Spaudos konferencija: Savaitgalį galimai klastoti ar gadinti surinkti Referendumo paskelbimo piliečių parašai (video) (107)

Alkas.lt nuotr.

Gruodžio 2 d., 14 val.,  Seimo spaudos konferencijų salėje įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario Zigmo Vaišvilos ir Referendumo dėl Lietuvos žemės ir valstybės susigrąžinimo iniciatyvinės grupės atstovų spaudos konferencija „Savaitgalį galimai klastoti ar gadinti surinkti Referendumo paskelbimo piliečių parašai“.

Lapkričio 29 d. Lietuvos Respublikos iniciatyvinė grupės referendumui paskelbti (keičiant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnius) Lietuvos Respublikos Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateikė 320 818 Lietuvos Respublikos piliečių balsų.

Tačiau paaiškėjo, kad praeitą savaitgalį, t.y. ne darbo metu, VRK, pažeisdama įstatymų reikalavimus susirinko darbo vietoje ir, pagal 2013-12-01 d. viešai paskelbtus duomenis galimai klastojo ir/ar gadino Referendumo paskelbimo Piliečių parašų lapus.

VRK nario Justino Žilinsko liudijimas apie tai, kas vyksta VRK

VRK nario Justino Žilinsko liudijimas apie tai, kas vyksta VRK

Signataras Zigmas Vaišvila kreipėsi į LR Generalinę prokuratūrą dėl šių galimai nusikalstamų LR VRK narių veikų ištyrimo, o LR iniciatyvinės grupės referendumui paskelbti nariai – į LR VRK dėl paaiškinimų pateikimo ir parašų tikrinimo proceso stebėjimo.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją galima buvo stebėti ČIA arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus. Nuoroda į klausimų uždavimo sistema (veiks spaudos konferencijos metu) ČIA.

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą:

Skelbiame gruodžio 2 d. Generalinei prokuratūrai įteikto Nepriklausomybės Akto signataro Z.Vaišvilos prašymo dėl įkiteisminio tyrimo pradėjimo tekstą:

PRAŠYMAS dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo

LR Vyriausioji rinkimų komisija, š.m. lapkričio 29 d. priėmusi LR iniciatyvinės grupės referendumui paskelbti (keičiant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnius) pateiktus parašų rinkimo lapus, pažeisdama įstatymų reikalavimus, praėjusį savaitgalį, t.y. ne darbo metu, susirinko darbo vietoje ir, pagal www.komentaras.lt 2013-12-01 straipsnyje „VRK narys giriasi dėl “lapais braukiamų” referendumo parašų“ pateiktą informaciją, galimai atliko šias nusikalstamas veikas, atitinkančias šiuos LR Baudžiamojo kodekso straipsnių požymius – BK 173 str. (referendumo dokumentų suklastojimas), 174 str. (neteisingas referendumo balsų suskaičiavimas), 175 str. (referendumo dokumentų sunaikinimas ar sugadinimas), 228 str. (piktnaudžiavimas), 294 str. (savavaldžiavimas), 400 str. (dokumentų suklastojimas). Tai patvirtina šie viešai 2013-12-01 d. paskelbti www.komentaras.lt duomenys:

1. VRK dirbantis Justinas Žilinskas, neslėpdamas džiaugsmo savo socialinio tinklo paskiroje išplatino žinutę, kurioje teigia, jog surinktus parašus neįvardintas narys braukia “ištisais lapais”, t.y. pripažįsta negaliojančiais dešimtis parašų iš karto. Pats žinutės autorius irgi neslepia kai kuriuos parašus anuliuojantis.

2. 2013-12-01 d. 14 val. pastebėta, kad VRK pastate dega šviesos ir dirba žmonės. Atvykus į vietą buvo paprašyta VRK pirmininko Z.Vaigausko komentaro dėl šios žinutės ir paaiškinimo, ką veikia VRK nariai sekmadienį darbe. Z.Vaigauskas teigė, kad žino apie Facebook tinkle pasirodžiusią žinutę. Taip pat Z. Vaigauskas, paklaustas, ar pačiam tekę matyti galimai brokuotus lapus, pašnekovas teigė, kad vieną lapą, kur kyla įtarimai, kad jis buvo pildomas vieno asmens, matęs ir jį parodė neįvardintas “tas pats” komisijos narys. Į klausimą, kuo šio metu užsiima VRK, Z.Vaigauskas atsakė kad yra “kuriama metodika” (parašų skaičiavimo ir tikrinimo – aut. pastaba), su kuria buvo žadėta supažindinti jau šį pirmadienį.

Atsižvelgiant į šią informaciją, kurią žiniasklaidai patvirtino ir LR VRK pirmininkas Z. Vaigauskas, ir į tai, kad tokiais galimai nusikalstamais būdais gali būti šiurkščiai pažeistos apie 320000 Lietuvos piliečių teisės į referendumą (vienas jų esu ir aš, Zigmas Vaišvila, pasirašęs Piliečių parašų rinkimo lape Nr.007796 dėl referendumo keičiant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnius), nedelsiant prašau pradėti ikiteisminį tyrimą dėl LR VRK narių galimai nusikalstamų veikų atlikimo).

Zigmas Vaišvila

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

107 komentarai

 1. pioiyoipipoi:

  kazkaip jauciu kd ta qubiloidine ir kitos pries referenduma pasisakantcios politines grupuotes ir nariai bus ne uz kalnu teisiami.

 2. Arnas:

  Kartosis patvorio istorijos? Vėl ieškosite priešų, niekadėjų gadintojų. Tik visi ir žiūri, kaip jums pakenkti. matomai vėl kažkoks “…filų klanas”. mano manymu, į tokius kaip jus reiktų kreipti kuo mažiau dėmesio. O “Alkui” patarčiau pagaliau subręsti ir visus tokius,, kuriems visuomet kažkas vaidenasi, tiesiog ignoruoti. Neblogas portalas esate. Tačiau perdėtas dėmesys visokiems marginalams tikrai jūsų nepuošia.

  • medus:

   Labai nebrandus ir galimai dar labiau išsigandęs komentaras.

   Piliečių iniciatyva rengti refrendumą yra numatyta Konstitucijoje (paneikite, jeigu tai netiesa) ir šiuo pagrindu piliečiai surinko gerokai virš 300 000 (kiek žinau apie 320 000) parašų. Šiai iniciatyvai ne tik nebuvo suteiktas įstatymais numatytas viešinimo laikas, bet jai buvo kliudoma visokiais būdais. Jeigu yra informacjos, jog parašų lapai yra gadinami arba naikinami, tai jau būtų teisėsaugos dalykas. Taigi, belika pažvelgti į faktus, apie ką ir bus konferencija.

   Ar referendumas ir Tautos valia jums kelia tokį pavojų, kad dėl to Lietuvoje turėtų nustoti galioti įstatymai ir Konstitucija? Ar Lietuva nebėra demokratiška teisinė valstybė? Kodėl taip manote?

  • kas tie “marginalai”? Sudurtinis žodis galimai būtų : margi analai?Na Alke tokių tikrai nėra .Ieškokite toliau.

 3. kodel negaliu paziureti konferencijos?:

  ????????

 4. Luotinykas:

  Jie matyt tikrins “atsitiktinę” imtį, o paskui apibendrins netinkamų parašų dalį visiems. Vienas iš sukčiavimo būdų – rasti “gerą atsitiktinę” nedalyvaujant stebėtojams.

  • Istorija:

   Sutinku. Akivaizdu, kad bus siekiama tikrinimui atrinkti tuos lapus, kuriuose iš pažiūros yra daugiau neatitikimų ir pagal tai bus skaičiuojamas “neatitikimų procentas”. Turbūt dėl to VRK ir buvo “dirbama” savaitgalį. Įdomu ar patinkimas gali vykti be stebėtojų. Jeigu tikrinami atsitiktiniai parašų lapai, tai atsitiktiniai turėtų būti traukiami tik dalyvaujant stebėtojams. Argi tai nėra niekaip teisiškai apibrėžta?

   • Luotinykas:

    Klausimas, kiek išvis teisėtas toks tikimybinis vertinimas. Čia be teismų neturėtų apsieiti.

    • Istorija:

     Suprantama, kad visų virš 300000 parašų niekas netikrins, bus taikoma kažkokia atranka. Bet ji turėtų būti tikrai atsitiktinė atranka ir dalyvaujant stebėtojams, geriau ir teisininkams. Tik kad jau ta atranka padaryta savaitgalį turbūt. Tokia atranka turėtų būti neteisėta ir atliekama iš naujo.

     • Vytangas:

      Kokia lapų atranka? Juk kalbama apie parašų skaičių!!! Vienintelis būdas skaičiuoti gali būti tik 1,2,3,4,5,6…. ir t.t.

      • Istorija:

       Parašų skaičius jau yra fiksuotas priduodant lapus VRK, taigi kiek jų yra, klausimas nekyla. Toliau tikrinamas parašų tikrumas, pasirašymo atitikimas tam tikroms apsunkinančioms sąlygoms. Tuo tikslu nebus tikrinami visi parašai, o tik jų atrinkta dalis. Paklausykite konferenciją, jei video bus.

  • N:

   Šiais kompiuterių laikais yra įmanoma patikrinti net ir 320 tūkst. parašų.

   • medus:

    Būtų galima, tik pirma reikėtų suvesti 320 000 asmenų į bazę. Kita vertus, VRK to nedarys, nes ieško jie ne to, ar žmogus realus (jie žino, kad asmenų klastojimo galimybė labai maža) – ieškoma prie ko galima prikibti kaip “neatitinkantį reikalavimų. Čia atsiveria labai plačios galimybės…kai nori, kai labai reikia, kai liepia..

 5. Nepolitikas:

  Trumpas sakinys: „Kartosis patvorio istorijos?“, ir iškarto aišku koks tai yra padaras, t.y. „asmuo“. Stebuklu nebūna. ES gelbėtojai daro viska, kad „užgniaužti“ referendumą: Informacinė blokada, niekinimas, šmeižimas ir ant galo klastojimas. Viskas kaip per rinkimus : kelėtą brūkšnių ir „darbas“ padarytas. Svarbiausiai, kad tai atitinka visoms partijoms, teisėsaugai ir valdžiai – tai reiškia kad klastojimo „faktas nepasitvirtina“. Matau pas gerb. Vaišvilą gera politinį bruoži – įtarimas, kuris visada pasitvirtina. Manau dabar dauguma supranta, kad ne mes 23 m. rinkom valdžią, o ES ir NATO, VRK rankomis. Tai dar vienas pagrindas Konstitucijos papildymui – VRK nariai turi būti visuotiniai renkami, bei negali būti politinių organizacijų nariai. Bravo gerb. Vaišvilai! Čia tiesiog Tautos Sargybinis.

 6. Simona:

  Prieš pateikiant lapus VRK,tikriausiai gerbiamieji juos (kiekvieną lapą) fotografavote/įamžinote,nes jei neatlikote tokios paprastos užduoties,tada sriubą teks valgyti be šaukštų ir tą pačią iš “carito – maisto banko”.

 7. cito:

  Skubiai reikia telkti žmones prei VRK. Ir dar. PRIVALO iniciatyvinė grupė išsireikalauti stebėtojų ATSTOVŲ vietą VRK. Bet kuris išbraukiamas parašas TURI BŪTI MOTYVUOTAI PAAIŠKINTAS ATSTOVAMS. Kito kelio nematau.

 8. na va:

  Kaip gerai, kad organizatoriai šalia turi gerbiamą Zigmą. Be jo prasimušinėjimų iki Seimo tiesioginių transliacijų ir kitų kaip signataro teisių pasinaudojimų, organizatoriams būtų “chana”…

 9. Nusvyra rankos, kaip susiduri su tokiom niekšybėm. Ne veltui Vainauskas sėdi šioje vietoje. Ir sėdės, kol išneš kojomis į priekį. Išsigimimas.

 10. Kemblys:

  Prieš tris dienas rašiau apie klastojimo galimybę:

  Seime spaudos konferencija „Susigrąžinkime Žemę ir Valstybę! (parašų referendumui rinkimo rezultatai)“ (video)
  Kemblys: 2013 11 30 09:20
  Mūšio dar nelaimėjome, parašus dabar skaičiuos. Nežinau kokios galimybės gadinti ‘nežymiai’ įrašus, bet, kiek teko būti stebėtoju per rinkimus, tai įmanoma.
  MES LAIMĖJOME – IŠJUDINOME ŽMONES PRADĖTI REIKŠTI SAVO NUOMONĘ. Po pirmųjų sąjūdžio renginių, tik dabar žmonės pradeda atsipeikėti.
  ‘Karo’ nelaimėsime, jei tikėsimės viską įveikti žmones ‘uždegančiomis’ bangomis. Dabar laikas SKLEISTI lietuvius vienijančią pasaulėžiūrą.

  • pritariu.Kiekvieną dieną,jau dabar,eikia rašyti apie žemės svarbą,apie tai,kad be žemės-nera valstybės, o Tauta išsibarsčius,kaip vilko išgąsdintos avelės.

  • žmogiškasis faktorius:

   Klastojimo galimybė labai paprasta. Vienų pasirašiusiųjų duomenis išimti ir vietoje jų įdėti pakartotinus kitų pasirašiusiųjų duomenis. Tokiu atveju niekas negalės nieko įrodyti. Rašau apie tai todėl, kad jau esu apie tai rašęs. Ir apie apsisaugojimo nuo tokio sukčiavimo galimybę buvau užsiminęs. – Atšviesti ne visą parašų rinkimo lapą, o uždengus dalį ar visus asmens tapatybės duomenis. Taip būtų galima,prireikus, sutikrinti jau suskaičiuotų lapų autentiškumą. Nežinau ar ką sudomino tokia mintis.

 11. :):

  ohohohoho kiek konferencijos dalyvių! o ką tie du vaikučiai kalbės 😀 ???

  • Povilas:

   Konferencijos dalyvių skaičius tik parodo, kad žiniasklaidai neįdomu tai, kuo gyvena daugiau nei dešimtadalis Lietuvos gyventojų! Labai degeneravusi Lietuvos žiniasklaida, nieko nepasakysi. Tai išsigimusiai oligarchinei žiniasklaidai tuo pat metu būna labai įdomus keleto iškrypėlių paradas, jai įdomu kas ką ir kaip nužūdė, kurį nagą nusilaužė kažkelinta bebalsė estrados kerėpla ir t.t., t.y. visa kas paralyžiuoja žmogaus intelektą, daro jį darbiniu robotu, tolerastiniu homunkulu.
   Atsidėkodamos jiems, valdžią užgrobusios oligarchinės gaujos, kai kada šitai išsigimusiai žiniasklaidai įkrečia rykščių: iškrato butus, kompiuterius; kartais duodą saldainį: leidžia susirinkti į piketą, kuriam neišduotas leidimas ir už tai nebaudžia baudomis.

   • :):

    na taip, viskas teisingai, bet ne tai norėjau parašyti. Tiesiog gražu žiūrėti, kaip pilietiškumo mokoma jauniausioji karta 🙂

   • Kemblys:

    Z.Vaišvila rengė daug spaudos konferencijų, dabar, kada reikia, – EILINĖ.

    • Ojei:

     Vaišvilos konferencijos ne tiek parodo, kiek “oligarchinei žiniasklaidai” neįdomu, o kiek savi palaikytojai nesugeba (arba veikiausiai – nenori) susiorganizuoti ir nueiti į tas konferencijas bent staitistais pabūt. Nes dabar tai juokinga, kai Vaišvila tuščiai salei tas konferencijas kas savaitę rengia.

     Ir tik nereikia sakyti, kad “žmonės dirba – neturi galimybės”. Kai reikia piketuose plakatais mosuoti, tai vidurį darbo dienos bent 10 atsiranda. Matyt mieliau gatvėse parėkauti, nei gyvai sudalyvauti čia 🙂

 12. savanore:

  kaip gera matyti siuos veidus.aciu uz konferencija.

 13. medus:

  Dėkoju visiems konferencijos prelegentams, dėl kurių neabejingumo ir iniciatyvos galime palaikyti ryšį šiuose labai svarbiuose įvykiuose.
  Ypač dėkoju gerb. Signatarui Z. Vaišvilai, be kurio geranoriškumo, atkaklumo ir nenuilstamo darbo, ši mūsų pilietinė iniciatyva galbūt būtų buvusi užgniaužta. Esant beveik visos žiniasklaidos blokadai piliečiams svarbiais klausimais, galimybė rengti konferencijas buvo (ir yra) labai svarbi. Džiugu, kad esame kartu, kad galime kartu stengtis dėl geresnio kiekvieno lietuvio gyvenimo savo tėvų žemėje, jeigu sugebėsime ją išsaugoti.

  Galinčius dalyvauti VRK posėdžiuose kviečiu tai padaryti (rytoj 17 val. VRK?) bei kitaip reikšti pilietinį aktyvumą, ir esant poreikiui, draugiškai paraginti VRK skaičiuoti sąžiningai.

  Savaitgalį pailsėjome, tikrasis darbas tik prasideda:) Stiprybės visiems.

  • Eduardas:

   pritariu, ryt 17val visus kas galite atvykti i VRK Gyneju 8 kvieciu sudalyvauti viesame posedyje. Turi susirinkti kuo daugiau zmoniu. Turime apginti savo teise i valstybe. Jei neparodysime savo ryztingo apsisprendimo VRK tik bus dar lengviau neuzskaityti atitinkama kieki parasu. Isivaizduokite vaizdeli ateina 10 zmogeliuku, tai VRK tik pasijuoks ir prades drasiai braukyti reikalinga kieki parasu, o jei susirenka bent 1000 manau ne viena VRK nari ispiltu prakaitas ir kelenai drebet pradetu jei megintu kazkiek parasu neteisetu budu neuzskaityti. Nepatingekite ir ryt vietoje sedejimo prie interneto ar teliko ziurejimo atvaziuokite, kuo musu bus daugiau, tuo didesne tikimybe, jog nebus sukciaujama.

   • S:

    Reikia važiuot žiūrėt tų lapų, kuriuos rinkome ar kažkaip koordinavom. Jie prižadėjo visus leist patikrint pagal lapų numerius. Čia garbės reikalas kiekvienam susigaudančiam nuvažiuot ir patikrint matytus lapus. Derinkit su tais, kuriems pridavėt. Jeigu neįleis visų norinčių koordinatorių, reiškia aiškiai apsimelavo. Tada VRK – žlugusi.

 14. Ačiū:

  Ačiū už šią spaudos konferenciją. Jau buvo kilę daugybė klausimų dėl tolimesnės įvykių eigos. Daug kas paaiškėjo ir palengvėjo. Smagu girdėti, kad nuo pat pirmos dienos imatės aktyvių veiksmų apsaugoti mūsų visų išreikštą valią. Tikėkimės, kad visa tai privers VRK dirbti tvarkingai , sąžiningai ir laikantis įstatymų. Tokie šios dienos VRK laviravimai, apie kuriuos kalbėjo prelegentai, įrodo, kad jie ne tik bijo mūsų Tiesos, bet ir pradeda mus gerbti. Tik neleiskim jiems atsipalaiduoti- budėkim.

 15. Nojus:

  Jeigu parašai surinkti,tai jie privalo būti visi suskaičiuoti ,o ne atrankiniai bandiniai.Būtina įrengti FILMAVIMO kamerą,kad niekas neturėtų galimybės išnešti lapus iš VRK patalpų.
  Reikalaukime laikytis įstatymo raidės ir terminų,taip kaip jie reikalauja mūsų.Jokių pratęsimų.Atsakymas turi būti pateiktas 2013.12.14 00.01val.
  Jei iki to momento nespėja visų perskaičiuoti,tegul pripažįsta,kad parašų referendumui skelbti pakanka.

  • Nepolitikas:

   “Būtina įrengti FILMAVIMO kamerą,kad niekas neturėtų galimybės išnešti lapus iš VRK patalpų.” -Pasiūlymas geras. Reikia visur, o ypač teismuose(kad nekalima butu klastoti pasėdžio dokumentus), bet deją nėra įstatymo.

   • dėl vrk:

    Ką reikėjo padaryti slapai nuo filmavimo kamerų, tai buvo padaryta praėjusį savaitgalį, neabejokime. To vrk ten ir rinkosi.

    • medus:

     Realiausias savaitgalinis VRK darbas man atrodo karštligiškas bandymas atsirinkti tikrinimui tinkamus lapus, t.y. tuos, kuriuose didžiausia netikslumų tikimybė – pvz. gal rašyta už ką nors, ta pačia ranka raštas, neryšku, adresas nepilnas ir pan. O paskui pagal tai jau bus galima skaičiuoti atmetimo procentą, kuris turėtų būti nemažas.

     Apie tikrą parašų braukymą turbūt nekalbame, nes tokiu atveju tie lapai netiktų tikrinimui dėl akivaizdaus sugadinimo. O tas teisininkas, galimai greičiausiai tik pajuto poreikį tokiu arogantišku pigiu būdu pasikelti savivertę, nes kitaip ji turbūt nebekyla…

     Tie iniciatyvinės grupės nariai, kurie rytoj 17 val. dalyvaus VRK tikrinime, turėtų atidžiai stebėti lapų parinkimą tikrinimui. Visų tikrai savaitgalį VRK nesužiūrėjo ir neatsidėjo į lengvai pasiekiamą šoną.

 16. Nepolitikas:

  Dėkoju už spaudos konferenciją. Džiugu buvo girdėti, kaip kovojama su klastotojais. Eilinė karta sujudintas širšių lizdas. Konferencijai – viena valanda, o darbo davė Korupcijai(prezidentė ir Ko) ne mažiau savaitei, bravo. Biški per daug BK straipsniu gerb. Vaišvila „papylė“, bet nieko tegul analizuoja :nusikaltimo sudėtį, pasitreniruoti prokuratūrai tik į naudą 🙂

 17. Luotinykas:

  Vis dėlto į tai konferencijoj nebuvo dėmesys atkreiptas. Sakot kausitės už kiekvieną parašą? Bet 300000 niekas netikrins. TIKRINS ATRINKTUS LAPUS. SVARBIAUSIAS KLAUSIMAS: KAIP TIE LAPAI BUS ATRINKTI. AR JŪS SUKONTROLIUOSITE TO ATRINKIMO ATSITIKTINĮ POBŪDĮ?!! JIE SAVAITGALĮ JAU ŠNIUKŠTINĖJO PO LAPUS!

 18. šiaip:

  tiems, kas domisi geopolitika:
  youtube.com/watch?v=uKsawagFby8

 19. albinas:

  Įsivaizduojat, jeigu nors dešimtadalis pasirašiusiųjų ateitu prie Vaigausko “rūmų” …

 20. Nojus:

  Ar įstatyme numatytas ATRANKINIS balsų skaičiavimo metodas?
  Jei taip,ar numatyta įstatymo priede atrinkimo METODIKA?
  Jei ne,tai metodika PRIVALO būti DERINAMA su Referendumo INICIATYVINE grupe.
  Užduokite klausimus VRK jau dabar ELEKTRONINIU būdu,o po to dar ir registruotu laišku.

  • metodika:

   Labai geras pastebėjimas. Gal kas iš iniciatyvinės grupės galėtų tuo pasidomėti? Negaliu pagalvoti, kad tokie dalykai nėra įstatymuose numatyti iš anksto. Galvoju, kad kažkur yra, tad vrk argumentai, esą savaitgalį darbo vietoje “kūrė metodiką” yra grynas melas.

 21. ???:

  Pora dalykų:
  Prima, čia gal toks prastas juokas, kad VRK nepateiks savo atsakymo įstatymu nustatytu terminu, nes ta diena bus pentadienis, 13 diena? Tai gal VRK ir iš kavos tirščių buria kiek parašų atmesti? Jeigu toks planas, būtina kreiptis į teisėsaugą, nes dar vieno savaitgalio juodiems VRK darbams suteikti negalima. Tai pirmiausia visiškas absurdas.
  Antra, stebino kai kurių pasisakiusiųjų naivus tikėjimas gerąja VRK. Norisi tikėti, kad niekas rimtai nemano, kad VRK nariai, išsityčioję FB paskyroje, skaičiuos sąžiningai. Niekas nežino ir nesužinos kas buvo padaryta (pakeista, išbraukta, nuslėpta, sugadinta) praėjusį savaitgalį.

  • Kemblys:

   Kreiptis į teisėsaugą ir …bylinėtis porą metų…………..

  • S:

   Aš irgi pritariu – BŪTINAI reikia rinktis jau penktadienį 13-ą. Jie mums nedavė laiko rinkti parašus virš 3 mėn., elektroninis išvis mėnesiu vėliau įjungtas, tai dabar ir mes negalim jiems duoti ilgesnio laiko. Jeigu jie temps, tada galim likti per savaitgalį su palapinėm, karštu maistu, nuolatiniu budėjimu prie VRK durų.

   Manau reikia ruošti lauko virtuvę, arbatas, karštus sumuštinius ir t.t. Jei sugebėjom tris mėnesius parašus rinkti, be sveikatos, šąlant, tai tris dienas ten tikrai galim pabūti, pamanyk… Aš jau net savo tėvus pakviečiau, sakė ateis, dalyvaut labai nori visi ir mitinguotojų nepritrūks. 😀

 22. Gal jau jie savaitgalį atrinkti?Tas komisijos nario Žilinsko galimas viešas pasimėgavimas kažką reiškia:arba galimai jie atrinkti,arba galimai kažkas kito sugalvota.Rinktis nepranešus iniciatyvinei grupei kad rinksis savaitgalį gana keistai išrodo.

 23. Kažin:

  Grečiausiai, kad VRK ras pagrindo išbrokuoti kokia 10-12 % parašų ir nuspręs, kad reikiamas jų skaičius surinktas nebuvo, o referendumą dėl žemės paskelbs Seimas savo sprendimu, t.y. padarys taip, kaip padarė praeitos kadencijos Seimas dėl AE statybos.
  Toliau referendumo duomenų pagrindu ir dėl to, kad ES parlamentas atidėjo sutarto paramos dydžio žemės ūkiui Rytų šalyse įvedimą, Lietuva su kitomis Rytų šalimis turėtų kreiptis į ES parlamentą dėl žemės pardavimo atidėjimo iki susilygins ES šalyse žemės ūkiui teikiamų paramų dydžiai, o parlamentas turėtų tokį prašymą tenkinti. Tokia yra tikėtina žemės pardavio klausimo sprendimo eiga.

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Kam valdžiažmogiams ta Žemė, jei jie sėdi kabinegetuose.
   CHA

  • Zigmas Vaišvila:

   Neatkreipėte dėmesio, kad referendumas bus dėl žemės nepardavimo užsieniečiams, o ne šio pardavimo atidėjimo.

   • Kažin:

    Jeigu pardavimas bus atidėtas, tai atidėjimo laikotarpiu žemę nebus galima parduoti. Tad sprendimas atidėti teisės parduoti galiojimą neprieštaraus referendumu nustatytos Konstitucijos nuostatai neparduoti žemės. Be to, artėjant 2020 metams matytųsi ką daryti.
    Ir apskritai, svetimtaučiams naudojimąsi žeme galima nustatyti tik nuomos teise. Tas neturėtų būti laikoma kliūtimi laisvam kapitalo judėjimui, šio principo pažeidimu.

 24. Kritikas Pikčiurna:

  Adreso reikalavimas iš viso yra perteklinis ir diskriminuojantis, bei leidžiantis daryti manipuliacijas, nes pilietis gali turėti būstą daugelyje vietų, jį nuomoti, o pats gyventi dar kitur. Studentai dažniausiai yra deklaravę gyvenamąją vietą tėvų namuose, o patys gyvena bendrabučiuose arba nuomojasi būstą ir jį dažnai keičia. Kurį nurodyti referendumo lape? O ką daryti benamiams? Gal jie jau nebe piliečiai? Ką, jie blogesni už kalinius? Referendumo lape tikrai reikšmingi duomenys yra pavardė, vardas (vardai) ir dokumento numeris bei gimimo data, kuri yra vieša asmens kodo dalis, bei parašas. Piliečio gyvenamoji vieta nėra pilietybės atributas, todėl negali riboti balso teisės.
  Tokią VRK būtina nušalinti už nekompetentingumą ir manipuliacijas. Dar daugiau, VRK sudaro “sisteminių” partijų bei valdžią uzurpavusių institucijų, kategoriškai atsisakiusių paremti referendumą,  atstovai, todėl dėl interesų konflikto yra šališki ir turi nusišalinti patys arba turi būti nušalinti, kaip tai privalo padaryti teisėjai.
  Tokia VRK yra demokratijos grimasa!
  Primenu, trukdyti piliečiams referendumu ar kitaip išreikšti savo valią yra nusikaltimas. VRK savo nuožiūra braukydama piliečių parašus daro nusikaltimą.
  Referendumo iniciatoriai turi pranešti piliečiams, kurių parašai bus neįskaityti, kad galėtų teisme pakartotinai paliudyti savo valią ir patikslinti duomenis, jei dėl kokių nors priežasčių suklydo. O priežasčių buvo labai daug. Informacinė blokada, trukdymai rinkti parašus parduotuvių, įstaigų bei įmonių viešo lankymo patalpose, kurios pagal Ištrauka iš kasacinės LAT b/b skyriaus teisėjų kolegijos nutarties (B/b Nr. 2K-670/2002) BK 284 str. 2 d. išaiškinimą yra pripažintos vieša vieta (goo.gl/ghtckl):
  “Viešoji vieta yra tokia vieta, kurioje, nusikalstamos veikos padarymo metu yra ar turi teisę lankytis kiti asmenys. Veika laikoma padaryta viešoje vietoje nepriklausomai nuo to, ar nusikaltimo darymo metu toje vietoje kas nors buvo, ar ne. Svarbu, kad dėl laisvo priėjimo prie tokios vietos joje bet kuriuo momentu gali atsirasti kiti asmenys, kurie dėl kaltininko veiksmų patirs nepatogumų”.
  Lietus, sniegas, vėjas, gatvių triukšmas, TSK/LKD partijos draudimai bei grasinimai savo nariams ir piliečiams, grasinimai fotografuoti, filmuoti bei kitaip persekioti pasirašančius ir parašus renkančius asmenis. Už tokią veiką generalinė prokuratūra turėjo iškelti šiems asmenims baudžiamąsias bylas pagal faktą. Kodėl Prokuratūra nusikalstamai nevykdo savo pareigų, nors įstatymas ją imperatyviai įpareigoja?

  • medus:

   Geras klausimas. Gal todėl, kad “aptarnauja” tuos pačius, kurie trukdo referendumui ir jo išvengti bando bet kokia kaina? Kitaip paaiškinti prokuratūros atsisakymą tirti nusikalstamas veikas prieš referendumo iniciatyvos grupę ir savanorius neįmanoma – jeigu įstaiga, piliečių samdoma tokias veikas tirti, atsisako atlikti savo tiesioginį darbą, atsakymų pasirinkimas nedidelis.
   Įsivaizduokime kokie persekiojimo ir teismų procesai būtų užsukti, jeigu nukentėjusi būtų kita pusė. Tai, manau, viską pasako. Bet tikrai nereiškia, jog dėl to piliečiai atsitrauks. Tai – sistemos pabaigos pradžia ir jie tai žino.

 25. Nojus:

  NESUTIKTI su VRK siūloma ATRANKINE balsų tikrinimo tvarka,nes matomai jie savaitgalį peržiūrėjo PIRMUS ir PASKUTINIUS parašus lapuose ir sušuko “bingo”.

 26. Kažin:

  Reikėtų žinoti, kad juridinę reikšmę turinčių faktų nustatymas yra teismų, o VRK galioje. VRK atlieka tik formalų pateiktų parašų atitikimo reikalavimams patikrinimą pagal nusistatytą ir patvirtintą tvarką ir metodiką.

  Pvz., adresas mieste susideda iš miesto, gatvės, namo Nr., buto nurodymo. Jeigu nors vienas iš šių duomenų nėra nurodytas, formaliai tikrinant toks parašas negali būti užskaitomas. Gali būti, kad yra nenurodytas tik buto numeris. Tokiu atveju tikrintojas privalo patikrinti namo inventorinius duomenis ir iš to nustatęs, kad jis daugiabutis, privalo parašo neužskaityti, o jei vienbutis – užskaityti. Tai toks yra formalus reikalavimo nurodyti adresą įvykdymo tikrinimas.
  Teisiniu požiūriu gyvenamąja vieta yra laikoma deklaruotoji vieta. Todėl formaliai tikrinant šiuos duomenis būtų privaloma patikrinti, ar pasirašytojo nurodytoji gyv. vieta atitinka deklaruotąją ir pagal tai nuspręsti dėl parašo užskaitymo.
  Panašaus pobūdžio yra ir kitų duomenų atitikimo reikalavimams formalus tikrinimas.
  Visa tai VRK privalėtų išaiškinti referendumo iniciatoriams, o taip pat supažindinti juos su parašų tikrinimo ėminų atlikimo metodiką ir t.t. Taigi mažiau emocijų, daugiau dalykų išmanymo.

 27. Luotinykas:

  Jeigu tikrina pvz. 5 proc. popierinių, tai turėtų ir el. parašų tokią pat dalį. Prie elektroninių jau nebeprikibsi, nebent dukart pasirašyta.

 28. Nojus:

  Adresas nėra svarbu,nes pilietį galima identifikuoti pagal PAVARDĘ,vardą ir dokumento nr.
  Kodėl?
  Kaip matome VRK dirba kai kurie nariai nestabilios psichikos.Vieni TROLINA,kiti rašinėja į facebook visokias kvailystes.Kas gali žinoti kas tretiems šaus į galvą,kai žinos tikslius pasirašiusiųjų namų adresus?

 29. Nojus:

  Kilo mintis dar viena.
  Gal ŽILINSKAS trolina?Nori sukelti savo veiksmais Lietuvoje NERAMUMUS,o kilus sumaiščiai imituoti gaisrą ar vagystę?
  Vadinasi ,reikia GALVOTI prieš atliekant bet kokį judesį.
  Reiktų išreikalauti ,kad Referendumo lapus saugotų POLICIJA,kol bus galutinai suskaičiuota.

 30. dėl šiandienos 17 val VRK:

  Kas galbūt galvojote šį vakarą ateiti į 17 val. atvirą VRK posėdį, turiu naujos informacijos. Skambinau Juliui ir jo žiniomis, Vaigauskas patikslino, jog POSĖDIS ATVIRAS TIK INICIATYVINĖS GRUPĖS NARIAMS. Taigi, kas bet kuriuo atveju planavome užsukti, tai vis dar galime padaryti (kam netoli), nors 99,9 proc., kad į posėdį įleisti nebūsime. Na, bet dėl pilietinio smagumo – verta 🙂

 31. Kažin:

  Kol parašų lape yra reikalavimas nurodyti adresą, tol šio reikalavimo laikymasis yra svarbus – būtinas, o jo tinkamai nenurodžius – pažeidimas. Valstybės valdymas yra atsakingas dalykas, o ne kokios nors facebook,ų išdaigėlės.
  Kas dėl VRK, kitų rinkimų komisijų sudarymo, ypač pirmininkų skyrimo tvarkos, nuo šių dalykų, apskritai nuo rinkimų, referendumo įstatymų pertvarkymų ir buvo būtina pradėti, tačiau, beje, “referendininkai” į tas mintis numojo ranka, tai rodo jų menką nuovoką, lietuviams būdingo “akuratnumo” stoką…

  • S:

   Klausyk, profesionalus provokatoriau. Puikiai supranti, kad NEĮMANOMA tų formalių taisyklių įtakoti ir kad būtent per tokius formalumus Lietuva smaugiama, tiesiog vykdomas genocidas. Dabar yra visiškai aišku, kad pilno adreso nurodyti tikrai nereikia, jokiuose dokumentuose tai nenumatyta. Gali slėptis su savo taisyklėm, VRK nuspręs pagal savo įgaliojimus kaip norės. Jeigu jie piktnaudžiaus, apginsime konstitucines Lietuvos piliečių teises VISOM įmanom priemonėmis. O pats su savo absurdiškais atseit teisiniais teiginiais esi išryškintas ne kartą, piktybinis rašinėtojau – dabar gali skaityt KONSTITUCIJĄ, bus tuoj veikianti… 😉

 32. Kritikas Pikčiurna:

  Gal šitaip slapta braukydama piliečių parašus VRK vykdo atstovaujamosios valdžios, savo piliečiams ir pasauliui besiskelbiančios, kad yra demokratiška ir teisinė,  siekį Lietuvą sugrąžinti į tuos laikus, kai valdžios pripažindavo Tautos valią tik tada, kai ją išreikšdavo dalgiais, šakėmis ar kitokiais ginklais? Civilizuotame pasaulyje pakanka, kai piliečiai laisvai, taikiai ir demokratiškai pareiškia savo valią. O jei tokia “atstovaujamoji” valdžia nemoka argumentuotai įtikinti savo Tautą, kad ši gali suklysti, tai tik įrodo tokios valdžios nekompetentingumą arba blogą valią ir yra dar viena priežastis nedelsiant atsistatydinti ar ją atstatydinti. Tokiu atveju Tauta išsirinks vertesnius savo atstovus.

 33. Nojus:

  VRK narių TROLINIMAI facebook rodo ,kad VRK tvyro betvarkė,darbuotojai žemokos moralės,nors jie turi priėjimą prie mūsų ASMENS slaptų duomenų.
  Be to ,juk įstatyme nenurodyta,kad adresas privalo būti užpildytas pilnai su visais rekvizitais.Netgi lape nenumatyta tiek vietos.Jeigu pildyti per dvi eilutes,tai turėjo išduoti DVIGUBAI daugiau lapų.

 34. S:

  KAS pradangino tuos 1700 negrįžusių lapų? Reiškia, tie dalykai slepiami? Viešumas, buvo toks žodis…

  Dabar šiaip tai pasikeitė situacija, visai nebūtina ten kaltų persekiot. Bet mums reikia viską žinoti. Jei tikrai žmonės nepiktybiškai patingėjo, taip išėjo, tai viskas tvarkoj. Dabar jie turėtų prisidėt apginant surinktus parašus, tada visi supras ir gerbs. Nes net jei surinktume 0,5 mln. parašų, atmestų ir tada, kiek norėtų VRK. Taigi, dabar parašų pilnai pakanka ir už bendrą reikalą reikia ateit atstovėt. Jei bus paviešintos tos pavardės, tada žmonės kaip ir jausis įpareigoti, mes toliau matysime palaikymo renginiuose prie VRK. Bet jeigu jūs, mieli organizatoriai, mulkinsit nuoširdžiai parašus rinkusius žmones ir neskelbsit nieko – ar būsit garbingi?

  Apskritai, KODĖL nepaskelbta palaikymo prie VRK data ir laikas? Ką, leidimo nesiruošia niekas prašyt? Juk laiko NĖRA, ar jūs specialiai tūpčiojat vietoj?

  • medus:

   Pirmas susitikimas su VRK šiandieną 17 val. – gal nuo to bus aiškiau kas ir kaip ir bus galima daryti sprendimus ką daryti toliau.
   Ramybės, S, neskubėkime, nekaltinkime kitų ir vieni kitų, veiksmus derinkime. Taip, situacija viduje emociškai sunki, manau, visiems. Mano manymu, su iniciatyvine grupe reikia bendrauti – el paštus ir telefonus turbūt turite, galima pasiskambinti. Gal šiandieną ateisite į VRK?
   Na, žiūrėsim kas gero (???) šiandien:)

   • S:

    Tikiuosi užsirašėte visus lapų numerius, kuriuos rinkote? Jei jums nešlubuoja atmintis ir pamenate kaip ten viskas atrodė (lapuose), tai labai patarčiau surasti laiko nuvažiuot VRK patikrint kiek išbrokavo. Pirmą bylą duos žiūrėt ketvirtadienį. Tai turbūt kitą savaitę bus galima pažiūrėt ir kitus rezultatus. Jie ten turi lentelę, kiekvienas lapo numeris bus įrašytas su neįskaitytų balsų skaičiumi. Tikrinant kilus įtarimui, kad per daug išmetė, privalo duot lapų originalus, kur pažymėti tie parašai. Paaiškins už ką išmetė. O tada kiekvienas elgsimės, kaip lieps sąžinė turbūt. 🙂

   • S:

    Yra baigiamasis aktas, rašytas ranka:
    http://www.zemesvardu.lt/
    “Trūksta 1749 lapų” (po antspaudais ir parašais)

   • S:

    Aš pagaliau supratau, kur “dingo” tiek daug lapų. Aš buvau suskaičiavęs, kad daugiausiai turėjo būt prarasta gal keliasdešimt lapų iš 1000. Na, daugiausia šimtas gali būt, jei nesiseka kartais truputį. Taigi, iš viso galėjo būt prarasta iki 700 lapų iš 7 ar 8 tūkst. Dabar ten buvo skaičius 1749… Atrodė sabotažininkai tūkstantį lapų nujojo… Bet pražiopsojau priduotų lapų skaičių. Jis yra 7251. Ir tada viską prisiminiau. Iš viso buvo 8000 (7000+1000 vėliau) lapų, o pačioj pabaigoj paėmė dar 1 tūkst. Tas paskutinis tūkstantis paimtas ar ne prieš pat pabaigą, buvo jau tik simbolinis veiksmas. Jo neįmanoma buvo pradėt rinkt, pakako sunkumų su esamais lapais. Apibendrinant, tikiuosi, kad iš tų trūkstamų lapų yra ir tas 9-as tūkstantis tuščių, nepradėtų rinkt, kurį gražins ten vėliau. Tokiu būdu, sabotažo apimtis mažėja iki maždaug 300 lapų, na tikrai ne daugiau 500 lapų. Čia jau smulkesnio kalibro kišenvagiai, nedaug įtakojo rezultatą. 🙂

    Šiaip tai viskas nėra blogai su tuo rinkimu. Gal net apsivertė priešingai, negu visada būdavo, kai reikdavo eit už Tėvynę… Paprastai tinginių būdavo dauguma, žlugdytojų pakankamai, kad nepadarytum nieko, o stengdavosi vienas-kitas. Dabar gi stengėsi ir gerai pasirodė tikrai dauguma. Tas sabotažas ar piktybinis tingėjimas buvo daugiausiai vienoj grupėj (arba dviejose mažose, na sužinosim) ir tai tik išimtis iš bendros taisyklės. Galima organizatorius pagirt.

    Aišku, gaila, kad pražiūrėjo tuos kelis šimtus lapų. Būtų pridėję 15-20 tūkst parašų, būtų didelė tikimybė, o dabar jau kabom ant plauko. Bet jau pats padėties pasikeitimas, kad dauguma gerai padaro nuo savęs viską, yra puikus.

  • Ramiai,
   “Neskubėk ir būsi pirmas’,arba “skubėk ramiai”.Kiekvienas žingsnis turi būti apgalvotas, jėga veiksme ir vienybėje.Išmintingas kalba mažai:kada reikia ir kiek reikia.Nerodykim silpnumo,rodykim santūrumą ir suvokimą esančios situacijos.Geriau būkime mažiau suvokiami ,nei triznavoti.

  • Ateis laikas- sužinosim.Dabar ne laikas.

 35. Atgalinis pranešimas: VRK svarstys referendumui dėl žemės pardavimo surinktų parašų tvirtinimo klausimą (video) | Alkas.lt

 36. Atgalinis pranešimas: Signataras Z.Vaišvila dėl VRK nario veiksmų kreipėsi į Teisingumo ministeriją ir Generalinę prokuratūrą | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: