Ukraina išslydo iš Europos Sąjungos rankų (57)

Ukrainos Rada

Ukrainos Rada

Šiandien, lapkričio 21 dieną, Ukrainos vyriausybė nurodė nutraukti pasiruošimą prekybos ir politikos sutarties pasirašymui su Europos Sąjunga per šį mėnesį vyksiantį viršūnių susitikimą Vilniuje. Taip buvo paskelbta per Vyriausybės interneto svetainę.

Ukrainos vyriausybė pasiūlė sukurti trišalę Ukrainos, Europos Sąjungos ir Rusijos prekybos komisiją, kuriai neprieštarauja ir Rusija.

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius ketvirtadienį, būdamas Austrijoje,  pažadėjo, kad jo šalis toliau sieks narystės Europos Sąjungoje, nors Kijevas nutraukė pasiruošimą istorinės prekybos sutarties su Europa pasirašymui.

Dar anksčiau, šiandien, Aukščiausioji Rada atmetė įstatymų projektus, turėjusius sudaryti sąlygas kaliniams išvykti gydytis į užsienį, kai šiems projektams nepritarė prezidento Viktoro Janukovyčiaus valdančioji Regionų partija. Tai susiję su Julija Tymošenko, kurios klausimas yra bene svarbiausias pasirašant Rytų partnerystės sutartį.

Europos Komisijos narys Stefanas Fuele ketvirtadienį grįžta į Ukrainą, siekdamas išgelbėti svarbų Europos Sąjungos ir Ukrainos susitarimą, kurio pasirašymą komplikuoja nesutarimai dėl kalinamos buvusios premjerės Julijos Tymošenko likimo.

Likus savaitei iki numatyto Asociacijos sutarties pasirašymo, ketvirtadienio vakarą S.Fuele turėjo atvykti į Kijevą penktadienio deryboms su šalies valdžios ir opozicijos pareigūnais bei pilietinės visuomenės atstovais, tačiau viešnagė nutraukta.

Aleksandras Kvasnevskis galiausiai pranešė, kad sutartis lapkričio 28 dieną Vilniuje nebus pasirašyta ir Europos Sąjungos ir Ukrainos derybos šiuo klausimu yra nutrauktos.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

57 komentarai

 1. Nepolitikas:

  Jo, įvykis verta dėmesio. Šį dieną galima paskelbti ES byrėjimo pradžia. Pasirodo ukrainiečiai moka skaityti. Nuo vakar per TV tik ir kalbėjo apie siūlomos jiems diskriminuojančius sąlygas. Tai tik mūsų pirmūnai – komunistai skubos tvarka nė neskaitę pirmieji pasirašė.

  • QT:

   manau 2014 metus galima skelbti ES byrėjimo pradžia. Ne vien tik dėl Ukrainis. Nes net Islandija atsisakė stoti į ES,o Kroatjos prisijungimas nesukėlė didelės euforijos. Be to į europos parlamentą bus pasiųsta daug euroskeptikų.

   • 111:

    Naujų nepriėmimas, nereiškia byrėjimo. Bet atkreipkite dėmesį, kas išloštų iš subyrėjimo? Gal LIetuva? Ar tikrai? Taip, tu tada galbūt ir galėsi pradėti viešai tyčiotis iš gėjų. Tuomet jie emigruos iš Lietuvos, tad papildomai prarasime dar keletą tūkstančių dirbančių ir mokančių mokesčius žmonių – Lietuvos piliečių brolių lietuvių.
    Be to prarasime paramą Lietuvos projektams. Pradedant energetiniais projektais, baigiant žemės ūkiu. Be energetinių projektų grįšime į Putino glėbį. O štai ŽŪ parama ir pats galėtum pasinaudoti. Bet tam reikia sugebėti atitrūkti nuo kompo ir miesto. Bet juk lengviau sėdėti prie kompo ir dejuoti “kokia bloga ES”, kad neva, “jokios naudos” iš ES. Naudą ir pats gali gauti asmeniškai.

    • savanore:

     joo,didziausia ,,praradimas” Lietuvai tai gejai . ir ka mes be ju darytume?

     o cia ta ES parama tai suris pelekautuose ar sliekas ant meskeres?ale kuo ta ES mus daugiau remia,tuo musu skolos vis didyn ..,emigracija vis platyn..kazkaip cia viskas atvirksciai gaunasi:/

 2. patvorinis:

  Prastai griebė, todėl ir išslydo. Nežinojo ką su ja veikti: valstybė bankrutavusi, o pinigų ES nebeturi, net su Graikija
  nebežino ką bedaryti.

  • 111:

   Žino ką daryti su Graikija – kiša milijardus ir po truputi priverčia susitvarkyti su išlaidomis. Be ES, Graikija būtų sužlugusi visiškai. Tai kur čia tas ES blogis? ES parodė, kad sugeba pasirūpinti ir paklydusiais saviškiais.

 3. Baltas:

  Išslydo Ukraina iš ES nagų,malonu tai girdėti.Ir visos lietuviškų subinlaižių pastangos padėti sunaikinti dar vieną tautą nuėjo veltui….

  • jo:

   ES yra daug nesąmonių, degradacijos ir sąmoningų liberastinės pakraipos pastangų, kas yra labai blogai, bet pati ES idėja galėtų būti labai gera ir naudinga Europos tautoms, jeigu būtų remiamasi patikrintomis europietiškomis vertybėmis, tautiškumu, Europos tautų sėslumu. O pats tikriausiai, ne Baltas, o slavikas esi ir tau malonu, kad Ukraina įkris į Maskvos nagus.

   • Nepolitikas:

    O gal apšviestum visus kaip „ES idėja galėtų būti labai gera ir naudinga Europos tautoms”? Labai mėgstu gerų naujovių.

    • 111:

     Nepamirškite, kad gyvename ne mažoje gentyje vidury džiunglių, bet dideliame pasaulyje, kur tam tikrose jo dalyse chebra dauginasi kaip triušiai. Tai dabar jei būsime išsibarsčiusios tautelės, tai pirmiausia iš mūsų ekonomiškai nieko neliks, pradėsime atsiskaitinėti ne litais, o juaniais. Tad ES tiskals suburti europietiškas šalis į vieną stiprią europietišką organizaciją. Pirmioausia jos tikslas, viduje susikurti stiprias šalis su stipriomis ekonomikomis, tam yra parama atsilikėlėms. Kuri, patikėkite, tikrai duoda naudos. Toliau, turėti bendrą valiutą, kuri būtų atsvara azijos ir JAV akonomikoms. Lietuva būdama ES dalimi yra kur kas reikšmingesnė, nei būdama atskiras nykštukas, ir dar be jokio užnugario.

 4. Liutauras:

  Pirmiausia Europos Sąjunga buvo sukurta tam, kad apjungtų Europos žemyne gyvenančias tautas bendra ekonomika, kad visus klausimus būtų galima spręsti kartu visiems susėdus. Pagalvokim. Europos žemyne panašiai kas 20-40 metų vyko karai. Konfliktai tarp Europos valstybių sukėlė tiek pirmąjį, tiek antrąjį pasaulinį karą. Deja, byrant ne savanoriškai sukurtom valstybėm, nebuvo išvengta karinių veiksmų, kurie neišaugo į iš vietinių į tarptautinius. Ir tai buvo padaryta bendromis visų valstybių pastangomis. Krizė irgi po truputi traukiasi. tačiau valstybės įeinančios į eurozoną ją lengviau perneša. Pirmiausia kas suinteresuotas propoganda prieš ES ir jos plėtrą? Atsakymas aiškus-dvi didžiosios valstybės, kurios netenka įtakos, bei su euro įvedimu nukritęs dolerio kursas.

  • Nepolitikas:

   „Krizė irgi po truputi traukiasi. tačiau valstybės įeinančios į eurozoną ją lengviau perneša.“ – Valio! … Bet kaip ten …. su Graikija, Portugalija, Ispanija ir t.t.

  • Amelija:

   Labai protingas ir tolerantiškas komentaras. Mielieji ES priešininkai, jeigu jūs sveiku protu paskaičiuotumėte, kiek ES paramos gavo ūkininkai, žvyrkelių programa, kaimų bendruomenės, puoselėjančios tuos pačius tautinės tapatybės tikslus, kaip ir jūs, čia klykiantys prieš ES. Niekas Lietuvos sunaikinti nesuinteresuotas, mes esame tik savo pačių saviniekos, pavydo, įtarimų įkaitai. Baikim kliedėję “išorės jėgomis”, pasižiūrėkim į save pačius kritišku žvilgsniu.

   Prierašas mano komentarų draugui Kembliui: vėl trys svetimžodžiai… Mielasis mano kritike, kadaise baigiau vieną iš sovietmečiu Lietuvoje išlikusių GIMNAZIJŲ, per savaitę būdavo dvylika lietuvių kalbos pamokų, taip pat dvi užsienio kalbos – anglų ir vokiečių – bei dvi savaitinės lotynų kalbos pamokos. Mano žiniomis, po karo Lietuvoje buvo penkios tokios vidurinės mokyklos: Vilniuje dvi, po vieną Kaune, Marijampolėje ir Telšiuose. Labai gerbiu lietuvių kalbą, net privačiame gyvenime stengiuosi kirčiuoti pagal nustatytas normas, bet rašto darbuose svetimžodžiai išlenda kaip kokios nuospaudos… Gerbiamasis kalbos sarge, dar kartą siūlau pačiam išleisti svetimžodžių keitimo lietuviškais žodžiais žodyną. Prie šitos idėjos prisidėčiau darbu, maketavimu ir leidyba. Jei priimi siūlymą, atsiliepk, nurodysiu savo el. pašto adresą.

 5. Kažin:

  Akivaizdu, kad siūlymas įkurti Trišalę prekybos komisiją yra siūlymas ES į Rytus eiti ne atsiribojant nuo Rusijos prekybos srityje, o atvirkščiai prekiavimą su ja laisvinant.
  Tai savotiškas konkurencinis pasiūlymas rengiamai laisvos prekybos sutarčiai tarp JAV ir ES. Tuo Rusija tarsi pasirenka alternatyvą iki šiol kurtai Muitų sąjungai.
  Kartu tokiu trišaliu veikimu būtų pristabdomi Lenkijos ekspansiniai veiksmai į Rytus, o tas Lietuvai išeitų tik į gera…

 6. Viskas tik per Lenkiją:

  Lenkai pristatė Ukrainoje kapinėse erelių, kurstė lenkišką šovinizmą Lvove ir t.t.

 7. arvydas damijonaitis:

  Russia 1932-1933 killed 11 million people in Ukraine. SOS Europe!

  HOLODOMOR – 80 kruvinos paslapties metų: Rusija 1932-1933 m. numarino badu 11 milijonų ukrainiečių. SOS Europa !
  Raudonieji naciai ( NKVD-KGB,Kremlius) HOLODOMOR ginkluotos ,,akcijos” metu, 1932-1933 metais, turtingiausiose juodžemio srityse Ukrainoje numarino badu 11 milijonų ukrainiečių valstiečių.

 8. alkas:

  Pati mintis ES buvo gera nepriklausomų valstybių sąjunga, bet kas po fasadu slepiasi , tai tarptautinių korporacijų , masonų, gėjų ir iškrypėlių valdymas pažeisdamas visų ES esančių tautų prigimtinę teisę į išlikimą gausinant ir kuriant darną tautose. ES valdytojai per gender, juvenalinės justicijos, gėjų, iškrypėlių, vartojimo propagandą pasirinko tautas pavesti betautę, belytę mase, sukuriant imperija valdoma iš vieno centro. ES tautoms šis kelias yra pražūtingas.

 9. alkas:

  Lietuvoje iš 3 700 000 beliko 2 300 000 lietuvių. Tauta sensta jaunimas išvyksta, jei nieks nepakis pasaulyje lietuvių tauta artės prie išnykimo. Pasaulyje nėra nei absoliutaus gėrio , nei blogio todėl turi būti dvi jėgos tamsa ir šviesa, jang ir in , naktis ir diena….

  • Amelija:

   Bet ir tai nemažai… Ko čia nervintis, juk artėjant sovietų okupacijai Lietuvą paliko pusantro milijono žmonių. Jie leido lietuvišką spaudą, kūrė nuostabius dalykus (Aistis, Nagys, Bradūnas, Mekas ir t. t.). Mes išeisime, ateis mūsų vaikai ir anūkai: puikūs, drąsūs, pasiryžę keisti lietuvio mąstymą iš provincialo į pasaulio pilietį. Tiesiog neatsistebiu, kokie jie drąsūs ir veiklūs.

   • Nepolitikas:

    Taip sau….Silpnai meluoji, galėjai vietoji „artėjant sovietų okupacijai Lietuvą paliko pusantro milijono žmonių”, parašyti virš 3 mln.! Žiniai – Lietuvos gyventojai: 1913 m. – 2 828 tūkst.( mieste – 367 tūkst. , kaime – 2 461 tūkst.) žmonių; 1939 m. – 2 880 tūkst.( mieste – 659 tūkst. , kaime – 2 221 tūkst.) žmonių, o 1949 m. -2 580 tūkst. …Bet reikia nepamiršti kad buvo vežami priverstinai dirbti į Vokietiją(1943 m.).

   • Naujas:

    Šis komentaras gerai parodo ko verti Amelijos paistalai: “artėjant sovietų okupacijai Lietuvą paliko pusantro milijono žmonių”. Iš tiesų 60 tūkstančių.

    • 111:

     Bet apskritai su nostalgija prisimenate savo tarybinę vaikystę ar ne?
     Aš tai nelabai, nors ir buvo saulėta, taip gražiai p asakodavo 4okams apie Leniną ir niekas negalėjo papriešatarauti. Bet pamenu kaip apie 1980uosius papuoliau į ligoninę budamas 3 metų. Sovietai galėjo lengvai tokio amžiaus vaiką savaitei atskirti nuo tėvų (aš dabar to TIKRAI neleisčiau). Kas ryta eidavo visi vaikai į procedūras. Tokia ta tarybinė medicina – susodina VISUS vaikus procedūriniame ir visi mato kaip iš eilės kiekvienam daroma procedūra – bedama adata į nosies gleivinę ir plaunamas sinusitas. Galų gale papuoli į operaciją, tave pririša prie kėdės… Ar sveiku protu suvokiama šiandien (“baisioje” vakarietiškoje santvarkoje) toks poelgis su vaikais? O gal pateisinsite, juk reikėjo grūdinti vaikus, nes jie būs Tarybinės raudonosios armijos kareiviai… Šlykštu ta jūsų nostalgija sovietams ir Rusijos okupacijai. Eikit užkąst tarybinių dešrelių, jos primena ir tarybinių mėsos parduotuvių smarvę. Tuoj susivemsiu.

     • Amelija:

      Tai tik dalelė sovietinių kraupybių. Kitaminčių persekiojimas, politiniai kaliniai, karvių kanopos mėsos parduotuvėse, vergų darbas kolchozuose. Prakeikė lietuviai tuos okupantus, prakeikė tikrąja to žodžio prasme, nes normalus žmogus gyventi galėjo tik užsidaręs, nutilęs, apskuręs. Būtumėt jūs tais laikais paloję ant valdžios kaip dabar lojate – kraujais kosėtumėte. Bet vienų atmintis trumpa, kiti – parsidavę už Judo sidabrinius.

 10. tampax'as:

  Taip, šį kartą nugalėjo Rusija, nes Janukovičius pripažino, kad tai padaryta dėl Maskvos spaudimo. Bet ar ilgai Kijevas gyvens be ES? Rusai veikia pagal zekų taisykles. Dėl netekties Lietuvai nereikia žliumbti, o mūsų komentatoriams – dėti į šuns dienas visos Lietuvos ir ES. Tai trumparegiška.

 11. Tomas:

  Aš irgi noriu išstoti iš tokiomis vertybėmis grįstos sąjungos.

 12. Kažin:

  Visko, kas vyksta dėl gėjų ar lesbių, esmė yra Lietuvos valdžių supratimas, pagal kurį joms atrodo, kad GMO produktų gali neįsileisti į šalį, o neįsileisti gėjų ar lesbių į valdžią – negali. Nors tas sąlgota taip pat genetinio lygmens dalykų.
  Akivaizdu, kad tokiu atveju Lietuva seniai privalėjo priimti įstatymą dėl gėjinio ar lesbino apsigimimo kaip negalios. Ir tuo politinėms kalboms tuo klausimu padėti tašką. Tas pats yra ir dėl gender, juvenalinės justicijos – viskas yra pačios Lietuvos valdžių galioje. Juk sutartyse su ES konkrečių įspareigojimų dėl šių dalykų nėra. Taigi viskas vyksta dėl savos valdžios asmenų netinkamumo būti joje. Ir tas valdžios asmenų buvimas ne savo vietoje tęsiasi jau 20 metų. Tad kalbos dėl minėtų dalykų yra paprasčiausiai ne tuo adresu. Užuot tuščiai aušinę burnas, reikalautina, lad Lietuvos valdžios sutvarkytų tai pas save priimtais atitinkamais Lietuvos įstatymais taip, kad mūsų tvarka vienos šalys imtų, kitos būtų priverstos sekti- prasidėtų pasaulyje priešingi dabar vykstantiems politiniams socialiniams procesams.

  • klausimelis.:

   o is kur ta “valdzia” atsiranda? is Menulio, is Marso ar Andromedos uko? Mano kukliomis ziniomis- ji randasi is jusu, taip is jusu, kurie kiekvienuose rinkimuose vis renka ir renka ir renka tuos pacius- savus, mokancius gyventi, mokancius vogti, meluoti, geriau pazistamus, ukiskus is stuomens ir liemens, melynanosius alkoholikus, kolaborantus, tuos pacius- komuniagas ir konservus, konservus ir komuniagas?

   Kas jums yra- asmenybes susidvejinimas ar kaip? kakokia amnezijos su schizofrenija misinys 🙂

   • Sėlis:

    Balsuok nebalsaves, tavo balsas sioje “demokratineje respublikoje” net s… nevertas. Nuo pat 1990-uju (1944-uju?) valdzioje tupi tie patys kgbistai, komunistai bei kitokie raudonskuriai sunys (kadangi nebuvo ivykdyta desovietizacija), ir toliau vykdo savo niekinga “darba”, niekaip nesugeba atsitraukti nuo lovio, parazituoja musu saskaita, ciulpia Tautos syvus, del to gyvename prasciau nei latviai ir estai. GEDA!!! Ta “demokratija” pas mus tik parodomoji, o betkokie Tautos meginimai pasinaudoti demokratijos teikiamomis teisemis valdziazmogiams bei ju sebrams tiesiog isteriska siauba kelia. Kam dar vaidenasi Lietuvoje kazkokios tai demokratijos, tai tegul prasiblaivo viena diena ir nusiima rozinius akinius. Pas Bulbasenka, arba Putinistane, daugiau demokratijos, nei pas mus.

   • Kažin:

    O ar kanidatavo koks kitoks, vertingesnis negu paties išvardintieji (!?), o kam laiminai tokių kandidatavimą ir pakišai juos, o ne kitokius – broką- rinkti!… Gal čia kandidatai ne paties produkcija… Gal turi kitokių, tai siubtelk maišą kitą… Juk per dvidešimt metų tiek biudžeto pingų surijus turėjai jų prigaminti užtektinai… Duok juos čia, parodyk visiems… Aaa, neduodi…, o vis ta pačia partinio funkcionieriaus demagogija tesispjaudai…

 13. SENIS:

  Rusai “pastatė į kampą” Ameriką dėl Sirijos. Dabar “spyris i užpakalį” vakarų Europai dėl Ukrainos. Rusai grįžta…

  • Kemblys:

   Rusų galimybės paaiškėjo, kai užbaigė karą Afganistane, kai patys suskaldė tsrs, kai paleido rytų Europą, kai leido susijungti Vokietijoms. Priminsiu kažkokio rusų generolo žodžius: ,,Mes nesame tokie stiprūs, kad mūsų bijoti, bet nesame tokie silpni, kad nesiskaityti su mumis”. Jie atsisakė marksizmo-leninizmo, net nesupratę esminės klaidos, kitos pasaulėžiūros neparuošė, dabar nesuvaldys savo visuomenės.

 14. Kažin:

  Dėl Sirijos, tai yra atvirkščiai, Rusija nusileido Amerikai, netgi Iranas savo veiksmais parodė, kad Amerika, Britanija jau jam tapo ne tokios, kokiomis laikė jas iki tol. Taigi “užsibarikadavimas” nuo jų Rusija užtrukęs dar nuo šaltojo karo laikų nei Sirijai, nei Iranui tampa nereikalingas, jos “atstumia” jį nuo savęs tolyn tarsi kokį atgyvenusį savęs “užsigriozdinimą”.
  Sprantama, Amerika, Vakarai nesiekdami, kad Rusija byrėtų, daro “minkštą” jos atsitraukimą… Taigi pasaulio politikos kompiuterį su Rusija Obama “perkrauna” toliau…
  Nenorėdami pasauliui parodyti visišką Rusijos bejėgiškumą ir taip sudaryti pavojų staigiam jos subyrėjimui, matyt, kad JAV, Vakarai šį pavojų įvertinę atsisakė ir plano vienu mostu “atsirėžti” Ukrainą nuo Rusijos. Tas rodytų Amerikos, Britanijos suinteresuotumą Rusijos išsilaikymu, tačiau, žinoma, su sąlyga, kad ji keistųsi demokratėjimo kryptimi.
  Tad, matome, kad bendromis su Rusija jėgomis iš tikrųjų vyksta “lainerio”, kuris vadinasi Rusijos imperija, tolesnis palaipsnis “minkštas” nusodinimas…
  Taigi, greičiau, kad rusai nesirengia nė kur nors “grįžti”, nė jėgų tam turi.

  • Kemblys:

   Rusai, jei presidėtų vidiniai neramumai, gali pradėti kariauti, tokiu būdu suvaldytų savo visuomenę. Statė Belamor’o kanalą, hidroelektrines, BAM’ą – visi tsrs piliečiai privalėjo suprasti, kad gerbūvis palauks, kol vyksta toookios statybos.

   • Kažin:

    Rusija yra paėmusi kursą į ramų gyvenimą tiek viduje, tiek santykiuose su pasauliu, tai dar kelis dešimtmečius eis ta kryptimi, o gal ir apskritai palaipsniui vienodės su kitu pasauliu ir daugiau neužsiims kokių komunizmų kūrimais. Juk laisvė pirkti ir parduoti egzistuoja kaip ir kitur, jos jaunimas yra važinėjantis po pasaulį, kaip ir kitų šalių, ir t.t.ir pan… Tad galvojimais iš praeities – vargu, ar ką nors tikresnio gali apie Rusiją šiandien pasakyti.

 15. Atgalinis pranešimas: Ukrainos prezidentas V.Janukovičius ketina atvykti į Vilnių | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: