Z. Vaišvila: Referendumo iniciatyvinės grupės ir VRK akistata tęsiasi (89)

Zigmas Vaišvila kalbasi su referendumo iniciatyvinės grupės nariais ir talkininkais VRK būstinėje | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Zigmas Vaišvila kalbasi su referendumo iniciatyvinės grupės nariais ir talkininkais VRK būstinėje | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt kalbasi su Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataru aktyviai talkinančiu referendumo „Tautos valia“ iniciatyvinei grupei siekiančiai surengti referendumą  dėl žemės (ne)pardavimo užsieniečiams Zigmu Vaišvila apie tai kaip referendumo iniciatyvinei grupei sekasi rengtis VRK „išbrokuotų“ piliečių įrašų tikslinimo darbui, kad jie galiausiai VRK būtų pripažinti tinkamais.

Alkas.lt: Kiek žinome gruodžio 27 d. turėjo Referendumo iniciatyvinė grupė turėjo tęsti darbą mėgindama surinkti detalizuotus duomenis tų įrašų, kuriuose Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) aptiko neesminius trūkumus. Tai būtina padaryti, kad būtų galima imtis šių trūkumų šalinimo. Bet argi ne pati VRK turėjo pateikti referendumo iniaciatoriams detalizuotus duomenis apie šiuos neesminiais trūkumais pasižyminčius įrašus?

Zigmas Vaišvila: VRK privalėjo nustatyti ir pateikti iniciatyvinei grupei individualizuotą šalintinų trūkumų sąrašą konkretizuojant, kokių asmenų reikalavimai ir kuria apimtimi yra netinkami. Tačiau VRK to nepadarė, brangus laikas bėga. Todėl iniciatyvinė grupė, pasitelkusi savanorius, gruodžio 22 d. ir 23 d. pradėjo pati tikrinti parašų lapus, elektroniniu būdu fiksuoti lapuose pažymėtas vietas ir įrašų trūkumus.

Tačiau gruodžio 27 d. ryte šį darbą sustabdė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas, pareikalavęs, kad Referendumo iniciatyvinė grupė pateiktų jam savo darbą ir pastabas dėl įrašų, nors kitų metų sausio 6 – 21 dienomis turintis vykti neesminių įrašų trūkumų šalinimas dar neprasidėjo. Išvakarėse iniciatyvinės grupės nariai su jų advokatu Sauliumi Dambrausku sutarė, kad iniciatyvinės grupės surinkta informacija yra jos darbinė medžiaga, tačiau Z. Vaigauskas pasinaudojo tuo, kad iš visos Lietuvos atvyko beveik 30 žmonių šiam iniciatyvinės grupės darbui, ir pareiškė, kad neduos tikrinimui parašų lapų, jei iniciatyvinė grupė nepateiks jam jos surinktų duomenų.

Kas tai – šantažas?

Manau, tikslus apibūdinimas. Ir spaudimas su teisiniais dalykais nesusidūrusiems iniciatyvinės grupės nariams, kurie nepagalvojo apie tokią įvykių eigą. Lygiagrečiai vyksta nuolatinis psichologinis spaudimas – VRK atseit jums suteikė malonę tikslinti įrašus, pasigirdo priekaištai, kad referendumo iniciatoriai susisiekia su pasirašiusiais žmonėmis. Grasinama – jei būsite nepaklusnūs, tai patikrinsime viską iš naujo, o tada…

Tokiu būdu ryte buvo prarasta pora brangių valandų. Pareikalavus, kad visi atvykusieji „nusiginkluotų“ (pateiktų VRK savo mobiliuosius telefonus), darbas tęsėsi. Tačiau VRK šio manevro dėka išsireikalavo, kad jai būtų pateikti iniciatyvinės grupės darbo vaisiai.

Kaip manote kodėl Z. Vaigauskas žūt būt spaudė iniciatyvinę grupę pateikti jos surinktus tikslinamus duomenis?

Manau, kad sunerimta, jog iniciatyvinė grupė neįsivaizduojamai besiaukojančių entuziastų dėka gali peršokti VRK nustatytą įrašų neesminių trūkumų šalinimo barjerą. Todėl žūt būt reikėjo „išmušti“ informaciją apie šio darbo eigą ir rezultatus, kad įvertinti įdirbį ir pasiruošti kitiems veiksmams. Pretekstas, kad to reikia paklausimui asmenų registrui, nerimtas – VRK gi pati jau seniai žino jos pačios „išbrokuotus“ ir atmetus įrašus. Niekas netrukdė VRK tai padaryti pačiai anksčiau, o ir privalėjo ji tai jau padaryti ir duomenis pateikti iniciatyvinei grupei.

Gruodžio 20 d. Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) posėdyje Z. Vaigauskas patvirtino, kad VRK paklausė asmenų registro duomenų tik apie 21 300 pasirašiusįjį, nors „išbrokavo“ virš 28,5 tūkst. įrašų? Tad kodėl VRK nedirba savo darbo ir net neprašo asmenų registro duomenų?

Dar gruodžio 21 d. kalbėjome, kad VRK nevykdo savo konstitucinės pareigos padėti mūsų piliečiams realizuoti jų konstitucinę teisę į nuomonės šiuo klausimu pareiškimą, o ne trukdyti jiems tai padaryti, apsunkinti tai. Todėl šiandien advokatas S. Dambrauskas Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikė iniciatyvinės grupės narių prašymą dėl realios galimybės rinkti informaciją užtikrinimo ir pateikė neesminių trūkumų šalinimo įrašuose metodikos projektą, kurį drauge su kitais referendumo klausimais VRK turi svarstyti š.m. gruodžio 30 d.

Koks iniciatyvinės grupės tikrintojų įspūdis dėl VRK atlikto darbo?

VRK negali paaiškinti, kodėl atmesta, pvz. dalis identiškų įrašų, nors tame pačiame lape kitą dalį identiškų įrašų pripažino su neesminiais trūkumais? Neišgirsta ir paaiškinimų, kodėl gyvenamosios vietos adresu Lietuvos pilietis negalėjo nurodyti tiksliai surašytą adresą JAV, Airijoje ar Didžiojoje Britanijoje? Tai paaiškinti galima tik VRK komisijos konkretaus nario šališkumu ar nenoru tokius įrašus pripažinti tinkamais, net ne su neesminiais šalintinais trūkumais. Dalį įrašų sąžiningi iniciatoriai patys išbrokavo, nors pagal VRK darbo principus ar „principus“ jie turėjo būti pripažinti tinkamais. Tokie tikrintojų įspūdžiai.

Ar tai reiškia, kad VRK nepagrįstai atmetė dalį įrašų, neleisdama net šalinti jų trūkumų?

Deja, taip. Todėl šiandien atsižvelgiant į teisinius argumentus ir juos patvirtinančius tikrinimo duomenis iniciatyvinės grupės advokatas S. Dambrauskas pateikė VRK prašymą pripažinti ne mažiau kaip 14 400 VRK atmestų piliečių įrašų tinkamais ir paskelbti, kad iniciatyvinė grupė surinko daugiau nei 300000 piliečių reikalavimų privalomajam referendumui, o nustačius, kad tinkamų įrašų trūksta mažiau nei 0,5%, sudaryti sąlygas šiam trūkstamam skaičiui parašų surinkti.

Kokie įrašai, iniciatyvinės grupės narių nuomone, nepagrįstai pripažinti netinkamais?

Tokių yra nemažiau kaip 1 300 dėl pasirašymo datos trūkumų, 1 400 – dėl duomenų neįskaitomumo (vardas, pavardė ir kt.), 5 000 – vieno asmens ranka padaryto įrašo, 5 400 – dėl gyvenamosios vietos įrašo, 900 – dėl fizinę negalią turinčių asmenų, kurių prašymu už juos įrašus užpildė ir pasirašė parašų rinkikas, 400 – dėl pasirašymo metu negaliojančio asmens dokumento, nes tokio dokumento negaliojimas nepanaikina piliečio teisių. Tikrintojai, susipažindami su konkrečiais duomenimis, patvirtina šių argumentų pagrįstumą.

Tad VRK netinkamai atliko savo darbą?

Iš dalies netinkamai, iš dalies šališkai, iš dalies apgraibomis, nes akivaizdu, kad įstatymų leidėjas šiam atvejui (virš 300 000 įrašų) nustatė nerealius terminus, į ką priimdama galutinį sprendimą privalo atsižvelgti ir VRK, ir teismas teisminio ginčo atveju. To reikalauja teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principai, kurių pagal mūsų įstatymus privalo laikytis visi asmenys. Būtina atsižvelgti į šiuos principus ir Konstitucijos užtikrinamas piliečių teises bei VRK pareigą padėti piliečiams įgyvendinti šias teises, o ne trukdyti ar apsunkinti jiems tai daryti.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

89 komentarai

 1. Nepolitikas:

  Jo, „To reikalauja teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principai, kurių pagal mūsų įstatymus privalo laikytis visi asmenys.” – taigi kiekvienas laikosi „tų savų principu“… 🙂 O teismas spręs jau pagal SAVO „teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principus”. 🙂 Tai kaip tada su LR Konstitucija – jog ten nėra „teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principu”? Tai ir yra ES Korupcija- kiekvienam savo.

 2. albinas:

  Viskas yra daroma Briuselio “šikpoperio” pagalba, o mūsų parsidavusi valdžia yra tiek apsikakojusi, kad to popieriaus jiems labai reikia.

 3. N:

  Latvijoje renkami parašai referendumui įstatymo pataisoms dėl homopropagandos uždraudimo vaikams. Labai tikėtina, kad latvių VRK irgi bandys bet kokiu būdu stabdyti referendumo brokuodama parašus. Aišku, jei bus surinktas pakankamas parašų skaičius.

  • nelygu:

   nelyginkit Latvijos ir Lietuvos. Visiškai skirtingos galimybės… Neabejoju, kad jie lengvai surinks tuos parašus, nieks netrukdys, referendumas laimės ir viskas bus gerai.

   • Istorija:

    Abejoju, nes ES nagai yra visur. Kita vertus, Lietuvoje dabar vyksta kova dėl daug svarbesnių klausimų nei “gėjų politika”.

   • N:

    LGBT yra kur kas stipresnė jėga nei Latvijos ar Lietuvos valdžia, kurios dreba prieš juos ir jų užnugarį – ES bei JAV. Jei Lietuvoje referendumo iniciavimą ES stebi ir viešai nesikiša, tai dėl pupuliukų netylės.

    • Nieko naujo:

     ES “nesikiša” tik viešai, Lietuvos valdžia vykdo ES įsakymus. Tikrai ne patys sugalvojo atimti visos valstybės piliečių teises. Tas pats bus su “pupuliukais” ir kitais referendumais. Esmė yra neleisti pasisakyti tautai, nes jeigu taip atsitiks, paaiškės tikrasis valdžios savivalės lygis, kai viskas daroma priešingai nei reikalauja piliečiai.

  • jonis:

   Latvijoje lengviau surinkti parašus ir paskelbti referendumą. Latviai paprastai tokius referendumus boikotuoja, išskyrus vieną – kada buvo reikalaujama šalia latvių valstybinės kalbos turėti ir rusų kalbą. Tada latviai atėjo ir pasakė NE, Bet kiekvienam referendumui išleidžiami pinigai, pasismagina kaimyninės valstybės propaganda. Jeigu tautininkai pasieks savo, turėsim ir mes gražių referendumų – apie daugkalbystę, apie autonomines sritis, apie ypatingas tautines mažumas ir prievolę visiems puoselėti ir tarnauti toms mažumoms. Gal dar bus kokių šaunių idėjų, atšaukti mokesčius ir padvigubinti pensijas, pavyzdžiui..
   Sėkmės tautininkams – po Smetonos autokratijos su gėlėmis pasitikome rusų okupantus, o suomiai neturėjo tautos vado ir sugebėjo nuo ruso apsiginti ….

   • Istorija:

    Dar vieno, bijančio visų Lietuvos žmonių, galinčių pareikšti savo valią, nuomonė. Nebijokime išgirsti ir kitų Lietuvos žmonių nuomonę. Bet tam reikia referendumo.

   • N:

    Latvijoje referendumą dėl rusų kalbos paskelbimo valstybine su raginimu balsuoti prieš palaikė Latvijos valdžia. Jei šitas referendumas laimės, tai bus kiti referendumai, bet ne už autonomiją, o už valstybės suvereniteto sutvirtinimą ir išdavikų išmėžimą iš valdžios. O tada ir visokios mažumos nekels pavojaus, nes bus nugesintos. Iš esmės tą padaryti ir dabar galima būtų – įstatymų pakanka, tik nėra politinės valios.

    • Istorija:

     Svarbu pats refrendumas, kuriame gali pasisakyti visi. Bijoti referendumo, reiškia niekinti visus Lietuvos piliečius, tas pats kaip juos visus vadinti rusų šnipais ar lenkų piktavaliais. Tai yra tik eilinis valdžios išsigalvojimas ir skleidžiamas melas, nes valdžia žino, kad kai prabils piliečiai, jos savivalavimui bus galas. Reikės tvarkytis taip, kaip nori tauta, o ne keli nupirkti savanaudžiai, saugiai sėdintys savo valdžios geldose. Argi ne teisinga būtų priimti sprendimus remiantis daugumos piliečių nuomone? Kaip tik tai ir garantuoja konstitucija. Kas bijo rerefendumo, tas bijoLietuvos konstitucijos, tam nusispjauti ant Lietuvos nepriklausomybės.

 4. sitemos savivalė:

  Šita situacija rodo, kokio lygio įstatymai Lietuvoje kuriami ir “kurpiami”. Teisinis lygis apgailėtinas. Kaip kas nori, taip tas įstatymo tekstą supranta. Konstitucija, Referendumo įstatymas ir visi kiti- interpretuojami kiekvienu atveju skirtingai, priklausomai nuo to, kokio rezultato reikia Sistemai. Ir jau visiškai nesuvokiamas savivalės lygis Vaigausko kontoroje. Kokią teisę jie turi vietoje kurti “įstatymus” , “išaiškinimus” ir nurodymus parašų tikrinimui, ir negana to, kasdien tuos reikalavimus keisti? Gal reiktų ir iš Vaigausko pareikalauti, kad savo sukurtą “įstatymą” bent jau patektų raštu ir pasirašytų, kad darbo eigoje jo nekeis, nepriklausomai nuo numatomo rezultato, kurio vrk akivaizdžiai bijo? Tą rašau ne šiaip sau- Iniciatyvinei Grupei reiktų apie tai rimtai pasvarstyti, nes interpretacijų problema gali iškilti net ir po sausio 21-osios. Jei pavyktų pataisyti visus tuos neesminius “trūkumus”, ir Sistemai iškiltų realus “pavojus” , net neabejoju, kad Vaigauskas vėl ims kurti naujas taisykles. Nebesistebėčiau, jei pareikštų, kad , tarkim, taisymai atlikti ne tos spalvos rašikliu, ar netinkamas raidžių ir skaičiukų aukštis, plotis ir pan. Juokas juokais, bet būkite atsargūs ir bet kokį vrk nurodymą priimkite TIK raštu ir su Vaigausko parašu.

  • teisingai:

   seniai jau reikėjo pasiruošti bendrauti su VRK griežtai teisiškai ir leisti kalbėti tik savo advokatams. Ne tik kalbėti, bet ir griežtai bendrauti tik ‘po parašu”. Iš eilinių rinkikų VRK tyčiosis kaip tik norės. Čia akmenukas ir į organizatorių daržą. Negi nežinojot, su kokiu slibinu turėsit reikalų?

  • idėja:

   darbo grupė pasikviečia notarą. Tas surašo VRK ir Vaigausko NORUS, Paskutinę Valią be teisės keisti nuomonę ir priverčia Zenių pasirašyt. Tas pats ir 30dienos posėdžiui. Va ir tada rinkikai toliau ramiai dirba… Nerealu? Abejoju. Bent jau iki sausio 21d.

 5. medus:

  Du straipniai ta pačia tema šiandien.
  R. Slibinsko straipsnio jau nebeskaičiau (skaudu gilintis), tačiau neabejoju, kad viskas yra tiesa ir dar bjauriau. Ir tik bjaurės, nes sistema tyčiosis ir darys viską, kad referendumas neįvyktų ir žmonių dvasia būtų palaužta. kyla daug klausimų ir neaškumų, tačiau atsakymų, žinau, tikėtis yra beprasmiška. Problemos kuriamos dirbtinai, kad taip supainiotų, kad nusvirtų rankos. To negalime leisti.

  Teko asmeniškai matyti vrk “darbą”, tad tos gaujos “darbo metodai” man puikiai žinomi. Todėl nematau jokios prasmės gaišti laiką kalbant apie tai ir/ar tikintis “teisėsaugos” dėmesio (pagalbos?:) – teisės ir teisingumo Lietuvoje nėra, o ta, kuri yra, tarnauja sistemai.

  Atsiminkime viena – NIEKAS MUMS NEPADĖS IR VISOMIS IŠGALĖMIS TRUKDYS – turėsime padaryti patys. Dabar svarbiausia – nenukrypti į smulkmenas, nesileisti manipuliuojamiems pažadais, o tik DIRBTI SAVO DARBĄ. Dirbti iki galo, kad padarytume ir/arba bent jau labai apsunkintume vrk “darbą” sužlugdyti referendumą. Nepamirškime – Lietuva nėra demokratinė valstybė (jau seniai), piliečiai joje neturi jokių teisių, nes čia ne gaujos įstatymai negalioja. Dabar negalioja.

  Visus tokius atvejus (telefonų atėmimas ?!!) reikia visais galimais būdais fiksuoti, pagal galimybes – viešinti, tačiau neskirti per daug dėmesio, nes DABAR tai – beprasmiška. Tuos faktus panaudosime ateityje, kai visokie vaigauskai “sės” – jie tai žino, todėl ir ardosi, kad tai neįvyktų.

  Stiprybės visiems dabar vrk dirbantiems savanoriams, mintimis esu su jumis. Atėjus laikui, įrašus tikslinsime visi kartu. Mes tai padarysime. NEPASIDUOKIME.

  P.S. “sistemos savivalė” komentare paliestas labai svarbus momentas – ESMINIAIS KLAUSIMAIS SU VRK BENDRAUTI TIK RAŠTU. Nes tai, kas ne raštu, bus “niekada nebuvę” ir net ir tai, kas raštu, bus diskutuotina. Nes taip reikia bailiams, bijantiems Tautos valios. Apie tai jau rašiau prasidėjus vrk mėsmalei, kažkas turėtų visas užklausas vrk teikti raštu. Negi tokių žmonių neatsirastų?

  • sutinku:

   tik paaiškinkit, kaip DIRBTI SAVO DARBĄ, jei atimamos darbo priemonės ir trukdomas laikas ne minutėmis, o valandomis?

   • medus:

    Pagal galimybes dirbti kada tai tampa įmanoma.
    Žinau, kad sąlygos nežmoniškos ir jos tokios sukurtos specialiai, tačiau turime prisiminti kodėl mes tai darome ir dirbti nesižvalgant į šalis, kai tik galime. Kaip suprantu, ta bazė turės būti suvesta bet kokiu atveju ir čia vrk negalės visai stabdyti, tad tai ir turėtų būti daroma, nes ta bazė taps pagrindiniu instrumentu taisant vrk išgalvotus “neatitikimus”.

    • oj:

     Mes nekalbam tuščiai apie tai, ką turi prisiminti grupės juodadarbiai, nes jie puikiai žino, dėl ko aukoja savo brangų laiką. Kalbam apie darbinį procesą: taip vedant duomenis (pagal leidžiamas VRK galimybes) ateis ir pavasaris… Visi tie žmonės pateko į Vaigausko spąstus. Galvokim, kaip juos išgelbėti. Negi tik vienas Vaigauskas Lietuvoje toks gudrus?

     • medus:

      Jei neklystu, šita bazė yra tiek pat svarbi vrk, kiek ir mums – tai yra refrendumo rezultatų duomenys elektorine forma, tik vrk, kaip visada, nesugebėjo patys to padaryti, nes nėra įpratę dirbti. Bet bazė turės būti pateikta iniciatyvinei grupei sausio 6 d., kad “neatitikimai” galėtų būti taisomi, argi ne? Gal ne taip suprantu?

      • ten pat:

       alko desiniame kampelyje nurodykite ir skelbkite jau dabar kontaktus, kur kreiptis (atsiliepti) zmonems, kurie gal patys prisimena, ka, anot Vaigausko, dare “neteisingai”. Na pavyzdziui, kai vienas seimos narys surase visus kitus pries siems pasirasant. Garantuokite zmoguciams konfidencialuma ir aplankykite juos Triju Karaliu proga. Kaip suprantu, tokiu budu isbrokuota didzioji dalis “netesingu” parasu. Laiko “vaigauskiskai” suvedineti duombazes gali pritrukti. Jeigu brokuotojai uzduoda nerealius tempus, geriausias atsakas jiems – dvigubai ir net trigubai greitesni apsisukimai. O kad turite Sauliaus pagalba, tai jau irgi nemazas dalykas. Perspektyvoje reikes kelti visa kruva “baudziaku” kai kuriems zinomams tipazams.

      • rokas:

       Kuo toliau, tuo labiau nieko nebesuprantu, tik suprantu dar tiek, kad tame VRK sukurtame bardake jau pats velnias koją nusilaužtų ir siūlo galo nerastų …

       • medus:

        Kaip tik toks ir planas, galime neturėti nė mažiausių iliuzijų. Ir juos palaiko prezidentė, seimas, visos ministerijos ir visos Lietuvoje egzistuojančios ES nupirktos valdžios. Todėl jiems demokratiškai išreikšta Tautos valia yra visiškai negalima – jie demokratiją jau pardavė, todėl ir tyli savivaliaujant vrk.

 6. Gyvenkime ramiai ir būkime orūs. Jeigu nuo 2014 metų Lietuvoje užsieniečiai įsigys žemę – ji visa bus NACIONALIZUOTA, neišmokant jokių piniginių kompensacijų užsienio piliečiams, nes Lietuvos žemė yra išimtinai Lietuvos valstybės nuosavybė, suteikta jos piliečiams ja naudotis. Tai NĖRA PREKĖ, todėl ji neturi rinkos kainos, todėl bus neįmanoma užsienio piliečiams ką nors kompensuoti pinigais.

 7. Nieko naujo:

  Kas taip vyks piliečių parašų naikinimo procesas, spėjome senokai. Iniciatyvinei grupei ir savanoriams svarbu būti kartu, atlikti numatytą savo darbą. Kantrybės ir sveikatos visiems!

 8. Istorija:

  VRK atliks dar ne tokius triukus, nes toks valstybinis užsakymas. Savanoriams linkiu nepasiduoti. Šunys tegu loja, o karavanas eina 🙂

 9. medus:

  Pagarba dirbantiems šį šventą darbą. Ramybės ir stiprybės.

  Nepamirškime – UŽ referendumą yra tie, kurie mano, kad piliečių nuomonė valstybėje yra svarbi ir kad Lietuva vis dar yra (turi galimybę būti) demokratinė respublika, bent jau oficialiai.
  PRIEŠ referendumą yra tie, kurie pasisako prieš demokratija, todėl piliečių nuomonės bijo. Tokių primityvų nuomone yra “vienintelė teisinga” – t.y. ta, kurią jie palaiko, o visos kitos – negalimos. Todėl jiems referendumas, kuriame pasisakytų VISI yra baisiau už viską. Viskas paprasta:)

 10. Prusas:

  Lietuva po Vytauto Didziojo niekada dar nebuvo laisva

 11. Prusas:

  ta galimybe yra REFERENDUMINIS VALDYMAS ir pirmiausia RINKIMU SUTVARKYMAS TAIP KAD JIE BUTU NESUKLASTOJAMI…LIETUVIU TAUTA IR YRA VALDZIA PAGAL LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJA, todel visos jegos strukturos nuo galvos iki apacios (net kiekvienas karys ar policininkas paskirai) PRIVALO PAKLUSTI REFERENDUMAMS IR PRIESINTIS JU KLASTOJIMAMS

 12. savanore:

  linkejimai iniciatyvines grupes nariams; aciu,kad esate ir SEKMES ; tegul Dievas jus apsaugo nuo velniu zabangu ir apgavysciu; bukite budrus.

 13. kuku:

  Vaikauskas ir kapela tikrai sės, tik vėliau, po kokiu 2-5-7 metu kai pasikeis santvarka įėjus i Rusijos itaka. Tokie bus tinkamai ivertinti kaip ir 1940 – 1953m…..

  • Sėlis:

   Dar mandriau jau nieko isperst nepavyko, provokatoriau? Kas ne su valdziagyviais, tas su Rusija, ane? Senas “prikolas”, tik jau pabodes ir nebeveikiantis, gal susigalvokit jau ka nors naujo. Nereiks cia jokiu svetimuju itaku, patys iskuopsim visa ta s… ir padesim i tinkama vieta.

   • N:

    Deja, tenka pritarti, kad be geopolitinių pokyčių regione Lietuva iš ES neišsivaduos. O pokyčiuose bet kokiu atveju dalyvaus Rusija. Taip kad nepatekti į jos įtaką praktiškai nebus įmanoma. Tačiau aš jau sakiau, kad Rusija jau nebe ta, kokia buvo. Ir reikia liautis į ją žiūrėti per Vakarų pasaulėžiūros prizmę. Rusija niekur nedings, su ja šalia reikės gyventi, todėl urvinis landsberginis “rusai puola” nieko gero santykiams neduos. O utopiniai Lietuvos nacionalistų tikslai sugriauti Rusiją taip pat.
    Beje, nauja sistemos propagandinė klišė – jei esi už vyro ir moters šeimą – esi Kremliaus agentas. Štai taip.

 14. Nieko naujo:

  Rusijos įtakos, tikėkimės nebus, bet pirma turime neleisti ES mūsų okupuoti. ES visai netrukdytų, jeigu nenorėtų tapti Lietuvos savininke ir visagale šeimininke. Dabar nori ir valdžia Lietuvą jau pardavė. Savo namuose galime tvarkyti patys, neparsiduodami. Na o Vaigauskui ir kitiems valdžioje esantiems nusikaltėliams teks atsakyti bet kokiu atveju, tai tik laiko klausimas.

 15. Nojus:

  Su vaigauskiniais dirbti,tas pats ,kas su velniu eiti obuoliauti.
  Reikia laukti kol GAIDŽIAI užgiedos…
  Juokauju.
  Dabar svarbiausia raštiškai įspėti visas institucijas,kad NEBŪTŲ SUNAIKINTI parašų rinkimo lapai,tol kol nebus baigti tikrinti INICIATYVINĖS GRUPĖS ir kitos vietoje VRK sudarytos nepriklausomos komisijos.
  Siūlau reikalauti SEIMO per savo apygardų Seimo narius nušalinti VRK ,kaip nepasirengusią tokiam darbui ir šališką.

 16. NoName:

  O tai kas iš tikrųjų kalbino Zigmą – Alkas ar egzzzpertai?
  Nes kažkuris iš portalų ‘kyzdina’ kito darbo vaisius.

 17. lietuviškos demokratijos grimasos, arba loterija su galimybe koreguoti jos rezultatus:

  Kad būrų aiškiau pabandykime oponuojančių pusių veiksmus ir galimybes sukeisti vietomis:
  Pradėkime nuo to, kad iniciatyvinė grupė, pagal VRK taikomą kurpalių, turėtų galimybę, ryšium su praktiškai neįvygdoma misija, spręsti kokią parašų rinkimo metodiką taikyti siekiant surengti referendumą. Tai būtų adekvatus veiksmas į VRK taikomą, dėl per didelės darbo apimties ir neįvygdomos užduoties sutikrinti visus surinktus duomenis, metodikų politiką. Maža to, iniciatyvinė grupė tuirėtų galimybę, prisidengus metodikos parinkimo būtinybe, slapta, išsyudijuoti kuriuos respondentus, atseit kompiuterio parinktus kurio niekas neturės galimybės patikrinti, pasirinkti išvedant galimai pasirašysiančių piliečių skaičių. Taigi. Pagal metodikų taikymo politiką, iniciatyvinė grupė išgautų skaičių gerokai viršijantį balso teisę turinčių piliečių skaičių, tad tolesniems reikalingo skaičiaus pritempinėjimo metodams nebekiltų būtinybės, todėl ir nebegaišiu laiko juos aptarinėdamas.
  P.s. Ar ne būtų paprasčiau ir pigiau referendumų iniciatyvoms taikyti paprasčiausią loterijos principą su galimybe loterijos prižiūrėtojams pasirinkti reikiamą rezultatą? Tai būtų lygiavertė priemonė dabar taikomoms.

 18. Esmė:

  Sūnus nusipirko žemės sklypą Maltoje,mažytėje valstybėlėje,kuri nebijo pardavinėti žemę užsieniečiams.Kodėl?Todėl,kad ten nedirba rusų spec tarnybos ir buvę sovietinių ministerijų šliužai.

 19. NoName:

  Paskutines naujienas apie mūsų
  Gerųjų Moterų ir Vyrų pasiaukojamą darbą VRK patalpose
  saitykite sarmatas . lt .

  Alkas sėdimosios šituo klausimu,
  matomai, pajudinti nesiruošia….

 20. S:

  Įdomu, kaip Latvijoj buvo su vietinių rusų surinktais parašais referendumui? Jie lyg nedaug reikalingą skaičių viršijo, bet latviai užskaitė ir referendumą surengė. Nors visiškai nepritarė, bet buvo garbingi net su ruskiais, o dabar mūsų valdžia Lietuvius Lietuvoj žmonėm net nelaiko, ar galima žemiau nusirist?

  • N:

   Ten yra kita parašų rinkimo sistema, todėl įtariu, kad manipuliuoti jau surinktų parašų “tikrumu” beveik nėra galimybių. Be to Latvijos valdžia metė pajėgas kontrpropagandai. Galiausiai juk daugumą rinkėjų visgi sudaro latviai, o ne kitataučiai.

 21. savanore:

  aciu,kad viesinat vrk nusikaltimus,jus atliekat milziniska darba.jei vrk komisijos darbus atlieka ,,Tautos Valia”atstovai,tai ir atlyginimus turi gauti jie.ko tie liberast ar kiti atstovai ten isvis sedi,jei viska uz juos turi padaryti iniciatyvines gr. nariai??vyt von juos is tos komisijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: