Spaudos konferencija apie Estrelą ir kitas negandas gręsiančias šeimai 2014 m. (video) (20)

Algirdas Patackas | N.Balčiūnienės nuotr.

Algirdas Patackas | N.Balčiūnienės nuotr.

Gruodžio 17 d. Seime įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, Seimo nario Algirdo Vaclovo Patacko spaudos konferencija  „Estrela ir kitos negandos; kokių naujų grėsmių šeimos institutui susilauksime 2014 m.?“  Dalyvavo lytiškumo ugdymo specialistai – VDU doc. dr. Birutė Obelenienė (Santuokos ir šeimos studijų centras), Renaldas Jančiauskas (Lietuvos tėvų forumas) ir Vytautas Raškauskas  „European Dignity Watch“ atstovas.

Konferencijos dalyviai papasakojo apie protestus prieš Europarlamento narės Editos Estrelos pasiūlytą rezoliuciją „Dėl lytinės ir reprodukcinės sveikatos bei teisių“, kuriuos pasirašė trisdešimt įvairių visuomeninių  organizacijų.

Šios rezoliucijos projektas šokiravo tėvus ir šeimas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, ir kurios tęsinio, pvz. legalizuojant incestą galima laukti netolimoje ateityje. Spaudos konferencija buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į vis dažnesnes iniciatyvas „perkurti“ visuomenės sanklodą bei šeimos institutą.

Spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašas (atsiprašome, kad dėl techninių trikdžių nepavyko įrašyti ~2 min. trukmės transliacijos pradžios):

 

N.Balčiūnienės nuotr.

N.Balčiūnienės nuotr.

A.Patackas atkreipė dėmėsį, jog Lietuva, stodama į ES buvo vedama apsaugos nuo Rusijos įtakos veiksnio, tačiau po kurio laiko atsiradusios grėsmės vertybiniais klausimais verčia nerimauti: „Tai galima pavadinti totalitariniu liberalizmu, kai ideologija, turinti rūpintis individo laisve, tačiau tampa prievartinio pobūdžio“, – teigė A.Patackas.

Daugiausia dėmesio konferencijoje buvo skiriama Europos Parlamente svarstytai ir atmestai portugalų socialistės Editos Estrelos „Dėl lytinės ir reprodukcinės sveikatos bei teisių“ rezoliucijai. Algirdas Patackas pabrėžė, kad Seimas šį dokumentą kritiškai įvertino keliomis valandomis anksčiau nei pats Europos Parlamentas.

Algirdas Patackas | N.Balčiūnienės nuotr.

Algirdas Patackas | N.Balčiūnienės nuotr.

Vytauto Didžiojo universiteto Santuokos ir šeimos centro profesorė Birutė Obelenienė pabrėžė, jog Estrelos rezoliucija yra tik vienas iš daugelio bandymų į švietimo sistemą įvesti būtent tokią lytinio švietimo koncepciją. Ji pabrėžė, jog būtina atskirti lytinį švietimą ir lytiškumo ugdymą, nes tai yra visiškai skirtingi procesai. „Lytinis švietimas – sveikatos sistemos dėmesio objektas, o lytiškumo ugdymas – švietimo. Būtina priminti, jog švietimo ir sveikatos sistemų tikslai yra visiškai skirtingi, nes sveikatos sistema niekada nekėlė tikslo išugdyti doraus ir atsakingo asmens, ko siekia švietimo sistema“. Lytinis švietimas siekia išmokyti teisingai užsiimti seksualiniais santykiais. Todėl, anot mokslininkės, lytinis švietimas niekada negali būti anksčiau lytiškumo ugdymo, nes tokiu būdu dar nesubrendusiai asmenybei pateikiama jam dar nesuprantama medžiaga.

Birutė Obelenienė | N.Balčiūnienės nuotr.

Birutė Obelenienė | N.Balčiūnienės nuotr.

Dar daugiau, Estrelos projekte kalbama apie socialinę prezervatyvų rinkodarą, o tai reiškia, kad lytinis švietimas tampa rinkodaros įrankiu. B.Obelenienė pabrėžė, jog yra apskaičiuota, kad socialinė rinkodara, kai komerciniai pricipai yra pasitelkiami skatinant „atsakingą požiūrį į lytinius santykius“, kontracepcijos vartojimą išaugina net 9 kartus. Kitaip tariant, lytinis švietimas neapsaugo nuo lytinių santykių ankstyvame amžiuje: „Belgijoje yra įteisintas laisvas ekstrinės kontracepcijos dalijimas, tačiau ji pasižymi didžiausiu abortų skaičiumi. Švedija anksčiausiai Europoje įvedė lytinį švietimą, tačiau šiandien joje didžiausias procentas paauglių užsiima aktyviais lytiniais santykiais, didžiausias kontracepcijos suvartojimas bei lytinių ligų paplitimas“, – dėmesį atkreipė mokslininkė.

Briuselyje įsikūrusios nevyriausybinės svarbiausius laisvos visuomenės ramsčius ginančios organizacijos „European Dignity Watch“ atstovas Vytautas Raškauskas pabrėžė, jog Estrelos rezoliucija yra tik ledkalnio viršūnė, nes panašių dokumentų Europos Parlamente per pastaruosius mėnesius buvo pasirodę ne vienas. V.Raškauskas atkreipė dėmesį, kad Estrelos raportui didelę įtaką turėjo lobistinės grupės: „E.Estrela yra pripažinusi, kad prie pranešimo parengimo prisidėjo tokios organizacijos kaip Tarptautinė gėjų ir lesbiečių asociacija, Europos humanistų federacija, taip pat Tarptautinė planuotos tėvystės federacija, pasaulyje gerai žinoma kaip viena didžiausių abortų ir kontracepcijos plėtros šalininkių“, – teigė jis.

Vytautas Raškauskas | N.Balčiūnienės nuotr.

Vytautas Raškauskas | N.Balčiūnienės nuotr.

Abortų bei lytinio švietimo klausimas yra nacionalinių valstybių kompetencijos klausimas, tačiau Estrelos rezoliucija buvo siekta paminant pamatinį ES subsidiarumo principą jį perkelti į viršnacionalinį lygmenį. „Vietoje valstybės ir paramos vaiko besilaukiančiai moteriai rezoliucijoje yra skatinami abortai, kurie vadinami žmogaus teisių rūpesčiu. Abortus siekiama skatinti pasiremiant ES paramos fondais. Sąžinės laisvė vadinama kliūtimi, ypač ja grindžiant aborto ribojimą“, – teigė „European Dignity Watch“ atstovas.

Lietuvos tėvų forumo atstovas Renaldas Jančiauskas priminė, jog panašaus pobūdžio dokumentų esama ir daugiau: „Tokių dalykų yra ir daugiau, pavyzdžiui Stambulo konvencijoje, kur moterų apsauga prisidengiamas seksualinių mažumų protegavimas. Konvencijoje skatinama „naikinti tradiciją ir papročius“ tam, kad būtų panaikinti stereotipiniai vyrų ir moterų vaidmenys“, – teigė R.Jančiauskas. Lietuvos tėvų forumas kreipėsi į penkias Lietuvos ministerijas dėl šio punkto išaiškinimo, tačiau nė viena jų nesugebėjo to padaryti. Tik Teisingumo ministerija paaiškino, jog kai dauguma valstybių pasirašys konvenciją, tada bus sprendžiama, kaip turi būti įgyveninamos jos nuostatos.

Renaldas Jančiauskas (pirmas iš dešinės) | N.Balčiūnienės nuotr.

Renaldas Jančiauskas (pirmas iš dešinės) | N.Balčiūnienės nuotr.

R.Jančiauskas perspėjo, kad socialinės lyties įvedimas į teisinę bazę būtų didžiulė grėsmė šeimos institutui, o tai bandačios prastumti interesų grupės vadovaujasi „mažų žingsnelių“ politika: „žingsnis po žingsnio bandoma pripratinti prie naujo žodyno“, – atsakydamas į klausimą apie mokinių dienynuose atsiradusius „Tėvas I“ ir „Tėvas II“ terminus teigė Lietuvos tėvų forumo narys.

N.Balčiūnienės nuotr.

N.Balčiūnienės nuotr.

Apibendrindamas spaudos konferenciją, Seimo narys Algirdas Patackas atkreipė dėmesį, kad naujos sąvokos išstumia senąsias, tuo pačiu iškreipdamos ir žmogaus prigimtį: „gyvename ne tam, kad reprodukuotumės, o tam, kad mylėtume“, – sakė A.Patackas.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją galima buvo stebėti ČIA arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus. Nuoroda į klausimų uždavimo sistema (veikė spaudos konferencijos metu) ČIA.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

20 komentarų

 1. Vita:

  Reikia saugoti šeimos vertybes, neleisti, kad išsigimtų žmonija.
  Konferencijos tema aktuali labai

 2. aciu gerb Patackui:

  konferencija labai aktualiu tautai klausimu. Aciu visiems jos dalyviams. Isklausiau su dideliu demesiu.

 3. Danguolė:

  Labai ačiū spaudos konferencijos dalyviams už teisingą poziciją. Labai svarbu kovoti prieš šią visuotinę nužmoginimo politiką. Nuodėmės apimtame pasaulyje (juk pagal Bibliją – “pasaulis yra piktojo valdomas”) žmonės, negalėdami nugalėti nuodėmės, ją įteisina ir lygtai nuramina savo sąžinę, kuri duota kiekvienam žmogui – kiek tikinčiam, kiek ir netikinčiam. Tai, kas su vis didėjančiu pagreičiu vyksta dabar, rodo, jog tai tikrai besibaigiantys paskutiniai laikai ir Jėzaus Kristaus sugrįžimas visai arti. Bet, deja, ar grįžęs Dievo Sūnus ras tikėjimą žemėje? Ar ras visuotinę Sodomą…

 4. Ar matėt,kaip LNK:

  tendencingai pati sau prieštaraudama kalbėjo Pavilionienė,kaip vaikai bėgtų pas bet ką.Ir neužsiminė,kad reikia vaikams suteikti informaciją ,pas ką jie eina,ir atsiklausti jų ,ar jie nori…O jei jie visai maži?O jei norės įsivaikinti pedofilas?

 5. Patackams ir kitiems "veikėjams":

  Kuo jums nepatinka Estrela? Kokie nuobodūs archaikai esat… Siaubingai nuobodūs…

 6. Drovumas yra:

  gamtos ir Dievo natūrali apsauga ir tai būtina skatinti.Ekologiška apsauga.

 7. Juozas:

  ačiū Gerb. Patackui ir kitiems kalbėjusiems. Estrelos visą mėšlą reikėjo pagarsinti, nes visokie Salamakinai įjungė durnių , atseit rezoliucijoje nieko tokio nėra. O dėl kaltinimo archaizmu, tai taip kalbėti gali tik tamsuoliai. Priminsiu – mums primygtinai brukama iškrypėliška moralė, kuri gyvuoja tik labiausiai atsilikusiose Azijos ir Afrikos tautelėse .
  Istorijos mokslas žino, kad po moralinio nuosmukio žlugo didžiosios senovės civilizacijos . Deja, dabar tai slepiama ir nutylima.

  • N:

   Klysti. Jei iškrypusi moralė gyvuotų atsilikusiose tautelėse, tai jos jau seniai būtų išnykusios. Nors kai kurie ritualai, elgesio normos ir pan. mums atrodo iškrypę, amoralūs, bet patikėk, visa tai yra normalu tomis sąlygomis, kuriomis gyvena tie žmonės – žiaurioje kovoje už būvį.

 8. Pažiūrėkit,kaip:

  apklausose suklastoti Grybauskaitės reitingai.Tiek pat,kaip pas nemarų Brežnevą.Vien DK kiek nuėmė balsų.Kažkokia nesąmonė.

 9. Studentas:

  DŽIUGI INFORMACIJA:

  Naujienų agentūros ELTA užsakymu lapkričio 22 – gruodžio 2 dienomis bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, kaip ir anksčiau, lapkritį už Lietuvos socialdemokratų partiją ketino balsuoti didžiausia dalis (28 proc.) apklaustų 18–74 metų gyventojų. O antroje vietoje pagal gyventojų palaikymą šiuo metu yra Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) – už juos ketino balsuoti 12 proc. respondentų. Per pastarąjį mėnesį TS-LKD palaikymas, nors ir nežymiai, tačiau padidėjo daugiausiai – 2 procentiniais punktais. Spalį konservatorius palaikė 9,5 proc. rinkėjų, o lapkritį šis skaičius išaugo iki 11,5 proc. Konservatoriai iš antros reitingų lentelės vietos išstūmė joje buvusius „tvarkiečius“ ir „darbiečius“.

  Naujausios apklausos duomenimis, jei artimiausiu metu būtų vykę rinkimai, po dešimtadalį apklaustų gyventojų būtų balsavę už partiją „Tvarka ir teisingumas“ (10 proc.) bei už Darbo partiją (10 proc.), o 6 proc. respondentų atsakė, kad balsuotų už Liberalų sąjūdį

  4 proc. suaugusių šalies gyventojų 2013 metų lapkritį ketino balsuoti už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, 3 proc. – už Lietuvos lenkų rinkimų akciją, o apie 1 proc. ar kiek daugiau rinkėjų balsų būtų gavusios partija „Jaunoji Lietuva“, Liberalų ir centro sąjunga, politinė partija „Drąsos kelias“ bei politinė partija „Sąjunga Taip“.

  Kitas partijas (“studento” past. – taigi, ir Tautininkų sąjungą) palaiko mažiau nei po pusę procento apklaustų gyventojų.

  (Šaltinis: ELTA 2013 m. gruodžio 17 d.)

 10. A:

  Pasaulinė bolševikų mafija puola.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: