Kultūros ir mokslo žmonės, piliečiai paragino prokurorą D. Valį liautis persekiojus Algirdą Patacką (14)

Algirdas Patackas | Alkas.lt nuotr.

Algirdas Patackas | Alkas.lt nuotr.

357 piliečiai pirmadienį, lapkričio 18-ąją, atviru laišku kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį ir paragino jį liautis žeminus ir persekiojus Seimo narį Algirdą Patacką.

Nesant jokio teisinio būtinumo pirmąkart nepriklausomoje Lietuvoje generalinis prokuroras ėmė persekioti sunkiai ir nepagydomai sergantį žmogų dėl apmaudaus aplaidumo parduotuvėje.

Viešo laiško autoriai įspėja D. Valį, kad šitaip elgdamasis jis jau peržengė žmoniškumo ribą. Sunkiai sergantis Algirdas Patackas tikrai nenusipelnė tokio pažeminimo.

Nutraukti gėdingą Algirdo Patacko persekiojimą kartu su kitais piliečiais reikalauja rašytojai Kazys Saja, Kornelijus Platelis, Vytautas V. Landsbergis, Vytautas Rubavičius, Gražina Mažeikaitė-Sajienė, Vladas Braziūnas, Liudvikas Jakimavičius, režisieriai Jonas Vaitkus ir Arūnas Matelis, dailininkai Rimantas Dichavičius, Joana Noreikaitė, Gitenis Umbrasas, Antanas Balkė, Arūnas Baltėnas, filosofai Bronius Genzelis, Krescencijus Stoškus, Lina Šulcienė, Arūnas Bingelis, Laisvūnas Šopauskas, mokslininkai Ingė Lukšaitė, Julius Šalkauskas, Bonifacas Stundžia, Rimantas Miknys, Jolanta Zabarskaitė, Jonas Vaiškūnas, Darius Kuolys, Donatas Stakišaitis, Ainė Ramonaitė, Nadežda Morozova, Andrius Švarplys, Tomas Baranauskas, Laima Kalėdienė, Saulė Matulevičienė, disidentai ir politiniai kaliniai sesuo Nijolė Sadūnaitė, monsinjoras Alfonsas Svarinskas, Liudvikas Simutis, Petras Plumpa.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , .

14 komentarų

 1. Vilniete:

  Lietuva pasikeis,kai i valdzia bus isrinkta sviesuomene.

 2. Nepolitikas:

  Nors, nekarta kritiškai vertinau Algirdą Patacką, tačiau pritariu raginimui „liautis žeminus ir persekiojus“. Nesvarbu, ar tai yra sunkiai sergantis, ar seimunas, tačiau nusikaltimas yra tyčinis dalykas, t.y. daromos tiesioginę tyčią. Per klaidą įdėjus į kišenę maišiuką saulėgrąžų … ir dėl 10 Lt. tampyti žmogų – tai jau prokuratūros psichopatija.

 3. Inga Baranauskienė:

  Garsiosios IKI maišelio bylos fone “siemkių” pakelis atrodo visai solidžiai.
  O jei rimtai, spaudžiu ranką dar neišmirusiems inteligentams, kurie šįkart nenutylėjo.

 4. Audronė:

  O kur tas sąrašas, ar dar galima pasirašyti?

 5. Suvalkietis:

  Pasirasyti galima portale TIESOS taskas el te. Susirasit ten temą, del parasu palaikant A. Patacką..
  Prasom visada skaityti si portala ir zinosit TIESA.

 6. Leonas M:

  Ir aš pasirašiau, bet kai iš kaimo, tai taip ir pamiršta, lyg ten būtų prastesni žmonės, prastesni politikai, mokslininkai ir kultūros darbuotojai.

 7. Ūla:

  Kas vyksta norint sukurpti A. Patackui “bylą”, galima konstatuoti kaip sovietų neužbaigtą darbą, žūt būt susidoroti. Juk nukentėjusios pusės tai nėra. Nei gėdos nei sąžinės nėra pas prokurorą Valį. O gaila.

  • L:

   Kaip tai sukurpti bylą? Juk pats prisipažino paėmęs daiktus ir protokolą pasirašė. Jūs norėtumėte, kad tiems, kurie tvirkina vaikus, nesvarbu, kad tai jo artimiausias žmogus – duktė ir tiems, kurie elgiasi neetiškai vogdami (kad ir smulkius daiktus maksimose, nes toks prekės “keitimas” be čekio yra vagystė), būtų taikomi vieni standartai, o nukentėjusiems nuo jų (jaunai motinai ir jos vaikui, nužudytam teisėjui ir nužudytai motinai) būtų taikomi kiti standartai? Reikia būti labai nedoru, kad palaikyti nusikaltėlius. Teisėsauga privalo atlikti savo darbą, tą ir daro Valys, tokie įstatymai. Labai norite, kad valstybė nesilaikytų įstatymų? Jau tokie laikai buvo, kai troikos į mirtį siuntė Lietuvos žmones. Gal pasiilgote tokių laikų? Aš tai ne.

 8. bartas:

  garukai , atsikabinkit nuo Garbingo Lietuvio.

 9. Darijušas:

  Lapkričio 29 dieną 07:00 renkamės Daukanto aikštėje ir prie Seimo: reikalausime neliečiamybės grąžinimo Neringai, Uspaskich ir jo komandai, laisvę ponui Daktarui, Algimantui Vertelkai, Vladui Beleckui, kankiniams ir didžiavyriams! Šalin rankas nuo kankinės Nutrijos Neršos! Šalin rankas nuo kankinio Daktaro! Šalin rankas nuo šlovingosios Darbo partijos! Šalin rankas nuo gerb. Račkausko ir Ulbio! TIE-SOS! MĖ-SOS!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: