės žmonės toliau tęsią VRK nepadarytą darbą suvedinėdami į VRK paruoštas Exel tipo duomenų bazes duomenis iš taisytinų sąrašų, kuriuos VRK pripažino turinčius „nežymių trūkumų“ ir kuriuos iniciatyvinei grupei buvo leista patikslinti ateinančių metų sausio 6-21 dienomis.

Tačiau laiko šiam darbui lieka vis mažiau. Todėl iniciatyvinės grupės nariai paskutinę šių metų dieną – gruodžio 31 d. kreipėsi visus galinčius prisidėti prie duomenų suvedimo į duomenų bazę ir pakvietė atvykti  į talką visuomenininkams dirbsiantiems VRK nuo 9.00 ryto iki 13.00 val. Planuojama, kad tokios talkos dar prireiks ir kitų metų sausio 2-3 dienomis.

VRK gruodžio 30 d. posėdžio vaizdo įrašas:

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

55 komentarai

 1. S:

  Jau kitur mačiau tą žodį “vilkina”. Susidaro toks vaizdas, kad susirinkę veltėdžiai, kurie nieko nesugeba, tik žmonių parašus susėdę terlioja ir kalba nesąmones. Aišku, kokie rinkimai su tokia VRK komisija, pasiskirsto tarp savęs partiniai tas vietas, o kažkokie asilai čia dar aiškino apie “atstovaujamąją demokratiją” kažkokią…

  • gaudy:

   tiksliau niekas jų nerinko, jie patys save susiskaičiavo, juk svarbu ne kas balsuoja, o kas skaičiuoja, be rods stalino žodžiai. O ten gi stalino anūkai…

   • Nepolitikas:

    Na, pagaliau gal suprato Kas renka valdžią: Lietuvos piliečiai, ar “Zenonas su kompanija”. Ir taip 23 metai. Akivaizdu, kad užtikrinti rinkimų ir referendumo „sąžiningumą“ gali tik visuomenes kontrolė. Tam būtina įrengti vaizdo ir garso fiksuojanti aparatūrą. Kameros turi būti nukreiptos į balsavimo dėžę ir į „skaičiavimo“ stalą, ir „nefiksuoti“ rinkėjų bei komisijos narių veidus. Balsavimo biuleteniai turi turėti metalinę juostą, o dėžes dangtis skaičiavimo įtaisą, kuris pastoviai rodo kiek biuletenių meta ir yra įmesta(nebus balsų pirkimu ir išsinešimu). Tik tokio atvejo galime laikyti kad „balsavimas“ ne bus suklastotas. O dabar turime balsuoti tik per referendumą ir boikotuoti rinkimus.

    • Prusas:

     butent ir viska galetu stebeti visi is bet kurio pasaulio tasko bei viska isirasyti i savus kompus, be to ir tiesioginiai stebetojai ne vien partiniai turetu buti, o ir rinkeju atstovai, tad jei partiniu stebetoju butu 20, tai ir rinkeju bei visuomenininku 20…ir be abejo vrk turi buti panaikinta, o susumavima is kiekvienos apylinkes pranestu Mokslu Akademija

    • Prusas:

     be to visos balsadezes turi buti permatomos visiskai

 2. Perkūno paukštis:

  Susidarinėja įspūdis, kad Vaigauskas visa savo pagoniška siela esa su referendumininkonais, tačiau “kitaip” negali – REIKIA Žemę dakalt, ir viskas.
  CHA

 3. medus:

  Miela Alko redakcija,

  Jei yra galimybė, patraukite tą nomenklatūrinio Pūlinio atvaizdą iš centrinių vietų Jūsų tinklapyje, nes apetitas dingsta visai dienai (ir nakčiai). Jei to neįmanoma padaryti, rekomenduoju nedelsiant patentuoti svorio metimo programą. Ačiū 🙂

 4. Nepolitikas:

  „jūs kvaileliai dirbkit, taisykit, o Zenonas su kompanija nuspręs taip, kaip lieps valdžia…“ – sakė J.Panka. Na, pagaliau gal suprato Kas renka valdžią: Lietuvos piliečiai, ar “Zenonas su kompanija”. Ir taip 23 metai.

 5. Nojus:

  VRK savo veiksmais provokuoja Lietuvoje “maidaną”.Jie nori,kad INICIATYVINĖS GRUPĖS nariai vaikščiotų iš kiemo į kiemą tikslindami pasirarašiusiujų asmenų vardus ,pavardes,adresus.Įsivaizduokite kokia kils valstybėje sumaištis,jei dėl neišskaitytos pavardės,vardo ar adreso bus ieškoma asmens namuose,klausinėjama pas kaimynus kur jis dirba,kadangi dienos metu namuose mažai kas sėdi.Valstybės gyvenimas 15 dienų bus paverstas į chaosą.
  Ar to siekia VRK savo arogancija.
  Visa tai nustatyti galima naudojantis esama duomenų baze.Nėra jokio reikalo drumsti pasirašiusiųjų žmonių rimties.Darau išvadą,kad VRK jau užsiima POLITIKAVIMU.
  Siūlau kelti klausimą valstybiniu lygiu dėl VRK nušalinimo dėl nesugebėjimo racionaliai spręsti iškilusius klausimus.

 6. Ūla:

  1988 – 1990 metais norėjome kaip geriau, o gavosi kaip visuomet. Graudu

 7. Jonai,:

  ar pačiam negėda, kad tarnauji žemgrobiams? Ir kiek tau jie moka? Gal medalį iš bulvės už tas paslaugas gausi? Na, nepyk.

  Įdomūs, Jonai, tavo straipsniai etninės kultūros tematika. Tad ir rašyk juos. Ir neteršk savo vardo čia politikuodamas. Politika Tavo įvaizdį tik gadina. Susidėjai su nevykusia chebra – patikėk manim

 8. KREIPIMĄSIS Į PROKURATŪRĄ!:

  Beje, manau, kad SPAUDIMU VRK TURĖTŲ SUSIDOMĖTI PROKURATŪRA.
  VRK tarnauja ne vien šiai referendumininkų grupelei. VRK tarnauja Lietuvai, visos Lietuvos piliečiams.

  Tad ar ilgai kęsime visuomenės grupelių išsišokimus? TODĖL REIKALAUJU, KAD ĮSIKIŠTŲ TEISĖSAUGA IR NUSTATYTŲ, AR REFERENDUMO ORGANIZATORIAI, TAIKYDAMI VRK SPAUDIMO POLITIKĄ, NEPAŽEIDŽIA LR ĮSTATYMŲ IR KITŲ PILIEČIŲ TEISIŲ!

  Aš tikrai netoleruoju situacijos, kai vienos interesų grupės atstovai, pasisamdę advokatą, savo valią bandro primesti visai tautą ir nurodinėja, kaip turi elgtis Lietuvos institucijos! Tai – nepateisinama.
  TODĖL REIKALAUJU, KAD ĮSIKIŠTŲ TEISĖSAUGA IR SUTRAMDYTŲ, O JEI REIKIA – IR NUBAUSTŲ SAVAVALIAUJANČIUS REFERENDUMO ORGANIZATORIUS!

  P.S., ĮSPĖJŲ, KAD ŠĮ KREIPIMĄSĮ IŠPLATINSIU SVARBIAUSIUOSE LIETUVOS TINKLAPIUOSE (DELFI, LIETUVOS RYTO IR KT.). Esu pilietiškas, todėl tokio spaudimo Lietuvos pareigūnams tikrai netoleruosiu! Pats laikas savavaliaujančius referendumininkus išprašyti (o jei reikia – ir išvesdinti) iš VRK patalpų!

 9. Žmogus:

  Reikia įtraukti pasaulio žiniasklaidą

 10. žemgrobių rėmėjams - nacionalistams:

  Na, (ne)gerbiami žemgrobių rėmėjai – nacionalistai. Ar jau išsiaškinot, kas ten pas jus “chaltūrino” parašiukus 🙂

  • Kemblys:

   Niekas nestebėjo ką VRK darė su parašais. Manau be reikalo pasitikėjo VRK. Pakanka įrašą nežymiai pataisyti panašiu rašikliu ir parašas NEĮSKAITYTAS.

   • Šizofrenikams :):

    Draugai,taip, pasaulinė mafija siautėja. Va, ir aš mačiau kaip klano žmonės kažką klastojo. Einu, žiūriu – susėdę ant kelmo kažką klastoja. Kur tik eini – ten klastoja. Va, dabar kompu rašau ir dairausi, ar kas nors slapta prisėlinęs mano teksto neklastoja. Nesu tikras, ar aš pats šį tekstą suračiau.

    • Kemblys:

     Šmaikštu. Bet, atsakyk, kodėl per rinkimus, visose apygardose yra visų pusių stebėtojai? Kodėl stebi pusę nakties skaičiuojančius komisijos narius? Galėtų juk visus balsų lapelius kišti į maišą ir siųsti į VRK, o ten kištų į skaičiavimo mašinas ir suskaičiuotų. Kiek sutaupytų visų laiko..? Jei pasitikėtų VRK taip ir būtų.

 11. nelabs:

  Vaigauskas tuščiažodžiavo kaip įmanydamas. Turbūt daugiau 100 kartų įterpinėjo parazitinį žodelį “reiškias”.

 12. pensininkas:

  Su Naujaisiais Metais Z.Vagauskai ir J.Panka. Linkiu Naujaisiais prezidentu išsirinkti sąjūdininką ir signatarą Z.Vaišvilą ir viskas Lietuvoje palaipsniui per 5 metus susitvarkytų. Turėtumėme Lietuvą Lietuvoje.

 13. to Šizofrenikams :)::

  ir ko blokuojat

 14. to Šizofrenikams :)::

  čia tiksliai sau diagnozę nusistatei… maladec taip ir toliau…matyt konservuota ir nervuota bankė būsi, o vietoj smegenų supuvusi konservuota šiknaskylė…

  • Šunys loja - karavanas eina!:

   Čia jūs patys didžiausi koncervai esat. Savo naftalininiu besdėjimu baigiat jaunimą iš Lietuvos išvaryti. Vien paklausius jūsų paistalų apie “srendžančią tautą” bei sudievintą žemę – dažnam koktu pasidaro. Lietuva taps integralia ES dalimi – norit jūs to ar ne. Kaip sakoma, “šuniukai sako au au, tačiau karavanas vis tiek daro tiapu tiapu” 🙂

 15. Vidas:

  Kažkokia betvarke, kad VRK neprotokoluoja savo posėdžio ir jo pabaigoje pareiškia kad lygtai dėl daug ko sutarta bet reikia darbo grupės kad viską surašyti. Už tokį darbą turėtų negauti algos.Taigi su Naujais.

 16. tautietis:

  sugrįžo stalinizmo laikai,vaigaiskas kaip sedejo taip ir tebesėdi 23 metus,laikas nuversti,tai bus padaryta

 17. virgis:

  nejau jus galvojot kad zydsajuzas taip lengvai pasidos {:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: