R.Marcinkaus filmas Amsterdame tapo geriausiu studentišku filmu (video) (0)

Filmo sustabdyta akimirka

Filmo sustabdyta akimirka

Ričardo Marcinkaus filmas „Galutinis tikslas“ lapkričio 20 – gruodžio 1 dienomis vykusiame Amsterdamo dokumentinių filmų festivalyje (International Documentary Film Festival, IDFA) buvo nominuotas geriausio studentiško filmo kategorijoje ir tapo nugalėtoju.

Amsterdame viešėjęs R.Marcinkus sako, jog vien patekti į šį festivalį jam buvo didelis įvykis, o nominacija geriausio studentiško filmo apdovanojimui pranoko visus lūkesčius.

Dėl pagrindinio studentiškų filmų programos prizo varžėsi trys filmai – lietuvių režisieriaus „Galutinis tikslas“, lenko Tomašo Slivinskio juosta „Our Curse“ ir vokiečių dueto Tuno Kaptano ir Felicitos Sonvilos darbas „Two at the Border“.

Amsterdamo dokumentinių filmų festivalis laikomas vienu didžiausiu ir svarbiausių festivalių pasaulyje. Neretai jis pavadinamas dokumentikos Kanais.

Apie filmą

55-erių metų Povilas pusę savo gyvenimo praleido kalėjime. Dėl narkotikų vartojimo jam buvo amputuota koja. Išėjęs į laisvę Povilas atsikrausto į Liolių kaimo senelių namus ir pradeda naują gyvenimo etapą – greitai tampa neoficialiu įstaigos vadovu ir autoritetu, filosofuoja apie gyvenimą „zonoje“ ir už jos ribų. Viskas pasikeičia, kai po buitinio konflikto Povilą iš senelių namų išmeta į gatvę. Vienintelis jo šansas grįžti į gyvenimą – kreiptis į reabilitacijos centrą ir pradėti gydytis nuo priklausomybės. Tačiau Povilas neskuba priimti sprendimo…

„Artimiau susipažinus su Liolių senelių namų gyventojais, atradau ne tik tylius senų žmonių pokalbius apie mirtį, bet ir visiškai netikėtą, niekur neminimą ir šokiruojančią šios įstaigos pusę – išgertuves, muštynes, savotiškus autoritetus. Tuomet ir užsimezgė pažintis su Povilu Marcinkumi, kurio kontrastinga asmenybė sukrėtė ir įkvėpė kurti filmą“, – sako režisierius Ričardas Marcinkus.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: