Ukrainoje bręsta revoliucija (video, tiesioginės transliacijos) (45)

Ukrainoje bręsta revoliucija | RadioSvoboda.org nuotr.

Ukrainoje bręsta revoliucija | RadioSvoboda.org nuotr.

Po to kai ankstų šeštadienio rytą Ukrainos sostinėje Kijeve specialieji milicijos daliniai „Berkut“ panaudoję gumines lazdas ir ašarines dujas bei pralieję kraują išvaikė Laisvės aikštėje protestavusius opozicijos rėmėjus, tūkstančiai Kijevo gyventojų išėjo į gatves. Jie susitelkė mitinguoti sostinės Michailovskio aikštėje. Tūkstančiai ukrainiečių čia ketina likti visai nakčiai iš šeštadienio į sekmadienį.

Sklinda gandai, kad į Kijevą gali būti pasiųstos specialiosios pajėgos iš Maskvos.

Pranešama, kad Michailovskio aikštės prieigose važinėja apie 50 be perstojo signalizuojančių automobilių. Automobiliais yra užblokuotas įvažiavimas į Kijevo centrą.

Opozicijos lyderiai pareiškė, jog yra sudaromas „Nacionalinio pasipriešinimo štabas“, kuris sieks Ukrainos Ministrų kabineto atsistatydinimo ir, kad vienu metu būtų surengti pirmalaikiai prezidento ir parlamento rinkimai. Opozicijos atstovai taip pat ketina susitikti su Vakarų šalių ambasadoriais ir sekmadienį surengti didelė protesto mitingą į kurį ketinaa sukviesti apie 200 tūkstančių  žmonių. Dalyvauti į šį mitingą pažadėjo atvykti ir 10 tūkstančių demonstarntų iš Lvovo, kurie lydimi vietos politikų į Kijevą jau išvyko šeštadienio vakarą.

Protestuotojai Michailovskio aikštėje:

Michailovskio aikštė 2013-11-30 d., 18 val. | J.Kapšučenko nuotr.

Michailovskio aikštė 2013-11-30 d., 18 val. | J.Kapšučenko nuotr.

Tuo tarpu Kijevo savivaldybė jau kreipėsi į teismą, prašydama uždrausti sekmadienį miesto centre ketinamą rengti mitingą.

Sklinda žinia, kad po kruvinų lapkričio 30-osios įvykių Laisvės aikštėje pradeda byrėti valdančioji Regionų partija. Iš šios partijos pranešė pasitraukią trys Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatai. Teigiama, kad pirmadienį žada pasitraukti dar keli deputatai.

Protestuotojai Michailovskio aikštėje:

Iš Lenkijos į Ukrainą sekmadienį ketina atvykti partijos „Teisė ir teisingumas“ pirmininkas Jaroslavas Kačinskis su šios partijos atstovais.

Ukrainos generalinis konsulas Stambule, Turkijoje Bogdanas Jaremenko pareiškė: „Prieinami naktinių įvykių aprašymai, nuotraukos ir video liudija, kad taiki demonstracija buvo ne vaikoma, o likviduojama, naikinama, prieš tai ją apsupus ir užkirtus galimybes išsigelbėti. Taip veikia baudėjai ir okupantai. Taip veikė fašistai“.

„Jūs pažeminote karininko garbę, pažeminote teisėtvarkos institucijų vardą, pažeminote visą Ukrainos valdžią“, – sakė jis pridurdamas, kad tokie veiksmai sukėlė Ukrainos piliečių neapykantos jausmus valdžiai ir privertė suabejoti prezidento Viktoro Janukovičiaus politine ateitimi.

Kijevo mitinguotojus pasiekė palaikymo žodžiai iš Lvovo. Ten vykusiame mitinge karininkai pareiškė, kad jie solidarizuojasi su tauta, o ne su „kruvinuoju režimu“. Palaikymą protestuotojams perdavė ir susidorojimą su taikiomis demonstracijomis pasmerkė šeši Ukrainos generolai.

Video kreipimąsi palaikantį taikius mitinguotojus ir smerkiantį jėgos panaudojimą išplatino ir Kijevo Boriso Grinčenko vardo universiteto rektorius ir visas rektorato kolektyvas:

Kijevo Politechnikos instituto rektorius Michailas Zagurovskis socialiniame tinkle paskelbė, kad į sekmadienį vyksiančią taikią masinę demonstraciją išves savo instituto studentus. Studentai pareiškė, kad jie didžiuojasi savo rektorium…

Mitinguotojai susitelkę Michailovskio aikštėje iš savanorių suformavo pasipriešinimo būrius. Jie buvo apginkluoti ir pamokyti, kaip galėtų ginti aikštę ir žmones jei būtų išprovokuoti susidūrimai su jėgos struktūromis:

Prieš vidurnaktį žmonių aikštėje ženkliai sumažėjo. Spūstelėjo šaltukas. Žmonės žada grįžti rytoj ryte, kad galėtų toliau tęsti protesto akciją. Opozicija pakvietė sekmadienį visus 12 val. rinktis Ševčenkos parke. Iš ten bus surengtas maršas į Nepriklausomybės aikštę.Tie kurie liko nakčiai Michailovskio vienuolyno kieme buvo buvo pakviesti prie stalų išgerti karštos arbatos ir užkąsti sumuštinių.Apie 3 val. nakties Michailovskio aikštėje liko apie 1000 žmonių. Keli šimtai pasiliko vienuolyno kieme, kiti miega pačiame vienuolyne, dar kita dalis budi prie Nepriklausomybės aikštės.

Michailovskio aikštėje tebevyksta mitingas. Girdisi raginimai sekmadienį užimti Prezidentūrą, Misnistrų kabineto ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados pastatus.

 Protestuotojai Michailovskio aikštėje:

Toliau vyksta opozicijos protesto mitingas Europos aikštėje:

Naktis iš šeštadienio į sekmadienį Michailovskio aikštėje praėjo ramiai. Demonstracijos dalyviai naktį šildėsi prie laužų ir Michailovskio sobore.

Apie 1000 mitinguotojų ruošiasi būsimam mitingui įvyksiančiam 12 val. Ševčenkos parke. Iš ten eisena pajudės į Nepriklausomybės aikštę, nepaisant, kad teismas 4 val. ryte nusprendė uždrausti šį mitingą. Opozicija telkia žmones iš visos Ukrainos.

Internete skelbiamas sąrašas žmonių, kurie nukentėjo nuo milicijos spec. dalinių kuomet šeštadienio rytą buvo išvaikyti demonstrantai Kijevo Laisvės aikštėje. Informacija apie tai taip pat kaupiama socialiniame tinkle Facebook.

Sąraše yra 75 asmenys, kurie buvo sužeisti, papuolė į milicijos nuovadą arba ligoninę ir kurie dingo po antpuolio.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

45 komentarai

 1. N:

  Ne revoliucija, o penktos kolonos, visapusiškai palaikomos ES, Izraelio ir JAV, organizuojamas perversmas.

 2. Nepolitikas:

  Na, dabar visiškai aišku į kokią „Sąjungą“ įvaryta Lietuva. Tai jau grynas perversmas. Šlykščiausiai, kad tiesiogiai prisidengiama vaikais. Manau tokius tėvus reikia „uždaryti“ iki gyvos galvos. Tai darė vokiečiai per karą, kada „prisidengdavo“ vaikais, moterimis, senukais. Atkreiptina, kad įvykiai eina Libijos, Sirijos ir t.t. keliu. Nelabai nustebčiau, jeigu „atsirastu“ ir ginklai. Darosi nejauku, ar taip neprasidės trečias pasaulinis karas, jog viskas krypsta į ginkluotą konfliktą prie Baltarusijos ir Rusijos sienų. Ir vėl pagrindinis vaidmuo atitenka Lenkijai. Jo teisus buvo Leninas, kada tvirtino kad krizės baigėsi karu. Dabar mes jau tą situaciją jaučiame. Kalčiausiais yra Janukovyčius – nereikėjo „žaisti“ su ES, nereikėjo įleisti „proeuropietiškų“ organizacijų į šalį…

 3. N:

  Kadangi JAV su Sirija kol kas nepavyko, su Iranu galbūt net neatsitiktinai pastaruoju metu santykiai pašvelnėjo ir kol kas Irano klausimas nukeliamas bent keliems metams į ateitį, nors tai ir nepatinka Izraeliui, galima visomis jėgomis imtis Ukrainos. Kadangi sužadėtuvės su ES neįvyko, tai dabar vieninelis kelias yra destabilizuoti padėtį šalyje. Ir čia yra pora variantų – masiniai mitingai siekiant išankstinių rinkimų, o jei jie neįvyks, sukelti ekstremistinius išpuolius, teroro aktus, kruvinus ginkluotus konfliktus, peraugsiančius į pilietinį karą. Ir čia dabartinė Ukrainos valdžia yra įsprausta į kampą. Jei bandys jėga numalšinti mitingus ir riaušes, tik pasitarnaus tiems, kas siekia praryti Ukrainą. Be to tai netgi gali būti pagrindu karinei tarptautinei (NATO) intervencijai. Todėl jei valdžioje ne mąstantys žmonės ir yra pakankama jėgos struktūrų kontrolė, kol kas geriau leisti mitinguoti. Tačiau tyliai ir ramiai eliminuoti penktosios kolonos lyderius.

 4. Gaila ukrainiečių. Jie tikisi iš ES teisingesnio, turtingesnio gyvenimo, bet prasiskolinusi ES yra supuvusi sąjunga ir joje nieko pažangaus nėra. Šitiek iškilių ponų suvažiavo į Vilnių ne dėl to, kad padėti Ukrainai, jie šioje šalyje turi interesų. Ukraina dar turi savo pramonę, žemės ūkį – reikia viską sugriauti, o kas vertingo, pasiimti sau. Ne toki geri šitie dėdės ir tetos iš ES, jie tik moka gražiai suokti. Bet ką gi, mes ir daug tikėjomės, nes buvome naivūs. Matyt, visiems lemta kartoti tas pačias klaidas.

  • Kemblys:

   Norėtum… Būtų proga pačiam pasišvaistyti ginklais prieš beginklius lietuvius. Pavojinga prieš priešus švaistytis – gali atsakyti ugnimi.
   Geriau skleisti teisingas pažiūras – ŽMOGUS YRA TOKS, KOKIOS JO MINTYS.

   • S:

    Apie ginklus nusišnekėjai. Čia Mes BEGINKLIAI… 😉 O dėl pažiūrų teisingai, mes jas ir skleidžiam šiuo atveju – kai žmonės pagalvoja, kam turi priklausyti Žemė Lietuvoj, kaip mes tvarkysimės, kokia bus mūsų ateitis pagalvoja, tada pradeda suvokt viską.

 5. Antanas:

  Panašios riaušės buvo prieš metus keliamos ir Maskvoje, vakarams finansuojant, koordinuojant net oratorių kalbas.
  Ukrainiečiams reikia uždrausti užsienio finansuojamų nevyriausybinių organizacijų veiklą, kaip tai yra JAV, ir nebekils riaušių.
  Dar yra fašistinis kubiliaus metodas: sušaudyti demonstrantus guminėmis kulkomis, bet manau, Ukrainoje nėra tokio
  fašisto ir išsigimėlio.

 6. suomis:

  Žmonių tikrai daug. Galimai pusė milijono.

  • Nepolitikas:

   Žmonių nėra daug. Mačiau per jų TV(palydovinius). Kaip aiškina komentatoriai apie 50 -70 tūkst. Bet esmė, jie nori, kad Janukovyčius pasirašytu ir …. atsistatydintu. Nenori jokio dialogo. O tai jau politinis teroras. Net jeigu susirinktu ir 5 mln. iš 46 mln., tai tik 11%, tų kurie nori pakeisti gyvenimą visai valstybei. Kas įdomiausiai, tai visa opozicija nenori referendumo! Vėl kartojasi 1918 m. tada Ukrainą irgi buvo atiduota Vokietijai.

 7. gintaras:

  ukrainiečių europos sąjungoje, ateityje matyt nenoriu.

 8. Amelija:

  Visa penktoji kolona surašė savo vardus…

 9. strawhatpirates:

  Kur buvo alkas.lt kai vyko GLOBAL-REVOLIUTION?
  citizenstreams.com
  occupystreams.org
  globalrevolution.tv

 10. Trumpai drūtai, paprastai:

  Hm 🙂 Gražiai atrodo, kai toli yra. O kaip taps ES nare – gal vėl į gatves išeis? Nežino dar žmonės, ką reiškia ta “eurointegracija”.

 11. gintas:

  Nieko gero tame maište nematau – ten, atrodo, vyrauja anarchistai liberastai. Laimėję, išduos Ukrainą Briuselio tolerastams.

 12. žmogiškasis faktorius:

  Pagal krepšinio terminus, Ukainos teisėsaugininkų veiksmus galima būtų vertinti kaip praleistus “tris taškus su pražanga”,
  Ir aplamai, visos interesų grupės naudojasi tokiais pačiais metodais. Įgyjantieji įtaką naudojasi masių paglba, prarandantieji, jos išsaugojimui, jau sukurtų struktūrų. Laikas nuo laiko viskas susikeičia vietomis. Visa kita, tik demagogija, opiumas liaudžiai.
  Netolimoje atityje, nesinorėtų reikšti užuojautos ukrainiečiams.

 13. Aušrius:

  Revoliucijos neapsieina be didžiųjų dėmesio. Kokia čia naujiena? Turi savo interesų Ukrainoje ir Rytai ir Vakarai. Ta revoliucija kabinetuose vyksta jau seniai ir neišvengiamas buvo momentas, kada savo valią turės pasakyti tauta.
  Man sakė savo nuomonę viena ukrainietė, gyvenanti Anglijoj:
  – Geriau nereikia, nes tada Anglija sprogs. Jokios sienos neatlaikys chacholų antplūdžio.
  Ir ji teisi. Daugelio žmonių motyvas, kad jie tiesiog nori atvirų sienų. O mes ar nenorėjom? Kaip dabar gyventų žmonės Lietuvoje, jei nebūtų atsiradusi emigracijos galimybė? Žinoma, geriausiai būtų turėti išvis nepriklausomą valstybę ir ūkiškai joje tvarkytis. Bet kaip mes tvarkėmės? Vyresni žmonės dar gerai atsimena Vagnoriaus ir Šleževičiaus laikus. Ačiū, nereikia. Tas pats dabar ir Ukrainoj. Valdžia pati daveda tautą iki nevilties su savo korupcija, reketais, bedarbyste ir skurdinimu. Ukrainoj kaip ir tada Lietuvoj, žmonėms jau ausyse skamba darbdavių pašaipi frazė: “nepatinka – išeik, už durų šimtai stovi”. Nebenori žmonės nei tos valstybės, nei tos nepriklausomybės. O dabartinė padėtis – tik atomazga. Su tuo smurtu valdžia tik pagreitino įvykius.

  • N:

   O tu manai, kad svetimi dėdės iš Vakarų viską sutvarkys už mus (ar ukrainiečius). Koks vaikiškas naivumas. Beje, jei nebūtų emigracijos Lietuvoje, tai ir būtų sprogęs socialinis burbulas. Ir labai gerai, kad jis būtų sprogęs. Tai būtų nušlavę iki tol valdžiusį režimą ar bent jau privertę jį paisyti daugumos interesų.

  • Aušrius:

   Kas būtų atsitikę, kai būtų sprogęs tas socialinis burbulas? Būtų valdžios žmonės staiga sąžinę atgavę? Va čia tai tikrai naivumas.
   O geri dėdės iš Vakarų nieko nesutvarkys nei pas mus, nei pas ukrainiečius. Jie neturi tokio tikslo. Dar Čerčilis sakė: “Mes neturim nei amžinų priešų, nei amžinų draugų. Mes turim tik amžinus interesus”. Ir tie dėdės savo pareigą vykdo pavyzdingai, jie savo valstybėmis rūpinasi gerai. Žmonės tai žino ir tai žmonėms atrodo kaip išsigelbėjimas. Jie bėga į tas gerovės valstybes. Visi pabėgo ir ukrainiečiai nori. Taigi sakau, ne už kažkokią Ukrainą jie ten kovoja. Jie kovoja už laisvas sienas, kiek galima vietinių oligarchų patyčias kentėti?

   • N:

    Tu pats naivuolis. Gėrovė Europoje baigėsi. Tik buki ir naivūs to nemato ir mano, kad bus gerai amžinai. Oligarchai niekur nedings, jie Ukrainoje taps Vakarų vasalais ir toliau engs žmones. Taip pat Vakaruose “geri dėdės” gėrovę kūrė ne dėl to, kas pas juos sąžinė atsigavo (jie jos iš viso neturi), o tik dėl to, kad tik tokiu būdu jie galėjo išlikti valdžioje – buvo bijoma revoliucijos ir komunizmo. TSRS jau seniai nėra, todėl Vakarų elitui bijoti nėra ko. Tačiau rytų Europos šalyse iki įstojimo iki ES blogėjant ekonomikai ir nesant emigracijos, sprogimas buvo neišvengiamas. Jis būtų privedęs prie rėžimo nušlavimo ar bent jau privertęs daryti nuolaidas daugumai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: