Vilniuje pristatoma G.Česonio fotografijų paroda „Prisilietimai“ (5)

G.Česonis. „Prisilietimai“

G.Česonis. „Prisilietimai“

Gruodžio 11 d., trečiadienį, 17.30 val. Lietuvos fotomenininkų sąjungos „Prospekto fotografijos galerijoje“ (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma Gintaro Česonio fotografijų paroda „Prisilietimai“.

Paroda „Prisilietimai“ jungia du ciklus: „Tėvas Stanislovas“ (2004-2006) ir „Pasivaikščiojimai po tvirtovę“ (1998-2008).

Kai atrodo beviltiška dokumentuoti, bandyti sustabdyti išbarstytą laiką, kitiems svarbių įvykių tėkmę, kai viskas aplink sugalvota ir nevisada iš esmės pagrįsta, taip norisi prisiliesti prie tikrų ir išgyventų detalių. Septyni susitikimai su tėvų Stanislovu, pokalbiai apie betką ir pačias svarbiausias to meto gyvenimo patirtis ir tylūs bandymai suprasti save ir procesus kurie vyksta šalia, apleistoje tvirtovėje – prasmingai susijungia. Esmė ir būtis, troškimai ir realybė, ir dar kartą – tiesiog noras suprasti save.

Apie autorių Gintarą Česonį

Gimė 1974 10 30 Kaune. 1992-1996 studijavo Kauno Vytauto Didžiojo universitete, Menų fakultete. 1997-1998 studijavo fotografiją Prancūzijos nacionalinėje fotografijos mokykloje Arlyje. 1996-1999 Kauno Vytauto Didžiojo universitetas, Menų fakultetas, magistrantūros studijos.

Nuo 1999 iki dabar Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės instituto lektorius, docentas, tarpdisciplininių menų studijos vadovas (2002 – 2008m.). Nuo 1993 Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, nuo 2009 – Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus pirmininkas. Daugelio parodų Lietuvoje ir užsienyje dalyvis, kuratorius, fotografijos leidinių sudarytojas.

Paroda veiks iki 2014 m. sausio 11 d. Atidaryme dalyvaus autorius.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

5 komentarai

 1. Vienas laukas:

  Įsižiūrėkit į čia pateiktą nuotrauką – pagoniška šviesa netyčia pateko ir apšvietė božnyčios vidaus šiurpią, šaltą, istoriškai prookupacinę vaiduoklinę tamsybę.
  Gaivi atgaiva – kai Baltų religija susisupusi vėjuose, ir aplamai šventumas – Gamtos gyvatoj.
  ——————–
  Pamaitinkite retkarčiais Paukščius. Jų sparnų mostų dvelksmas atneš jums palaimą.

 2. Leonas M:

  Tai puikus fotografas, teko matyti jo kai kuriuos darbus Kaune. Turi įvaldęs ne tik įdomią, savitą fotografavimo techniką, bet ir jautrų gilios minties perteikimą, kurioje, atrodo, meno daug daugiau negu realybės. Malonu, kad Lietuvos fotografijoje yra tokių stiprių asmenybių, fotografijos menininkų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: