Rektorių konferencijos prezidentu perrinktas KTU rektorius Petras Baršauskas (3)

KTU rektorius Petras Baršauskas | ktu.lt nuotr.

KTU rektorius Petras Baršauskas | ktu.lt nuotr.

Gruodžio 20 d., baigiamajame II-ojo pusmečio Lietuvos universitetų rektorių konferencijos (LURK) posėdyje buvo išrinktas naujasis LURK prezidentas. Ši garbė antrus metus iš eilės patikėta Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriui Petrui Baršauskui.

Novatorišku mąstymu pasižymintis P.Baršauskas pažadėjo ir toliau dėti visas pastangas, kad aukštojo mokslo situacija Lietuvoje gerėtų, tarp aukštųjų mokyklų ir šalies vadovų vyktų konstruktyvus dialogas.

„Pažadu tęsti pradėtus darbus ir toliau vadovautis konsensuso bei skaidrumo principais“, – po Vilniaus Gedimino technikos universiteto Senato posėdžių salėje surengto balsavimo sakė P.Baršauskas.

Jis, kartu su Akademinės etikos procedūros kontrolieriumi Vigilijumi Sadausku, posėdyje pristatė klausimą dėl glaudesnio Akademinės etikos procedūros kontrolieriaus ir LURK bendradarbiavimo, jo krypčių ir tvarkos bei Rektorių konferencijos atstovų Patariamajame komitete.

Lietuvos universitetų rektorių konferencija yra asociacija, kurią sudaro universitetinių aukštųjų mokyklų rektoriai. Konferencijos tikslai – skatinti Lietuvos mokslo, studijų, kultūros ir ūkio raidą, aukštųjų mokyklų bendradarbiavimą, aukštųjų mokyklų tarpusavio ir tarptautinius ryšius, bendradarbiauti su valdžios ir valdymo bei vietos savivaldos institucijomis.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Tęsėjas:

    KPI absolventas jau prieš 6 metus atrado III-jį Žemės ašies fizinį judėjimą, prieš 3 metus atrado IV-jį Žemės ašies judėjimą! Išleistos knygos su šių dėsnių atradimo bei su šių geofizinių procesų vyksmo technologijomis. Norisi paklausti naujai išrinkto Lietuvos rektorių konferencijos prezidento- ką toliau daryti su šiais naujai atrastais dėsniais, jeigu Lietuvoje jie niekam nėra įdomus?! Pagarbiai KPI 1976 metų absolventas 1941-jų tremtinys inž. Romualdas Zubinas. Kaunas.

  2. N:

    Mokslas Lietuvoje išsigimė, nes viso ko tikslas – pinigai. Pinigai iš studentų už studijas (atminkime, jog Baršausko vadovaujama rektorių konferecija pasisako už studijų apmokestinimą visiems, ciniškai tai vadinant, tarkim, registracijos mokesčiu), iš projektų ir t.t.

  3. Tęsėjas:

    Prisimenu kai 1956 metais profesorius Kazimeras Baršauskas mandatinės komisijos metu man- būvusiam Stalino tremtiniui drįso padėti ranką ant peties ir davė labai reikšmingą patarimą, kurį pažodžiui menu ir dabar. Su didžiausią pagarbą menu dabar ir patį profėsorių. Kaip aš linkėčiau dabartiniais laikais mūsų studentams tokio profesorių dėmesio ir tokios šilumos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: