Seime spaudos konferencija „Susigrąžinkime Žemę ir Valstybę! (parašų referendumui rinkimo rezultatai)“ (video) (246)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Lapkričio 29 d. Seimo spaudos konferencijų salėje įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro, Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario Zigmo Vaišvilos ir Referendumo dėl Lietuvos žemės ir valstybės susigrąžinimo iniciatyvinės grupės narių Romo Kaulinio, Elonos Stasiūnaitės ir Julius Pankos spaudos konferencija „Susigrąžinkime Žemę ir Valstybę! (parašų referendumui rinkimo rezultatai)“.

Tris mėnesius Lietuvoje tvyrojo įtampa ir nepaskelbta valdžios kova su Tauta – įvyks ar neįvyks referendumas dėl mūsų Žemės ir Valstybės sugrąžinimo Tautai?

Kas laimėjo šį mūšį? Spaudos konferencijos dalyviai pateikė naujausių žinių apie parašų dėl šio referendumo paskelbimo rinkimo rezultatus – jau surinkta 317 tūkstančių parašų, o jų rinkimas tęsiasi internete, adresu www.lietuva2.lt. Būtina iki 22 val. dar surinkti kuo daugiau balsų, nes VRK atmetinės parašus dėl kiekvieno formalaus netikslumo.

„Viešai susikompromitavusios sistemos kova su Tauta priminė komunistinės valdžios kovą prieš Tautą, Sąjūdžio keltą Lietuvos Atgimimui“, – pasibaigus parašų rinkimo laikui savo įspūdžius apibendrina parašų rinkimo iniciatyvinės grupės nariai ir primena, kad prieš 25-ius metus taip pat sudėtingomis sąlygomis buvo priimtą Sąjūdžio Moralinės Nepriklausomybės deklaraciją, kurioje be kita ko sakoma: „…jokia politinė situacija negali suvaržyti Lietuvos valios kaip Aukščiausios jos Teisės.“

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją galima buvo stebėti ČIA arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus. Nuoroda į klausimų uždavimo sistema (veikė spaudos konferencijos metu) ČIA.

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą:

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
alko-2-proc

246 komentarai

 1. G.P.:

  REFERENDUMAS – TAUTOS VALIA

  Paskutinės pasirašymo valandos:
  Kaune:
  prekybos centre „Mega“ (centr. įėjimas, prie akvariumo) iki 21 val. 28 d., 8 673 04 771;
  Gedimino g. 36 „Šeimos Optika“ prie SOBORO iki 11 val. 29 d., 8 685 27 278.

  Galimybė pasirašyti internetu iki lapkričio 29 d. 10 val. (penktadienio ryto):
  http://www.Lietuva2.lt/Tautos-Referendumas

 2. S:

  Jei nebus referendumo, Lietuvai reikia trauktis iš Sąjungos, atstatysime Nepriklausomybę.

 3. G.P.:

  REFERENDUMAS – TAUTOS VALIA
  Pasirašyk už Lietuvą! Beliko vos kelios valandos… Lietuvos piliečiai inicijuoja referendumą, kurio tikslas užkirsti kelią valdžios savivalei ir išsaugoti Tėvynės žemę ateities kartoms.
  Kad įvyktų referendumas, iki š.m. lapkričio 29 d. turim surinkti 300 000 parašų. Kiekvieno piliečio valia, išreikšta parašu, yra labai svarbi.
  Referendumu LR Konstitucijoje įtvirtinsim šias nuostatas: Referendumo paskelbimui privalo pakakti 100 000 parašų. Referendumu priimti sprendimai gali būti keičiami tik referendumu;Lietuvos žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei;Valstybinės ir bendruomeninės reikšmės gamtos išteklių išgavimo ir naudojimo klausimai sprendžiami tik referendumu.

  Paskutinės pasirašymo valandos:

  Galimybė pasirašyti internetu iki lapkričio 29 d. 22 val. (penktadienio vakaro):
  http://www.Lietuva2.lt/Tautos-Referendumas

  DĖMESIO! Pasirašyti galima tik vieną kartą: arba elektroniniu parašu, arba parašų rinkimo lape. Pasirašius ir el. parašu, ir parašų rinkimo lape – abu parašai taps negaliojantys.

  Informacija telefonu: 8612 88898

 4. Neklaidinkite:

  1 komentaras teigia jog pasirašyti galima iki 10:00, trečias teigia jog pasirašyti galima iki 22:00. Kiek mačiau visur rašo jog pasirašyti bus galima iki 29d. 10:00 (ryto). Tai kaip yra iš tikrūjų? Kuris laikas yra teisingas?

 5. G.P.:

  Pasirašymas pratęstas iki vakaro 22 valandos. Skaitykite www taškas zemesvardu taškas lt

 6. Sveiki, klaidinti… kaip ir nesinori klaidinti, tik kad bėda ta, jog kompaktą su el. būdu pasirašytais parašais teks gabenti į Vilniu, to pasekoje 10 valandą ryto bus nuimamas surinktas el. parašų kiekis ir priduodamas Vaigauskui darbo pabaigoje su visais kitais lapuose esančiais parašais ir jau užskaitoma ar 300’000 parašų priduota ar ne… Vaigausko teigimu, vėlesni 29 d. parašai bus įskaitomi… El. pasirašymas tęsis iki vėlyvo vakaro, tik jau bus perduodamas ne diskelyje, o elektroniniu paštu ar kitais tinkamais būdais.

 7. Doc (VILNIAUS UNIVERSITETAS):

  Tikiuosi, kad referendumo organizatoriams nepavyko surinkti reikiamo parašų kiekio.
  Šis atvejis, kaip ir pasibaisėtini balsavimo prieš Visagino AE rezultatai, kaip tik ir įrodo, kad JOKIU BŪDU NEGALIMA MAŽINTI 300 TŪKST. REIKALINGŲ REFERENDUMUI SURENGTI PARAŠŲ KIEKIO. Mūsų visuomenė tokiais referendumais gali sunaikinti pati save ir, išvarydama jaunimą emigracijon, sugriauti bet kokią pozityvesnę Lietuvos ateities perspektyvą. O ji įmanoma tik būnant integruotiems į ES.
  Dėl žemės pardavimo – tikrai priimtiniau įstatymus gerbiantis vokietis ar danas, nei juos apiedami pusvelčiui žemės prisipirkę Lietuvos žemgrobiai – milijonieriai. O tai – visų “saugiklių prieš spekuliaciją” rezultatas…
  Tai TIKIUOSI, KAD ŠIO REFERENDUMO ORGANIZATORIAMS NEBUS PAVYKĘ SURINKTI 300 TŪKST PARAŠŲ 🙂

  • Sėlis:

   Na ir kodel taip daznai siuo metu koks issivemt atrepliojes zydras liberastelis pasivadina kokiu VU studentu, VU docentu ir t.t.? Mada? Gal jus taip manot, kad tai prideda kazkiek “svorio” jusu paistalams? Cha cha cha.

  • savanore:

   oi, laukia laukia, zemgrobeliai laukia 2014 05 01,kad galetu susipirktas zemes perparduot uzsienieciams ir aferas legalizuot :/
   propogandiste,gal galetum integruotis i ta ES savarankiskai,be musu – Lietuva apsivalytu,ir is Lietuvos isvaryti vaikai sugriztu)gero kelio!ATE!!!

  • Parašai bus surinkti.Žmonės dirba,kad būtų ir jie savo tikslą pasieks.O tamsta nervuokitės, jei toks poreikis yra,laiko turite lyg valios:)

  • TO DOC (VU):

   JŪSŲ NELAIMEI,PARAŠAI JAU SURINKTI TIK PROBLEMOS SU PRISTATYMU,NEBESPĖJAMA PRISTATYTI

  • Goda:

   Nelyginkite šio referendumo su referendumu dėl AE. Referendumas dėl AE buvo organizuotas ne Lietuvos naudai dirbančių jėgų ir prikabintas prie rinkimų. Jei jis būtų rengtas atskirai, nebūtų įvykęs, nes nebūtų atėjęs reikiamas žmonių skaičius. Tai grubus įstatymų pažeidimas, nes AE referendumas buvo “įvykdytas” dirbtinai, tiesiog nepalikus į rinkimus atėjusiems žmonėms galimybės imant rinkimų biuletenį nepaimti referendumo biuletenio. Taigi iš principo AE referendumas tėra didelio masto socialinė apklausa, kurios rezultatai liudija Lietuvos žmonių švietimo trūkumus.

   • medus:

    Tai seimas dirba ne Lietuvos naudai ir prezidentė turbūt? Na aš irgi taip galvoju, bet oficialiai jie “dirba Lietuvai”. Nors aš taip nemanau. Kaip čia išeina? Vienas skelbė, kita palaikė ir balsavo.

    Kitas dalykas, žinoma, UŽ KĄ BALSAVO TAUTA. Referendumą gali sklebti nors marsietis, svarbu vistiek bus tik tai, ką tauta pasakė- TAIP ar NE. Dėl AE ji pasakė NE. Kas neaisku? Referendumas buvo atskiras klausimas, gal ir jums su atmintimi nekaip? 🙂

    Tiek to, atmintis toks dalykas.. Paskaitykite Konstituciją, Referendumo įstatymą ir tada užduokite klausimus, padiskutuosime:) Jeigu atėjote skleisti demagogijos, tai nepavyks, nes žmonės jau labai gerai supranta Konstituciją ir savo teises.

 8. S:

  Išjunkit tuos Ukrainos asilus, nelaiko nervai… 🙂

 9. Zigmas Vaišvila:

  Nekreipkite dėmesio į klaidintojus ir gąsdintojus – po vakarykščio rezultato (pamatė, kad VRK-ai pateikta tiek, kad santykinai nebelabai daug ir trūksta), o lapai tebegrįžta, sistema stresuoja.

  Labai suaktyvėjo elektroninis pasirašymas ypač paskutiniąją parą.

  Reikia tęsti tai. Teigimas, kad elektroniniu būdu pasirašyti galima buvo esą tik iki šios dienos 10 val, yra sąmoningai klaidinantis. Nėra jokio teisinio pagrindo teigti, kad negalima pasirašyti taip visą šią parą, t.y. iki 24 val. Matyt, todėl dabar pradėta aiškinti, jog galima pasirašyti šiandien iki 22 val. Matyt, apsiribota šiuo laiku, kad paskutinius duomenis, gautus iki 22 val., dar galima būtų šiandien persiųsti į VRK.
  Jei nespėsite pasirašytus lapus pateikti laiku organizatoriams, kviečiu pasitikslinus su organizatoriais telefonu dėl formalumų, pateikti lapus ir vėliau organizatoriams arba patiems juos išsiųsti būtinai šiandien registruotomis Lietuvos pašto siuntomis tiesiai į VRK, o įrodymus apie išsiuntimą registruota siunta pateikite organizatoriams, sau pasilikdami registruotos siuntos kasos čekio kopiją ar užsirašę registruotos siuntos numerį.
  Dar šiek tiek pasistenkime!

  Zigmas Vaišvila

  • S:

   Gerai, paskambinėkim paskutinį kartą visi. Dabar pagal tuos įstatymus be 330 tūkst. paskelbti referendumą yra jau neįmanoma, nes virš 10% bus pagal taisykles atmesti. Bet čia svarbus momentas pagal pačią Konstituciją – jei mums pavyks surinkti tuos 300 tūkst. pasiūlymą remiančių žmonių (nesvarbu, ar įrašytas teisių nr., ar buvo pasibaigęs dokumento galiojimas), pagal Konstitucijos nuostatas (tą DVASIĄ :)) referendumas turės būti kažkada surengtas…

   P.S. Dabar iš Jūsų laukiame tų žmonių pavardžių, kurie lapus patingėjo išpakuot. Jeigu juos dangstysit, mes patys sužinosim viską. Ir jeigu taip, savo visus žaidimus galit pamiršti – tikrai NEREMSIME…

 10. SKUČIENĖS IR MALINAUSKIENĖS BUKUMAS PALIKO REF. BE REKLAMOS...:

  AČIŪ KOKYBIŠKAI IR KILNIAI RINKUSIEMS..Surinkau virš 500 parašų ir žinau,kiek dėl to reikia AUKOTIS. REFERENDUMO REKLAMAI NETURĖJOME PINIGŲ…O DAUGELIO ŽMONIŲ GALVOSE -JOVALAS, BAIMĖ IR NESUSIGAUDYMAS VERTYBĖSE.. DK PARTIJOS TIRKROSIOS VEDLĖS SKUČIENĖ IR MALINAUSKIENĖ DĖL SAVANAUDIŠKUMO IR MAŽARAŠTIŠKUMO ATSISAKĖ SKIRTI SKIRTI LĖŠŲ PARTIJOS POLITINEI KAMPANIJAI UŽ REFERENDUMO SĖKMĘ.(VARKALA YRA TIK NULIS ŠIAME PARTINIAME MIRŠTANČIAME DARINYJE…) JEI JOS BŪTŲ PARTIJOS TARYBĄ NE APMULKINUSIOS , PASTAROJI BŪTŲ ATSILIEPUSI Į EILĖS DK SĄRAŠO ŽMONIŲ RAGINIMUS IR SKYRUSI LĖŠAS .TINKAMAI Į AIŠKINAMĄJĮ DARBĄ INVESTUOTOS LĖŠOS GALĖJO NULEMTI REF. LIKIMĄ , BET DĖL ŠIŲ DVIEJŲ MAŽARAŠČIŲ IR SAVANAUDŽIŲ ASMENŲ GROBUONIŠKOS IR MELAGINGOS ELGSENOS REFERENDUMAS LIKO BE LĖŠŲ, O PARTIJA BE ATEITIES…. D A

  • S:

   PAGARBA teisingam žmogui! Jūs teisus, visiškai neturėjome pinigų. Visus efektyviausius galimus reklamos būdus mes žinojome. Delfyje skydelis su nuoroda į pasirašymą referendumui kainavo tik 2-4 tūkst. Lt, ir jo patalpinimas galėjo pridėti tūkstantį elektroninių parašų. Susimetėm mes tas varganas lėšas nuo vaikų savo sutaupytas, tačiau jų neužteko reklamai. Galit paskaičiuot, 30 tūkst. Lt reklamai būtų pridėję ~10 tūkst parašų. Galiu pasakyt visiems sumautiems “verslininkams” ir partijoms taupantiems – dabar jūsų pinigai neteko savo vertės! Galit juos susikišti, nuo šiol jie nulis.

  • Gal išsispręskit viską viduje ir nereikia čia savo vidinių reikalų dėstyti.Parašus žmonės rinko pasiaukodami be pinigų ir reklamų.

 11. igas:

  nors jau 14:16, bet kažkodėl tai konferencijos tiesiogiai netransliuoja

 12. S:

  Bent jau konferencijos metu tuos chacholus galit išjungt?

 13. medus:

  Tautiečiai, sako, kad YRA 300 000!!!! Na aš dar netikiu.. bijau tikėti 🙂 Palaukim tikslesnių duomenų ir galutinio rezultato.

 14. Vilma:

  Ačiū padusiems rinkti ir pasirašiusiems

 15. pensininkas:

  15 val paskelbė: yra apie 317000 parašų. Dar galima pasirašyti el. būdu iki 24 val. Lapus su negrąžintais parašais siųsti paštu registruotu laišku tiesiai VRK Vaigauskui. Reikės rinktis į mitingą prie Vaigausko būstinės, jei bandys daug išbrokuoti parašų.

 16. medus:

  Bet įrašo tai nėra, nors sako, kad yra. o gal tik dabar kelia. Nieko, palauksime, konferencija puiki, nors gyvai matėme labai nedaug, turbūt sistema užlūžo nuo pasijungusių skaičiaus:)

 17. S:

  Dabar pakėlėm VISUS…Po Velnių, kaip gaila, kad labai daug atpuola, kurie neturi e. bankininkystės… Ir kodėl sumažino tą galimą skaičių iki 10 tūkst., anksčiau rodė 30 tūkst.??

 18. medus:

  Būtų įdomu sužinoti kas ta arogantiška moteriškė maždaug 20 įrašo minutę labai nekultūringai išsišokusi? Kaip supratau, žurnalistė – būtų gerai žinoti kieno čia toks lygis. Vargšelė, būdama žurnaliste, nesuprato, kad spaudos konferencijoje klausimai yra užduodami prelegentams leidus, mandagiu tonu ir be isterijos. Žurnalistų sąjunga ar kas ten, pasiųskit moterėlę į kursus, jei ne per sena mokytis..:)

 19. Nepolitikas:

  Sveikinu visus su laimėjimu… Gera pradžia – puse darbo!

 20. D.M.:

  Pasirašyti-mažiausia ką galim padaryti šia minutę”Vardan tos
  Lietuvos”.Gaila,jog buvo blokuojama pasirašymo vietų informacija:mes tik
  paskambinę J.Pankai sužinojome,kad šeštad.(23 d.)tikrai galim atvykti
  į Kudirkos a.ir pasirašyti(kiti zemesvardu.lt nurodyti asmenys nelabai
  žinojo),tačiau šiandien zemesvardu.lt yra labai aiškus el.balsavimas.
  Pagarba tautininkams,valstiečiams(kas vertina žemę)ir visiems geros
  valios žmonėms(patriotams),dovanojusiems savo laiką,kad surinkti
  parašus.Tikiuosi,kad pavyko,nes tie 3 referendumui siūlomi dalykai-be
  galo reikšmingi ir svarbūs

 21. Vytangas:

  Na, su sveikinimais dar neskubėkime. Žinia, kad surinkome virš 300t parašų – gerai. Tačiau dar laukia VRK mėsmalė. Pasimatysime VRK padrąsinimo susirinkime. Nenukabinam nosių ir einam iki galo.

 22. tiesos.lt rašo kad parašų lapuose jau 319 500 ,elektroniniu būdu balsavo 6824 ?

 23. Rasa:

  http://www.zemesvardu.lt/ :

  “REFERENDUMAS – TAUTOS VALIA
  VRK priduota 3 1 9 3 3 9 parašų!!!
  Vis dar tebevyksta pasirašymas internetu… ir kviečiame pasirašyti dar nepasirašiusius – šiandien iki 22 valandos – nuoroda: http://www.Lietuva2.lt/Tautos-Referendumas

  Nuoširdžiausiai sveikinu visus bendraminčius, savanorius, Organizatorius. Pakutinieji paskelbti džiugūs rezultatai įrodo, kad mes sugebame susivienyti, sugebame pasiaukoti dėl Tikslo ir viską nuoširdžiai atlikti vardan Tėvynės savo pačių pastangomis, savo pačių lėšomis, ne tik, kad nepadedant, bet ir trukdant partinėms gaujoms, Lietuvos suvereniteto priešams ir mūsų pačių rinktai valdžiai.
  Išskirtinai verta padėkoti gerbiamam Signatarui Z.Vaišvilai už Iniciatyvos palaikymą, paramą ir pagalbą Organizatoriams, už šiandien išsakytas gražias mintis. Puikiai suprantame, kad jei ne Signataras, Organizatoriai nebūtų turėję jokių galimybių informacijos platinimui spaudos konferencijose, ypač Seime.
  Dar kartą ačiū visiems. Mes padarėme sąžiningai viską, kas priklauso nuo mūsų. Belieka laukti, kiek savo sąžinės parodys VRK, spaudžiama partinių valdžios jėgų. Besidžiaugdami šiandieninais rezultatais, mes dar turime būti pasiruošę, esant neprognozuojamiems VRK sprendimams, apginti save ir pakovoti už kiekvieną savo surinktą parašą visais įmanomais teisiniais būdais.

 24. Vytangas:

  Elektroniu balsavimu balsavo 6916 balsai. Balsavimo greitis šiandien 5,76 balso per minutę.

 25. savanore:

  nejaugi, mes tai padareme… :)?

 26. Vilniaus žemaitis (studentas):

  Tai dar nereiškia, kad jiems pavyko surinkti. Dalis parašų bus suklastoti, dalis – nepilnamečių, dalis – kartosis ir t.t. Juk pasirašinėjo daugiausia provincialai – tad jiems būdinga “pagudrauti”
  Na, o jei ir pavyks jiems surinkti tuo 300 (kuo labai abejoju ir viliuosi, kad to nebus), tuomet referendume tikrai dauguma nepalaikys tokių idėjų. Susivienijusių nacionalistų ir žemgrobių gerbėjų nėra tiek daug. Tad mes dar pakovosim su liumpenizuota visuomenės dalimi už Lietuvos ateitį.
  P.s., o tiek daug surinktų parašų už šį Lietuvos ateičiai pragaištingą referendumo iniciatyvą tik iliustruoja, kad tikrai negalima mažinti referendumui surengti reikalingų parašų skaičiaus. Tikrai nepritaritariu liberalams, siūlantiem mažinti iki 200 000. Tai – pavojinga Lietuvai. Referendumui reikalingas parašų skaičius turi likti nepakeistas – 300 000

  • medus:

   Žemaiti studente, Žemaitija – ir mano namai , todėl man gėda skaityti tamstos tokius nebrandžius pamąstymus (taip gražiai pasakysiu).
   Reikia sakyti – MUMS pavyko – nes rinkome ir dėl jūsų – tų, kurie nesupranta, kad Žemės, ir Namų, ir Tautos, ir Duonos reikės ir rytoj. Ir šių dalykų globalistai mums neduos – jie atėjo jų pasiimti – nemokamai – mums padarydami “investiciją”.
   Lietuvai pavojinga oligarchinė gauja, mananti, kad ji yra ir Valstybė ir Įstatymas. Nėra ir tai Tauta pasakys referendumais. Jūs gi nemanote, jog Tauta, gyvenanti savo žemėje, yra beteisė? Ar visgi – neišsilavinusi, nesuprantanti, RUNKELIAI? Jūsų žiniai pasakysiu, kad dauguma seime turi kur kas prastesnį išsilavinimą nei manasis, bet aš juos vistiek laikau Tautos dalimi – jeigu jei dar norėtų ja būti.

   Deja, liumpmenizuota tautos dalis sėdi seime arba yra valdoma iš Daukanto aikštės – tų, kurie mano, kad spalvotas popierius IŠ TIESŲ KĄ NORS REIŠKIA. Berniuk, linkiu užaugti ir suprasti daug dalykų.

   P. S. 1 Visai neseniai studijavau VU, bet tokių nebrandžių žmonių neteko sutikti.. Gal galiu kuo padėti?
   P. S. 2 Seimo iniciatyva dėl 200 000 – parodomasis spektaklis ir bandymas sabotuoti piliečių referendumo iniciatyvą – taip pateikiant “alteratyvą”. Kaip studentas, turėtumėte pasidomėti ir apie tai.
   Pabuskite, žemieti, žemaiti.

   • Vilniaus žemaitis (studentas):

    Liberalo Gentvilo iniciatyva… nesuvokia ką daro. Šiap jau nieko prieš liberalus neturiu. tačiau ši iniciatyva tikrai suerzino ne ką mažiau, nei jūsų referendumas. Pamatysit – greit ir mūsų “tobulisios visuomenės” pasipils tokios “iniciatyvos”, kad daugumai norėsis kuo greičiau lėkt iš necionalistų ir populistų apsėstos Lietuvėlės…

    • medus:

     Taip, sėkmingai “besiintegruodama” į ES, Lietuva jau prarado apie milijoną – kiek dar turėtų prarasti, kad Lietuva taptų europonams tinkama plyne? “studente”, reikia mažiau “erzintis”, daugiau judinti smegenis ir mąstyti kuo gyvensime rytoj. Keista, kad jums tai nerūpi.
     Lietuvą mylinčius žmones “nacionalistais” pavadinate ne jūs pirmas – tai gerai, nes tai puikiai pasako kokio metaliteto grupę atstovaujate. Bet esate naivus, jei manote, kad jūsų eurošoviništiniai požiūriai atims Lietuvos piliečių norą (ir teisę) mylėti Tėvynę, gerbti Konstituciją ir neprarasti valstybingumo.

     Tikrai, šitų dalykų nesuprantantis žmogus daugiau čia neturėtų raštyi – diskutuoti galima su tais, kurie turi nors kokią “bazę” apie diskutuojamą objektą. Mankurtai tokios neturi – jie tam ir auginti, kad jos neturėtų.

  • savanore:

   dar tu cia?kada skrisi integruotis i ES?

  • Mano batai buvo du
   vienas dingo:nerandu,
   o su vienu bateliu
   niekur eiti negaliu…
   Neliūdėkit:)

  • Šuns balsas į dangų neina – lietuvių liaudies patarlė

  • sos:

   tu pats kartu su Kubilu, Karine Rasele ir iš. p…indėjusiu patriarchu esat pavojingi lietuvių Tautai ir jos Suverenumui.
   Nepamiršk, yra toks Konstitucijos
   3 straipsnis
   Niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių.
   Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.

   Lietuviškai moki skaityt?

  • lietuvis:

   Dar vienas pydaras psiaudostudentas/pseudodocentas pseudointelektualas – vargšelis, dirbantis už judo grašius ir įsivaizduojąs galintis pakeisti bundančios tautos nuomonę.

 27. algis:

  Sveikinu visus, Tautiečius, mes beveik laimėjom šitą mūšį, bet laukia dar ilgas karas.
  Didžiulis ačiūūūūūūū organizatoriams ir visiems prisidėjusiems, o ypatingai visiems pasirašiusiems.
  AČIŪŪŪŪŪŪŪŪ…..

  • Kemblys:

   Mūšio dar nelaimėjome, parašus dabar skaičiuos. Nežinau kokios galimybės gadinti ‘nežymiai’ įrašus, bet, kiek teko būti stebėtoju per rinkimus, tai įmanoma.
   MES LAIMĖJOME – IŠJUDINOME ŽMONES PRADĖTI REIKŠTI SAVO NUOMONĘ. Po pirmųjų sąjūdžio renginių, tik dabar žmonės pradeda atsipeikėti.
   ‘Karo’ nelaimėsime, jei tikėsimės viską įveikti žmones ‘uždegančiomis’ bangomis. Dabar laikas SKLEISTI lietuvius vienijančią pasaulėžiūrą.

 28. DĖMESIO:
  Balsavimas internetu pratęstas iki 23,30
  platinkit

 29. Atgalinis pranešimas: M.Jonaitis. Mes įėjome į istoriją | Alkas.lt

 30. Vilniaus žemaitis (studentas):

  Vilniaus žemaitis (studentas):
  2013 11 29 23:34

  Ne visuomet verta didžiuotis, kad patekai į istoriją…
  Į istoriją pateko ir ir visa krūva niekšų, kurie gal būt visai nenorėtų būti toje istorijoje…
  Atminkit, kad prie visko dar ir ISTORIJA ĮVERTINA. Pamatysit, kaip istoriją vertins už gilesnę ES integraciją ir prasmingesnę Lietuvos ateitį kovojančius žmonės (tikiuosi – ir mane).
  Taip pat žinau, kaip istorija įvertins visokius patvorinius, liumpenizuotus populistinių partijų rėmėjus ir Lietuvos ateičiai kenksmingu referendumų organizatorius.
  Žiūrėkit, kad ateityje nebūtų gėda prsiipažinti, jog priklausėte Tautininkų Sąjungai 🙂 )) Tai pačiai, kurie priklausė diktatorius, perversmo keliu valdžią Lietuvoje užgrobęs Smetona…

  na, manau, kad mūsų mentalitetas skiriasi tiek, kad tikrai čia nesusikalbėsim 🙂 tad nematau prasmės toliau diskutuoti.

  O dėl šio referendumo – tai dar ne viskas. gerai iškarčius jūsų pasirašiusių sąrašus išlys ir pasirašč nepilnamečiai, ir pasirašę du kartus ir klastotojai… Tuo neabejojiu. tad tikiu, kad nebusit surinkę tų 300 000. Nors kiek biudžeto lėšų bus sutaupyta. O jei visgi surinksit – tai tikiu, kad jūsų absurdiškos idėjos dauguma Lietuvos piliečių tikrai neparems. BENT JAU AŠ PAŽADU GEROKAI PAKOVOTI, KAD ĮKALBĖTI ŽMONES NEDALYVAUTI TOKIUOSE REFERENDUMUOSE. Na, nežianau kaip kitur, tačiau univero studentų ir jaunsenių dėstytojų tarpe palaikančių jūsų idėjas tikrai mažuma. MES UŽ INTEGRALIĄ EUROPĄ!

  • Sėlis:

   Cha cha cha, cia tai jau visiskai nusipezejai, “studente”. 😀 Issiryskinai. 😀

  • Nepolitikas:

   Gera nuotaika, šeštadienis… parašai surinkti(pats nerinkau, amžius ir sveikata ne ta, tik pasirašiau), euforija ! … ir „Vilniaus žemaitis (studentas)”! Dar trūksta „Amelijos“ ir Ko. Senais sovietmečio laikais buvo toks posakis : „Mokinkis studente, kitaip visą gyvenimą tik raktus padavinėsi“. O dabar mokslas(t.y. mokslo interpretacija) tik gadina žmones. Studente, tavo 1.„(…)Atminkit, kad prie visko dar ir ISTORIJA ĮVERTINA.”, rodo tavo dėstytuoju bukumą. … Istorija tik mokina (protingus), o vertina žmonės, t. sk. ir melagiai. 2. „Žiūrėkit, kad ateityje nebūtų gėda prsiipažinti, jog priklausėte Tautininkų Sąjungai (…)valdžią Lietuvoje užgrobęs Smetona“ … Jeigu žinotum istoriją, tai suprastum – tais laikais visi buvo diktatoriais – „perversmo keliu” užgrobdavo valdžią. Tu parašei tik vieną teisybę : „ … manau, kad mūsų mentalitetas skiriasi tiek, kad tikrai čia nesusikalbėsim tad nematau prasmės toliau diskutuoti.“ Ir „O dėl šio referendumo – tai dar ne viskas.” O kas sako kad kova baigta? Aš irgi manau, kad čia tik pradžia, bet gera pradžia. Reiks dar kovoti su tokiais „kovotojais“. Reikia kiekvienam piliečiui išaiškinti kad tai liečia visus. Jog žemė tik pagrindas, o kur dar visos valstybės valdymas(skurdo mažinimas, teisingumo atstatymas, darbo vietų kūrimas ir t.t.) Dėl „Nors kiek biudžeto lėšų bus sutaupyta” – nepergyvenk, kiek dabar per metus „privatizuojamą“, tai tiek net 10 referendumu „nesuvalgys“. Studente „MES UŽ INTEGRALIĄ EUROPĄ!”, nori integruotis prašau, kas trukdo? Baigsi mokslus ir važiok „integruokis“, jog niekas netrukdo, kaip ir tiems Ukrainoje, bet kodėl jus norite kitų „sąskaita“? Ar neatrodo keistai, „univero studentų ir jaunsenių dėstytojų tarpe”, tą „Lietuvos teritorijos“ integraciją – kolonijos pavidalo? Jog žmogus Lietuvoje, „kainoja“ mažiau nei Vokietijoje? Argumentas: Vokietijoje, Minimalusis valandinis atlygis yra 8,5 euro. Vienas euras = 3.45 Lt. Tai sudaro : 8,5X3,45=29.33 Lt Minimalioji mėnesinė alga (MMA) 29,33 Lt X172 (val.)=5 045 Lt. …O Lietuvoje,: Minimalusis valandinis atlygis yra 6,06 Lt ! MMA tik 1 000 Lt. Tas pats ir su pensijomis ir t.t. Ir taip jau 23 metai „integracijos.“

  • bartas:

   Nei tu žemaitis, nei tu vilnietis, nei tu studentas. Tu nesutraiškyta utelė. Parsidavėlis .
   Iš tikro ačiū, gerbiu tave, prisipažįsti , kad esi mano priešas.

 31. Algirdas iš Pasvalio (studentui žemaičiui):

  Mielas studente iš VU,
  kad turi savo nuomonę- puiku (dabar daug studentų nelabai ir gilinasi į Lietuvos reikalus), bet, būk geras, nebūk toks kategoriškas ir įsiklausyk į pagarbius, išmintingus, beveik motiniškus žemaitėlės “Medaus” pamokymus. Nebūk toks tikras dėl savo EUROintegracinių įsitikinimų (o gal iliuzijų ?). Esi jaunas (tai irgi puiku) ir dar neseniai “vilnietis” ? Tad ir pasidomėk, kodėl tavo tėvų kartos žmonės, o ir daug tavo bendraamžių vis tik suabejojo “neginčijamais europrivalumais”, tiksliau, ta dalimi, kuri mus gviešiasi galutinai sunaikinti, kaip tautą. Mano 2 vaikai, ką tik baigė, o vienas tebestudijuoja VU, na ir kas ? O tas, kad aš matau, kaip jums ten metodiškai dalis “jaunų dėstytojų” baigia išplauti nesutvirtėjusias smegenis. Būtum tikras vyras, jei sugebėtum įveikti savo įsikarščiavimą IR PASIDOMĖTI (pasiskaityti ir pabandyti suvokti), kodėl Lietuvoje atsirado tiek daug, kuriems ilgiau tylėti NEBESINORI ! O dėl “nacionalizmo”, tu nepergyvenk, tu perskaityk žodyne, ką reiškia žodis “šovinizmas”, nes dabar ir vyksta “euro šovinizmas”.
  SVEIKINU VISUS ir labai dėkoju visiems, KURIE DIRBOME ŠĮ DARBĄ !, KURIEMS rūpi MŪSŲ TĖVYNĖ.

 32. Ką Yr?:

  Teisingumo dėlei noriu pasakyti,
  kad vienas iš pirmųjų bangas
  pradėjo kelti Sarmatas . lt tinklapis.
  Ir pusiaukelėje nesustojo:

  youtu.be/FPGJLcN9O4s

 33. Kuriam rupi:

  Pasirasiau, nes sis veiksmas mazina, kad ir maza dalim, valdzios galias.
  Vis tik viena dalyka butina papildyti: JURIDINIAMS ASMENIMS DRAUDZIAMA BUTI ZEMES SAVININKAIS.
  Antraip- ikuria uzsienieciai bendrove LT ir valdo musu zemes.
  Nors tekste- LT valstybe ir pilieciai tegali, valdzia tai apeis.
  Klausimas tikrai svarbus, prasau, turekit ta galvoj ateity!

 34. medus:

  Vakar per į “amerikietiškus kalnelius” panašių įvykių ir emocijų dieną, gal ne visų Alko skaitytojų buvo pastebėtos M. Jonaičio mintys, labai tiksliai atspindinčios lietuvio, parašų rinkėjo situaciją šioje pilietinėje inicatyvoje. Patiko labai taiklus Lietuvos “politikos” apibūdinimas:

  “Bet to nėra ir, nors nesu linkęs tikėti sąmokslo teorijomis, bet išvada peršasi elementari: nėra jokios nepriklausomos žiniasklaidos, pro Lietuviškos politikos, valdančiojo elito, demokratijos ar nuomonių įvairovės. Tai – mitas, opiumas liaudžiai. Tėra tik skirtingos verslo ir politikos interesų grupės, kurios konkuruoja dėl įtakos, kurie 4 metus melš Lietuvos piliečius, o masinė medija aptarnauja tam tikras politines grupuotes. Bet konkurencija kaip mat baigiasi kai atsiranda dar vienas žaidėjas – Tauta. Tada parazitai susivienija, idant išsaugoti valdžios, o tuo pačiu ir kapitalo kontrolę savo rankose. Šis referendumas yra rakštis pasturgalyje visiems išnaudotojams ir jų pakalikams, todėl būkime budrūs ir ruoškimės ilgai kovai dėl šio referenduminio stebuklo.”
  skaitykite visą str. http://alkas.lt/2013/11/29/m-jonaitis-mes-iejome-i-istorija/

  P.S. Vis dėl to, reikia pasidžiaugti samdytų amsiukų-komentatorių darbu – jie gerų straipsnių nepraleidžia (o už ką pinigus moka?) 🙂

 35. sos:

  Parašų atidavimas, konferencija, darbo užbaigimas Himnu

  http://www.youtube.com/watch?v=FPGJLcN9O4s

 36. teisiniai reikalai:

  Iškilo klausimas: KOKS referendumas planuojamas? Privalomas ar patariamasis? Gerb.Panka teigė, kad į referendumą turės ateiti virš pusės rinkėjų, ir virš pusės iš jų pasisakyti TAIP. Išeitų, 25 proc.+ 1.

  Bet.
  Keičiam 9 Konstitucijos straipsnį
  I SKIRSNIS
  LIETUVOS VALSTYBĖ
  9 straipsnis
  Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.
  Įstatymo nustatytais atvejais referendumą skelbia Seimas.
  Referendumas taip pat skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 300 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę.
  Referendumo skelbimo ir vykdymo tvarką nustato įstatymas.

  Referendumo įstatymas:
  4 straipsnis. Privalomieji referendumai

  1. Privalomai rengiami referendumai šiais klausimais:

  1) dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 1 straipsnio nuostatos, kad „Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika“, pakeitimo;

  2) dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos I skirsnio „Lietuvos valstybė“ nuostatų pakeitimo;

  3) dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos XIV skirsnio „Konstitucijos keitimas“ nuostatų pakeitimo;

  4) dėl 1992 m. birželio 8 d. Konstitucinio akto „Dėl Lietuvos Respublikos nesijungimo į postsovietines Rytų sąjungas“ pakeitimo;

  7 straipsnis. Privalomojo referendumo rezultatų nustatymas

  1. Privalomasis referendumas laikomas įvykusiu, jeigu jame dalyvavo daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

  2. Sprendimas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 1 straipsnio nuostatos „Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika“, taip pat dėl 1992 m. birželio 8 d. Konstitucinio akto „Dėl Lietuvos Respublikos nesijungimo į postsovietines Rytų sąjungas“ pakeitimo yra laikomas priimtu, jeigu tam pritarė ne mažiau kaip 3/4 piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

  3. Sprendimas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos I skirsnio „Lietuvos valstybė“ bei XIV skirsnio „Konstitucijos keitimas“ nuostatų pakeitimo yra laikomas priimtu, jeigu tam pritarė daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

  4. Sprendimas dėl kitų klausimų, įstatymų ar jų nuostatų, kurie buvo svarstyti privalomajame referendume, yra laikomas priimtu, jeigu tam pritarė daugiau kaip pusė piliečių, dalyvavusių referendume, bet ne mažiau kaip 1/3 piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

  5. Sprendimas šio Įstatymo 4 straipsnio 1 dalies 5 punkte numatytais klausimais yra laikomas priimtu, jeigu tam pritarė daugiau kaip pusė referendume dalyvavusių piliečių.

  5) dėl Lietuvos Respublikos dalyvavimo tarptautinėse organizacijose, jeigu šis dalyvavimas yra susijęs su Lietuvos valstybės organų kompetencijos daliniu perdavimu tarptautinių organizacijų institucijoms ar jų jurisdikcijai.

  2. Privalomieji referendumai gali būti rengiami ir dėl kitų įstatymų ar jų nuostatų, kuriuos siūlo referendumu svarstyti 300 tūkstančių turinčių rinkimų teisę piliečių ar Seimas.

  Kas gali pakomentuoti? Nes manau, kad planuojamam referendumui laimėti reikės 50 proc + 1 VISŲ rinkėjų…

  • Eduardas:

   Nesu teisininkas, bet iš to, kas parašyta, manau tu esi teisus 50 proc. + 1 VISŲ rinkėjų.

  • S:

   Čia reikia teisininkų klaust, tačiau man aišku viskas. Kad įvyktų referendumas, turi ateit 1,3 mln. piliečių (t.y. >50%). Jų dauguma balsuoja už visus tuos pakeitimus, ir tada vyks skirtingas rezultatų vertinimas. Taip, kad būtų referendumu įteisintas tas 100 tūkst. I skirsnyje, reikia kad 1,3 mln. balsuotų UŽ – sunkiai įmanoma. Tačiau, žemės klausimas yra ne I ar XIV, o III skirsnyje ir jam todėl galioja kitokia riba. Aš kiek suprantu, Julius suklydo turbūt dėl paprastos daugumos. Iš tikro reikia >1/3 nuo visų piliečių, todėl 600 tūkst neužteks. Atsidarysiu skaičiuoklį tuoj, palaukit… ~867 tūkst – tiek turi prabalsuot UŽ. Tada 47 straipsnis apie žemę bus pakeistas, referendumo skaičius turbūt ne. Atrodo, kad žemę apsaugot yra žymiai didesnė tikimybė, negu gražint Tautai teises. Bet nors tiek. Tegul tik tas Seimas perbalsuoja ne taip – NUVERSIM po Velnių! 🙂

 37. Algis:

  Nepadėjo Vytauto “Dūmai”, napajėgė jie nukvaišinti lietuvių, kurie dar vis suvokia, kad Tėvynė ir jos žemė tai dvi fundamentalios ir nedalomos vertybės. 320 tūkst. surinktų parašų už referendumą- skambus antausis “apdūmijusiam” konservatorių ideologiniam vadui.

 38. SVEIKINIMAI PILIETINEI LIETUVAI...:

  ŠAUNUOLIAI PARAŠŲ RINKĖJAI IR AKCIJOS KOORDINATORIAI…TAI TIESIOG STEBUKLAS, DĖL KURIO NIRŠTA ,,LOVIO” PARTIJŲ VADEIVOS- LANDSBERGIAI, KUBILIAI , BUTKEVIČIAI, USPASKICHAI, PAKSAI IR KO BEI JŲ EILINIAI PAKALIKAI .ŠIE SAVANAUDŽIAI, TAUTĄ MULKINANTYS NIEKŠELIAI IR PREZIDENTŪRA PARKLUPDĖ ŠALĮ, SUKŪRĖ ,,VALDOMOS DEMOKRATIJOS” OLIGARCHINĘ SANTVRAKĄ IR APRIBOJO PER SEIMĄ PILIEČIŲ GALIAS. DABAR TAUTAI ATSIVERS GALIMYBĖ PRISIKELTI, DEMOKRATIJOS ATSTATYMUI PANAUDOJANT REFERENDUMUS.
  PIKASŲ , MERKIŲ, GORIENIŲ IR KO PATARNAVIMAS ŠIAI NOMENKLATŪRINEI ŠUTVEI APGAILĖTINAS…
  JEI NE SKUČIENĖS IR MALINAUSKIENĖS IŠ DK PARTIJOS GODUMAS IR KVAILUMAS REFERENDUMAS BŪTŲ TURĖJĘS IR LĖŠAS DERAMAI REKLAMAI BEI GERESNIUS REZULTATUS…ŠIOS TRUMPAREGĖS EGOISTĖS VIEŠUS PARTIJOS PINIGUS PASILIKO SAVO IR GRUPINEI NAUDAI IR PALIEKA PARTIJĄ TOLESNIAM NYKIMUI…

 39. pensininkas:

  Delfyje paskelbiau apklausą:
  Pensininkas
  2013-11-30 11:49 IP: 78.60.208.85
  Gali susidaryti situacija, kad antrame tūre dėl Prezidento lieka: Z.Vaišvila ir D.Grybauskaitė.
  Siūlau apklausą – kas už Vaišvilą spaudžia žalią (nykštis į viršų), kas už Grybauskaitę spaudžia raudoną (nykštis žemyn).
  Rezultatas per mažiau kaip 3 val toks: už Z.Vaišvilą 28, už D.Grybauskaitę 23.
  IŠVADA: Zigmui būtina kandidatuoti prezidento rinkimuose. Praneškite jam.

 40. Vilmantas Rutkauskas:

  Šiaip LT žmonės pernelyg egoistai ir pernelyg egoizuojasi čia teigdami, kad Žemė kažkaip priklauso tik jiems. Tačiau visiškai čia pamirštama ne mažesnę svarbenybę, kad šita LT Žemė – ir Baltų Dievų, gyvenančių čia. Čia jų Žemė, jų namai nuo amžių amžinųjų.
  Čia perskaičiau kompkomentus ir nustebau – nei viena(s) bedievis net nekriuktelėjo pavyzdžiui apie Žemyną.

 41. vrk:

  ar nėra kokių naujienų iš VRK?

  • medus:

   Manau, dar anksti laukti – juk ne darbo dienos. Kantrybės, vilties ir pasitikėjimo Tiesa – mums visiems.

   • roks:

    facebooke Žilinskas iš VRK rašo, kad kai kuriuos lapus brauko nachadū, tipo adresai nedarašyti. Žodžiu, ruoškitės karui.

    • S:

     Palauk, tuoj, žiūrim. Yra maps.lt toks – adresas Gynėjų 8, Zigmas sakė tame video. Oho, puiki vieta… Ir Seimas šalia, ir delfis, ir kalėjimas. 🙂 Atstumą pamatavau, tai iki Seimo ten 115 metrų. Berods, leidimas mitinguoti yra kai virš 75 metrų nuo Seimo. Gerai, ruošiamės visi, susirinksim ten. Asilai iš VRK, neskubėkit ten visko braukyt, bus ko dar Lietuva nematė. 😉 Dabar laukiam signalo KADA. 😀

 42. S:

  Dar iki šiol negaliu atsigaut po vakar dienos parašų rinkimo. 🙂 Apie 10 valandų su tuo užknisusiu telefonu… Gal kokį šimtą surinkau, dar pora šimtų irgi paraginti pasistengė.
  Na, šitaip žmonės gali iki visiško išsekimo prieit. Jau to užteko su lapais paskutines dienas, kitiems taigi irgi padėt reikėjo, pilna reikalų. Viskas, pavargęs priguli, tai pasirodo čia ne viskas… Ar jūs suprantat, kad čia ne taip reikia daryt? Jei būtų normaliai visa sistema sustyguota, tai jokių sabotažų-tinginysčių nebūtų, būtų rinkti visi lapai ir dabar be didelio streso būtų priduota 350-370 tūkst. parašų, jei ne daugiau.
  Dabar jaučiu, kad dar ir po bananų kruša turbūt atsidursim, kol referendumą paskelbsim. 🙂 Na, nieko tokio. Blogiau galėjo viskas baigtis, pergalės tikimybė išlieka pakankama, Valio. 😀

  • medus:

   S, jeigu TOKIO SPAUDIMO, NEPAGARBOS, NEPALAIKYMO IR SABOTAVIMO SĄLYGOMIS MES VIS TIEK TAI PADARĖME – padarysime ir toliau 🙂 Kaupkime jėgas, tad dabar – PAILSĖKIT. Vyno įsipilkit ar ką 🙂

   P. S. tai koks lietuviškas gražus berniuko vardas? 🙂

   • S:

    Dar nežinau vardo… Bet kilo minčių. Gi paprastai visų žmonių parašus tuose visuose lapuose permesdavau akimis, yra tokių patrauklių.,, Alkoholio jau vakar vakare vartojau, kad nuimt visą įtampą (galva sukosi, bet praėjo). Maniškė negeria, tai pavairavo po barus, labai smagiai pabuvom. Susitikom žmonių visokių, pabendravom. Dabar išgersiu sidro. 🙂 Jaučiu reiks tą doc iš VU, darantį gėdą mūsų įstaigai, suvartyt. Aišku, jei netingėsiu.

    • medus:

     O aš maniau, kad jau naujas žmogus papildė Lietuvos piliečių gretas 🙂 Reikėtų mums savanoriams kada susitikti ir atšvęsti parašų surinkimą, vardus ir visa kita 😉 Gaila tik, kad taip turbūt nebus, nes tuoj prasidės kitas maratonas..

     Polisio reikia, nors kartais, vyno – irgi – kartais:) Man šiandieną vynas mieste buvo, todėl grįžus raidės pinasi ir nėra didelio noro jas taisyti:) Bet gal kaip tik dėl to su “doc vu” padiskutavome “dideles picasines paklodes” be didelių įtampų – Vardan tos Lietuvos – žmogus gal ir patylės kartais, gal ir ne:
     http://alkas.lt/2013/11/29/m-jonaitis-mes-iejome-i-istorija/?comments#comment-139676
     Žodžiu, gal ir jam vynas šiandien…:) Gali ir klysti žmonės, ir būti suklaidinti. Viskas keičiasi. Vienintelis pastovus dalykas yra nepastovumas. Pailsėkim, gero vakaro 🙂

     • S:

      “Doc-ų” mentalitetas sovietinis. Jie mūsų šalies bėda, laikas varyti pensijon..

     • S:

      Aha, būtų smagu kada nors susitikti. Gims pavasarį pilietis. Mūsų Žemei Lietuvių užteks. 😉

      P,S, Bet susitiksim turbūt Gynėjų 8 prie VRK po savaitės ar dviejų, šventė bus kaip reikiant…

     • spamintojams S ir medui (ir savanorei- aukščiau):

      ponai mieli, prašyčiau šiek tiek pagarbos straipsnio temai “Seime spaudos konferencija „Susigrąžinkime Žemę ir Valstybę! (parašų referendumui rinkimo rezultatai)“, Signataro pastangoms, parašų organizatoriams ir mums visiems, ieškantiems oficialios informacijos ar kalbantiems apie rimtesnius reikalus ir planus.
      Ponai, manau, jau pažįstam jus- neesat priešai. Bet visai gėdos ir sąžinės neturit – ateit į rimtą temą aiškintis savo asmeninius ir dar, pasirodo, alkoholikų kasdienybės reikaliukus. Vien tam, kad čia atėję greit rastume naujienų, turim blaškytis tarp jūdviejų šiukšlyno. Ne pirmas kartas, ypač “medui” patinka paklodes apie nieką taukšti. Jūkš į delfį ar susiraskit filisofų sąjungą ir ardykitės ten. Kai turėsit žinių apie parašus- prašom, maloniai lauksim čia jūsų blaivių.
      L.N.

 43. pensininkas:

  Delfije yra straipsnis “Apklausa: pasiūlyti prezidentu D.Grybauskaitė,… ir dar 42″. Iš 363 komentarų tarp geriausiųjų 10-tame mano komentaro apklausoje dabar tokie rezultatai: už Z.Vaišvilą – 81, už D.Grybauskaitę – 47. IŠVADA: Zigmui reikia kandidatuoti į prezidentus. Paprašykime nuo Tautos.

 44. Doc. (VU):

  Laba diena,
  Vakar ir gerb. „Medui“ ir pats sau pažadėjau, kad tikrai nebelysiu į šią diskusiją. Ir aš, ir (manau) jūs iššvaistome daug laiko, mintis nukreipiame ne ten, kur svarbiau. Teisus buvo kažkuris iš komentatorių teigdamas, kad „per tokius dėstytojų dalyvavimus forumuose nukenčia studentai“. Paskaitų nepraleidinėju, tačiau iš tiesų – pasiruošimui joms lieka mažiau laiko. Tad tikrai, pripažįstu – dėl to tikrai kenkia paskaitų kokybė.
  Na, bet visgi neiškenčiau – noriu parašyti paskutinį savo komentarą ir aiškiai išdėstyti savo poziciją vienu ir kitu Referendumo iniciatorių keliamu klausimu. Tiesiog jaučiu, kad gal ne viską pakankamai aiškiai išsakiau, arba ne visas mano mintis supratote jūs. Jei pritrūktų valios ir dar bandyčiau veltis į diskusiją – elkitės kategoriškai – priminkite apie pažadą ir išprašykite iš diskusijos.
  Pirmiausia dėl manymo, kad „kažkas man moka“. Na, veikiau moku aš – savo laiku ir iššvaistyta energija. Manau, kad daugelis suvokiat, jog naivu tikėtis, kad „kažkas man moka“. Taip manyti galėtų nebent tik sąmokslų teorijų gerbėjai, Kūriams visuomet atrodo, kad viską reguliuoja „kažkieno nematoma ranka“. Psichologai teigia, kad tokio tipo žmonių yra apie keliolika procentų. Tai tie, kurie tiki horoskopais, ekstrasensais, kurie bet kokia kaina visus procesus bando paaiškinti kažkieno „nematoma ranka“. Nepriskiriu savęs šio tipo žmonių kategorijai, todėl manau, kad absoliuti dauguma komentarų yra ne „užsakyti“, o nuoširdžiai rašomi tų žmonių, kurie nėra abejingi visuomenės 9plačiąja prasme) sėkmingai raidai. Manau, kad dauguma jų netgi yra geranoriški, ir tokiems priskiriu ir jūsų, gerb. oponentai, komentarus. Tik bandau paaiškinti, kad neabejotinai pozityvūs jūsų tikslai menkai susiję su jūsų deklaruojamais jų įgyvendinimo būdais.
  DABAR KONKREČIAU APIE KIEKVIENĄ IŠ JŪSŲ INICJUOJAMO REFERENDUMO KLAUSIMŲ (KURIEMS NEPRITARIU):
  1. DĖL PARAŠŲ SKAIČIAUS SUMAŽINIMO (IKI 100 TŪKSTANČIŲ). NEPRITARIU. Man akivaizdu, kad mūsų visuomenės daugumai oi kaip dar toli nuo tobulumo… Nesame išimtis – tobulumu dažnai nepasižymi net ir senųjų demokratijų visuomenės. Bet mūsiškė – dar toliau nuo to. Juk kaip aiškiai tai iliustravo 2012 m. Seimo rinkimų rezultatai ir dabartinės sociologinės apklausos… Ar jums dar kyla klausimų? Ar įsivaizduojat kas gali nutikti, jei riba bus sumažinta iki 100 tūkstančių? Ogi visuomenėje rasis įvairios iniciatyvios grupelės, kurios nesunkiai įveisk šį barjerą. Tad tokiu atveju rizikuojame sulaukti referendumų lavinos. O tai Lietuvai bus nenaudinga dviem aspektais: 1. Referendumui surengti reikalingos lėšos – tad bus švaistomas valstybės biudžetas; 2. Čia dar svarbiau. KAI KURIOS LIETUVOS ATEIČIAI ŽALINGOS INICIATYVOS GALI NUGALĖTI REFERENDUMUOSE. Kokios jos gali būti? Gerai, keletą visai realių įvardinsiu:
  a) Na, pirmiausia žemės nepardavimo užsieniečiams iniciatyva (apie ją – truputį vėliau);
  b) EURO neįvedimo iniciatyva. Neabejotina, kad EURO įvedimo atidėliojimas tiesiogiai kenkia Lietuvos ekonomikai, mažina jos konkurencingumą, mažina investicijų pritraukimo galimybes, skatina papildomas keliaujančių Lietuvos gyventojų išlaidas ir t.t. Tai itin pavojinga regioniniu aspektu (kai kaimynystėje yra EURĄ jau turinčios šalys). Tiesiog EURĄ įsivedusi Latvija taps pranašesne pritraukiant užsienio investicijas. Daugelis Vakarų kompanijų investuoja ne į šalį, o į tam tiksus regionus. Pavyzdžiui, yra Baltijos regionas. Investuotojai svarsto, kurią iš šio regiono šalių pasirinkti. Vienas iš svarbiausių kriterijų (greta mokesčių palankumu, darbo jėgos kvalifikacijos, komunikacijų) yra valstybės ir jos valiutos patikimumas. Tad investuotojai tikrai labiau pasitikės EURĄ įsivedusia Latvija, nei jo neturinčia Lietuva. O kaip jums atrodo, kaip nubalsuotų mūsų žmonės, jei toks Referendumas? Sociologinės apklausos rodo, kad dauguma gyventojų vis dar nepalaiko EURO įvedimo idėjos. Tos pačios sociologinės apklausos rodo, kad tai daugiau provincijos gyventojai, daugiau vyresnio amžiaus, daugiau žemesnį išsilavinimą turintys žmonės. Taigi, didelė tikimybė, kad mūsų žmonės nubalsuotų prieš EURO įvedimą, t.y., prieš Lietuvos ateitį, t.y., prieš jaunimo migracijos stabdymą ir už dar spartesnį tautos sunikimą… Nemanau, kad tikslinga dar kartą tai įrodinėti, nes juk tai – akivaizdu. Šiuo aspektu labai įdomus sociologinis tyrimas, atliktas Danijoje po nesėkmingo EURO įvedimo Referendumo. Kažkur turiu išsisaugojęs keletą susijusių straipsnių (vienas jų: h t t p :// w w w. economist. com/node/10200277) (panaikinti tarpus), tačiau įdomiausio visgi neradau. Taigi, po šio referendumo atlikti sociologiniai tyrimai rodo, kad dauguma EURO įvedimo šalininkų buvo daugiau jauni žmonės, daugiau didmiesčių gyventojai, daugiau vyrai. O priešininkai – daugiau vyresnio amžiaus, daugiau provincijos gyvenviečių, daugiau moterys – daugiau buvę ir esančios valstybinio sektoriaus tarnautojos. Svarbiausias motyvas – IDEALISTINIS („krona – mūsų identiteto dalis“). Lietuvoje, manau, sociologinė situacija panaši. Tik vyraujantis motyvas kitoks. Jei būtų grynai idealistinis – tai dar suprasčiau ir kažkiek pateisinčiau. Tačiau jis (net nežinau kaip pavadinti) – gal „pseudopragmatinis“ („viskas branks“). Būtent taip EURO įsivedimo baimę motyvuoja dauguma Lietuvos gyventojų. O idealistinis motyvas („litas – mūsų identiteto dalis“) – yra būdingas nebent tik daugumai jūsų, gerbiami tautininkai ir gerbiami kiti portalo „Alkas“ komentatoriai. Dėl idealistinio – sutinku, gerbiu ir iš dalies pateisinu, tačiau tas pseudopragmatinis atrodo absurdiškai (gal ir truputį „branks“, tačiau kitais ekonominiais aspektais neabejotinai gerokai išlošime (apie tai jau rašiau aukščiau). Yra ekonominė EURO įvedimo nauda – neabejotina;

  b) „Mirties bausmės“ grąžinimas. Tikriausiai žinote, kad Europos žemyne liko vienintelė šalis – Baltarusija, kurioje vis dar įteisinta ši „bausmė“. Na, o jei dauguma Lietuvos gyventojų Referendumu nubalsuotų už grąžinimą – neabejotinai mums tektų atsisveikinti ne tik su ES, bet ir su Europos taryba… Dar sulauktumėme ir politinių sankcijų. Tai čia – tik pragmatinis motyvas. Yra dar idealistinis – mirtimi tik Dievas bausti gali, bet ne žmogus. Žmogus neturi tokios moralinės teisės.

  c) Vienmandatės (balsavimo už „asmenybes“) sistemos įteisinimas Seimo rinkimuose. Tokio referendumo surengimo iniciatyvų jau būta. Tik gerai, kad nebuvo surinktas reikiamas parašų kiekis, nes kas žino – gal giliai nemąstanti visuomenės dauguma ir būtų už tai nubalsavusi. Na, aš kaip liberalų šalininkas, tarsi turėčiau paremti šią sistemą. Tyrimai rodo, kad „asmenybinis“ balsavimas yra patogesnis didžiosioms ideologinėms partijoms. Paanalizuokite ankstesnių Seimo rinkimų rezultatus (pateikiami VRK puslapyje: www. vrk. lt) ir pamatysite, kad būtent mažoritarinė sistema palankiausia liberalų partijoms (dažniau – didmiesčiuose), TS-LKD (didmiesčiuose ir kai kuriose kaimiškose apygardose) ir LSDP (dažniau kaimo apygardose). Tuo tarpu proporcinė visą laiką palankesne buvo naujai susikūrusioms partijoms ir taip vadinamoms „populistinėms“ partijoms (Darbo partijai, Partijai „Tvarka ir Teisingumas“). Įdomus pastebėjimas – didžiausi „asmenybinio“ balsavimo šalininkai kaip tik ir yra PTT nariai 🙂 Tačiau net ir paviršutinė VRK pateikiamų duomenų analizė rodo, kad būtent šiai partijai „asmenybinis“ balsavimas mažiausiai naudingas. Paradoksalu 🙂 Tad jei norime tikros demokratijos, jei norime ir mažesnių visuomenės grupių (taip pat ir tautininkų, valstiečių, žaliųjų) proporcingo atstovavimo Seime – turime siekti PROPORCINĖS rinkimų sistemos. Taip pat labai svarbu – minimalaus barjero sumažinimas ar jo visiškas panaikinimas (kad ir mažiausios partijos, tame tarpe ir jūsų, gerb. tautininkai bei valstiečiai, patektų į Seimą). Aš UŽ. Beje – keista, kodėl „asmenybininkai“ neįvertina ir neabejotinai negatyvios pasekmės – labai jau „nepriklausomų“ (įdomu, ar tikrai?) „asmenybių“ neišvengiamų rietenų formuojant Vyriausybę ir t.t. Visi juk norės būti premjerais ar bent jau ministrais 🙂 Taigi, vietoj kelių partijų, Seime jų turėsime 141 :)… Su visomis to pasekmėmis. Tad Seimas taptų nesibaigiančių rietenų klubu, o Vyriausybės (jei tik pavyktų tokias suformuoti) keistųsi kelis kartus per mėnesį…

  d) prezidento galių didinimos iniciatyvos. Yra tokių (taip pat dažniausiai skamba iš PTT, beje – ir tautininkų politikų lūpų). Manau, kad didesnės prezidento galio gresia autoritarizmu ir taip pat yra pavojingos Lietuvai. Asmeniškai aš esu UŽ PARLAMENTINĘ RESPUBLIKĄ (etalonas – Vokietija): stiprus Seimas ir Premjeras, o prezidentas – tik simbolinė, Seime renkama politinė figūra.

  e) nacionalizacijos iniciatyvos. Mūsų visuomenėje socialistinis Šarikovo mentalitetas „Atimti ir padalinti“ dar labai gajus. Ar galime būti tikri, kas tuomet įvyktų… manau, kad bųlų maratonai, tos pačios sankcijos Lietuvai, nacionalizuotų įmonių bankrotai, iš čia – bedarbiai, iš čia – emigracija ir socialiniai protestai, iš čia – valstybės ir tautos žlugimas.

  Taigi prirašiau… O pateikiau tik keletą galimų Lietuvos ateičiai žalingų referendumų iniciatyvų. Jų yra ir daugiau. Vieną tokią jau turėjome ir buvo nubalsuota taip, kad dabar nebeaišku, kaip išsisukti iš susidariusios keblios situacijos (kalbu apie Referendumą dėl Visagino AE likimo)… Iš tiesų – ypač pavojingi ekonominiai referendumai.
  TAD AR GALIME MAŽINTI RIEKIAMĄ PARAŠŲ KIEKĮ? MANAU, KAD NE. Mano manymu, tai visiškai nesikerta su demokratija (pvz., Vokietijoje šiais laikais iš viso nėra įteisinti referendumai (mat juos Alanai mėgo A. Hitleris… Ir jam sekėsi…)). Tik tam, žinoma, reiktų įteisinti TIK PROPORCINIO ATSTOVAVIMO RINKIMŲ SISTEMĄ SEIMO RINKIMUOSE (geriausia – be min. barjerų) IR MINIMALIZUOTI PREZIDENTO GALIAS. Taigi Seimas taptų veidrodiniu visuomenės atspindžiu. Mes juk renkame SAVO ATSTOVUS (atstovaujamoji demokratija) – TAD JEAIS TURIME PASITIKĖTI IR IŠ JŲ PAREIKALAUTI, KAD VYKDYTŲ JŪSŲ VALIĄ ARBA MOTYVUOTAI ARGUMENTUOTŲ, KODĖL JOS VYKDYTI NEGALI. Nebūtinai Seimo narys iš sąrašo, kurį jūs palaikėte turi vykdyti jūsų valią. Seimo nariams matyti geriau. Jie santykinai gerokai labiau išsilavinę (lyginant su visuomenės dauguma), jie turi patarėjus-specialistus, pagaliau – tai jų darbas. Tad jiems geriau matyti. Tačiau kodėl priėmė vienokį ar kitokį sprendimą turėtų argumentuotai paaiškinti. Na, o jei nepatiks – tai kituose rinkimuose galėsite balsuoti už kitus.
  Ir iš tiesų – juk ne kiekviena kaimo močiutė pajėgi įsigilinti į tuos klausimus, jų esmę, už kuruos balsuoja referendumuose. DAUGIAUSIA VADOVAUJAMSI NE PROTU O EMOCIJOMIS – ŠTAI KAS SVARBIAUSIA. O emocijos – labai blogas vedlys… Tai puikia iliustravo ir referendumas dėl Visagino AE….
  Šiaip jau nepalaikau ne tik šios, bet ir Gentvilo ir kt. iniciatyvos (sumažinti parašų skaičių iki 200 tūkst.). neketinu dalyvauti nei jūsų (jei tik vyks), nei Seimo inicijuojamame referendume parašų sumažinimo klausimu.

 45. Doc. (VU):

  2. Dabar antroji dalis – žemės pardavimas užsieniečiams. ŠIUO ATVEJU KALBA EINA ŽEMĖS ŪKIO RAIDOS MODELIUS – FEODALINĮ IR KAPITALISTINĮ.
  Šiuo metu vyksta feodalizacijos procesai. Nuo pat pirmų Nepriklausomybės metų ūkininkams buvo suteiktos žemės įsigijimo privilegijos, todėl jie pusvelčiui jos prisipirko iš kitų naivių kaimiečių ir taip „iš nieko“ susikūrė latifundijas – tapo milijonieriais. TOKIO VALDŽIOS INICIJUOTO PROTEKCIONALIZMO IR KITŲ PILIEČIŲ TEISIŲ IGNORAVIMO KITAIP NEPAVADINSI – TIK FEODALIZACIJA…
  Tačiau YRA VILTIES, KAD ĮTEISINUS ŽEMĖS PARDAVIMĄ UŽSIENIEČIAMS ĮSIGALĖS KAPITALISTINIAI SANTYKIAI. Ir galbūt čia atsiras galimybių jos įsigyti ir uzurpuojamai Lietuvos piliečių grupei – MIESTEIČIAMS.

  Kalbant apie ŽEMĖS NEPARDAVIMO UŽSIENIEČIAMS INICIATORIUS, sociologiniu aspektu galiu skirti dvi suinteresuotas grupes,kurios skiriasi tiek ideologiniu, tiek galutinio intereso pagrindu:

  a) Pirmoji grupė – tai jūs, gerb. tautininkai (ne tik LTS nariai bet ir kt tautiškai nusiteikę idealistai). Jūsų motyvas suprantamas ir dažnai šiame portale pabrėžiamas („prarasim teritoriją“, „žemė – mūsų tapatumo garantas“). Vėlgi galėčiau su tuo sutikti. Ir pirmiausia negatyviai žiūriu ne tik į jus, kiek į antrąją grupę, kurią pateiksiu žemiau.

  b) Kuo daugiau žemės pigiai prisipirkti suinteresuoti Lietuvos ūkininkai. Kaip jūs manot, kokie motyvai veda šios referendumo šalininkus – garsiuosius Lietuvos ūkininkus? PRAGMATINIAI, VIEN TIK PRAGMATINIAI 🙂 Dauguma jūsų, gerb „Alko“ komentatoriai, dažnai jau esate nuo kaimo atitrūkę idealistai, todėl nežinote tikros situacijos. Iš tiesų dalis kaimo žmonių jau pusvelčiui pardavė žemę tiems ūkininkams (dabar, kiek užkilus kainoms „nagus griaužiasi“). Mano tėvai taip pat kaime gyvena. Ir atsiimtą žemę (keliolika ha) parduoti vietiniam ūkininkui norėjo. Labai jau didelis spaudimas (iš jo pusės) buvo (ir tebėra). Atkalbėjau, paraginau „neskubėti, palaukti“. Dabar – džiaugiasi kad nepardavė. O aš iš viso esu už bet kokį jos pardavimą (net ir tolimoje perspektyvoje) – tegul nuomojasi tas ūkininkas. Tačiau jie gudrūs. Juk ne kiekvienas kaimo žmogus turėjo tokius vaikus, kurie primygtinai rekomendavo neparduoti. Kiti ragino ž parduoti, ir kuo greičiau. Pamenu, kaip dar prieš keliolika metų viena paprasta kaimietė gyrėsi pardavusi kelis ha atsiimtos žemės ir už gautus pinigus nupirkusi sūnums ir dukrai prabangias striukes ir t.t. Ūkininkų motyvas suprantamas ir netgi pateisinamas (juk kiekvieno „nagai į save riesti“). TAČIAU KODĖL TAI PAKENČIAME MĘS, LIKĘ PILIEČIAI??? Kodėl visą laiką toleravome Lietuvos piliečius į „lygius ir lygesnius“ padalijančius įstatymus??? Juk PER 23 NEPRIKLAUSOMOS LIETUVOS METUS TAIP IR NEATSIRADO NORMALIOS ŽŪ PASKIRTIES ŽEMĖS RINKOS. Lietuvoje kairiąsias vyriausybes keitė „dešiniosios“, tačiau žemės ūkio ministrais visuomet buvo kairiųjų pažiūrų protekcionistai, kurių pagrindinis šūkis buvo vienas „žemė tik tiems, kurie ją dirba“. VAT TAI IR PADALINO MUS Į LYGIUS IR LYGESNIUS. AR TAI PATINKA JUMS, TAUTININKAI??? Prieš keliolika metų pavyko užsidirbti (legaliai) nemažai pinigų. Svarsčiau kur juos išmintingai investuoti. Protas kuždėjo – reikia įsigyti žū paskirties žemės (tuomet net koki 50 ha būčiau įpirkęs) – neabejotinai bus geriausia investicija. Galėsiu išnuomoti, žemės vertė neabejotinai kils. Ji liks vaikams, anūkams. O gal ir aš senatvėje (kai bus tobulesnės komunikacijos) sumastysiu įsikurti joje. Deja, svajonės liko svajonėmis, NES TUOMETINIAI LIETUVOS ĮSTATYMAI NELEIDO ĮSIGYTI ŽEMĖS MIESTIEČIAMS. Visuomet gerbiau įstatymus, todėl NET NEKILO MINČIŲ JUOS APEITI. Na, investavau kitur, po to kažkiek praradau, kažkiek išliko. Jau investuodamas jaučiau, kad tai nėra geriausias sprendimas, kad geriau būtų įsigyti žemės. DEJA – MANO TĖVYNĖ MANE NUSKRIAUDĖ, NELEIDAMA ĮSIGYTI ŽEMĖS. Žinot, net ir dabar, jau gerokai pakilus kainoms, jos pirkčiau. Dešimčių ha jau nebeįsigyčiau, bet keliolika – dar galėčiau. Tačiau PASAKYKITE MAN, KAS TĄ ŽEMĘ PARDUODA? TOKIA INFORMACIJA, DEJA, DISPONUOJA TIK ŽEMGROBIAI… O KUR VALSTYBĖS INICIATYVOS, KUR ŽEMĖS AUKCIONAI. Juk tai būtų puiki galimybė ir pirkėjams sąžiningai įsigyti žemės, ir pardavėjams brangiau ją parduoti. NEABEJOTINA, KAD AUKCIONAI IR KAIRIŲJU BEI PSEUDODEŠINIŲJŲ INICIJUOTŲ SUVARŽYMŲ PANAIKINIMAS („tik tiems, kas ją dirbą“) BŪTŲ PAKĖLĘ ŽEMĖS KAINĄ. Gal net iki vakarietiško lygio. Deja, to neįvyko. O šiandien turtingesnis vokietis ir pan. gėlės jos prisipirkti nemažai.
  PRIEŠ TREJETĄ METŲ, KAI BUVO SVARSTOMAS ŽEMĖS PARDAVIMO UŽSIENIEČIAMS 3 METAMS ATIDĖJIMO KLAUSIMAS, PALAIKIAU ATIDĖJIMO IDĖJĄ. „Alko“ portalo dar nežinojau, tačiau pratęsimo palaikančių komentarų nemažai prirašiau DELFI. Naiviai tikėjausi, kad esant dešiniųjų A. Kubiliaus Vyriausybei, atsiras normali žemės rinka. Netgi ketinau aktyviai raginti (laiškais ir pan) žemės aukcionų atsiradimą. Deja, neradau tokiai veiklai laiko. Bet, vargu ar ką būčiau pakeitęs. IR PER TRIS METUS NIEKAS NEPASIKEITĖ. Taigi, LIETUVIŠKI LATIFUNDININKAI ir toliau plečia beribes savo valdas, p miestiečiai ir toliau negali investuoti į žū paskirties žemę… ŠTAI ŠITO AŠ NEPATEISINU.
  IR JEI JŪSŲ REFERENDUME GRETA ŽEMĖS NEPARDAVIMO U-SEINIEČIAMS IDEJOS BŪTŲ BUVĘS REIKALAVIMAS PANAIKINTI VISUS APRIBOJIMUS IR PRIVILEGIJAS ĮSIGYJANT ŽEMĖ LIETUVOS PILIEČIAMS – TAI BŪČIAU NE TIK PASIRAŠĘS PO TOKIU REFERENDUMU (tiesa, gal man būtų sutrukdęs pirmasis jo klausimas (dėl 100 tūkstančių), BET IR PRISIDĖJĘS RENKANT PARAŠUS.
  Bet, tautininkai rinko dėl savojo idealizmo, o ūkininkai – dėl elementaraus pragmatizmo. Man vietos šiame kontekste neliko… 🙂

  Pabaigai toks trumpas klausimėlis:
  AR JŪS, TAUTININKAI, NEJAUČIAT SKRIAUDOS? AR JŪSŲ NEPALIETĖ IR NEPAŽEIDĖ LIETUVIŠKASIS PROTEKCIONIZMAS? AR IŠ VISO JŪS SUVOKIAT, KAD JUMIS, JŪSŲ NAIVIU IDELAIZMU 9kurį iš dalies gerbiu) PASINAUDOJO LIETUVIŠKIEJI ŽEMGROBIAI?

  Tai tiek. Komentarus, žinoma, po šiuo meno labai jau plačiu komentaru perskaitysiu. TAČIAU, KAIP JAU MINĖJAU PRĄDŽIOJE – SUKAUPSIU VISĄ VALIĄ IR DAUGIAU NEBEKOMENTUOSIU. Juk vien šio komentaro parašymui sugaišau apie 1 val…

  SĖKMĖS JUMS IR NUOŠIRDŽIAI LINKIU VADOVAUTIS NE EMOCIJOMIS, O LOGIKA IR SVEIKU PROTU!

 46. Kemblys:

  Apie ką rašė tas ‘Doc. (VU)’? Tingiu skaityti. Jei kas skaitys, tai būsiu dėkingas, jei trumpai, keliais sakiniais parašytų esmę.

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Tavo minėtąjam kitatikiui niekaip “nedašunta”, kad Žemė yra ŠVENTA (tikrąja prasme).

  • Trumpai drūtai, paprastai:

   Komentaras buvo adresuotas Klembiui ir Vilmantui Rutkauskui. Perskaitykit

   • Kemblys:

    Tu jau visai negerbi ‘kemblio’ – ‘klembiu’ pravardžiuoji…

    “Trumpai drūtai, paprastai”,
    Kokia Tavo nuomonė būtų apie ‘Doc.’, po tokio parašymo:

    “Doc. (VILNIAUS UNIVERSITETAS): 2013 11 30 12:09
    Turėjau ir aš vieną studentą – nacionalistą. na, ir nieko – vaikščiodavo į paskaitas apsiskutęs, trispalvės antsiuvą ant rankogalio prisisiuvęs. Nors mūsų mintys dažnai būdavo prišingos (aš liberalas – euroentuziastas), tačiau labai nesipykdavom 🙂 Netgi gal geriau – kartais pasitaikydavo progų išprovokuoti diskusijai. Nemėgdavo jis tų diskusijų – tiesiog gilesne mintimi ir iškalba nepasižymėjo. Na, bet, manau, ir jam, ir man, ir kolegoms studentams tai buvo naudinga 🙂 “?

    Laiko rankose studento ‘įskaitų knygelę’ ir ‘provokuodavo diskusijai”, vien už tai, kad Žmogus Trispalve pasipuošęs.
    Būtų įdomu sužinoti ir to studento nuomonę apie tuos pokalbius.

 47. Trumpai drūtai, paprastai:

  Ar jūs suprantat, kad atsainiai vertindami šį nuoširdų komentarą rodote nepagarbą ne tik priešininkams, bet ir kultūringesniems bendraminčiams? Nors docento komentaras ir nesaikingai platus, gal todėl, kad tai jo noras viską išsakyt kas susikaupę ir prie tos temos nebegrįžt, tačiau komentare tikrai yra nemažai tiesos ir verčiančių susimąstyti faktų. Tai gal ir nepateisina nesaikingo noro kuo labiau “liberalizuotis”, tačiau to motyvai labai aiškūs, konkretūs ir didele dalimi teisingi. Nesu radikalus ir aš. Jei kyla idėjų pamąstymams – kodėl gi ne. Gal iš tiesų mes nepakankamai atsižvelgiame į visus motyvus, ypač kalbant apie suprantamesnį mūsų idėjų pristatymą ir didesnio šalininkų skaičiaus pritraukimą?

  • medus:

   Aš šį “nuoširdų komentarą” vertinu kaip bandymą išgelbėti tai, kas vakar buvo prarasta:) Prisipažinsiu, nei vieno pastarojo ilgo “doc” komentaro neskaičiau ir nesirengiu – turiu kur kas įdomesnių laiko panaudojimo galimybių. Visus beverčius (mano akimis) “doc” argumentus ir mintis išsiaiškinau ir oponavau vakar, tad šiandienos “didelis gražių minčių kratinys” yra tik bandymas ilga demagogija suklaidinti tuos, kurie dar nėra tvirti. Bet jau nedaug kas painiojasi, todėl “paklodės” vis ilgėja.. vis nepasiekdamos norimo efekto. Tai gal ir “doc” derėtų pasieškoti geresnių laiko panaudojimo galimybių, kaip vakar buvo šventai pasiryžęs:)

   • Trumpai drūtai, paprastai:

    Hm 🙂 Bet jei man reiktų konsultanto, kurio kritinės pastabos padėtų išsiaiškinti silpnąsias mano ar visų mūsų programos puses – tai pasirinkčiau kaip tik jį. Geriau perskaityk. Pažinti priešinikus reikia. O šiuose jo komentaruose nėra tuščio šavistymosi emocijomis ir bandymo bet kokia kaina įkąsti. Juose yra racionalumo, kuris gali pdėti ir mums aiškiau formuluojant mintis ir rengiant pagrįstus atsikirtimus priešininkams.

    • medus:

     Trumpas-drūtas, aš man rūpinmus klausimus su “doc” išsiaiškinau vakar. Jeigu tamstai įdomu, tamsta ir skaitykite, ir rinkitės kokį reikia konsultantą – prie ko čia Alko skaitytojai? Nebent… Trumpas-drūtas yra kai kai kita ir jam gyvybiškai svarbu, kad papilta demagogija pasiektų kuo daugiau akių? .. Ne? Tokio intereso nėra? Tada gero vakaro – ir jums 😉

     • Vilmantas Rutkauskas:

      Suprask, tokių kažkokių neaiškių daiktų “VU”, “Dok”, “kemblys”, “Trumpai drūtai” ar panašiai, niekaip neįžeisi nepagarba .
      Net ir tada, kai toks “kažkoks” su kažkuo valgomas savo tikro vardo ir pavardės nepasirašęs “tipas” kreiptųsi teisman dėl įžeimo, nieko nepeštų.

     • Trumpai drūtai, paprastai:

      O aš pamaniau, kad męs bendraminčiai. Gaila, kad ne visai. gero vakarėlio ir tau. galit dviese su neopoagoniu Vilmantu čia sąmojais svaidytis. Gaila, kad taip.

      • medus:

       Trumpas-drūtas, jeigu “bendrą mintį” tamsta suprantate kaip tai, kad kitas privalo daryti tai, ko tamsta pageidaujate, tai galite likti skaudžiai nusivylęs ir ne vien čia.
       Jeigu turite kažkokių kitų -savo – minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti, čia laukiami visi – bent tie, kurių jau anksčiau išdėstytoms ir aptartoms mintims perskaityti nereikia papildomo pusvalandžio:)

      • Vilmantas Rutkauskas:

       Šie diskusijai tęsiasi, kažkam jau nelaiko neonervai.

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Suprask, tokių kažkokių neaiškių daiktų “VU”, “Dok”, “kemblys”, “Trumpai drūtai” ar panašiai, niekaip neįžeisi nepagarba .
   Net ir tada, kai toks “kažkoks” su kažkuo valgomas savo tikro vardo ir pavardės nepasirašęs “tipas” kreiptųsi teisman dėl įžeimo, nieko nepeštų.

 48. Jolė:

  Ačiū visiems, kurie suprato ir pasirašė.
  Ypač ačiū tiems, kurie kitus ragino, kurie gatvėse šalo ar pas kaimynus ėjo su parašų lapais.
  Ačiū tiems konservatoriams, kurie nepabūgo paties profesoriaus ir kubilininkų gąsdinimų ir drąsiai pasirašė.
  Jūsų partijos vadai tarnauja ne Lietuvos valstybei. Jie nusisuko nuo tautos lūkesčių, nusisuko nuo šventų senelių prisakymų “saugoti žemę, valstybę, kalbą…”

 49. Juozas to Doc:

  Paaiškinimas : balsuodami prieš naujos AE statybą , Lietuvos piliečiai buvo ne apskritai prieš AE, bet prieš dar vieną nomenklatūros ir klanų projektą apvogti Lietuvos piliečius itin stambiu mastu.
  Ir nereikia vaidinti proto bokštų – liaudis už jus bent jau nekvailesnė. Tiesą sakant , nusibodo visokių masiulių , kubilų ir juknevičienių arogancija ir tautiečių niekinimas.

 50. Tautos pergalę reikės apginti...:

  Demokratai Vilniuje turėtų burtis ir svarstyti akcijas, kad būtų apginta Tautos pergalė. Reikia ir visiems komentatoriams svarstyti, kokios priemonės sustabdys VRK ir nomenklatūros valią parašų nakinimui… Ir siūlyti inic.grupei…
  ŠAUNUOLIAI PARAŠŲ RINKĖJAI IR AKCIJOS KOORDINATORIAI…TAI TIESIOG STEBUKLAS, DĖL KURIO NIRŠTA ,,LOVIO” PARTIJŲ VADEIVOS- LANDSBERGIAI, KUBILIAI , BUTKEVIČIAI, USPASKICHAI, PAKSAI IR KO BEI JŲ EILINIAI PAKALIKAI .ŠIE SAVANAUDŽIAI, TAUTĄ MULKINANTYS NIEKŠELIAI IR PREZIDENTŪRA PARKLUPDĖ ŠALĮ, SUKŪRĖ ,,VALDOMOS DEMOKRATIJOS” OLIGARCHINĘ SANTVRAKĄ IR APRIBOJO PER SEIMĄ PILIEČIŲ GALIAS. DABAR TAUTAI ATSIVERS GALIMYBĖ PRISIKELTI, DEMOKRATIJOS ATSTATYMUI PANAUDOJANT REFERENDUMUS.
  PIKASŲ , MERKIŲ IR KO PATARNAVIMAS ŠIAI NOMENKLATŪRINEI ŠUTVEI APGAILĖTINAS…
  JEI NE SKUČIENĖS IR MALINAUSKIENĖS IŠ DK PARTIJOS GODUMAS IR KVAILUMAS REFERENDUMAS BŪTŲ TURĖJĘS IR LĖŠAS DERAMAI REKLAMAI BEI GERESNIUS REZULTATUS…ŠIOS TRUMPAREGĖS EGOISTĖS VIEŠUS PARTIJOS PINIGUS PASILIKO SAVO IR GRUPINEI NAUDAI IR PALIEKA PARTIJĄ TOLESNIAM NYKIMUI…
  Atsakyti

 51. savanore:

  KODEL parasu rinkimu lapuose buvo parasyta,,NUOLATINE gyvenamoji vieta”,o dabar tikrina adresus registru centre???juk daugelis zmoniu rase ne registracijos vieta,o ta ,kur daugiausia buna.KODEL nebuvo parasu rinkimu lape reikalaujama rasyti REGISTRACIJOS vieta???

  • kas ne taip?:

   Nėra tokio daikto kaip REGISTRACIJOS vieta. Yra deklaruota gyvenamoji vieta. O deklaruota vieta- ji ir yra OFICAILI vieta, kurią reikia nurodyti BET KOKIAME oficialiame dokumente. Kaip jūs rinkot parašus nesuprasdami elementarių taisyklių, o kurdami SAVO? Telieka dabar kaltinti tik savo… kvailumą ir neišmanymą. Gaila, jei per tokius kentės VISI..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *