L.Ivinskio premija – Joniškio Istorijos ir kultūros muziejaus kalendoriui „Nauji gaspadoriai – švieži kalendoriai“ (0)

2013-Joniskio-krasto-etnines-kulturos-kalendoriusNuo 1990 metų teikiamą jau 24-ąją Lauryno Ivinskio premiją pelnė Joniškio Istorijos ir kultūros muziejaus išleistas kalendorius. Tradiciškai jis įteiktas Kuršėnuose lapkričio 21 dieną.

„Nauji gaspadoriai – švieži kalendoriai“ – taip vadinasi joniškiečių sudarytas kalendorius, skirtas Tarmių metams. Pagrindinis reikalavimas konkurse – atspindėti pirmųjų lietuviškų kalendorių, sudarytų L. Ivinskio 1846 metais, dvasią.

„Ivinskis norėjo kuo daugiau pateikti informacijos tam paprastam kaimo žmogeliui, kuris nei laikraščių neturėjo, nei nieko daugiau. Ten yra labai daug įvairiausių patarimų, daug tautosakos, graži poligrafija, malonus buvo tas kalendorius “, – pasakoja premijos skyrimo komisijos pirmininkė Sigita Lukienė, o ją cituoja LRT televizijos laida „Šiandien“.

„Sudėjom labai daug senolių išminties  lobynų: tai ir tarmiški žodžiai, ir posakiai, pasakojimai apie gyvenimą, liaudies mediciną, vaistažolių naudą, žodžiu, visokių įdomybių ir nutikimų“, – sako kalendoriaus sudarytoja Renata Rapkauskienė.

Jau tradicija tapęs  L.Ivinskio kapo lankymas Kuršėnų kapinėse ir šiemet nebuvo pamirštas, apdovanojimų dalyviai taip pat padėjo gėlių aikštėje prie paminklo.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: