Lenkai Vilniuje išniekino Lietuvos Respublikos vėliavą (43)

Vilnius – Wilno? | Alkas.lt asociatyvinė nuotr.

Vilnius – Wilno? | Alkas.lt asociatyvinė nuotr.

Gruodžio 21 d. ryte Vilniaus policija sulaikė grupę Lenkijos piliečių, kurie su Lietuvos Respublikos valstybine vėliava Rasų kapinėse valė sniegą nuo diktatoriaus Juzefo Pilsudskio paminklo.

Policijos išplatintame pranešime skelbiama, kad buvo sulaikyti šeši Lenkijos piliečiai: R. M. (gimęs 1987 m.), P. M. (gimęs 1988 m.), K. M. S. (gimęs 1983 m.), M. E. N. (gimęs 1971 m.), L. A. T. (gimęs 1984 m.) ir M. K. T. (gimusi 1984 m.). Įtariamieji Lenkijos piliečiai M. E. N. ir L. A. T. sulaikyti.

„Toks elgesys kelia įtampą ir kursto tautinę nesantaiką. Ypač apmaudu, kai tokie incidentai vykdomi prieš svarbiausias metų šventes, kai linkime vieni kitiems santarvės ir supratimo“, – teigiama sekmadienį išplatintame URM pareiškime.

Iki šiol lenkų ekstremistai išpuolius prieš lietuvybės simbolius vykdė daugiausia už sienos Lenkijos okupuotose lietuvių etninėse žemėse bet likę nenubausti išdrąsėjo ir savo įžūlius išpuolius jau perkelia ir į Vilnių.

Priminsime, kad lenkų ekstremistų išpuoliai, vandalizmo veiksmai ir grasinimi nukreipti prieš lietuvius Punsko valsčiuje padažnėjo 2011 m. Tuomet raudonais ir baltais dažais buvo užterliotos lentelės su lietuviškais užrašais, išniekintas prie „Punsko užeigos“ esantis paminklas, skirtas lietuvių klojimo teatro 100-osioms metinėms, Bubelių kaime buvo išniekintas lietuvių literatūros klasiko poeto Albino Žukausko tėviškėje paminklinis akmuo, skirtas poeto 100-osioms metinėms.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

43 komentarai

 1. bartas:

  Matote , kaip “strateginis partneris” išauklėjo savo naują kartą.
  Sikorskio mokykla atsiskleidė visu grožiu. Dėjo jie ant rusų, gudų, lietuvių, ukrainiečių. Gal vokiečių prisibijo.

 2. Vilmantas Rutkauskas:

  Reikia patikrinti, ar čia tik ne tos “Alke” apsilankančios Amelijos pasamdytieji taip padarė ?

 3. LVM:

  Esu rašęs apie reikalą grąžinti paminklą su visais palaikais Lenkijai, nes ta vieta tapo, rewanšistinių antilietuviškų manifestacijų vieta

 4. Kažin:

  Manau, kad tokia nuotrauka su WILNO greta VILNIUS taip pat žeidžia Lietuvą.
  Kokia tokios asociacijos pateikimo prasmė, gal Alkas.lt teiktųsi ją paaiškinti…

 5. Kemblys:

  Persistengė lenkų durneliai. Reikia išnaudoti priešų klaidas. Išorės priešas privers mus, lietuvius, susitelkti.

 6. Tuteiša:

  Vargu ar per rytojaus balsavimą Seime mūsų vargšės tautos rinkti runkeliai susivoks šito liankų vandalizmo akto prasmę.

 7. Studentas (VU):

  DĖL INFORMACIJOS APIE RYTDIENOS PIKETĄ.

  Gal kas žino, ar tiesa, kad rytoj ryte (tik nežinau tiksliai valandos) vyks piketas prie Seimo prieš dvaikalbius (lenkų ir lietuvių k.) gatvių pavadinimus. Ko tylite? Kodėl “Alkas” apie tai nepraneša?

  Informuokite apie piketo laiką ir plačiau paskleiskite informaciją. Aš pasistengsiu sudalyvauti. Būtų gerai, kad prisidėtų ir daugiau žmonių.

  • medus:

   Kokią reikšmę turės lietuvių kalba, jei ją pardavus užsieniečiams, nebebus žemės, kurioje galėtume reikalauti jos išlaikymo? “studente” , kaip čia yra? Lietuva be žemės tinka, o be kalbos – ne? Kur ta kalba gyvuos, kai Lenkija, sakykim nusipirks kokius 5-10-20 proc. Lietuvos? Ką tada darysite, kad apsaugotumėte nuo dvikalbystės? Svetimkalbystės? Kaip reikalausite, kad būtų vartojama lietuvių kalba nupirtose teritorijose? Neapgaudinėkite nei savęs, nei kitų, “studente”, jums Lietuva rūpi tik tiek, kiek tai yra “verslas”, o tauta, kalba, žemė – nulio vietoje. Gėda.

   • savanore:

    pritariu. gal cia demesio nukreipimui,juk ryt,,Gruodžio 23 d., pirmadienį, Seimas svarstys grupės Seimo narių siūlymą 2014- jų metų kovo mėnesį paskelbti privalomąjį referendumą tais pačiais klausimais kuriuos referendumu spręsti siūlo piliečių iniciatyvinė grupė surinkusi virš 300 000 Lietuvos piliečių parašų”

 8. kodelgi nesitycioti, jei leidziama:

  cia matau Lenkijos politikos atspindi. Garantuoju, kad sie barbarai ir vandalai nebus nubausti, o musu valdziagyviai ausis suglaude nutyles.

 9. faustas:

  Lenkija tampa fašistine valstybe, kurios politikai, tokie kaip sikorskis, trykšta zoologine neapykanta Lietuvai ir lietuviams. Lietuvos valdžia yra bestuburė, neginanti Lietuvos interesų, nuolatos nuolaidžiaujanti lenkų šovinistams, kas ir skatina vis stiprėjančią lenkų-neofašistų agresiją.

 10. Zemaite:

  Jei buciau lenke, isvaziuociau gyventi i Lenkija. Jei buciau lenke, savo tautos pamnklus pasiimciau su savim. Deja, kada kalbuosi su lenkais, jie piktai bando mane pazeminti, irodinedami, kad Lietuva niekada neturejo savo valstybes, buvo Lenkija. Lietuviu kalba jiems – buru kalba. Lenkai nuo mazumes buvo mokomi iskreiptos istorijos, tuo tiki ir laukia, kad vietoje Lietuvos vel bus Lenkija. Paskaitai senuuosius rastus apie musu senuosius rysius, graziai visi gyveno – lenkai, lietuviai, rusai. Sovietija visus sukirsino pagal principa skaldyk ir valdyk. Gaila, kad nei Lenkijoje, nei Lietuvoje, nei Rusijoje nebeliko aukstuomenes, liko Vilniuje prasigere lenku pijokeliai, niekinantys musu veliava. Ir kaip tokiu paIkimu galime atsikratyti?

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Galimas paprastas receptukas. Pavyzdžiui, susibūrusi parašams rinkti grupė kiekvienu svarbiu klausimu iš Lietuvos piliečių surenka po 200 tūkst. parašų – ir skelbiamas referendumas. Žodžiu, tauta spręstų visus svarbiausius reikalus.

 11. Tęsėjas:

  Gaila, kad mūsų istorikai vis dar miega žiemos miegu. Jiems mūsų istorija vis dar prasideda nuo Mindaugo krikšto, o Lietuvos vardas – nuo Brunono. Taip jie ne tiktai menkina Lietuvos seniausiąją praeitį bet ir dirba tų pačių kaimynų labui.
  Kodėl mūsų istorikai nenori oficialiai pripažinti ir visam pasauliui pranešti, kad vardas LIETUVA, anot Augustino Voldemaro, atsirado jau VI-me amžiuje, tuo tarpu Lenkijos vardas pirmą kartą buvo įrašytas Merktoriaus žemėlapyje sudarytame Liublinos unijai pagerbti – visu tūkstantmečiu vėliau!!!. Beje, lietuvių kalba yra sanskrito kalbos motina ir lenkų bei slavų kalbų promočiūt!!! Gal todėl mūsų kaimynai ir šėlsta? Laikas kilti iš žiemos miego ir mūsų istorikams, nes mūsų praeitį sąvinasi jau ir rytų kaimynai. Ar mūsų istorikai nemato, kad Maskvos herbu jau tapo mūsų baltasis VYTIS?!!!

 12. Artūras:

  Tai ką, gavote? Kas bus toliau? Su tokia “šalimi” niekas nesiskaito – apsiblausę, apsileidę, visko bijantys, be jokios savigarbos… Jūs tapote apgailėtinomis menkystomis, lietuviai. Ar tai ainiai tos tautos, kuri kadaise sukūrė imperiją?

  Kiek kartų buvo sakyta, kad lenkų šovinizmui reikia duoti deramą atkirtį? Kokie rezultatai? Visa Rytų Lietuva nusmaigstyta nelegaliais “paminklais” ak banditams, išsityčiota Kaniūkuose ir Eišiškėse, dabar jau siautėjama Rasose ir Antakalnio kapinėse. lenkų ak banditai paraduoja su skerdikų uniformomis Vilniaus gatvėse ir t. t. ir t. t.

  Kur paminklas lenkų teroro aukoms Rasose priešais Pilsudskio organų pakasimo vietą? Kur lietuvių eisenos okupuotoje Pietų Sūduvoje?

  Laukit nelaimės, apsiblausėliai. Iš istorijos jūs nieko nesimokot.

 13. Čia gi samoningas nesantaikos kurstymas:

  Bet per tokius lenkų išsišokėlius ir yra žmonės supriešinami bei kiršinami, kaip antai su dvikalbiais užrašais. Jie provokuoja ir ieško jų veiklos šalininkų kas jiems pritars, bei kurs nesantaiką tarp lenkų ir lietuvių. Lenkas lenkui nelygu kaip ir lietuvis lietuviui. Čia gi samoningas nesantaikos kurstymas, kaip ir dvikalbiai užrašai. Vykdoma nesaantaika naudinga kai kuriems lietuvos ir lenkijos politikams bei ieškojimas kas juos parems jų kiršinimo veikloje. Prisiminkit patarlę du pešasi trečias laimi. Niekada nėra nieko be priežasties. Yra nenaudinga kai kuriems politikams ten ir čia, kad lenkai su lietuviais pyktusi ir nesutartu, o kai kuriems dar ir kaip naudinga, nes pagrindinis ju arkliukas ir yra tai, ju suplanuotoje veikloje ir tiksluose. Ignoruoti to negalima, o anaiptol, būtina žvelgti giliau į visa tai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: