Kijeve naktį bandyta šturmuoti Maidaną (video, tiesioginė transliacija) (21)

Ukrainian Foto nuotr.

Ukrainian Foto nuotr.

Naktį iš gruodžio 10 į 11 d. Ukrainos sostinėje Kijeve jau 20 dieną Nepriklausomybės aikštėje populariai vadinamoje Maidanu mitinguojančius ES šalininkus bando išsklaidyti specialių pajėgų „Berkut“ kariai. Vakar naktį jie vieną po kitos pašalino sostinės centre protestuotojų suręstas barikadas, o šiąnakt apie 2 val. nakties jau ėmėsi ir pačios Maidano aikštės.

Gausios „Berkuto“ ir vidaus kariuomenės karių pajėgos nustūmė demonstrantus iki pačios Maidano aikštėje įrengtos scenos. Komunalinės tarnybos naudodamos techniką ardo barikadas.

Kol kas tarp demonstrantų ir kariškių didesnių susidūrimų neįvyko.

2:30 val. „Kreipiuosi į „Berkut“! Mes surasime ir nubausime kiekvieną, kuris pakėlė ranką prieš taikius protestuotuotojus“, – iš Maidano scenos specialių milicijos pajėgų karius perspėjo liaudies deputatas Andrejus Parubijus.

Apie 2:50 val. Maidano šturmas pristabdomas. Spec. daliniai sustojo palikę mitinguotojams nedidelę erdvę Maidano aikštėje. Scenoje dainuoja ir protestuotojų dvasią šūkiais ir skanduotėmis kelia aktyvi visų mitingų dalyvė Ruslana, ugningas kalbas sako politikai, deputatai, opozicijos lyderiai. Pranešama, kad į Maidaną renkasi Kijevo gyventojai palaikyti mitinguojančių.

Opozicijos lyderiai ramina mitinguotojus rauktis nuo barikadų nesipriešinant ir nepasiduodant provokacijoms. Tačiau vyksta ssusistumdymai, mitinguotojai ginantys barikadas lengvai nesiduoda nustumiami.

„Berkut“ daliniai prasiveržė pro Institutskaja gatvėje esančią barikadą bei pro Europos aikštės pusėje esančią barikadą. Barikadų liekanos išvežamos savivarčiais.

Maidano aikštėje pasirodė žmonės subintuotomis galvomis kurie sako, kad nukentėjo nuo „Berkut“ antpuolio. Pranešama, kad „Berkut“ šturmuoja sostinės Rotušėje užsibarikadavusius protestuotojus. Pastate atjungta šviesa.

Ruslana Maidano aikštėje nuo scenos ragina miliciją nevykdyti nusikalstamų valdžios įsakymų.

Apie 4 val. Milicijos spec daliniai atsitraukė nuo miesto Rotušės ir persigrupavo. Jėgos struktūrų spaudimas pristabdomas visose Maidano prieigose. Susidūrimas su mitinguotojais tęsiasi tiktai Instituckaja gatvės pusėje.

Šimtai Maidano mitinguotojų jau keletą valandų stabdo „Berkuto“ pajėgas besiveržiančias link Maidano iš Institutskaja gatvės pusės. Žmonės neleidžia spec. daliniams judėti toliau.

4:30 val. Liaudies deputatas Olesja Orobecas iš Maidano tribūnos pranešė, kad pavieniai spec. dalinio „Grifon“ pareigūnai perėjo į protestuotojų pusę ir stojo  prieš „Berkutą“ Liuteranskaja gatvėje.

5 val. Iš Besarabskaja gatvės pusės link Maidano aikštės pusę juda žmonių automobilių kolonos. Kijevo gyventojai vyksta palaikyti mitinguotojų. Žmonių Maidano aikštėje daugėja. Pranešama, kad jų yra apie 15 000. Taksi vairuotojai į Maidaną veža nemokamai…

5:30 val. Tęsiasi susistumdymas prie Profsąjungų rūmų. Protestuotojai bando atsilaikyti prieš juos spaudžiančius VRM padalinius. Pranešama, kad kai kurie demonstrantai yra sužeisti. Yra ir suimtųjų. JAV pasiuntinys Ukrainoje Džefris Pajatas pareiškia norą susitikti su Ukrainos opozicijos lyderiais. „Amerikiečių tauta solidarizuojasi su ukrainiečiais“, – pasiuntinio žodžius nuo Maidano scenos cituoja deputatas Olesja Orobecas.

6 val. pranešama, kad vėl yra uždarytos Kijevo Kreščatiko ir Nepriklausomybės aikštės metro stotelės.  „Berkut“ daliniai pasitraukia iš Institutskaja ir Kreščiatiko gatvių sankryžos.

7:30 val. Maidano aikštės scenoje ugningoji nenuilstanti Ruslana ragina žmonės rinktis Maidane: „Į Maidaną, į Maidaną, į Maidaną!“

12:00 val. iš Maidano aikštės milicija visiškai pasitraukė. Protestuotojai atkuria barikada, kurias per naktį naikino jėgos struktūrų vyrai.

Milicija pasitraukia iš Maidano:

Tiesioginė transliacija iš Kijevo Laisvės aikštės (Maidano):

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

21 komentaras

 1. Inga Baranauskienė:

  Žiūriu ir meldžiuosi. Atrodo Berkutas sutrikęs.

 2. Suvalkija:

  Laikykis Ukraina ! Mes su tavim ! Tik laiko klausimas, kada rusas nueis rytų kryptimi – amžiams iš tavo šalies. Tegyvuoja laisva Ukraina – demokratinių Europos šalių šeimoje !

 3. tampax'as:

  ne Berkutas sutrikęs, o opozicija. Ji pateko į aklavietę: reikia priešintis taikiai, o Berkutas jį stumia irgi “taikiai”, daro pogromus būstinėse, o opozicijos lyderiai neturi aiškios nuostatos. Tuo metu Janukovyčius veikia, o ES ir kiti tik glosto jį… Revoliucija baigsis vos prasidėjusi…

 4. N:

  Kodėl vis dar nusikaltėliai opozicijos lyderiai vaikšto laisvėje? Nuo jų suėmimo reikėjo seniai pradėti – seniai jie jau užsidirbo po kelis BK straipsnius.

 5. Inga Baranauskienė:

  Šiaip atrodo, kad Janukovičius padarė strateginę klaidą – reikėjo garsiąją antstolę Vaicekauskienę pasisamdyti. Ta teismo sprendimo vykdymą tikrai būtų užtikrinusi.
  O jei rimtai, tai Ukraina dabar pačią Europą moko, kaip reikia būti Europa. Ir aš tikiuosi, kad po šios nakties kai kas Briuselyje irgi supras, pavyzdžiui, ką reiškia vienuolynų varpų skambėjimas pavojaus akimirką arba bendra malda, vykstant žūtbūtinėms grumtynėms.

 6. Virgilijus:

  Nieko Ukraina nemoko, tiesiog mes stebime bandymą inicijuotą iš išorės nuversti teisėtą Ukrainos valdžią ir pasistatyti marionetinius atstovus, kurie JAV ir kai kurioms ES senbuvėms leis laisvai prieiti prie Ukrainos išteklių bei žemių ir sugriovus Ukrainos pramonę, leis užsitikrinti 45 mln. gyventojų rinką savo prekėms. Žinoma savų imperinių tikslų turi ir mūsų kaimynė Lenkija, kurios tautiečiai groja pirmu smuiku Maidane. Apibendrinant galima pasakyti, kad tai eilinis bandymas perkelti “arabų pavasarį” į Ukrainą ir taip įvykdyti perversmą. Bet jiems sunkiai sekasi, nes Ukrainos valdžia elgiasi išmintingai ir nuosekliai, nesileidžia provokuojama ir neįsivelia į jų žaidimo taisykles. Specialiosios pajėgos demonstruoja ištvermę ir solidumą bei taiko labai švelnias korektiškas priemones, kurios kitose šalyse JAV ir ES būtų taikomos daug griežtesnės ir radikalesnės.

 7. L:

  Gal kas patartumėte, kaip pervesti pinigų į nurodomą transliacijoje Privat banko sąskaitą. Ar tik eurais galima? O jei tik eurais, kaip tai padaryti , kai sąskaitoje tik lietuviška valiuta?

 8. tampax'as:

  mane stebina, kiek čia raudonųjų burokėlių priviso. Kremlius jiems maloniau negu Briuselis, nes kažkada jie ar jų burokėliai-tėveliai gerai gyveno…Ukraina turi prekiauti su visais, bet užsimauti ant Maskvos paskolų ir dujų – pražūtinga. Tai reiškia patekti ir jų politinėn orbiton. Kaip šito nesupranta visokie Burokevičiaus pasekėjai?

  • Sėlis:

   Taip, Briuselis yra blogai, nes vercia kitas suverenias, nepriklausomas salis jam vergauti. As isitikines, kad visoje ES nera tokios valstybes, kuri butu labiau parsidavusi uz Lietuva. Lietuvos valdziagyviai yra Europos lindimo i rura cempionai. O tas yra ziauriai blogai. Reikia tureti tvirta stubura ir gerai sutarti su kaimynais, o ne visiems keliaklupsciauti bei piltis pelenus sau ant galvu.

  • Virgilijus:

   etiketes klijuoti matau sugebi, bet savybę mąstyti vargu ar turi, deja ta tavo naudojama korta, kad rusai puola seniai šalies gyventojų nebeveikia, nes naudojama saujelės valdančiųjų (socdemų, krikdemų, konservų, liberastų… klikai), neatsakingai, švaistūniškai ir parsidavėliškai, vardan siaurų antivalstybinių interesų, politikai dangstyti. Todėl, bet koks sveikas visuomenės balsas jiems ir tokiems, kaip tu, sukelia alergiją ir tuoj yra apšaukiami ‘raudonais’, “gazprom agentais” ir t.t. Tai buvo akivaizdu tiek dergiant visuomenės antiskalūninį judėjimą siekiant išsaugoti gamtą, tiek referendumo rėmėjus, siekiant išsaugoti nuo užvaldymo mūsų dirbamas žemes. Žinoma smerkti tokių, kaip tu nevalia, tiesiog šiame tavo vystymosi etape neduota tau suvokti šių dalykų, todėl aš esu įsitikinęs, kad tu aklai palaikydamas taip vadinamą Briuselį, net nesuvoki, kad esi suklaidintas ir esi manipuliuojamas ir duodu kepurę prišikti, kad net nesi skaitęs ar domėjęsis mūsų šalies ūkine, ekonomine-finansine raida įstojus į ES ir net nesuvoki, kad mūsų šalyje nuo įstojimo į šią sąjungą sumažėjo beveik trečdalis gyventojų, skolos išaugo daugiau kaip tris kartus( nes buvo sunaikinta visa mūsų pramonė ir energetika ir dabar laikomės ant skolintų už žvėriškas palūkanas pinigų bei ant likusių gamtos išteklių eksporto už grašius) ir dabar siekia beveik 53 mlrd. Lt, kad taip garsiai trimituojamos gaunamos ES “paramos”, tuoj nebeužteks net palūkanoms mokėti už šias skolas ir vargu ar suvoki, kad mūsų valtybė niekada esant šiai sistemai nesugebės ne tik atiduoti šios skolos, bet ir jos sumažinti, o tai reiškia, kad esame pasmerkti visiškam žlugimui, kaip valstybė. Vargu ar suvoki, kad tauta nyksta ir degraduoja akyse matydama beviltiškumą ir siautėjantį valdžioje neteisingumą likusios visuomenės atžvilgiu….Ukrainos valdžia ir visuomenė tai suvokia ir manau nelips aklai į šūdą, kurį mes jiems bandėme per prievartą įbrukti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: