Dar vienas mirtinas išpuolis Volgograde (video) (0)

Twitter.com nuotr.

Twitter.com nuotr.

Per naują teroro aktą Rusijos mieste Volgograde, netoli Džeržinskio rajone esančio turgaus, 15 žmonių žuvo ir daugiau nei 28 buvo sužeista. Sprogimas įvyko 8.23 vietos laiku.

Volgograde gruodžio 29 ir 30 dienomis buvo įvykdyti du teroro išpuoliai. Sekmadienį mirtininkė ar mirtininkas (arba dviese) susisprogdino prie įėjimo į miesto geležinkelio stoties pastatą. Per sprogimą, naujausiais duomenimis, žuvo 17 žmonių, dar keturios dešimtys patyrė sužalojimus.

Pranešama, jog sausakimšas troleibusas, kuriame įvyko tragiškas sprogimas, važiavo maršrutu nuo vieno miegamųjų rajonų Volgograde į centrą. Troleibuse piko valandą buvo daug studentų.

Dar anksčiau,  spalio 21 d. teroristinis išpuolis buvo įvykdytas ir keleivių pilname autobuse, tuomet žuvo 7 žmonės, daugiau kaip 40 žmonių buvo sužeista.

Pranešama, kad abu teroristiniai išpuoliai yra panašaus pobūdžio ir priskiriami vienam užsakovui. Imtasi didelių saugumo priemonių: stotyje labai nuodugnus patikrinimas, gatvėse didelis skaičius saugumo pareigūnų, sekami telefoniniai pokalbiai.

Nuo šiandienos iki sausio 3 dienos yra paskelbtas gedulas Volgogrado srityje.

Naujas išpuolis dar labiau didina nerimą žiemos olimpinių žaidynių, kurios vasario 7 dieną prasidės Juodosios jūros kurorte Sočyje, esančiame už 690 kilometrų į pietvakarius nuo Volgogrado ir netoli neramaus Šiaurės Kaukazo regiono.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl tragiškų įvykių Rusijoje.

„Šią sunkią akimirką linkiu stiprybės ir ištvermės žuvusiųjų artimiesiems ir visiems nukentėjusiems“, – sakoma Prezidentės užuojautoje.

Pasak Prezidentės, teroristiniai išpuoliai negali būti pateisinami.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius pareiškė užuojautą Rusijos premjerui Dmitrijui Medvedevui dėl žmonių gyvybes nusinešusių teroro aktų Volgogrado mieste.

„Leiskite išreikšti didžiausią mano ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės užuojautą dėl Volgogrado mieste įvykusių teroristinių aktų, nusinešusių daugelio nekaltų žmonių, tarp kurių buvo ir vaikų, gyvybes. Kartu su visa tarptautine bendruomene smerkiame terorizmą kaip nusikaltimą, kuriam nėra pateisinimo.

Šią sunkią akimirką linkime didžiausios stiprybės ir ištvermės žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų šeimoms, jų artimiesiems“, – sakoma Lietuvos Vyriausybės vadovo užuojautoje.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: