Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba parodoje pristatė gamtos mokyklas (0)

Parodoje Litexpo metu susidomėjimo gamtos mokyklomis netrūko | Vstt.lt nuotr.

Parodoje Litexpo metu susidomėjimo gamtos mokyklomis netrūko | Vstt.lt nuotr.

Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO savaitgalį vyko paroda „Mokykla 2013“, kurioje Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba pristatė esamas ir būsimas gamtos mokyklas saugomose teritorijose.

Parodos metu vyko konferencijos, susitikimai, diskusijos, edukaciniai užsiėmimai, o specialiai parodai sukurtoje interaktyvioje gamtos mokslų ir pasaulio pažinimo klasėje buvo surengtos atviros pamokos.

Šių metų parodos akcentas – gamtos mokslai ir pasaulio pažinimas. Buvo pristatyti kūrybiški ir netradiciniai gamtos mokslų mokymo būdai. Vienas tokių būdų pažinti gamtą – pamokos gamtoje, kurios jau vyksta kai kuriuose nacionaliniuose, regioniniuose parkuose ir rezervatuose. Patirtimi dalinosi Kauno marių regioninio parko direkcija.

Artimiausioje ateityje saugomose teritorijose numatoma įsteigti daugiau kaip 20 gamtos mokyklų. Gamtos mokyklų tikslas – supažindinti su konkrečia saugoma teritorija (nacionaliniu arba regioniniu parku) ir jos išskirtinėmis vertybėmis, formuoti ekologinį mąstymą,  padėti suvokti ekosistemose vykstančius procesus, mokyti atsakingai elgtis gamtoje.

Gamtos mokyklose turėtų būti sudarytos sąlygos organizuoti įvairios trukmės edukacines programas – vienos dienos, kelių dienų, savaitės ar ilgesnes. O svarbiausia tai, kad betarpiškai būtų galima dirbti gamtoje.

Steigiant Gamtos mokyklas saugomose teritorijose nėra noro dubliuoti Lietuvoje veikiančių švietimo ir mokymo įstaigų veiklą, o siekiama perrimti užsienyje veikiančių gamtos mokyklų gerąją patirtį.  Tarkim, Vokietijoje, kitose Europos šalyse jau senokai egzistuoja gamtos mokyklos,  į kurias moksleiviai atvyksta ne tik dienai, bet ir savaitei susipažinti su laukine gamta.

Mokymosi gamtoje poreikis ėmė ryškėti, kai pradėjo keistis žmonių gyvensena, sumažėjo kaimo gyventojų, kai vaikai vis mažiau laiko turi pabūti gamtoje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: