2013-ųjų Laisvės premiją siūloma skirti Sigitui Juozui Tamkevičiui (17)

Sigitas Tamkevičius | respublika.lt nuotr.

Sigitas Tamkevičius | respublika.lt nuotr.

Lapkričio 20 d. Laisvės premijų komisija, atsižvelgdama į gautus valstybės institucijų, visuomeninių organizacijų ir asociacijų, akademinės bendruomenės, bendruomenių, fizinių asmenų teikimus, nusprendė Seimui siūlyti 2013-ųjų Laisvės premiją skirti kovotojui už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises, aktyviam Lietuvos neginkluoto pasipriešinimo dalyviui, politiniam kaliniui, pogrindinės spaudos leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ steigėjui, redaktoriui, Tikinčiųjų teisių gynimo komiteto nariui, arkivyskupui Sigitui Juozui Tamkevičiui.

Laisvės premijų komisija posėdyje taip pat priėmė sprendimą prašyti, kad išvada apie atrinktą pretendentą būtų svarstoma artimiausiame Seimo posėdyje.

2011 m. rugsėjo 15 d. Laisvės premijos įstatymu įsteigta Laisvės premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Laisvės premija kiekvienais metais įteikiama Laisvės gynėjų dieną – Sausio 13-ąją. Pirmąją – 2011-ųjų – premiją gavo Rusijos kovotojas už laisvę, žmogaus teises ir demokratiją Sergejus Kovaliovas, antrąją – 2012-ųjų metų laisvės premija buvo skirta Lietuvos laisvės lygos įkūrėjui, „45-ių pabaltijiečių memorandumo“ iniciatoriui, politiniam kaliniui Antanui Terleckui.

Kategorijos: Kultūra, Politika ir ekonomika, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .

17 komentarų

 1. Ženklas:

  Nesu susipažinęs su jo gyvenimu ir veikla, bet vienas jėzuito (tai lietuviškos kultūros naikintojų ordinas) Tamkevičiaus darbas labai užgaulus. 1361 metais per žydiškas velykas (mes lietuviai turime savas), katalikai užpuolę Kauno pilį, pirmu darbu sugriovė dievo Perkūno šventyklą, buvusią į pietus nuo pilies. Po to su pasimėgavimu, kadangi pilį buvo apkasę pylimu, katalikai išžugė pilies gynėjus ir sugiedoję giesmę savo dievui, išsivežė belaisviais jaunas moteris ir berniukus ( matyt jų “paslaugų” šv Mergelės Marijos ordino vienuoliams reikėjo ir tada). Toje vietoje, kur katalikai liejo mūsų kraują ir sugriovė dievo Perkūno šventyklą, Sigitas Tamkevičius pastatė lenkišką balvoną- paminklą Romos popiežiui, įpėdiniui tų popiežių kurie organizavo kryžiaus karais lietuvių tautos genocidą. Lenkiškas balvonas vietoje aplaistytoje mūsų krauju, kovojant su katalikais už laisvę, kalbą, Dievus, tiesiog teisę čia būti, yra jėzuitiškas pasityčiojimas iš lietuvių kraujo. Būtų gerai, kad tą savo balvoną Sigitas Tamkevičius pasidėtų kur nors savo šventoriuje, o ne niekintų kovų už laisvę, atminimą.

  • Amelija:

   Nuo 1361 metų kiek čia šimtmečių praėjo? O arkivyskupas už juos visus atsakingas… Mielieji, nė vienas pogrindžio leidinys neturėjo tokio poveikio pasaulio nuomonei, kaip Katalikų bažnyčios kronika. Ji buvo išversta į visas Europos kalbas ir liudijo, kad lietuvių tauta nepriima okupacinio režimo ideologijos, paties pavergimo fakto.

   Beje, liudijimas pagonybės išpažinėjams – katalikų bažnyčia, kaip rašė dar Jonas Paulius II, neniekina kitų tikėjimų ar pažiūrų su viltimi, kad Dievo ieškantys vaikai suras Jį kasdieniame gyvenime.

   Nepyk, Rutkauskai, bet Tu neturi jokio Dievo – tik “fanaberiją”. Laikykis, vargšas žmogau…

 2. Kunigai CCCP laikais kovojo del vietos po saulę savai bažnyčiai,nes tarybiniai darbuotojai kele vajų ,kad mokytojai ,komunistai , aktivystai,komsomolcai nelankytų bažnyčios,todel Čikagos bažnyčios klebonas emesi šio darbo pradejo rinkti lešas Pietų Amerikoje,kad išleisti “kroniką”. Teko Čikagoje 1995m.rudenį padeti sukrauti kronikos leidinius į 24 tonų konteinerį,kuris buvo užkrautas aklinai ,ir išsiustas į Lietuvą.Reikia pripažinti kad Lietuvos išeivyjos bendruomene gyvenanti JAV nepirko ir neskaite minetos kronikos,kad tiek daug jos buvo sukaupta.Manau ,kad minimas kandidatas į premiją nera pats geriausias kovotojas už laisvę,jis kovotojas kad jo kišeneje butų daugiau brazdančių………..,kad galetu važinetis mersais,gyventi patogiai pilaitese ir žinoma tureti kelias jaunas referentes.

 3. Kęstutis:

  Prisiminiau… Apie 80-tuosius mokiausiu kartu su vargoninko sūnumi, kartu gyvenome išnuomotame bute. Atviriau pradėjus bendrauti, paklausiau apie kunigus – kas jie per žmonės. Klausiau labai pagarbiai, nes tais laikais kunigas masėms buvo tolygu disidentui. Tai va, gavau labai aiškų atsakymą – 1/3 pydarai, 1/3 gėjai, 1/3 saugumiečiai ir vienas kitas tikintis arba net patriotas… Įdomu kuriai grupei priklauso Tamkevičius???

 4. Amelija:

  Šlykštūs komentarai, net Delfyje tokio lygio nėra… S. Tamkevičius buvo vienas tų disidentų, kurie žadino ne tik Lietuvos laisvės idėją, bet ir žmogaus sąžinės klausimą – su kuo tu? Ar su komunistų sistema, ar su laisvos ir demokratiškos Lietuvos siekiu?

  Didžiuojuosi šiuo Kunigu, jo kančias už Tėvynę priskiriu mūsų partizanų kovai, kuri galiausiai tapo tuo, kuo tikėjo mūsų tėvai ir seneliai – laisve, demokratija, priklausymu Vakarų organizacijoms, pakantumu artimo nuomonei.

  Pulk, Rutkauskai, tavo eilė rašyti komentarą su visomis gramatikos klaidomis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *