L.Graužinienė Kijeve kreipėsi į mitinguotojus (45)

L.Graužinienė. Alkas.lt nuotr.

L.Graužinienė. Alkas.lt nuotr.

Lapkričio 26 d. Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, netikėtai nuvykusi į ES šalininkų demonstracijų audrinamą Kijevą, šiandien vakare, 19 val. 15 min., pasisakė iš protestuotojų tribūnos Kijevo Europos aikštėje.

L.Graužinienė kreipdamasi į mitinguotojus sakė, kad Lietuva tiki, kad Ukraina teisingai pasirinks. Prieš Lietuvos Seimo pirmininkei prabylant, dainininkė, Eurovizijos nugalėtoja Ruslana Ližičko pamokė mitingo dalyvius kaip reikia lietuviškai pasisveikinti su Seimo pirmininke: „Labas vakaras!“. „Labas vakaras!“ – atitarė aikštėje susirinkę mitingo dalyviai. Tačiau susijaudinusi L.Graužinienė mitingo dalyvius pasveikino rusiškai.

Ji sakė, kad didžiuojasi ukrainiečiais ir džiaugiasi, kad jie yra neabejingi tam ką jų šalis pasirinks. „Lietuva ir toliau pasiryžusi būti Ukrainai tiltu į ES“, – sakė Seimo pirmininkė.

Apie 10 000 mitinguotojų aikštėje lietuviškai skandavo:„Ačiū!“. L.Graužinienė į tai atsakė skanduodama: „Ukraina, Ukraina!“.

Loreta Graužinienė tarp mitingo dalyvių Europos aikštėje, Kijeve, 2013-11-26 | Alkas.lt nuotr.

Loreta Graužinienė tarp mitingo dalyvių Europos aikštėje, Kijeve, 2013-11-26 | Alkas.lt nuotr.

„Lietuva ir Ukraina bus kartu vieningoje Europoje. Mes kviečiame jus vienytis vardan savo ateities, vardan vaikų ir anūkų. Lietuva tiki, kad Ukraina pasirinks teisingą kelią. Viskas bus gerai!“, – kalbėjo L.Graužinienė. Ir baigė šūksniu: „Aš myliu jus, ukrainiečiai, aš tikiu jumis!“

Kaip žinia, į Kijevą Seimo pirmininkė L.Graužinienė atvyko lapkričio 26 d. kartu su savo pavaduotoju Gediminu Kirkilu ir liberalu Petru Auštrevičiumi. Lapkričio 27 d. jie ketina susitikti su Ukrainos Aukščiausiosios Rados vadovu Vladimiru Rybaku.

Šis, su kitomis aukščiausiomis Lietuvos Valdžios struktūromis nederintas Seimo pirmininkės vizitas į Ukrainą, suglumino tiek politologus tiek ir aukščiausios Lietuvos valdžios atstovus.

Lapkričio 26 d. kalbėdamas Lietuvos radijui, Buchareste viešintis Lietuvos Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pažymėjo, kad L.Graužinienės vizitas su juo buvo nederintas ir pasakė, kad apie jos išvyką į Kijevą jis išgirdo tik šį ryt iš savo delegacijos narių. A.Butkevičius pažymėjo, kad dėl tokios išvykos turėjo būti derinami veiksmai tiek su Lietuvos Prezidente tiek ir su Lietuvos Užsienio reikalų ministerija.

Užsienio politikos ekspertas Marius Laurinavičius internetiniam dienraščiui „DELFI“ išsakė tokią nuomonę: „Aš tai vertinu labai griežtai, kaip vieną skandalingiausių poelgių Lietuvos užsienio politikos istorijoje. Nes tai, kas vyksta Ukrainoje, yra milžiniškas žaidimas ir ne tik Lietuvos žaidimas. Tokiu atveju bet kokio Lietuvos Seimo pirmininko išvažiavimas į Ukrainą nesuderinus ne tik su Užsienio reikalų ministerija, bet ir su Prezidentūra, netgi nežinant premjerui, yra ne tik kad nepriimtinas, bet gali būti ir labai pavojingas“.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

45 komentarai

 1. Kemblys:

  Kokie čia dar derinimai su Ministru pirmininku ar Jos Ekscelencija gali būti, jei ‘Viktoras’ liepė.

 2. Tai visiška savivalė politinės diletantės ir spjūvis pačiu atsakingiausiu derybų momentu,Ukrainos ir Lietuvos Prezidentams,nes Lietuvoje jos niekas tuo klausimu neįgaliojo…

 3. pensininkas:

  Šaunuolė Loreta. Nejaugi Loretai savo išvyką reikia derinti su Su ponu Linkevičium ar Prezidentūros kanclere, o gal su ES. Mes nederinom su Gorbačiovu, nederinam ir su Borosa. Juk prmininkaujam ES.

 4. vytas:

  Jo Graužinė kietai pavarė…

 5. Nepolitikas:

  Kam parašus renkate, kodėl aš pasirašiau… idiote. Jog „„Lietuva ir Ukraina bus kartu VIENINGOJE EUROPOJE. Mes kviečiame jus vienytis vardan SAVO ateities, vardan vaikų ir anūkų. Lietuva tiki, kad Ukraina pasirinks teisingą kelią. Viskas bus gerai!“, – kalbėjo L.Graužinienė.“ ir jus visi pritarėte. O Vaišvila „rėkia“ – „Ar susigrąžinsime valstybę?“ … iš kur? IDIOTIZMAS !

 6. Vilniete:

  Grauziniene-puikus zmogus.Man ji vis labiau patinka.

 7. Ūla:

  o aš manau, kad visi viską žinojo:).

 8. Inga Baranauskienė:

  Graužinienė pasielgė labai protingai: Ukrainos žmonės jos vizitą priima mažų mažiausiai kaip solidarumo išraišką ir jie jį prisimins, kas Lietuvai yra labai naudinga. O dėl derinimo – žinoma, suderinta užsienio politika būtų geriau, be kai ją tvarko tokia prezidentė ir toks užsienio reikalų ministras, derinimas praranda prasmę: nei vienas iš jų nesuvokia, kaip svarbu dabar atsistoti greta Ukrainos žmonių.

 9. Tęsėjas:

  Mūsų Dalia žiūri į vakarus, bent taip ji pati pareiškė visai tautai. Mūsų Algirdas, negaudamas Dalios nurodymo, tūpčioja namuose, O kas gi liko trečiajam, (o pagal konstituciją – pirmajam?) šalies asmeniui? -vykti į patį karščiausią tašką! Ir ji tai padarė! Garbė Loretai!

 10. Kažkas, kažkur, kažkada žiūri į vakarus eina į rytus:)

 11. gruožninkas:

  Paskaičiau komentarus…Mūsų tautiniai patriotai tiesiog darbo partijos internetinė pensininkų kohorta…Ką čia daugiau bepridursi…

 12. Pikc:

  Nežinau – aš skeptiškai žiūriu, kai valdžios atstovai dėl asmeninio “piaro” saviveikla užsiiminėja…

 13. Lietuvis tikras:

  Didžiausia Lietuvos nelaimė ir kliūtis žengiant į šviesią ateitį – tai darinys vadinamas darbo partija. Čia susivienijo visi karjeristai, parsidavėliai, prisiplakeliai, machinatoriai ir šiaip visi menkystos vidutinybės.. Susivienijo lengvo gyvenimo ieškotojai, tokie – kokie 1940 vaziavo stalino saulės parvežt. Teismas jau tarė žodį apie šios partijos nusikaltimus. Iš visko matyti, kad ši ruskelio vairuojama partija inspiruota iš kremliaus – orentuota į žemiausius vargano rinkejo instinktus, skinasi kelia lipdama per galvas… Bet aiškiai matau, kad protingi žmonės ir jaunimas puikiai suptanta visa tai. Šis gėdos darymas mūsų valstybei ilgai netruks.. Tik gaila per dalies tautos neišprusimą prarasto laiko.. Mes verti kai ko geriau nei dabartiniai mūs vadovai.. Tikiu, kad šitas juodas sapnas greitai pasibaigs ir daigiau nesikartos. O ši keista kelionė į Ukrainą turi seną gerą vardą – PAKAZUCHA. Tik tiek….

 14. Lietuvis tikras:

  O kas link Ukrainos – bravo !! Mačiau daug filmuotos medžiagos iš mitingų.. Kaip pas mus 1990-1991. Aš viską atsimenu, nes viską mačiau pats. Mačiau ir ukrainiečių veidus, klausiau jų kalbas. Atšoks jie nuo ruso. Garantuoju. Gal ne taip greit kaip mes, bet Ukraina bus laisva. Jei norės – bus ir ES. Ir Nato. Nes kitaip išsivaduot ir ruso bus sunku. Pirmyn Ukraina. Linkiu žiurėt į vakarus. Į senas tradicijas turinčias garbingas Europos valstybes. Linkiu kuo geriausios ateities.

 15. Audronė:

  Pakeičiau nuomonę apie Graužinienę po kai kurių jos poelgių,patinka kaip ji nevynioja žodžių į vatą, kalbėdama apie mūsų karalienę,džiaugiuosiu jos kelione į Ukrainą.Visa tai parodo,kad ji jausmingas, gyvas žmogus,o ne kalbanti kaukė,kokie, galima drąsiai sakyti, yra “mūsų” parlamentarai.

 16. Parcijos vadas naktį sugrįžęs iš Maskvos,o jau rytą rikiuoja seimunus,stato Lorką vieną iš trijų,nors teismo nuteistas.Ar yra kur nors kitur taip pasaulyje nutike,nuteisti atlieka bausmę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: