Signataras Z.Vaišvila dėl VRK nario veiksmų kreipėsi į Teisingumo ministeriją ir Generalinę prokuratūrą (37)

Zigmas Vaišvila | penki.lt nuotr.

Zigmas Vaišvila | penki.lt nuotr.

Gruodžio 3 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila raštu kreipėsi į Teisingumo ministeriją dėl jos deleguoto Vyriausiosios rinkimų komisijos nario Justino Žilinsko pakeitimo, taip pat į Seimo valdybą dėl VRK narių J. Žilinsko ir pastarojo nurodyto kito, viešai neįvardinto, VRK nario, kuris, viešu J. Žilinsko patvirtinimu, drauge su juo praėjusį savaitgalį braukė referendumo parašų lapus, taip atlikdami ir galimai nusikalstamas veikas.

Kadangi Teisingumo ministro pasiūlytas ir Seimo patvirtintas VRK narys J. Žilinskas viešai ir atvirai pareiškė apie savo šališkumą dėl šio referendumo paskelbimo ir nenusišalino nuo šio klausimo svarstymo, galimai siekdamas savo tikslų, nesuderinamų su VRK nario statusu, toliau vykdo VRK nario pareigas, todėl, Z. Vaišvilos nuomone, J. Žilinsko ir jo kolegos, braukusio referendumo parašų lapus, veikla nesuderinama su VRK nario pareigomis. Signataras kviečia J. Žilinską ir Z. Vaigauską nurodyti kolegą VRK narį, atlikusį aukščiau nurodytas galimai nusikalstamas veikas, nes abu jie neturi teisės vykdyti VRK narių pareigas.

Signataras atkreipė Seimo dėmesį, kad VRK nario J. Žilinsko ir VRK pirmininko Z. Vaigausko vieši pareiškimai dėl to, kad savaitgalį VRK nariai dirbo su referendumo parašų lapais, prieštarauja vienas kitam, t.y. vienas iš jų viešai pateikė žinomai melagingą informaciją apie tai.

Vyriausioji rinkimų komisija, š.m. lapkričio 29 d. priėmusi LR iniciatyvinės grupės referendumui paskelbti (keičiant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnius) pateiktus parašų rinkimo lapus, praėjusį savaitgalį ne darbo metu susirinko darbo vietoje ir, pagal tinklaraštį komentaras.lt 2013-12-01 straipsnyje VRK narys giriasi dėl “lapais braukiamų” referendumo parašų pateiktą informaciją, galimai atliko nusikalstamas veikas, atitinkančias šiuos LR BK straipsnių požymius – 173 str. (referendumo dokumentų suklastojimas), 174 str. (neteisingas referendumo balsų suskaičiavimas), 175 str. (referendumo dokumentų sunaikinimas ar sugadinimas), 228 str. (piktnaudžiavimas), 294 str. (savavaldžiavimas), 400 str. (dokumentų suklastojimas). Tai patvirtina viešai 2013-12-01 d. paskelbti komentaras.lt duomenys, kad Teisingumo ministro deleguotas VRK narys Justinas Žilinskas, neslėpdamas savo šališkumo šiuo referendumo paskelbimo klausimu, savo socialinio tinklo paskiroje išplatino žinutę, kurioje teigia, jog surinktus parašus neįvardintas narys braukia „ištisais lapais“, t.y. pripažįsta negaliojančiais dešimtis parašų iš karto. Pats žinutės autorius tvirtina, ka dir pats kai kuriuos parašus anuliuoja. VRK pirmininkas Z. Vaigauskas šioje publikacijoje patvirtino, kad jam šie faktai žinomi, tačiau neigė, kad VRK praėjusį savaitgalį darbavosi su minėtais referendumo parašų lapais.

Dėl šių galimai nusikalstamų VRK komisijos narių signataras 2013-12-02 d. kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

37 komentarai

 1. A:

  Jei būtų stipresnė grupė, į kiekvieną pažeidimą atsakanti teisiniais ieškiniais, tikiu, kad šita gauja imtų nervintis ir galų gale pasiduotų.

  • medus:

   Nemanau, kad šiuo (kaip ir kitais) atvejais tai ką nors pakeis – teismai tarnauja tam pačiam šeimininkui ir šeimininko vardas, deja, nėra tiesa ir teisingumas.

   Manau, VRK niekas nelies, o jeigu formaliai ką ir pakeisitų, rezultato tai nekeis, nes jis turi būti kokio reikia sistemai. mano giliu įsitikinimu,VRK atsakymas bus, kad 300 000 parašų nėra surinkta. Tada prasidės teismai, kurie, nors Tautai nieko nelaimės, sistemai bus puikus intrumentas laiko vilkinimui – iki prezidento rinkimų. Kad Tautos referendumas neįvyktų, laiko vilkinimas dabar yra didžiausias sistemos siekis. Nesant tinkamo kandidato, būtų didelė galimybė, kad žmonės prezidento rinkimus boikotuos – kad to išvengtų, sistema kartu su rinkimais pakiš “saldainį” – refrendumą dėl parašų sumažinimo iki 200 000. Tada žmonės ateis, o rezultatus balsų skaičiuotojai, kaip visada, padarys tokius kokių reikia.
   Taip dabar matau šią situaciją. Viskas taip ir bus, jei nieko nedarysime. Todėl žmonėms būtina telktis, vienytis vieninteliu – Tautos išsaugojimo pagrindu. Tik masiniai protestai, piketai ir panašios akcijos neleistų valdžiai ir VRK nulesisti viską tylomis ir padaryti taip, kaip jiems reikia – be pasipriešinimo.

   Nežiūrint niūrių pamąstymų, nuoširdžiai dėkoju Signatarui už tai, ką jis nepailsdamas daro. Bandymai sistemą pričiupti jų pačių taisyklėmis irgi gerai – tokius atvejus reikia viešinti ir nepraleisti negirdomis, net jei rezultatas beveik niekada nebus Tautos naudai.

   • Kemblys:

    ‘medau’, Tu taip viską sudėliojai… man baugu, kad JIE perskaitys ir padarys, kaip parašei.

    • medus:

     Pagalvojau ir aš apie tai:) Tik manau, kad šalto proto ir logikos blogio planų kūrimui jiems ir taip netrūsta, kad dar būtų reikalinga mano pagalba. Tik su sąžine ir širdim jiems baisiai striuka – na bet jie to niekada neturėjo, tai ir nepasigenda. Tiems, kurie ją turim, reikia telktis. Ir greitai.

     • Kemblys:

      Prieš sutelkiant Žmones, reikia patiems pasiruošti. Visi ligšioliniai bandymai sutelkti žmones buvo panašūs į, pvz., bandymą pastatyti tiltą: atsineškite, kas galite, kas kastuvėlį, kas akmenėlį – sueis 1000000 žmonių ir tilto nepastatys be brėžinių, tyrimų, darbų eiliškumo ir t.t.. Visuomenė valdoma godumu, baime, įgeidžiais ir ĮSITIKINIMAIS. Įsitikinimai grindžiami pasaulėžiūra. Šiuo metu dar nepastebėjau, kad kas kurtų pasaulėžiūrą – mums erdvė pasireikšti.

      • medus:

       Manau, kad yra daug pabudusių žmonių, kurie nebegali gyventi absoliučioje diktatūroje.
       “Brėžiniams” laiko nėra, dabar reikėtų, kad asmenys, kurie bendrauja su įvairiomis sąžinės nepraradusiomis organizcijomis, sambūriais ir bendruomenės, perduotų žodį apie būtinybę telktis, organizuoti pirmuosius “VRK moralinio palaikymo” piketus (su galimybe augti) ir pan. Iš to gali kas nors išaugti.
       Mūsų yra, tik niekaip nesusitelkime. Ar šios aplinkybės nebūtų pakankamas pagrindas tai padaryti? Šias laikais tam yra nepaprastai geros priemonės: socialiniai tinklai, emailai, sms, draugiškos svetainės ir pan., reikia tuo pasinaudoti.

     • savanore:

      Tikejimo,Vilties ir Meiles visiems ir nepamirskim pasimelsti uz skaiciuotojus,kad jie saziningai suskaiciuotu;)

 2. Vilmantas Rutkauskas:

  Buržuazinė valdžia, tapusi liaudies priešais, – kaip Leninas teisingai sakytų.

 3. Nepolitikas:

  Kaip sakė vienas žulikas: „Vaizdelis ne koks“. „Jie davė priesaiką!“- anekdotinis argumentas. Lygtai priesaika apsaugos nuo klastojimu, nuo lapų braukimo ir t.t.. Priesaika yra tik prielaida, bet ne priemonė. Gerai atrodo ir Konstitucijos nuostata: „Valdžios įstaigos tarnauja žmonėms.”, t.y. „tarnai“, kaip ponai(prie stalo, vos neatsigulęs), o tie kam jie turi tarnauti – prie durų, kaip ubagai stovi… Akivaizdu: 1. Šita chebra(VRK ne pavadinsi) pasimetė – „gavo“ virš 300 tūkst. parašų, nors ne viena partija, žiniasklaida nepalaikė(„visuomeninis sabotažas“). 2. Gavo nurodymą suklastoti „skaičiavimus“. 3. Dar nesurado būdą, t.y. klastojimo metodikos. Todėl gerb. Vaišvilos labai teisingas(ir vieninteliai!) žingsnis – skundas prokuratūrai, bet jo palaikymui reikalingas piketas. Pradėjus tyrimą, bus nušalintas ir šitas veikėjas. Ir žinoma chebros KONTROLĖ.

 4. Nepolitikas:

  Gerb. Vaišvila : „LR BK straipsnių požymius – 173 str. (referendumo dokumentų suklastojimas), 174 str. (neteisingas referendumo balsų suskaičiavimas), 175 str. (referendumo dokumentų sunaikinimas ar sugadinimas),” Nusikaltimo objektas yra „referendumas“, o jo dar nebuvo … 🙂 … Bet vis tiek skundas – vienintelis stiprus argumentas prieš piliečių apsisprendimo teises pažeidimus.

 5. Kažin:

  Be abejonės parašų rinkimas jau yra referendumo procedūra.
  Tačiau sprendžiant iš viso paskelbto facebook’o teksto nėra pagrindo manyti, kad frazė “braukia ištisus lapus” vienareikšmiškai patvirtintų, kad jie buvo perbraukti brėžiant per pačius parašų lapus.
  Todėl manau, kad prokuroras gali paprašyti VRK pirmininką paaiškinti, ar tas Žilinsko kolega perbrėžė liniją per pačius parašų lapus, ar čia tik toks vaizdingas išsireiškimas.
  Bet gali atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą ir be tokio prašymo tuo pagrindu, kad nepateikta pakankamai įrodymų, jog šiuo atveju yra perbrėžti patys lapai, t.y. kad yra atliktas pats nusižengimo veiksmas.

  • Zigmas Vaišvila:

   Visa tai ir turi patikrinti prokuratūra ar jos pavedimu konkreti ikiteisminio tyrimo institucija. Neatlikus šių veiksmų, nebus pagrindo teigti, kad galimai nusikalstamos veikos neatliktos.

   • Kažin:

    Įtariama nusikalstama veika gali būti tiriama tik po nutarimo pradėti ikiteisminį tyrimą. Iki tol, kol tokio nutarimo nėra, yra tikrinamas tik formalaus pagrįstumo ikiteisminiam tyrimui pradėti egzistavimas, jis turi būti akivaizdus iš pareiškėjo pateiktų įrodymų.
    Ikiteisminio tikrinimo ir ikiteisminio tyrimo procedūros yra atskiros, pagal sovietinį kodeksą jos griežčiau atribotos nebuvo, o praktikoje jų atribojimo galima sakyti apskritai nebuvo laikomasi.
    Įtarimo neištyrus nebūtų pagrindo teigti nei kad galimai nusikalstama veika atlikta, nei kad ji neatlikta. Būtų galima tik įtarti, neturint pakankamų įrodymų įtarimui patvirtinti.
    Tačiau šiuo atveju galima manyti, kad referendumas laikytinas viešuoju interesu, todėl prokuratūra gali pradėti ikiteisminį tyrimą ir savo iniciatyva, tad tokiu atveju pasirūpinti įrodymais būtų jos pareiga.
    Todėl manytina, kad išsisukinėti nepaprašius paiškinimo dėl fakto facebook’e iš VRK pirmininko, ji neturėtų.
    Toks yra mano supratimas šių dalykų.

 6. kas per juokai?:

  Keista, kad atsakingas pareigas einatys žmonės elgiasi lyg per “auksinių svogūnų” teikimą.

 7. Lėja:

  Pagarba signatarui. Siūlau į Prezidentus. Kas dar taip rūpinas tauta?

 8. Lėja:

  Pagarba signatarui. Siūlau į Prezidentus. Kas dar taip rūpinas tauta? Ačiū

 9. Lėja:

  Neteisėtai Išbraukus parašus ir sutrukdžius referendumą, tikrai bus pažeista VISOS TAUTOS (PILIEČIŲ) TEISĖ DALYVAUTI REFERENDUME

 10. Lėja:

  Nepasitikiu VRK. REIKIA JUOS STEBĖTI! Vaigauskui- tauta tave stebi! Akylai

 11. Zigmas Vaišvila:

  Prokuratūra vilkina klausimą – Generalinė prokuratūra prašymą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl šio klausimo persiuntė Vilniaus apygardos prokuratūrai. Kol kas tokios naujienos.

  • medus:

   Jie nieko kito ir nedarys – kol galės, vilkins laiką, o kai nebevilkins, klausimai bus išspręsti taip kaip reikia (kaip visada). Jeigu situacijos laiku nesuvoks pakankamai daug žmonių ir nepradės veikti kitokiais (sistemai neįprastais) būdais, pats tautos likimas liks tik klausimu ateičiai.

 12. medus:

  Vakar po kitu straipsniu radau komentarą, kviečiantį pažiūrėti vieną filmą anglų arba rusų http://www.youtube.com/watch?v=QLIlJ95ze6g&hd=1 kalbomis (čia įkeliu tik vieną nuorodą į filmą rusų kalba, nes komentaras su 2 nuorodom laukia patvirtinimo), motyvuojant, kad „suprasite kas vyksta pasaulyje ir Lietuvoje. Kam tarnauja valdžia ir kodėl apsistatė policija, kariuomenėms ir kodėl priima keistus sprendimus“.
  Nusprendžiau pasitikrinti – niekada neatmetu kitokios informacijos vien dėl to, kad ji pateikta ne man žinomo šaltinio. Kai pažiūrėjau anglišką versiją iki maždaug 30 min., vis dar galvojau, kad yra šiek tiek persistengta bandant viską paaiškinti – mano manymu, per daug supaprastinat, arba kai kur – per daug komplikuojant. Pradžią (apie 20 min) beveik net nebūtina žiūrėti.
  Apie daug ką turiu savo nuomonę, susidariusią iš maždaug 2 metų įvairių šaltinių savarankiško tyrimo, tačiau šį filmą visgi rekomenduočiau visiems kaip pradžiamokslį apie galios struktūras pasaulyje ir daugelio dalykų priežastis. Dar nebaigiau žiūrėti, bet kad ir kaip filmas baigtųsi, jame pateikiama informacija yra labai naudinga – bent jau susimąstymui, jei niekam daugiau. Gero žiūrėjimo:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: