Ukrainos sostinėje vyksta daugiatūkstantinis mitingas už europietišką šalies kelią (tiesioginė transliacija, video, nuotraukos) (40)

Mitingas Kijeve | Ukrainian Foto nuotr.

Mitingas Kijeve | Ukrainian Foto nuotr.

Apie 50 tūkst., kitais skaičiavimais iki 100 tūkst. ukrainiečių šiandien, lapkričio 24 dieną, susirinko į mitingą sostinėje Kijeve – Asociacijos sutarčiai su Europos Sąjunga (ES) palaikyti. Mitinge provakarietiškai nusistatę protestuotojai išsako savo požiūrį prieš vyriausybės sprendimą atsisakyti Asociacijos sutarties su Europos Sąjunga.

Pagal susirinkusių skaičių tai didžiausias protestas Ukrainoje po taikios 2004 metų Oranžinės revoliucijos.

Eidami Kijevo gatvėmis skandavo šūkius, kad Ukraina yra Europa, laiko plakatus, tarp kurių „Mes – ne Sovietų Sąjunga, mes – Europos Sąjunga“. Minia taip pat skanduoja raginimus nušalinti prezidentą Viktorą Janukovyčių ir paleisti iš kalėjimo buvusią premjerę Juliją Tymošenko. Mitingas gali užtrukti ilgiau, nes vis daugiau protestuotojų renkasi į sostinės gatves.

Lapkričio 21 Ukrainos Vyriausybė paskelbė, kad sustabdo pasirengimą Asociacijos sutarties su Europos Sąjunga pasirašymui per viršūnių susitikimą Vilniuje. Pats Viktoras Janukovyčius Lietuvos Prezidentei Daliai Grybauskaitei yra telefonu sakęs, kad patyrė spaudimą ir šantažą iš Rusijos, todėl šį mėnesį Ukraina nepasirašys minėtosios sutarties.

Žmonės į mitingą susirinko ne tik Kjeve, ir kituose Ukrainos miestuose vyksta mitingai. lapkričio 24 d. tūkstančiai žmonių išėjo į gatves  visuose Ukrainos miestuose vardan savo šalies europietiškos ateities. Lapkričio 23 Ukrainos palaikymo mitingai buvo surengti net Londone ir Indijoje…

Žiūrėkite tiesioginę transliaciją iš mitingo:

Pranešama, kad protestuotojai Kijeve bandė įsiveržti į vyriausybės pastatą. Jie sulaužė užtvarą prie vyriausybės pastato ir numetė ją ant žemės. Įvyko susirėmimas su policija. Policija panaudojo ašarines dujas ir gumines lazdas. Protestuotojai mėtė akmenis į policiją ir gynėsi transparantais.

Susirėmimai prie Ministrų tarybos rūmų:

Iš mitingo tribūnos į žmones kreipėsi buvusios Ukrainos premjerės Julijos Tymošenko duktė Jevhenija Tymošenko. Ji perskaitė savo motinos laišką raginantį Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovyčių pasirašyti sutartį su ES.

J.Tymošenko mitingo dalyviams skirtu kreipimusi paragino protestuotojus iš Kijevo Europos aikštės nesiskirstyti iki lapkričio 28-29 dienos Vilniuje vyksiančio Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimo.

Partijos „Batkivščina“ („Tėvynė”) pirmininko pavaduotojas, Ukrainos Rados narys Oleksandras Turčynovas paskelbė, kad mitingas kijeve bus tęsiamas neribotą laiką o opozicinės partijos ketina įkurti savo būstines Europos aikštėje.

O.Turčynovas taip pate perskaitė mitingo rezoliuciją už kurią mitingo dalyviai vienbalsiai nubalsavo rankų pakėlimu. Rezoliucijoje be kita ko reikalaujama, kad Ukrainos prezidentas pasirašytų Asociacijos sutartį Vilniuje, bei reikalaujama vyriausybės atsistatydinimo.

Apie 23 va. milicijos specdaliniai bandė išstumti mitinguotojus pasilikusius Europos aikštėję. Aikštėje buvo išjungta šviesa. Iš tiesioginės TV transliacijos, kurią su pertrūkiais iš mitingo vykdo Radio Svoboda, galima buvo suprasti, kad mitinguotojai kol kas atsilaikė ir lieka aikštėje.

Mitinguotojai telkiasi dvejose Kijevo aikštėse – miesto Laisvės aikštėje paprastai vadinamoje Maidanu ir kiek toliau nuo jos esančioje Europos aikštėje dar vadinamoje Euromaidanu. Euromaidane opozicijos atstovai yra įrengę palapinių miestelį.

Žiūrėkite foto reportažą iš mitingo Kijeve (Ukrainian Foto):

Kijevo Michailovskaja aikštėje buvo surengtas ir alternatyvinis – valdžią palaikantis mitingas „Nepaversime Ukrainos Europos žaliavų priedėliu!“. Valdžios pozicijos palaikyti „buvo surinkta 10 tūkstančių biudžetininkų“, – rašo svoboda.org.

Buriamas valdiškas mitingas:

 

Naktis iš 24 į 25 d. Mitinguotojai nesitraukia

Mitinguotojai lieka Europos aikštėje ir tęsia mitingą. Nors vakare autoinspekcija bandė atnaujinti automobilių eismą Kreščiatiko gatve, tačiau apie 1000 mitinguotojų užblokavo Krščiatiko ir Instituto gatvių sankryžą ir eismą sustabdė, praneša „Ukrainskaja gazeta“.

Maždaug apie 23 val. mitingo vietoje buvo išjungtas apšvietimas ir milicijos specdaliniai pabandė išardyti palapinių miestelį ir išsklaidyti mitinguotojus. Po trumpo susirėmimo 23:25 val. mitinguotojams pavyko atremti šį antpuolį ir nustumti milicininkus į viešbūčio „Dnepras“ pusę. Milicininkai susirėmimo metu naudojo ašarines dujas, o mitinguotojai į juos mėtė butelius.

00:15 val. į Europos aikštę vykdyti  teismo sprendimo – nutraukti nesankcionuotą mitingą, atėjo antstolis. Partijos „Batkivščina“ („Tėvynė”) lyderis Arsenijus Jaceniukas jam pareiškė: „Šį teismo sprendimą apie kurį aš nieko nežinau išsiųskite Janukovičiui“. Tuomet antstolis išėjo.

Pasak Visos Ukrainos susivienijimo „Svoboda“ atstovo Aleksandro Aronco, kuris rengia tiesioginę transliaciją iš įvykio vietos, po specialių pajėgų atakos žmonių Europos aikštėje net padaugėjo. mitinguotojai ant šaligatvio palei Ukrainičių namus iš medinių padėklų ir lentų susirentė barikadą.

Buvęs vidaus reikalų ministras Jurijus Lucenko išsakė nuomonę, kad palapinių miestelis  gali būti išvaikytas jau artimiausiu metu. Tačiau jis pareiškė, kad mitingo dalyvių ketinimai nesikeičia ir rytoj visi vėl rinksis iš naujo.

Apie 00:50 val. pas mitinguotojus grįžo jau dieną mitinge dalyvavusi Eurovizijos nugalėtoja Ruslana (Ruslana Lyžičko). Ji sakė, kad ji atvažiavusi namo perskaitė internete apie įvykius Europos aikštėje ir sugrįžo. „Taip, mes čia! Ir čia mes stovėsime! Perduokite visiems, kad mes nesitrauksime ir mūsų bus vis daugiau!“, – sakė dainininkė. Ruslana kartu su mitinguotojais sugiedojo Ukrainos himną.

Mitingo dalyviai vienas paskui kitą toliau sakė ugningas kalbas užlipę ant nedidelio balto autobusiuko stogo. Kartu su Ruslana ir garbaus amžiaus „etnografine“ močiute mitinguotojai traukė skambias ukrainiečių liaudies dainas…

Socialiniuose tinkluose plito raginami grįžti į Europos aikštę. Toliau būkštaujama, kad artimiausiu metu gali pasikartoti palapinių miestelio šturmas. Pastebėta, kad yra telkiami autobusai su milicijos specialiomis pajėgomis „Berkut“.

2:00 val. Kijevo miesto aikštėje vadonamoje Laisvės Maidanu arba tiesiog Maidanu budi  apie 200-300 žmonių, o Europs aikštėje protestuotojų yra apie 1000. Jie kalbasi, dainuoja. pavargusieji miega palapinėse.

04:00 val. Nepriklausomybės aikštėje dainuojamos dainos. Ruslana linksmina žmones, kurių aikštėje liko apie 500. Žmonės pavargę, tačiau nesitraukia iš aikštės.

05:00 val. Juodai apsirengę žmonės su kaukėmis užpuola protestuotojus Nepriklausomybės aikštėje. Bando pravažiuoti sunkvežimis su priekaba. Žmonės jo nepraleidžia.

05:15 val. Specpajėgos ruošiasi šturmuoti Nepriklausomybės aikštę. Iš visų pusių apsupa aikštėje esančius žmones.

05:20 val. Specialios pajėgos šturmuoja Nepriklausomybės aikštę ir išstumia protestuotojus. Keliasdešimt protestuotojų lieka užspaustų specialaus milicijos padalinio „Berkut“ žiede.

05:55 val. Milicija užima Nepriklausomybės aikštę, atitveria aikštę metaliniais skydais. Kiek toliau esančioje Europos aikštėje protestuotojai vis dar išlieka susitelkę palapinių miestelyje.

06:15 val. Nepriklausomybės aikštėje susirinko keli šimtai protestuotojų. Milicija kol kas jų neliečia.

06:35 val. Protestuotojų jau daugiau nei milicijos ir jie neketina trauktis.

07:00 val. Nors specialiems milicijos daliniams pavyko užimti Nepriklausomybės aikštę, tačiau protestuotojai ketina susigrąžinti aikštės kontrolę. Opozicija žada protestuoti шк prie Vyriausybės rūmų. Pranešama, kad bus ketinama blokuoti Vyriausybės darbą.

Protestuojama prie Vyriausybės rūmų

Lapkričio 25 d. mitinguotojai susirinko prie vyriausybės rūmų. Čia įvyko susistumdymas su milicija. Prieš protestuotojus buvo panaudotos ašarinės dujos. Akcija tęsiasi.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

40 komentarų

 1. Amelija:

  Laimei, Kijevas atsibudo. Maskva savo valstybiniuose portaluose tyčiojasi iš žmonių, nenorinčių vergauti blogio imperijai, tačiau šitie protestai pigiai nesibaigs, juolab kad valdžia jau panaudojo jėgą. Šaunuoliai, LDK broliai ukrainiečiai.

 2. Nepolitikas:

  Jo, laikas bėga, o ES metodai nesikeičia : papirkimas, įbauginimas ir riaušės. ES agonija. Tik ar užteks ES ir JAV pinigų, jog Ukrainoje kaip, nekaip o 47 mln. gyventojų ir „kaimynai“ ne blogi su NVS. Tai 50 tūkst. girtų homoseksualistų, ne taip jau baisu.

  • Visi blaivūs žmonės Ukrainoje žino, kad kitos išeities tik ES nėra. Net Ukrainos nacionalistai žinodami visas žydras ir kitas ES įdas, pasisako už ES. Taigi, pinigų prireiks Rusijai. Ir labai daug, Nepolitike. Ir ne tik pinigų, bet ir grasinimų. Tikiuosi broliai ir sesės Ukrainoje nepabūgs raudonarmiečių.

   • Nepolitikas:

    Na kad „Visi blaivūs žmonės ……(galima įkišti ką tik nori) žino (…)“ – sena ES propaganda! Nei tamsta matai Ukrainiečių TV, nei girdi ką jie šneka. Nežinai esmes. Jeigu taip „visi“ nori, tai kodėl nėra referendumo? Savo iniciatyva, ukrainiečiai surinko virš 2 mln. parašų(referendumas, o paskui sutarties pasirašymas), o tai ne 50 , ar 100 tūkst. girtų nacionalistų ir gėjų. Antra – Ukrainos vyriausybė paskaičiavo(tai oficialiai per Rados TV), kad įstojus į ES, bus prarasta NVS rinką, „užsidarys“ įmonės ir 15 mln. žmonių praras darbą, o 10 mln. turi „sugrįžti“ iš Rusijos(bus deportuoti) – pagrinde tai statybininkai, smulkus verslininkai, ir t.t. Tam, kad amortizuoti, paprašė iš ES negražinamos tiksliniuos paramos – 115 mlrd. euro. Tačiau ES į „krūmos“, riaušės pigiau kainoja… Riaušės buvo Baltarusijoje, buvo Ukrainoje… tai jau ne naujiena.

 3. S:

  Aš nesu tikras, ar mums reikia tos Ukrainos ES-oje. Prieš porą dienų kalbėjau su draugu iš Ukrainos, jis ten dirba, perdaviau, kad pasirašytų už referendumą elektroniniu būdu. Jis patvirtino, kad iš tikrųjų Ukraina Kinijai pardavė visą Auksinio juodžemio juostą. Kukliausiais paskaičiavimais ten gali persikelt 2-3 milijonai kinų žemdirbių. Jei ne šitas dalykas, tai Ukraina ES gal mums ir naudinga būtų, nežinau. Aišku, netgi dabar Ukraina su kinais nėra taip blogai, kaip Turkija, kurios mums trūks-plyš nereikia į ES įleisti (bent jau kol mes patys toje ES esame). Bet didžiulis kinų anklavas, turintis visas laisvo judėjimo teises po mūsų teritoriją ir aišku kad pastoviai besiplečiantis, Lietuvai pavojingas. Iš kitos pusės, tas žemes pardavė visokie Janukovičiai, kurie valdžioj, ir prieš kuriuos čia protestuoja. Ir nacionalistų vaidmens nesupratau, jie ką, už ES?? Baltarusijos nacionalistai prieš, kiek žinau. Na reiks turbūt dar paskambint tam draugui, paklaust vėl kas ten dedasi. 🙂

  P.S. Kiek pažiūrėjau video, tai nesupratau kas ką nupurškė… 🙂 Man atrodo, kad ten dujomis mitinguotojai purškė. Bet šiaip tai gerai varo…

 4. lietuvis:

  Ukraina – tai nauja didelė rinka ES grobuoniams, kuri pratęs jievrasajūzo egzistenciją, o mes norim, kad prakeikta ES imperija kuo greičiau griūtų, todėl vienareikšmiškai prieš Ukrainos stojimą į ES.

 5. Goda:

  Ukrainiečiams bent klausimas aiškus – ES arba Rusija. Dauguma lietuvių kažkodėl įsivaizduoja, kad reikėjo rinktis stoti į ES ar nestoti, tuo tarpu pasirinkimas buvo kur stoti – į ES ar Rusiją.

  ES tiesiog mažesnė blogybė, Ukrainai greičiausiai taip pat.

 6. alksnaitis:

  Vidurio kelias geras kelias . Nei raudonas1940,1945 – 1953 okupantas, nei rudas 1941-1945 nebuvo geras . okupantas lieka okupantu.

 7. alksnaitis:

  kokia čia laisvė, kai ES įstatymai aukščiau už Lietuvos , kišamos nepriimtinos tautai vertybės: genderiszmai, juvenalinė justicija, gėjų paradai…Tauta nyksta iš 3 700 000 beliko apie 2 300 000 lietuvių Lietuvoje, trys kartos ir išvykusieji nekalbės lietuviškai…

 8. alksnaitis:

  Vokiečių okupacinei valdžiai užėmus Lietuvą didžiausią valdžią turėjo šalyje vokiečių karo vadai, vėliau karo komendantai. Vokiečiai panaikino visas piliečių teises ir laisves. Uždrausti susirinkimai ir eismas. Karo komendantai uždraudė išeiti iš namų nuo 21 iki 5 ryto. Valstiečiams nustatytos natūrinės duoklės, už kurių nevykdymą bausta mirties bausme, duokles išieškodavo apygardų ir apskričių viršininkai. Darbininkams už drausmės pažeidimus buvo taikomas areštas, baudos. Represijų mastas išsiplėtė 1944 m. priėmus nutarimą dėl ypatingų priemonių saugumui užtikrinti Lietuvos generalinėje srityje, juo leista asmenį ištremti, bausti didelėmis baudomis ir panašiai. Buvo net įvesta kolektyvinė atsakomybė už partizanų veiksmus.
  1941–1944 m. Lietuva buvo įtraukta į vokiečių Ostlando reichskomisariatą kaip Lietuvos generalinė sritis, valdoma civilinės administracijos. Į Ostlandą taip pat įėjo Lietuva, Latvija, Estija ir didžioji Baltarusijos dalis. Šis regionas buvo skirstomas į 6 apygardas. Nuo 1942 m. balandžio 1 d. Lietuvos generalinei sričiai taip pat priklausė Svyrių ir Ašmenos apskritys ir dar kai kurie lietuvių etninių žemių valsčiai bei vietovės dabartinės Baltarusijos teritorijoje.
  Reicho komisaras įsikūrė Rygoje. Lietuvai vadovavo generalinis komisaras Adreanas fon Rentelnas (dirbo Kaune). Jis turėjo didelį valdymo aparatą, kurio daugelis skyrių ir poskyrių atitiko lietuvių sudarytąsias valdymo struktūras: politinę ir ekonominę valdybas, karo, darbo ir socialinių reikalų skyrius. Vietose, kur buvo žydų getai, komisarai pasiskyrė patarėjus žydų reikalams. Komisarai pasiskyrė patarėjus ir lietuvių klausimais. Buvo ir generaliniai tarėjai atskiroms ūkio šakoms. Generaliniam komisarui buvo pavaldi ir slaptoji ir saugumo policija (SD ir gestapas).
  Apskrityse vadovavo apskričių viršaičiai, valsčiuose – viršininkai, miestuose burmistrai, pavaldūs apskričių viršininkams. Visos įstaigos turėjo bendrauti su vokiečiais ir vykdyti jų įstaigų įsakymus. Uždaviniai buvo užtikrinti saugumą ir tvarką: valstybės nuosavybės apsauga ir valdymas, vokiečių kariuomenės aprūpinimas. Okupuotame krašte daugelį klausimų sprendė ir karinė valdžia.

 9. alksnaitis:

  vieno žmogaus žodžiai: Manau, kad vyksta rafinuota kova tarp Rusijos ir JAV, siekiant maksimaliai priartėti prie Rusijos sienų. Kadangi ES yra JAV OKUPUOTA (karinės JAV bazės), žaidžiamas marionetinis žaidimas, verčiant Eurosojūzo politikus daryti Ukrainai nuolaidas. Akivaizdu, kad patys eurasojūzo politikai nėra linkę priimti Ukrainos asocijuota nare. Ką gali duoti paskendusi skolose Europa Ukrainai? O gi apart europietiškų kokybiškesnių nei ukrainieiškos prekės – visišką nulį. Ar bus investicijos į Ukrainos ekonomiką ir pramonės renovacija? Vienareikšmiškai atsakau – NE. PVZ galima pateikti Lietuvą, kai uždarius Ignalinos AE, PABRANGO energetinės žaliavos. Todėl akivaizdu, kad Lietuva tapo nepatraukli gamybos plėtrai. Klesti tik keli stambesni pramoninkai, tokie kaip Lubio trašų pramonė ar maisto perdirbimo pramonė. Manau, kad iš esmės prieš Lietuvą buvo įvykdyta DEindustrializacija, šalis palikta vegetacijai. Tas pats laukia ir Ukrainos. Tapus ES asoc. nare – neišvengiamas bankrotas ir milijonai suluošintų žmonių likimų. O kas laukia ES? Manau, kad euro saulėlydis. Kas iš to lamės? Vienareikšmiškai – JAV. P.S. Galvoju, kad Juščenka yra JAV rezidentas, toks pat kaip ir mūsų Adamkus. Puikiai buvo matyti, kas buvo ORANŽINĖS REVOLIUCIJOS UŽSAKOVAI IRVYKDYTOJAI. Kuom baigėsi surežisuota JAV strategų oranžinė revoliucija? Visišku nusivylimu ir fiasko. Galvoju, kad ukrainiečiai antrą kart nebenori lipti ant to paties grėblio. Ką Ukrainai gali pasiūlyti Rusija? Investicijas, subsidijas, pigesnes žaliavas. Tuomet iškyla natūralus klausimas: kas čia ką terorizuoja? Beje čia iškyla paradoksali situacija. Kokia Rusija yra naudingesnė Lietuvai? Ar ekonomiškai stipri, ar atsilikusi? Manau, kad kuo Rusija ekonomiškai bus stipresnė, tuo Lietuvai bus geriau, dėl vienos paprastos priežasties: Rusijai žlugus ekonomiškai, Lietuva nebegautų subsidijų, kadangi žydmasonių ir anglosaksų tikslas būtų pasiektas – Rusija sunaikinta. Kol Rusija bus ekonomiškai pajėgi, tol bus subsidijuojama Lietuva, tiesiog proporcingai: kuom stipresnė Rusija, tuom daugiau subsidijų gaus Lietuva, kaip atsvara gerėjančiam gyvenimui Rusijoje. Taip kad keikdami Rusiją, visada pagalvokit, kad jūsų gerbūvis priklausys nuo to, ar Rusijos ekonomika bus konkurencinga. Lietuva žydmasoniams ir anglosaksams reikalinga tik kaip tranzitinė-buferinė-satelitinė-marionetinė valstybė, savo tikslams įgyvendinti. Jei manot, kad į ES buvot priimti tik dėl to, kad esat gražūs ir kenčiantys, tai labai klystat. Esat politinis įrankis globalistiniame kare tarp Rusijos, Kinijos ir JAV.

 10. Atgalinis pranešimas: A.Kubilius. Rytų kaimynystė – Rusijos ir Europos likimas sprendžiamas Kijevo demonstracijose | Alkas.lt

 11. ramus IV:

  Pono Jono nervai neatlaiko, kad komentarus cia pratryne?

 12. alksnaitis:

  Kembly, kodėl reikia dirbti kažkam, būti kažkieno įrankiu. Kodėl negalima dirbti Lietuvai, lietuvių tautai. Žinoma dirbu ne Auštrevičiaus, Zingerio, Lansbergio, Adamkaus , Kirkilo, Kubiliaus, Grybauskaitės, Juknevičienės Lietuvai,. Aš dirbu Justino Marcinkevičiaus, Juliaus Veselkos , Romualdo Ozolo, Rolando Paulausko Lietuvai.

 13. alksnaitis:

  Taip bus sunaikinta Rusija, lietuvių tautai ateis paskutinės dienos. Bus įvestos didelės emigrantu kvotos, lietuvių dar daugiau išvyks iš Lietuvos .Dabar gyvena apie 2 300 000. Pavadinimas liks Lietuva .Liberalglobalistam tautų nereikia, reikalinga pilka masė, darbui , vykdyti jų užgaidas. Vilius Bražėnas savo raštuose minėjo apie tas dienas, kai valdžia užgrobs vakarų globalistai.

 14. Irena:

  kaip gaila, kad žmonės nesimoko iš svetimų klaidų arba yra tiesiog apmulkinti. Ukraina didelė šalis, kam jai priklausomybė vienai ar kitai sąjungai? Juk galėtų būti nepriklausomi. Negi jie nori vaivorykštinių vėliavų ir paradų, homoseksualų siautėjimo ir vaikų mokymo, kad jie yra belyčiai?

 15. savanore:

  gera radio laida apie tai 25d.Naktigonej per Laisvaja Banga,paklausdykit irasu.

 16. savanore:

  ta sutartis su ES nera stojimas i ES

 17. Virgilijus:

  pasirodo labai lengva manipuliuoti žmonių sąmone, ką eilinį kartą, siekdami savo tikslų užkariauti likusį pasaulį, daro Archontai (pasaulio valdovai).

 18. O siaube, GARSĄ IŠJUNKIT:

  Alkui

  Gerbiamieji, gana SPAMINTI. Vos atsidarom Alką ir net krūptelim nuo riksmų . Kokio velnio tą Ukrainą transliuojat , bent jau garsą išjunkit, o kas norės, pasijungs. Nu ir iš viso, radot ką rodyt, ką garbint… Apkvailinti briuseloidų, Ukrainos žmogeliai įsinorėjo į naują TAUTŲ KALĖJIMĄ. Ne solidarumą, o užuojautas siųskit suklaidintiems žmonėms- išgvaltavos briuselis ukrainiečius ir paliks be suvereniteto.

  • medus:

   Kiek aštriai pasakyta, bet iš esmės pritariu, tikrai vargina.
   Apie įvykius tinklapis turi galbūt kitokį supratimą, bet būtų gražu gerbti ir nenorinčius tų riksmų nuolat klausyti – juk galimybė atsidaryti straipsnį ir stebėti, kam įdomu, tikrai yra.
   O kol kas – dėl garso – patariu užsukti garsą iki galo ir toks nustatymas turėtų likti. Kantrybės, gal jau greit baigsis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: