Spaudos konferencijoje bus aptarta Tautininkų sąjungos ateitis (37)

G.Songaila ir J.Panka | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

G.Songaila ir J.Panka | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Gruodžio 17 d. 11 val., BNS konferencijų salėje (Jogailos g. 9/1, Vilnius) Tautininkų sąjunga rengia Spaudos konferenciją „Tautininkų sąjungos ateitis Gruodžio 17-osios perversmo ir Ukrainos Euromaidano šviesoje“.

Spaudos konferencijoje dalyvausiantys ilgametis Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila ir naujai išrinktas Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka ieškos atsakymų į klausimus: Kokie iššūkiai Lietuvos Valstybės kūrėjus privertė imtis 1926 m. gruodžio 17-osios perversmo? Kuo situacija panaši dabar? Kokie esminiai skirtumai?

Gintaras Songaila gruodžio 15 d. buvo nuvykęs į Kijevą, tad spaudos konferencijoje pasidalins, kokius įspūdžius iš ten parsivežė. Gal galima ukrainiečių patirtimi pasinaudoti Lietuvoje?

Gruodžio 14 d. įvyko Tautininkų sąjungos suvažiavimas. Spaudos konferencijoje bus aptarta, kas keisis šioje partijoje, kokie planai ir artimiausi žingsniai.

Gruodžio 17 d. minimos 1926 m. perversmo 87-osios metinės.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

37 komentarai

 1. Nykštukai :):

  Nėra ko aptarinėti – tautininkai neturi ateities. Ateitis – tai jaunimas. O jaunimas tautininkų tikrai nepalaiko.

 2. Nykštukas – neinformuotas žmogus. Tautininkai viena iš jauniausių partijų pagal amžiaus vidurkį. Apmaudu?

 3. Kemblys:

  Bandysiu spėti: ‘tautininkai’ prisieks vartoti dar daugiau svetimžodžių savo kalboje ateityje; save įprasmins kovodami su valstybinėmis negerovėmis, kad galėtų pareikšti – ‘MES darėme už visą Tautą, O JŪS?’; jokiu būdu nemąstys kaip suvienyti Tautą, nes taptų nereikalingi; ir įsivaizduos esą prieškario Tautininkų tęsėjai; dar mokinsis šauniai žygiuoti su visokiais teisingais šūkiais.

 4. Studentas:

  Geriausiai ateitį sociologinės apklausos iliustruoja. Buvot 0, esat 0 ir liksit 0. Tuo neabejoju 🙂

  Tik perversminiko diktatoriaus Smetonos laikais jūsų gėdingą praeitį (gal tik šiek tiek santykinai “šviesesnę” nei komunistai) turinti partija klestėjo. Bet tie laikai jau seniai praėjo. Negrįš diktatorius Smetona, negrįš ir jūsų marginalios partijėlės populiarumas 🙂

 5. Pasiūlymas:

  Yra kaip yra. Gal palengvintų parašų tikslinimą, lapų su tais parašais nuskanavimas ir patalpinimas internete, vienoj vietoj. Žmones patys pamatytų savo raštą, patys susirastų organizatorius, bei operatyviau patikslintų įrašą.

  • Nojus:

   Užmiršk tokius dalykus,skenuoti niekas neleis.Tame ir esmė,kad teks ieškoti “užrištomis akimis,adatos šieno vežime”.
   Todėl teigiu,kad geriau nesivelti į šį žaidimą.
   Iniciatyvinei grupei siūlau bendrauti su VRK tik RAŠTIŠKAI,registruotais laiškais.
   Pirmas raštas:
   -pareikalauti Seime priimtos parašų papildymo METODIKOS.
   Kol metodikos nebus ant stalo,nesutikti su jokiomis siūlomomis versijomis.Jeigu jau pasirašyta kokia nors sutartis dėl duomenų pildymo laikotarpio-ATŠAUKTI.

 6. Nojus:

  Pasiūlymas tautininkams (apmąstyti).
  Vieni jūs nepasieksite užsibrėžtų tikslų,todėl siūlau ieškoti gilesnės INTERGRACIJOS su REFERENDUMO jėgomis.Kodėl “nepakišus” visas tas jėgas,kurios vargo rinkdamos parašus po REFERENDUMO partijos bendru vardikliu?Juk faktiškai ,renkant parašus ,yra sukurta visa partijai reikalinga struktūra.Reikalinga tik,atsidėkojant už parašų rinkimą,įvertinti visus pagal įdėtą darbą,išleidžiant į “apyvartą” patriotiškumo “valiutą”,kuri būtų išdalinta “darbščiosioms bitelėms”.Šitaip būtų sutvirtinta vienybė,o paskui ją sektų sėkmė.
  Tai būtina padaryti iki Prezidento ir europarlamento rinkimų.Visuose postuose turi atsirasti Referendumo partijos asmenų.Šitaip mūsų įtaka valstybės valdyme stiprės,kol galiausiai visi jėgos svertai bus atiduoti Tautos į mūsų rankas.

 7. pensininkas:

  Manau, kad Tautininkų sąjungos ateitis nebloga. Aš ir kai kurie mano kolegos vietoje konservatorių ir liberalų rinksis Tautininkus.

 8. Pamąstykite:

  Štai ataplaukia lyg gulbė mūsų aukščiausioji valdžia… Ak, kokia žavinga šypsena, ak, kokia elegancija, koksai šaltis, ak, koks kvailumas ir tuštybė mus valdo. Nuostabu. Ir todėl norisi gyventi, ploti ploti ir apsalti iš palaimos, kai dieną naktį šviečia ir mus palaimon kviečia ekscelencijos žiburys.

 9. Klodas:

  Taigi, patirtis rodo, jog čia daugiau politinio žaidimo siekiant prakišti kažkam reikalingus asmenis į Lietuvos ar Europos valdymo struktūras nei rūpesčio tautos interesais.

  • Tautinės jėgos būtinos EP.Eiti neiti jau šio klausimo diskusijos baigtos.Tautininkai kaip tik ten labai reikalingi aiškinti kas yra tauta kokios jos galios,paliktos protėvių pareigos,doros, šeimos turinys.Matoma,kad EP vos gebėta pasipriešinti estrelos rezoliucijai,norėjusiai sudėlioti ir įgyvendinti nuo kūdikystės iškrypėliškus prioritetus.

   • Nepolitikas:

    „Tautinės jėgos būtinos EP” ir NATO vadovybėje. „Tautininkai kaip tik ten labai reikalingi aiškinti kas yra tauta kokios jos galios,paliktos protėvių pareigos,doros, šeimos turinys.“ … Pasaulio Šviesuoliai, kartu su Jumis.

 10. Lietuviškoji demokratija:

  Lietuvybė ir Lietuvos valstybinis suverenumas yra svarbiausios vertybės. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad ir lietuviškoji demokratija yra vertybė. Todėl manau, kad A. Smetonos valdymo trūkumas buvo tas, kad tai buvo jo autoritarinis valdymas ir nebuvo įvesti rinkimai į tautinį – patriotinį Seimą.
  Sakoma, kad “valdžia gadina politikus”. Nežinau kiek šis posakis pritaikytinas A. Smetonai, bet šiuolaikiniams politikams tas tinka beveik visiems be išimties – kol ne valdžioje, visi geri; visi žada sustiprinti valstybę, jos ekonominę galią, liaudžiai ženkliai pagerinti gyvenimą, tačiau, kai patenka į valdžią, viskas iš esmės pasikeičia. Todėl protinga visuomet būti budriems.

 11. Studentas:

  TAUTININKŲ “ATEITIS” :)))

  O štai čia ateitis:

  “Naujienų agentūros ELTA užsakymu lapkričio 22 – gruodžio 2 dienomis bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, kaip ir anksčiau, lapkritį už Lietuvos socialdemokratų partiją ketino balsuoti didžiausia dalis (28 proc.) apklaustų 18–74 metų gyventojų. O antroje vietoje pagal gyventojų palaikymą šiuo metu yra Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – už juos ketino balsuoti 12 proc. respondentų. Per pastarąjį mėnesį TS-LKD palaikymas, nors ir nežymiai, tačiau padidėjo daugiausiai – 2 procentiniais punktais. Spalį konservatorius palaikė 9,5 proc. rinkėjų, o lapkritį šis skaičius išaugo iki 11,5 proc. Konservatoriai iš antros reitingų lentelės vietos išstūmė joje buvusius „tvarkiečius“ ir „darbiečius“.

  Naujausios apklausos duomenimis, jei artimiausiu metu būtų vykę rinkimai, po dešimtadalį apklaustų gyventojų būtų balsavę už partiją „Tvarka ir teisingumas“ (10 proc.) bei už Darbo partiją (10 proc.), o 6 proc. respondentų atsakė, kad balsuotų už Liberalų sąjūdį

  4 proc. suaugusių šalies gyventojų 2013 metų lapkritį ketino balsuoti už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, 3 proc. – už Lietuvos lenkų rinkimų akciją, o apie 1 proc. ar kiek daugiau rinkėjų balsų būtų gavusios partija „Jaunoji Lietuva“, Liberalų ir centro sąjunga, politinė partija „Drąsos kelias“ bei politinė partija „Sąjunga Taip“.

  Kitas partijas (“studento” past. – taigi, ir Tautininkų sąjungą) palaiko mažiau nei po pusę procento apklaustų gyventojų.

  (Šaltinis: ELTA 2013 m. gruodžio 17 d.)

  P.s., manau, kad ir LSDP neišlaikys tokių aukštumų. Ateitis priklauso liberalams! 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: