A.Plaksij – Pasaulio jaunimo šimtalangių šaškių čempionas (5)

E.Bužinskij, M.Šidla, A.Plaksij, V.Vilčinska | saskes.lt nuotr.

Prancūzijoje pasibaigė Pasaulio šimtalangių šaškių  jaunimo čempionatas „Mirepoix-Sur-Tarn“.

Puikiai pasirodė  Vilniaus m. šachmatų-šaškių sporto mokyklos auklėtinis Anri Plaksijus (Anri Plaksij) gimęs 1995 metais. Jo treneris – nusipelnęs Lietuvos treneris tarptautinis didmeistris Edvardas Bužinskis.

Anri Plaksijus, surinkęs 14 taškų iš 18 galimų užtikrintai laimėjo pasaulio čempiono titulą. Sidabro medalis atiteko baltarusiui Aleksejui Kunicai (13 tšk.), o bronzos medaliu pasipuošė Lukas Oliveira Masolas (Lucas Oliveira Massola) (12 tšk.) iš tolimosios Brazilijos. Kitas Edvardo Bužinskio auklėtinis Jonas Pukšta (1998 m.) surinkęs  10 taškų užėmė  aukštą 9 vietą .Pasaulio čempionate žaidė  36 dalyviai iš 17 šalių

Merginų grupėje žaidusi Karina Latyšovič surinko 7 taškus ir užėmė kuklią 17 vietą tarp 20 dalyvių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .