Ukrainos valdžia susidorojo su protestuotojais Kijeve. Yra sužeistųjų (video) (10)

Kijeve -pralietas kraujas | twitter.com nuotr.

Kijeve -pralietas kraujas | twitter.com nuotr.

Ukrainos sostinėje Kijeve specialieji milicijos daliniai „Berkut“ ankstų šeštadienio rytą išvaikė Laisvės aikštėje protestavusius opozicijos rėmėjus.

Maždaug 4:30 val. ryte apie 2000 milicininkų pajėgos puolė apie 1000 demonstrantų naudodami gumines lazdas ir ašarines dujas. Buvo mušami be gailesčio visi studentai, moterys, gulintys ant žemės buvo spardomi. Demonstrantai buvo išvaikyti iš aikštės. Pranešama apie dešimtis sužeistų žmonių ir 33 sulaikytuosius. Ukrainos žiniasklaidoje paskldo žinia, kad per neramumus Kijevo centre žuvo mergaitė. Oficialiai ši informacija kol kas nepatvirtinta.

Protestuotojai prieš Ukrainos valdžios atsisakymą pasirašyti asociacijos sutartį su ES Kijevo Laisvės aikštėje taikiai budėjo jau devintą naktį.

Smurtą prieš taikius demonstrantus Kijeve pasmerkė JAV ambasadorius Ukrainoje Džefris Pjatas (Geoffrey R. Pyatt), kuris dar prieš šiuos įvykius, lapkričio 29 d. perspėjo Ukrainos valdžią, kad Ukrainai grėstų rimti nemalonumai, jeigu prieš protesto akcijų dalyvius būtų panaudota neproporcinga jėga.

Prisimintina tai, kad šitoje pačioje Kijevo Nepriklausomybės aikštėje vyko svarbiausi 2004 metų Oranžinės revoliucijos įvykiai. Tuomet ukrainiečiai sėkmingai pasipriešino prieš suklastotus prezidento rinkimus Ukrainoje ir nušalino laimėtoju paskelbta V.Janukovyčių iš išrinktojo prezidento pareigų.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
alko-2-proc

10 komentarų

 1. Antanas:

  Vilniuje demonstrantus sušaudė- štai kur eurodemokratija, ES!

 2. išimkit tą nuotrauką,kam jos reikia.

 3. Nepolitikas:

  Na ir kas gali paneigti, kad Ukrainoje gryna demokratija. Net galima tvirtinti, kad pats švelnesnis variantas 2000 milicininkų ir 1000 demonstrantų. Be vandens patranku, guminių kulkų ir t.t. Ne taip kaip Lietuvoje (pvz. Garliavoj) 20 pensininkų ir 240 policininkų.

 4. N:

  Prie ko čia ta demokratija? Tarp ko renkasi Ukraina? Rusijos ir ES. O ką gero ES davė Lietuvai? Ką ji gero duos Ukrainai? Laisvė? Homoseksualistus, juvenalkę, ūkio likučių žlugimą ir derlingų bei naudingų iškasenų pilnų žemių išpardavimą užsieniečiams. Nors protingai valdoma, tokia šalis kaip Ukraina, galėtų gyventi praktiškai beveik pilnai save apsirūpindama. Jei jau alkas.lt laiko save patriotiniu portalu, tai tokios retorikos kaip šiame straipsnyje Ukrainos atžvilgiu neturėtų būti. Valdžia susidorojo su penktąją kolona, kurie nori parduoti Ukrainą Vakarams.

 5. Audronė:

  “Viršūnių” susitikimas Vilniuje nepraėjo be naudos.Janukovičius gavo išsamią konsultaciją.

 6. savanore:

  tegul tik dziaugiasi,kad nepasirase tos sutarties.

 7. Aušrius:

  Politiniai klausimai turi būti sprendžiami politinėmis priemonėmis. Ar tie demonstrantai kėlė kam nors grėsmę? Jie galbūt netgi neturėjo didžiosios gyventojų dalies palaikymo. O dabar turi!
  Štai Lietuvoje iniciatyvinė grupė tris mėnesius rinko parašus referendumui. Valdžia griežė dantimis, žiniasklaida kenkė kiek galėjo, bet juk parašų rinkėjų su guminėm lazdom nesivaikė? Jėgos panaudojimas visada duoda tik laikiną pergalę ir ilgalaikius šalutinius poveikius, kiek iš naujausių laikų istorijos žinom. Naudoti jėgą kaip argumentą – kvailystė.

 8. Atgalinis pranešimas: Ukrainoje bręsta revoliucija (video, tiesioginės transliacijos) | Alkas.lt

 9. Atgalinis pranešimas: Revoliucija Ukrainoje tęsiasi. Gruodžio 1 d. įvykių kronika (nuotraukos, video, tiesioginė transliacija) | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *