Į Lietuvą atvyksta lietuvių kilmės Nobelio premijos laureatas R.Šileris (0)

R.Šileris, „Wikipedia“ nuotr.

R.Šileris, „Wikipedia“ nuotr.

Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus kvietimu gruodžio 13–16 dienomis Lietuvoje lankysis lietuvių kilmės 2013-ųjų metų Nobelio ekonomikos premijos laureatas, Jeilio universiteto ekonomikos profesorius Robertas Šileris (Robert J. Shiller).

„Džiugu, kad vienas įtakingiausių ekonomistų pasaulyje, kurio patarimų klauso politikai ir verslininkai, yra lietuvių kilmės. Jis puikiai įkūnija Globalios Lietuvos idėją, kuria siekiama telkti pasaulio lietuvių patirtį valstybės pažangai ir gerovei kurti“, – sako L.Linkevičius.

Pasaulyje gerai žinomas mokslininkas, populiarių ekonominių knygų autorius vizito metu susitiks su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite, lankysis Vilniaus universitete.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, remdamasis savo knyga „Finansai ir geroji visuomenė“ („Finance and the Good Society“), profesorius skaitys paskaitą, į kurią kviečiami dalyvauti Lietuvos universitetų atstovai, politikai, mokslininkai, finansų ir ekonomikos ekspertai, verslo asociacijų nariai, studentai.

Nekilnojamojo turto tema R. Šileris kartu su Lietuvos banko ekspertais diskutuos tarptautinio socialinio tinklo „Global Lithuanian Leaders“ organizuojamame renginyje, taip pat kalbės apie „burbulą“ investicijų pasaulyje su Investuotojų forumo nariais.

Jau ketvirtą kartą Lietuvoje besilankantis garsus mokslininkas kartu su šeima dalyvaus Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pabaigai skirtame koncerte, aplankys Vilniaus senamiestį.

R. Šilleris yra vienas iš daugelio lietuvių kilmės amerikiečių, kurių tėvai emigravo iš Lietuvos dar prieš nepriklausomybės atkūrimą 1918 metais. Jo senelis, Jurgis Ignas Šileris (Szileris), atvyko į JAV 1908 metais.

Šių metų Nobelio ekonomikos premija skirta amerikiečiams E.Famai, L.P.Hansenui ir R.Šilleriui.

Premija ekonomistams skirta už jų darbus, susijusius su „empirine aktyvų kainų analize“.

Premijos vertė – 8 mln. Švedijos kronų (1,2 mln. JAV dolerių), ją lygiomis dalimis pasidalino trys premijos laimėtojai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: