Ukrainiečiai kyla į žūtbūtinę kovą už europietišką ateitį (nuotraukos, video) (24)

V.Gromovo nuotr.

V.Gromovo nuotr.

Gruodžio 8 dieną, Kijevo centre susirinko šimtatūkstantinė (spėjama, kad iki pusės milijono) eurošąlininkų minia. Maidano aikštėje susirinkusiesiems kalbantieji opozicijos lyderiai ir Ukrainos visuomenininkai pareikalavo Viktoro Janukovyčiaus ir vyriausybės atsistatydinimo.

Buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko, kuri atlieka septynerių metų kalėjimo bausmę, paragino Euromaidano dalyvius nesiderėti su dabartine valdžia.

„Nepasiduokite, neženkite nė žingsnio atgal, nesėskite prie derybų stalo su valdžia“, – sakoma J.Tymošenko kreipimesi, kurį sekmadienį Kijevo Nepriklausomybės aikštėje perskaitė jos duktė Jevgenija Tymošenko.

Kijevo Kreščatiko prospekte įvyko akcija „Tyli ukrainiečių liaudies eisena“, kurios dalyviai, užsirišę burnas juodais kaspinais, ėjo nuo merijos pastato į Nepriklausomybės aikštę. Šitokiu būdu jie išsakė paramą žurnalistams, kurie anksčiau Ukrainos jėgos struktūrų buvo sumušti kartu su protestuotojais.

Akcijos prieš Ukrainos vyriausybę dalyviai Kijeve toliau stato barikadas ministrų kabineto pastato prieigose.

Daugybė žmonių suplūdo į Kijevo centrą. „Novaja gazeta“ nuotr.

Daugybė žmonių suplūdo į Kijevo centrą. „Novaja gazeta“ nuotr.

Pasak mitinguojančių, šitomis barikadomis siekiama neleisti ministrams patekti į vyriausybės pastatą, kai pirmadienį prasidės darbo diena.

Kol kas milicijos pareigūnai jokių aktyvių veiksmų prieš protestuotojus, kurie blokuoja valdžios pastatus, nesiima.

Milicijos pareigūnai protestus stebi prie prezidento administracijos pastato, vyriausybės ir parlamento.

Į Kijevą palaikyti protestuotojų išvyko ir lietuviai.

Marinskij parke tuo metu vyksta dabartinės valdžios palaikymo mitingas, kuriame susirinko apie 2 tūkst. „Regionų partija“ šalininkų. Opozicija blokavo vieną iš įėjimų į parką ir atsidūrė akis į akį su valdžios šalininkas. Policijai teko 4–5 žiedais apjuosti saujelę mitinguotojų, kad neįvyktų muštynės ar provokacijos. Vidurnaktį visi protestuotojai išsiskirstė be didesnių nesklandumų.

Ukrainos saugumo tarnybos Vyriausioji tyrimų valdyba pareiškė tirianti baudžiamąją bylą dėl veiksmų, kuriais siekiama užgrobti valdžią šalyje.

Baudžiamasis persekiojimas pradėtas Arsenijui Jaceniukui ir Aleksandrui Turčinovui iš opozicinės partijos „Batkivšiny“ bei kitiems veikėjams pagal atitinkamą Baudžiamojo kodekso 109-ąjį straipsnį, kuriame už valdžios užgrobimą numatyta bausmė kalėti nuo 5 iki 10 metų.

Nuverstas Lenino paminklas. Sustabdyta akimirka

Nuverstas Lenino paminklas. Sustabdyta akimirka

Kaip praneša naujienų tarnyba „Svboda“, Kijeve grupė kaukėtų asmenų apsupo Lenino paminklą Besarabijos aikštėje ir jį nuvertė. Šį faktą patvirtino ir Kijevo milicija, saugojusi šį paminklą, tačiau neįsikišo.

Pranešama, kad į aikštę suplūdo daugybė žmonių, kurie čia sugiedojo Ukrainos himną. Kūju kapojami paminklo likučiai, o susirinkusieji renkasi suvenyrus – atskilusias dalis.

Pagal naujienų agentūras, yra iškelta baudžiamoji byla dėl Lenino paminklo, kuris pastatytas 1946 metais, sunaikinimo. Byla keliama pagal baudžiamąjį kodeksą „masiniai neramumai“.

Ukrainos žurnalistai, nepatenkinti melagingai nušviečiant įvykius, įteikė „Oskaro“ statulėlę vienam iš „Rosija 24“ žurnalistų, kuris tiesioginės transliacijos metu nušvietė įvykius Euromaidane. Tiesioginės transliacijos metu nuskambėjo žodžiai: „Perduokite „Oskarą“ kanalui „Rosija“ ir Dmitrijui Kiseliovui už melą ir nesąmones apie Euromaidaną. Mes mylime rusus, bet…“

Olegas Tiagnibokas, organizacijos „Laisvė“ lyderis, ant scenos susirinkusiai miniai pasakė, kad pagaliau Ukraina su Euromaidanu atsikrato Sovietų Sąjungos imperijos, kuri vis dar egzistuoja. Leninas krito, o rytoj kris Janukovyčius. Kremliaus Ukrainos okupacija baigėsi šiandien ir Ukraina – tai Europa.

Vienas iš opozicijos lyderių Arsenijus Jaceniukas protestuotojų būstinės spaudos konferencijoje pasakė, kad ši naktis ir artėjantis pirmadienis yra lemtingieji Ukrainai. Jis paragino žmones nuo 5 val. ryto blokuoti (bet ne užimti) valdžios institucijas, elgtis taikiai ir demokratiškai.

Opozicijos lyderiai sako, kad pėsčiomis patekti į vyriausybinius pastatus darbuotojams nedraus. Greitosios pagalbos ir kitų specialių tarnybų transportui kelias bus atvertas.

ƒ„Mes priėme sprendimą, kad valdžios kvartalas yra pėsčiųjų zona. Jei nori praeiti, tegu eina“ – sako A.Jaceniukas.

Teismas priėmė sprendimą, kuris draudžia blokuoti Generalinę prokuratūrą iki kitų metų sausio 7 dienos.

Gruodžio 9 dienos ryte Maidano protestuotojai žada pravesti „gulimąjį“ protestą. Tokiu būdu Generalinės prokuratūros darbuotojai turės peržengti gulinčius protestuotojus, norėdami patekti į pastatą.

Gruodžio 9 naktį mitinguotojai pasiskirstė į tris grupes: vieni liko Maidano aikštėje, šoko ir dainavo, antri saugojo aikštės prieigas nuo netikėto jėgos struktūrų puolimo, o treti ėjo miegoti į įvairiose vietose išsidėsčiusias protestuotojų būstines.

„Gulamoji“ protesto akcija

„Gulamoji“ protesto akcija

Kaip ir buvo planavę, dalis Euromaidano protestuotojų (apie 50) surengė „gulamąją“ protesto akciją priešais Generalinę prokuratūrą. Šios įstaigos darbuotojams iš tiesų teko lipti per gulinčius žmones, kad patektų į pastatą.

Dalis jėgos struktūrų dalinių pradėjo judėjimą į Kijevo centrą iš Vasilkovo karinės dalies, praneša liudininkai per socialinius tinklus. Pranešama, kad juda 20 autobusų kolona. Priešais juos bėga būrys milicininkų, kurie šalina kliūtis.

Pranešama, kad į Maidano aikštę nebegalima patekti, nes užbarikaduota nuo milicijos. Miesto centre tvyro įtampa.

 

Euromaidanas iš aukštai:

Nugriaunamas Lenino paminklas:

„Oskaras“ už melą ir nesąmones apie Euromaidaną:

 

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

24 komentarai

 1. N:

  Tai prie ko milijonai??? Va kai susirinks milijonai bent du, tuomet ir bus galima kalbėti apie milijonų maršą.

  • Virgilijus:

   0,5 mln. tai tik 1 proc. geriausiu atveju Ukrainoje iš to vieno procento apie 95 proc. net nesuvokia kas jų laukia ir kur jie veržiasi ir kas liks iš jų valstybės po kokių 5 metų. Gaila, bet tie kurie manipuliuoja žmonių sąmone ir vėl greičiausiai taps laimėtojais.

   • Nepolitikas:

    Reikia suprasti: „Kijevo centre susirinko šimtatūkstantinė eurošąlininkų minia.“ O kaip „Į Kijevą palaikyti protestuotojų išvyko ir lietuviai.“ Tai iškarto jų padidėjo…iki milijono. …O rimtai tai ten ne ukrainiečiai, o Ukrainos lenkai, bei atvažiavusiu daug homoseksualistų iš visos ES… „tratina“ ukrainiečius. 🙂

 2. Baltas:

  Išlenda kai kurie įdomūs faktai apie Ukrainos ir ES santykius…
  http://ru-an.info/news/2718/

 3. nustebęs:

  Tiek Sorošo nupirktos ir apkvailintos liaudies Ukrainoje vienoje vietoje dar nemačiau

  • Amelija:

   Tiek nenupirksi… Tauta vaduojasi iš rusų meškos gniaužtų, ir kuo ta kova besibaigtų, jau nebus taip, kaip buvo iki šiol. Lietuviai, išgyvenę žiaurią okupaciją, supranta, kad ukrainiečių tauta irgi siekia laisvės, kaip siekėme mes. Protestai vyksta ne tik Kijeve, bet visuose Ukrainos miestuose, net rytinėje valstybės dalyje, nes ir ten žmonės pamatė, kuo baigiasi “draugystės” su Putinu. Drąsi ir garbinga tauta, iškentusi Golodomorą, kalbos ir tikėjimo naikinimą, duok, Dieve, jai jėgų laimėti.

   • E22:

    Tiek ir nereikia nupirkti tiesiogiai. Pakanka ilgiau melu praplauti smegenis už ES ir jankių pinigus. Seniai jau žinomi ir naudojami pakankamai efektyvūs metodai, kaip valdyti minią besmegenių ar zombių.

   • Povilas:

    Rūsų meška bent jau ne homoseksualistė, o Vokietijos užsienio ministras, maidane kėlęs
    ukrainiečius į mūšį, viešas pedikas. Broliai Kličko, pasirodo, irgi sudalyvano žydrųjų gyvenime, prieš dešimtmetį pozavo gėjų žurnale.

 4. kaunietis:

  O kazin kopdel nekalbama apie revoliucija Graikijoje? Ten žmones ir protestuoja bet kazkodel ten nevažiuoja musu protestu palaikytojai.

  • N:

   Visur dvigubi ar net n-gubi standartai. Kai protestuotojus ar mitingus kur nors ES ar JAV išvaiko jėga, sumuša, užmuša, suima, teisiai ir kalina – demokratija. Kai tai daro tų šalių vadovai, kurie nenori paklūsti Vakarų primetamai valiai – staugiama apie diktatūrą.

 5. savanore:

  ,,VAIKŲ INDOKTRINACIJOS projektas stumiamas europiniu lygiu – E.ESTRELOS REZOLIUCIJA (ankstyvas lytinių instinktų/ priklausomybės žadinimas, kitaip tariant, vaikų seksualizavimas, tvirkinimas – skirta vystyti būsimus vartotojus, juslių vergus mažinti žmonių populiaciją, menkinti šeimos instituciją).
  Kaip laidoje sako pati B. Obelenienė iš tiesų atakuojama pati meilė, siekiant išstumti ją pigiais surogatais.

  Rezoliucija tai pat s i ū l o m a s k a t i n t i abortus, pasitelkiant ES paramos
  vystymuisi fondus, kurie be kita ko vadinami „žmogaus teise”. Pakartotinai tėvų vieta auklėjimo procese paneigiama, kviečiant n e p i l n a m e č i a m s suteikti galimybę naudoti kontraceptines priemones bei pasirinkti abortą be tėvų sutikimo

  INDOKTRINACIJA – tai procesas, kurio metu asmeniui integruojamos idėjos, požiūris, pažinimo strategijos ar profesionali metodika. Nuo įprastinio švietimo skiriasi tuo, kad indoktrinuotas asmuo nebegali klausinėti ar kritiškai vertinti “instaliuotos” doktrinos.
  Šis terminas gali būti naudojamas švietimo, politinių pažiūrų, religijos kontekste.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Indoctrination
  ——————————-

  Gruodžio 10-ąją Europos parlamente vyks balsavimas dėl taip vadinamo “Estrelos projekto”. Apie jame slypinčius pavojus kun. Gintaras Blužas OFS kalbina VDU Santuokos ir šeimos studijų centro vyriausiąją mokslo darbuotoją- B.Obelenienę.

  Vaikams reikia meilės, o ne sekso …”(daugiau Klonio gatves dienorastis)
  rasykime laiskus parlamentarams.

 6. O TUO TARPU LIETUVOJE...:

  Apie GRYBĖS skiepus ir slaptaja pažyma .
  Šią situaciją nedelsdama privalo spręsti vienintelė institucija, galinti tai padaryti, – Lietuvos Respublikos Seimas, pradėdamas generalinio prokuroro ir prezidentės apkaltas. Kadangi šios galimai nusikalstamos veikos atliktos akivaizdžiai siekiant nuslėpti tikrąją prezidentės biografiją, kurią D. Grybauskaitė neatskleidė Lietuvos rinkėjams 2009 m. prezidento rinkimuose, tai prezidentės apkalta turi vykti ir dėl jos biografijos slėpimo bei klastojimo, rinkėjų klaidinimo.
  Negalima sudaryti precedento – leisti prezidentei rodyti pavyzdį visiems, kad galima ignoruoti Lietuvos Respublikos įstatymus ir atlikti galimаi nusikalstamas veikas siekiant asmeninių tikslų, drausti tai tirti ir net komentuoti! Šių p. D. Grybauskaitės „skiepų“ siūlytojas Vytautas Landsbergis panašiai elgėsi 1992 m., kai Lietuva bandė pirkti iš Rusijos ginklus, tarpininkaujant a. a. G. Konopliovo „Lietverslui“ ir „GeKa“ bankui (po šios aferos sužlugdymo pavadinto „Tauro“ banku). Tada ši afera nepavyko. Panašu, kad nepavyks ir šios „valstybės paslapties“ sumanytojams, nors „skiepytasi“ buvo „su patirtimi“.

 7. tampax'as:

  nu viskas blogai toje ES – ir Estrela, ir narkotikai, ir Grybas, ir jankiai, ir Ukrainos opozicija… Tiesiog pražūtis. O gerai štai kas: Kremliaus žvaigždė, A.Paleckio marksistinis mokymas, Jaunkovyčius ir visa, kas susiję su Rytais. Taip, tada mes buvo saugūs, nes gyvenome už spygliuotos vielos… Vemt verčia.

  • Tikrai vemt verčia pasiskaičius kai kuriuos komentarus. Juk sukilo vaduotis iš Rusijos imperijos mūsų, t.y.Lietuvos Didžiosios valstybės palikuonys, o ne kokie lenkomanai. Iš po lenkų jungo jie ištrūko dar XVII amžiuje. Viskas suplakta į vieną šiūkšlių krūvą. O juk tautos išsivadavimas visados gerai, ypač jei ta pergale nepasinaudoja kokie perėjūnai, kaip ,deja, beveik atsitiko Lietuvoj. Kita vertus, kas trukdo ir mums toliau kovoti ir švarintis bei tobulintis, o nelaukti sovietišku papratimu, kad ateis geras caras ar gensekas ir viską sutvarkys, nes, matote, “ne už tokią laisvę kovojome…”

  • Ką čia kabat? Kažkiokios estrelos iškrypėliška programos iš Portugalijos kišamos mūsų kūdikiams,vaikams tvirkinti.Tai nėra daugiau ką su tamsta kalbėt.Ir tuos išgyvenimus dėl rusų pasilaikykit sau.Man atrodo,kad kiekvienos šalies piliečiai turi savo šalies reikalus spręsti patys be estrelų ir tampaksų.

 8. Pirpa:

  Prieveiksmis NU gali būti vartojamas ir kaip jaustukas NU. Šiaip jau lietuviuose jaustuku teikia NA. Bet NU – pikčiau, stipriau, šaipiau. Gi jaustukas NOO – rasi nevartotinas, nes, regis, polonizmas “Noo, panie…”.
  Dar reikia pasidžiaugti Alke nesant Fikaso ir susijusio fikasizmo. Sunku jį tverti ir ištverti, nes pristinga tvermės ir ištvermės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: