Z. Vaišvilos spaudos konferencija: Ar susigrąžinsime valstybę? (video) (112)

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt nuuotr.

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt nuuotr.

Lapkričio 19 d. Seime įvyko Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario ir Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Ar susigrąžinsime valstybę?“

Signataras Z.Vaišvila atkreipė dėmesį, kad Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei, užsiėmusiai savo gelbėjimusi po š.m. spalio 31 d. „provokacijos“, Seimui ir Vyriausybei akivaizdžiai trūksta laiko svarbiausiems valstybės įvykiams – jie taip ir nespėjo pasakyti Tautai savo nuomonės dėl Žemės ir valstybės susigrąžinimo referendumo. Tauta pakiliai ir pajutusi savigarbą, atsitiesia – parašų rinkimas vyksta kaip niekad rimtai.

Iki parašų rinkimo pabaigos lieka 10 dienų. Zigmas Vaišvila kviečia tautiečius lemiamam žingsniui – surinkti bent 400000 mūsų piliečių parašų šiam referendumui.

Signataras kreipiasi ir į Lietuvos Respublikos atstovaujamąją valdžią, kviesdamas ją būti Tautos pusėje – savo parašais ir veiksmais padėti Tautai įveikti šį barjerą.

Žiūrėkite spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos iš Seimo vaizdo įrašą:

 Z.Vaišvilos spaudos konferencijoje Seime 2013.11.19 d. perskaitytas pranešimas:

Z. Vaišvila. Ar susigrąžinsime valstybę?

Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiu Tauta patikėjo, nes sakėme tiesą. Tikėjo bent tol, kol sakėme tiesą. Tauta iš sielos gilumos supranta, kada jai pradedama meluoti. Tačiau tokia žmogaus prigimtis – labai norėjosi, kad ši graži Atgimimo laikotarpio atmosfera tęstųsi. Kuo ilgiau. Todėl neįmanomai sunku buvo patikėti tikrove, nors daug kas buvo akivaizdu jau pakankamai senai. Man taip pat kaip ir visiems, kurie nuoširdžiai tuo tikėjo. Todėl įsivaizduoju tuos, kurie patys patyrė karą ir pokarį, tremtį ir artimųjų netektis, Sausio 13-osios, Medininkų, Gintaro Žagūnio netektis. Kiek lūkesčių jie vis sudėjo į mūsų Atgimimą! Tačiau tie, kas įgijo valdžią, ne tik neišlaikė išbandymo valdžia, bet ir visiškai suįžūlėjo, piktnaudžiaudami ne tik valdžia, bet ir šiuo didžiuoju Tautos pasitikėjimu, jos Viltimi.

Manau, kad moralės prasme šio piktnaudžiavimo Tautos pasitikėjimu viršūnė yra jau ne “Mažeikių naftos” istorija, bet mūsų Nepriklausomybės simbolio projektas “Tebūnie Dalia – Lietuvos Dalia!”

Tačiau šie metai Tautai – atradimas. Praregėjimo metai. Netgi dėl tikrosios Europos Sąjungos politikos mūsų atžvilgiu. Iliuzijų dėl Rusijos elgesio vargu, ar kas turėjome. Ypač po austriškos Michailo Golovatovo istorijos. Man tik nerimą kėlė tai, kad ir Aukščiausios Tarybos, atkūrusios Lietuvos Nepriklausomybę, Pirmininkas Vytautas Landsbergis, ir Respublikos Prezidentas Dalia Grybauskaitė sugebėjo net trejus metus nepasakyti savo nuomonių dėl Algirdo Paleckio – Michailo Golovatovo tandemu ruošto placdarmo ir antausio Lietuvai, kad Sausio 13-ąją “savi šaudė savus”. Oficialiai pridengto Rusijos URM pareiškimais, į kuriuos Lietuvos URM, net vadovaujama Pirmininko V. Ladsbergio spaudos atstovo Sausio 13-ąją Audroniaus Ažubalio, nereagavo.

Jei dar turime valstybės savigarbą ir bent kokį padorumą, tai yra ne tas valstybės klausimas, dėl kurio galėtume daryti kompromisus. Tai būtų kompromisas ne tik su savo sąžine, bet ir su mūsų Tautos ir valstybės idėja. Ir sudarytas su mūsų Tautos Laisvės gynėjų žudikais! Tylėjimas šiuo klausimu – tai jau kompromisas. Kolaboratų, kuriems panaikinti įtarimai vien dėl to, kad jie patys nešaudė į mus – tai jau kompromisas. Jų pavardžių slėpimas nuo mūsų – tai jau kompromisas. Projektas “Tebūnie Dalia – Lietuvos Dalia!” – tai jau kompromisas.

Todėl nemokšiška ir vaikiška š.m. spalio 31 d. „provokacija“ apnuogino pagrindinį jos organizatorių tikslą – siekį paslėpti tiesą apie Respublikos Prezidentę ir jau milijardais bei atvirai „semiamas“ valstybės lėšas, „indiferentiškai“ visa tai stebint valstybės vadovei. Akivaizdu, kad valstybę užvaldžiusios sistemos žmonės pajuto galimą savo atsakomybę, jei pasikeistų Respublikos Prezidentė ir Generalinis prokuroras. Tačiau ši „provokacija“ atskleidė ne tik sistemos baimę, bet ir jos nepasiruošimą, kai reikia susidoroti ne su vienu asmeniu, o pabandyti įveikti ar apgauti visus. Jau atsitokėjusius. Ar pastebėjote, kad VSD vadovas G. Grina bene pirmą kartą bendrauja su žiniasklaida be savo atlaidžios šypsenėlės? Ar palyginote Prezidentės aprangą ir jos detales spalio 31 d. Rygoje ir 2 minučių graudulingame video? Argi neaišku, kad Prezidentės atstovė spaudai D. Ulbinaitė pakankamai daug viešai „pripėdavo“ dar spalio 31 d., kad kas nors patikėtų, jog Prezidentė ir jos kanceliarija „slaptą“ pažymą gavo „tik“ lapkričio 4 d.? Jau nekalbu apie tuos, kurie žino, kad slaptas dokumentas net Prezidentui neteikiamas telefonu ir kad pirmas slaptą dokumentą pasirašytinai gauna institucijos vadovas, o ne institucijos atstovė spaudai.

Man tik neaišku, ar „provokacijos“ organizatoriai iš anksto planavo ir ikiteisminį tyrimą dėl „paslapties“ atskleidimo.

www.komentaras.lt jau formuoja visuomenės nuomonę apie „bloguosius“ STT ir VSD pareigūnus – tikrus „sąmokslininkus“, kuriuos tikriausiai „nupirko“ Darbo partija. Š.m. lapkričio 7 d. spaudos konferencijoje viešai kreipiausi į visus tuos, kurie tarnauja sistemai – apsigalvokite. Jus paaukos bet kada. Šiandien Prezidentei svarbiau apginti akivaizdžiai meluojančią ją pačią, jos atstovę spaudai, VSD  ir Generalinės prokuratūros vadovus. Tačiau jei jos pačios pakurta liepsna artės prie jos, tai Prezidentė aukos ir juos. Beje, jei ši pažyma ne valstybės paslaptis, tai kodėl G. Grina kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo? Jei paslaptis, tai ikiteisminiame tyrime reikia tirti ir tai, kodėl slaptos pažymos turinį viešina konservatoriai R. Juknevičienė ir A. Kubilius. Jei tai – jau ne paslaptis, tai paskelbkite ją Tautai. Neužmirškite paskelbti ir kolaborantus, kuriems sausio 13-osios byloje panaikinti įtarimai.

Žodžiu, valstybei vadovauja visiškai neprofesionalūs asmenys, diskredituojantys valstybės struktūras ir pačią valstybę. Ir bijantys mūsų visų. Būtų vaikų darželis, jei nebūtų liūdna.

Tačiau ir Pirmininkui V. Landsbergiui ir Prezidentei D. Grybauskaitei siūlau ne karą su Tauta, o taiką ir bendrą veiklą valstybės ir Tautos naudai. Prezidentė, apsilankiusi Gruzijoje, tikiuosi, susipažino su  Gruzijos inteligentijos laišku specialiajam Europos Sąjungos atstovui Gruzijoje Tomui Hammarberg‘ui. Laiškas pavadintas „Gerbkite mūsų tradicijas!“. Jame ramiai, gerbiant save ir savo tautą, be jokio kompromiso su sąžine pasakyta paprasta tiesa: „mūsų visuomenė taip gerbia ir yra taip tolerantiška mūsų nacionalinių ir religinių mažumų atstovų atžvilgiu, juos laiko lygiais su kitais, kad niekam niekada nešovė į galvą juos prilyginti homoseksualams ir kitų seksualinio ištvirkimo formų propaguotojams“.

Todėl Prezidentei, Seimui ir Vyriausybei vardan susitaikymo su Tauta ir bendro darbo su ja priminsiu, kad praėjo daugiau kaip metai nuo priimto ir Vyriausiosios rinkimų komisijos patvirtinto 2012 m. spalio 14 d. Lietuvos Respublikos referendumo sprendimo, tačiau Seimas iki šiol jo neįgyvendino, t.y. nepriėmė atitinkamų įstatymų pataisų, nors jų projektai įregistruoti Seime dar prieš metus.

Referendumo įstatymo 5 str. nustato, kad konsultaciniai (patariamieji) referendumai gali būti rengiami kitais svarbiausiais Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimais, dėl kurių pagal Referendumo įstatymą nėra būtina rengti privalomąjį referendumą, bet juos siūlo svarstyti referendumu 300 tūkstančių turinčių rinkimų teisę piliečių ar Seimas. Šiuo teisiniu pagrindu Seimas ir inicijavo 2012 m. spalio 14 d. referendumą „Dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje“. 62,68% balsavusiųjų nepritarė šiai statybai. Tačiau Vyriausybė, ignoruodama šią Tautos valią ir Tautos priimtą sprendimą, tęsia Visagino AE statybos projektą, neteisėtai jam leidžia milžiniškas lėšas. Dėl šios priežasties tinkamai neruošiami ir neįgyvendinami alternatyvūs apsirūpinimo elektros energija projektai.

Referendumo įstatymo 4 str. nustato atvejus, kada privaloma organizuoti Lietuvos Respublikos referendumus, t.y. atvejus, kada Lietuvos atstovaujamoji valdžia privalo atsiklausti Tautos valios tiesioginio Tautos valdymo būdu – referendumu. Referendumo įstatymo 5 str. nustato, kad kitais Tautai ir valstybei svarbiais atvejais organizuojami konsultaciniai (patariamieji) referendumai. Seimas nusprendė, kad naujos atominės elektrinės statybos klausimas yra svarbus Tautai. Nei Lietuvos Konstitucija, nei Referendumo įstatymas nenumato jokio atvejo, kad Tautos tiesioginio valstybės valdymo sprendimas (referendumo rezultatas) galėtų būti neįgyvendintas. Klausti Tautos tą patį klausimą dar kartą formaliai žiūrint galima, nors tai amoralu. Tačiau niekas neturi teisės nustatytu laiku neįgyvendinti Tautos sprendimo.

Referendumo įstatymo 8 str. 2 dalis nustato, kad tuo atveju, kai konsultaciniame (patariamajame) referendume dalyvavo daugiau kaip pusė piliečių ir konkretaus sprendimo priėmimui pritarė ne mažiau kaip pusė jame dalyvavusių piliečių, sprendimas yra laikomas priimtu. Klausimas dėl šio referendumo sprendimo įgyvendinimo ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo jo paskelbimo turi būti svarstomas Seime Seimo statuto nustatyta tvarka. Jokių išimčių atstovaujamajai valdžiai ignoruoti šį tiesioginio valdymo Tautos sprendimą, priimtą 2012 m. spalio 14 d. referendume, nenustatyta. Konstitucijos 3 straipsnis nustato, kad  niekas negali varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių, o 4 straipsnis nustato, kad Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo ir tiesiogiai, t.y. ne tik per išrinktus savo atstovus.

Kaip signataras šiandien raštu kreipiuosi į Lietuvos Respublikos atstovaujamąją valdžią – Seimą, Respublikos Prezidentę ir Vyriausybę, Teismus – kodėl toleruojate tai, kad Seimas neįgyvendina 2012 m. spalio 14 d. referendumo sprendimo, o Vyriausybė tęsia Visagino AE projektą, nors tai prieštarauja šiam referendumo sprendimui. Respublikos Prezidentas atstovauja Lietuvos valstybei ir daro visa, kas jam pavesta Konstitucijos ir įstatymų. Respublikos Prezidentas neturi teisės nusišalinti nuo savo pareigos, matant, kad taip šiurkščiai pažeidžiamos Tautos teisės, nes Konstitucijos 9 str. nustato, jog svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.

Atsižvelgiant į šias beprecedentes aplinkybes Seimui būtina nedelsiant įgyvendinti 2012 m. spalio 14 d. referendumo „Dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje“ sprendimą.

Tautos, t.y. Valstybės suvereno, ir atstovaujamosios valdžios tarpusavio pasitikėjimas išskirtinai svarbus Valstybės gyvenime. Todėl Prezidentės D. Grybauskaitės pareiškimas iškart po 2012 m. spalio 14 d. referendumo dėl to, kad, jos nuomone, šis sprendimas nesvarbus ir tik patariamasis, rodo ne tik tai, kad Prezidentė nesigilinusi į Lietuvos Konstituciją, bet ir į Referendumo įstatymą. Tokia valstybės vadovės pozicija griauna Tautos pasitikėjimą visa atstovaujamąja valdžia.

Todėl nuoširdžiai kviečiu Prezidentę nenusigręžti nuo Tautos ir nenuvilti Tautos lūkesčių – pasirašyti Piliečių parašų rinkimo lape Nr.007796 dėl referendumo keičiant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnius (šį lapą Prezidentei įteiksiu šiandien drauge su lydraščiu pasirašytinai).

Prezidente, parodykite Lietuvos žmonėms pilietiškumo pavyzdį. Ne žodžiais, o darbais. Paraginkite Lietuvos žmones aktyviai dalyvauti parašų rinkime dėl šio referendumo ir pačiame referendume, kreipkitės į Seimą dėl tokio referendumo sušaukimo Seimo nutarimu. Ir būtinai viešai paaiškinkite, kodėl Jūs ignoruojate 2012 m. spalio 14 d. referendumo „Dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje“ sprendimą, neraginate Seimą įgyvendinti jį, taip pat kodėl toleruojate tai, kad ir pasikeitusi Vyriausybė leidžia milžiniškas lėšas Visagino AE projektui, kurio įgyvendinti po šio Tautos sprendimo ji nebeturi teisės. Kviečiu Prezidentę užsiimti ne melo dangstymu dėl š.m. spalio 31 d. skandalingo Jūsų, Jūsų atstovės spaudai ir VSD bei Generalinės prokuratūros sukelto skandalo dėl Jūsų biografijos slėpimo, bet pradėkite nuoširdžiai ir be melo bendrauti su Tauta. Ir atskleiskite slepiamus Jūsų biografijos faktus, nes tai jau tapo visiška nepagarba Tautai, penkeriems metams patikėjusiai Jums valstybės vadovo pareigas.

Prezidentei pateikiamo Piliečių parašų rinkimo lapo Nr.007796 dėl referendumo keičiant Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnius originalo atvyksiu atsiimti iš Respublikos Prezidento Kanceliarijos š.m. lapkričio 25 d. 13 val. Tikiuosi prie šios gražios Prezidentės iniciatyvos pasirašyti šiame lape prisijungs ir Prezidento Kanceliarijos darbuotojai. Tikiu, kad Kanceliarijos darbuotojus Prezidentė pasirinko, visų pirma, pagal jų kompetenciją ir pilietiškumą. Tai būtų tikras ir nuoširdus valstybės vadovo asmeninis pavyzdys mūsų piliečiams. Jiems atsirastų viltis, kad piliečiams grąžinama atstovaujamosios valdžios uzurpuota Tautos teisė valstybę valdyti tiesiogiai – referendumo keliu.

Tai, kad Prezidentė, Seimas ir Vyriausybė iki šiol viešai nepasakė nuomonės šiuo klausimu, yra didelis Jų veiklos trūkumas ir neapdairumas. Tai, kad VRK ir LRT nesuteikia eterio TV diskusijoms šiuo klausimu – šiurkštus įstatymų ir mūsų valstybės deklaruojamų demokratijos principų pažeidimas.

Na o mes, Lietuvos piliečiai, ramiai ir atsakingai tęskime pasirašymą dėl būsimo referendumo. Surinkime ne tik 300000 piliečių parašų, bet ir visus 400000 jų. Neužmirškime, kad parašų lapus būtina grąžinti VRK iki š.m. lapkričio 29 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

112 komentarų

 1. S:

  Na, parašysiu pirmas. 🙂 Aš pagaliau vakar baigiau rinkt savo paskutinį penktą pilną lapą. 😀 Kiek paskaičiavau, surinkau 355 parašus pats. Bet 400 tūkstančių visai Lietuvai man atrodo neįmanomas uždavinys. Aš esu padalinęs 25 lapus, tai pagal parašų skaičių juose būtų ~365 tūkst. visai Lietuvai. Pagal rinkimo greitį jaučiu, kad 400 tūkst. atitikmens galim nepasiekt, jau jėgos senka… 🙁 O buvau užsibrėžęs, kad savo toje dalyje surinksim 413 tūkst. atitikmenį. Nežinau kaip susigalvojau tokį skaičių, dabar gal jau nesvarbu. Po Velnių, jeigu dar duotų tris mėnesius, surinktume visus lapus pilnus tikrai. Bent porą savaičių… Na, tiek to, jei prarasim valstybę, dar dėl to neišmirsim. Gerai, kad ‘konferencija’ šita tema, gal kažkiek padės.

  • Akimirka:

   Tiesos akimirka neišvengiamai artėja. Jeigu tas žingsnis bus žengtas, tai bus tik mūsų tautos pastangomis – Lietuvos valdžiai ir “nepriklausomybės simboliui” ne tik nepadedant, bet nepaisant jų pastangų tam sutrukdyti. Atsižvelgiant į aplinkybes, tai būtų didžiulė Tautos pergalė – tiesa, kol kas – tik žingsnelis link jos.

   • Paskutiniai:

    Šį savaitgalį buvo matomas akivaizdus pagyvėjimas parašų rinkime, paskutiniai parašai palietė lapus. Ypatingas tautos žmonių susitelkimas, parašų tikrai užteks, turėtų būti gerokai daugiau.

 2. S:

  Tarp kitko, iš kur tas 10 dienų ištraukėt? Aš jau trečiadienį surinksiu lapus ir ketvirtadienį priduosiu. Buvo gi rašyta, kad rinkimas iki lapkričio 20-21 dienos, organizatoriams reikia laiko tuos lapus paruošt pridavimui. Taigi, liko tik trys dienos, o ne dešimt. Gal geriau nedelst, nes daug lapų liks nepriduota… 10 dienų elektroniniam liko, bet jis nepadės.

 3. Gaila:

  Labai gaila, bet Alkas trina komentarus. Šį rytą anksti čia buvo kažkieno komentaras prieš Grybauskaitę (regis, nieko baisaus?), dabar jo nebėra.

 4. Kur konferencija?:

  9:15, o kur konferencija?

 5. pensininkas:

  Šaunuolis Zigmas Vaišvila. Šios spaudos konferencijos žadiną Tautą iš letargo miego. Žiūrėsiu ar ateis bent keli žurnalistai iš tų, kurie plojo prie STT rūmų. Labai abejoju. Neateis ir engiami BNS žurnalistai, nes jie bijo, bijo, tik ko?

  • ?:

   Paaiškinkit man, kodėl žmonės galvoja, kad plojimai prie STT nebuvo to paties Grybauskaitės sukamo filmo trečia (ar kažkelinta) serija? Iš Radzevičiaus, kuris pasiųstas puola Ekspertus, jūs tikitės ko nors tikro ir savarankiško? Nebūkim nors tiek naivūs.

 6. manau:

  dabar jau laikas būtų lapus pradėt grąžint ir imtis jų tvarkingo peržiūrėjmo, skaičiavimo. Jei bus laukiama paskutinių dienų, bus chaosas ir lapai pasimes, pasiklys ar “pasimirš”. Organizatoriams jau reiktų imtis griežtų lapų kontrolės būdų, kad jie laiku grįžtų į Vilnių.

 7. taigi:

  vieniems is organizatoriu buvau pasiules labai efektyvu, nebrangu, tikslu lapu ir surinktu parasu perdavimo i “centra” ir ju suskaiciavimo buda… Na bet jiems nelabai prireike… tegul dabar “rankytem” skaiciuojasi 🙂

  • ...:

   Nepykit. Šiais laikais labai sudėtingas yra pasitikėjimo, patikimumo klausimas – kai referendumo idėja žlugdoma visais įmanomais būdais, pasitikėti kuo nauju iš šalies yra labai sunku. Ar jūs pasitikite pirmu pasakiusiu “aš galiu”? Tai padaryti labai sunku. O jei sunku, belieka “rankytėm”, bet ramia galva:)

   • Zigmas Vaišvila:

    Rankomis tai daryti sveika ir dėl to, kad tuo pačiu galima patikrinti, ar teisingai pasirašyta. Tokiu būdu galima ir įvertinti tikėtiną tinkamai pasirašiusiųjų skaičių. Rankomis sudėtingiau patikrinti dubliavimąsi, tačiau manau, kad tokių nebus daug.
    Kad tik tų skaičiuojančių rankų užtektų.

  • Nepolitikas:

   „tegul dabar “rankytem” skaičiuojasi“, bet svarbiausiai kad butu ką skaičiuoti. 🙂

 8. Nepolitikas:

  „Ar susigrąžinsime valstybę?“ …. Sunkus uždavinys, jog laikas bėga, o Lietuvos valstybė tolsta nuo savo piliečiu… Jau dabar(pvz.) : „3. Lietuvoje nuolat gyvenantys UŽSIENIEČIAI, (…), turi vienodą TEISĘ gauti valstybinę socialinio draudimo PENSIJĄ pagal šį įstatymą, jeigu Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys nenustato kitokių šių asmenų pensinio aprūpinimo sąlygų.“( Šiuo įstatymu įgyvendinami Europos Sąjungos teisės aktai, nurodyti šio įstatymo 6 straipsnyje. -2013-10-22 Parengė – Pabedinskienė Algimanta) O savo pensininkams pensijų galima ne didinti, bei ir negražinti…. 🙂

 9. patvorinis:

  Šaunuolis Zigmas, kad vis žadina Tautą: užmigę vargu ar bepasikelsim.

 10. savanore:

  Sveiki! 11. 18. 21 val. NAKTIGONĖS štabo
  posėdis.Tema:
  –kuri daina širdy tavoj
  šiandien garsiausiai skamba-
  Seka:
  1) komentarai ir ,jau labai tikėtino,referendumo reikalai;
  2) pirma europietis ar …..?
  3) liberalas ar …..?
  4) katalikas ar …..?
  5) Šveicarija-šveicarų ar …..?
  6) o gal ir visai nesvarbu?
  Graži eiga būtų tokia:Jūs klausote,skambinate tel.+370 5 2333212 ir rašote pamąstymus.
  Jūsų NAKTIGONĖS pašnekovas Rolandas Paulauskas
  Laisvoji Banga

 11. Luotinykas:

  Ar tikrai paaukoti referendumui pinigų galima tik iki lapkričio 29, kaip rašo „Lietuvos žemei reikia savanorių“?

 12. pilietė:

  šaunuolis ponas Vaišvila,nunešdamas prezidentei referendumo lapą pasirašyti,privers prezidentę susimąstyti,kad net tik ji ir seimas egzistuoja,bet ir tauta dabar daukantynė visai atyskira respublika

   • Kodėl?:

    Kaip tik galvoju, kad labai pilietiškai ir teisingai pasielgė, juk eilinis parašų rinkėjas turbūt nebūtų įsileistas į daunaktynę. O ką, valstybės vadovas negyvena valstybėje ar jam uždrausta bendrauti su piliečiais?

    • Nepolitikas:

     Kodėl, o tu paskaityk Konstituciją…gal suprasi. Arba nunešk pats į prokuratūrą – tau ten išaiškins smulkiau.

     • Kodėl?:

      Skaičiau Konstituciją, bet ten nerašoma, kad prezidentui draudžiama būti valstybės piliečiu 🙂 Į porkuratūrą irgi būtų gerai nunešti, jiems irgi ne pro šalį būtų sudalyvauti piliečių organizuojamuose reikaluose. Žinoma, vėl visokie leidimai apsunkintų reikalą, bet gavus leidimą galima rinkti absoliučiai visur. Kaip gaila, kad anksčiau apie tai nepagalvojome.

      • Nepolitikas:

       Na, ir prajuokinai… tikras pilietis. Jog pareigūnų galias yra ribotos. “Respublikos Prezidentas yra valstybės vadovas. Jis atstovauja Lietuvos valstybei(visai) ir daro visa, kas jam pavesta Konstitucijos ir įstatymų.” Kur Konstitucijoje radai, kad jis yra paprastas pilietis? Dar daugiau: „Išrinktas Respublikos Prezidentas savo pareigas pradeda eiti rytojaus dieną pasibaigus Respublikos Prezidento kadencijai, po to kai Vilniuje, dalyvaujant Tautos atstovams – Seimo nariams, prisiekia Tautai būti ištikimas Lietuvos Respublikai ir Konstitucijai, sąžiningai eiti savo pareigas ir būti visiems lygiai teisingas.“ Ar jis bus „lygiai teisingas“, jeigu pasirašinės peticijos, arba „už referendumą“? Tai aiškiai nori, kad jis būtų „lygiai teisingas“ dėl žemės nepardavimo, bet ar bus „lygiai teisingas“ tiems, kas nori parduoti? Ar supratai? Pagal Konstituciją jis negali turėti savo nuomonės, arba prisijungti prie kokio nors judėjimo, palaikyti kokios nors grupes iniciatyvą, bei dalyvauti. Todėl, ką padarė Vaišvila ir yra vaikiškumas.

       • Lygūs tik laukai:

        Tai taip ir nesupratau, kurioj Konstitucijos vietoj parašyta, kad prezidentas nustoja būti piliečiu ir praranda savo balsą. Tai tamstos supratimu ir rinkimuose prezidentai nebalsuoja? 🙂
        Na o jei jau kalbam apie “lygiai teisingus”..tai gal geriau nekalbėkim, nes ir vežimu nebeišvesim prezidentės “lygumo” – labai daug kas jos kieme yra lygesni už lygius 🙂

        • Nepolitikas:

         „Tai taip ir nesupratau, kurioj Konstitucijos vietoj parašyta, kad prezidentas nustoja būti piliečiu ir praranda savo balsą.“ Supranti, tau reikia įsigilinti (paskaityk KT pirminius nutarimus-1996 -98 m.). Nuo Konstitucijos 78 str. yra tik „kandidatas“, arba „asmuo“ ir „prezidentas“. Prezidentas savo balsą nepraranda. Kadangi Konstitucijoje „ (…)remdamiesi visuotine, lygia ir tiesiogine rinkimų teise, slaptu balsavimu.”, o jau atvirai(viešai) pasirašyti negali.

         • Oj:

          Tai gerai, kad viešai pasirašiusiųjų vardai neskelbiami ir prezidentė, kaip balso nepraradusi pilietė, galės išreikšti savo pilietinę poziciją niekam nematant 🙂

          • Nepolitikas:

           Mūsų pokalbis, kaip tam senam anekdote: „(…) O kur lenciūgas?“. Kas yra parašų rinkimas, arba pasirašymas? Tai yra politinė veikla(oficialiai registruojama). „Iniciatyvinė grupė“ yra politinė organizacija. O, LR Konstitucija 83 str. 2 d. „Asmuo, išrinktas Respublikos Prezidentu, turi sustabdyti savo veiklą politinėse partijose ir politinėse organizacijose iki naujos Respublikos Prezidento RINKIMŲ kampanijos pradžios.“ Ateis RINKIMAI ir Prezidentas bus vėl pilietis, kandidatas ir t.t.

          • Sapnas:

           Pilietinė iniciatyva rinkti parašus nėra politinė veikla ir, juo labiau, politinė partija. Tai potencialių rinkėjų iniciatyva, kurios galimybė numatyta konstitucijoje, kad būtų galimas rinkėjų inicijuotas referendumas. Pasirašymas dėl referendumo taip pat nėra politinė veikla.

         • Zigmas Vaišvila:

          Savotiški Jūsų samprotavimai apie Respublikos Prezidentą. Tačiau užmiršote, kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė pernai ne tik balsavo kaip Lietuvos Respublikos pilietė LR Seimo rinkimuose, bet ir aktyviai kišosi ir į porinkiminį procesą.
          Be to, parašų dėl referendumo rinkimas ir pasirašymas dėl jo nėra niekaip įslaptintas. Tai – ne balsavimo duomenų slaptumas.
          Pagarbiai,
          Zigmas Vaišvila

          • Kita:

           Geri valstybės vadovo kišimosi į politiką pavyzdžiai. Betgi visus greičiausiai pranoksta prezidentės gebėjimas (kai reikia) visą seimą matyti kaip “Darbo partija” ir iš to pasidayti išvadą, kad seimo sprendimai neturi galios. Politinis nešališkumas? Absurdų absurdas ir visiems gerai.

          • lyvis:

           “Tačiau užmiršote, … , bet ir aktyviai kišosi ir į porinkiminį procesą.”
           Jus turite minty agurkinių balų pirkimą. Ar taip Zigmuti. lyvis

          • Painiava:

           Argurkinių balų pirkimas buvo priešrinkiminis ir rinkiminis procesas, lyvi, painiojiesi. O prezidentė įsisiuko į seimo rezultatus visu pojėgumu, deja, ne savo kompetencijoje. Gal ką nors atsakysi ir į mano komentarus? 🙂 Tiek to, neatsakyk, man tavo agurkinių nupirkta nuomonė neįdomi.

       • Nepolitikas:

        Dar užmiršau: “prezidentui draudžiama būti valstybės piliečiu“ – Konstitucijoje tiesiog nustatoma kas GALIMA. Pareigūnams(valdžiai) netaikytinas principas – „leidžiama daryti, jeigu nedraudžiama.“ Kaip parašyta: „Valdžios galias riboja Konstitucija.“ Gal suvoksi kas yra „ribas“.

 13. Nepolitikas:

  „Ar susigrąžinsime valstybę?“ ….Ir kaip visada žiniasklaidos boikotas, įsitikinau tai nėra jų baimė. Tačiau ne tai svarbu. Svarbiausiai, kad vėl ieškoma moralę, bei teigiamas melas apie Sąjūdžio „moralę“. Su morale negalima sugriauti amoralumą. Geras pavadinimas „Ar susigrąžinsime valstybę?“, bet kalbama apie „pažymus“, apie atskirų pareigūnų „įvaizdį“… Klausimas „Kodėl?“ jau pasidarė retoriškas. Jau net vaikui aišku – kodėl yra tas „kodėl?“ – tai yra ES direktyvos. Gaila, tačiau jau nėra konstruktyvumo …

 14. :):

  Šauni konferencija – smagi, ačiū Signatarui.
  Parašų rinkimo lapo įteikimą prezidentei ir prezidentūros kanceliarijai pasirašymui užskaitau kaip smagų juoką:) O kaip kitaip, jeigu prezidentė, jei tik galėtų, kartų su Lietuvos Pardavėju, apibėgtų visą Lietuvą ir savo rankomis suplėšytų kiekvieną piliečių pasirašytą lapą, nes tai, kad ji – ne tik ne su Tauta, o dar kad Tautos valios mirtinai bijo, prezidentė įrodė jau ne kartą – slėpdamasi, ignoruodama piliečių valią dėl įvykusio AE referendumo ir kitais būdais. Taigi, dienoms trumpėjant, parašų rinkimo terminui artėjant į pabaigą, galbūt galima ir pajuokauti. Juokai juokais, bet lapo su savo parašu neatiduočiau, nes gali lapas kur ir dingti ar šaip “valstybės paslaptimi” pavirsti:)

  • savanore:

   🙂
   idomu kaip sekasi musu ,,isrinktiesiems”parasus rinkti?)tuos,kurie nesurinks BENT vieno lapo,reiktu vyt is Seimo ar Prezidenturos.

   • Taigi:

    Man atrodo, kad jie to ir bijo – kad referendumui įvykus gali tekti šiek tiek pamąsčius pakeisti kryptį ir pradėti dirbti tautai arba užsiimti kitais darbeliais – t.y. pasiieškoti darbo rinkoje, kaip tai daro kiti Lietuvos piliečiai. Abejoju ar surastų (ne per diedukus ir tetas:)

  • :)):

   nejuokink svieto, Reginut. Tokių žvirblelių, kaip toj pasakėčioj, yra ne vienas mūsų šaly, kurie svajoja užšokę ant erelio sprando pakil kuo auksčiau, kad galėtų sušukt “tai aš karalius, va kaip aukštai pakilau”:)

   • Embrionas:

    sveika sugrįžusi, “marta”:) Maniau, kad mūsų ilgomis, atviromis ir labai nuoširdžiomis diskusijomis jau išaugome iš embrioninės stadijos, kad vėl reikėtų pradėti nuo vaikiškų “Reginos” žaidimų..Kad aš ne Regina jums žinoma ne blogiau nei man, tai jeigu daugiau nelabai ką turite pasakyti, gal nevertėjo ir pradėti?;)

   • pilnatis:

    pasirodė seniai pasiilgtas personažas per pačią pilnatį 🙂
    Gaila, ir vėl pokalbiai- ne į temą…

 15. pensininkas:

  Deja, seimo konferencijų salėje nemačiau nei vieno žurnalisto, kurie plojo katučių prie STT rūmų. Nemačiau nei vieno seimo nario ar jų patarėjų, kurie būtų tikrai galėję patekti į salę ir paklausyti Signataro. Ateiti į salę galėjo ir dar virš 100 gyvenančių signatarų. Kodėl nei vienas iš jų nedalyvavo? Kito atsakymo, kaip bijo, nerandu. Prezidentės kariaunoje yra 17 jos kompetencijai priskirtų institucijų ir jos pasirinktų jų vadovų. Konstitucinio teismo pirmininkas – R.K.Urbaitis, generalinis prokuroras – D.Valys, aukščiausiojo teismo pirmininkas – G.Kryževičius ir t.t.

  • Bestuburiai:

   Žmogau, kokius čia tamsta lūkesčius apie minias žurnalistų kasdien reiškiate? Parodykite, kas dar, be Vaišvilos, šiandien nebijo ir sako taip kaip yra, o ne kaip ponams reikia? Parodykite dar tokį, kuris turi stuburą, kuo dar galima tikėti.

  • Amelija:

   O ką ten veikti žurnalistams, jei Z. Vaišvila kaip poterius išbeldžia savo pažiūras, kurios realiai niekam neįdomios? Vargšas marginalas, neturintis nieko, tik ant V. Landsbergio sofos pramiegotą naktį ir nemokšiškai įsivėlęs į verslą, kuriame neturėjo jokios nuovokos. Zigmuti, (vyro vardo kol kas nenusipelnei), nesiskeryčiok kas savaitę su savo bejėgiškais plepalais, geriau dar kartą susirask “sofkę”, kaip per Sausio 13-ąją, ir saldžiai numik.

   Kvailesnio aktyvisto už FSB samdinį gal dvidešimt metų neteko regėti. V. Uspaskichas tik piemuo palyginti ssu Zigmo viražais.

   Beje, jis buvo KGB agentas, tą laiku prisipažino reikiamai komisijai ir dabar kakoja ant visų ieškančių teisybės…

   • vasaros5:

    pilnatis. Viskas gerai, nebijokim- praeis.

    • Sistemos sraigteliui:

     Žurnalistai neturi kada – ploja po STT langais, nes toks įsakymas iš aukščiau. Žurnalistikos, kaip ir tikrų žurnalistų, mass medios padangėje jau senokai su žiburiu reikia ieškoti, deja, dauguma valstybės piliečių (ir žurnalistų) gyvena oligarchinės monarchijos klanų baimėje.

     Amelijos komentaras visgi yra puikus pavyzdys to, ką daro tos pačios mass medios propaguojamas jaunystės kultas – išplautoms smegenims ir Uspaskichas atrodo kaip piemuo (gal ir kitų sentimentų jam Amelija turi? nenustebčiau), na o kai “Zigmučių” leksika pasirodo, jau visai aiškuma – traumuota sąmonė problemiškai vertina visa, kas susiję su traumos priežasčių atskleidimu. Visai nesudėtinga psichologija, pasidomėkite. Iš kitos pusės – sako, jog pagrindinis visiškos senatvės požymis yra tai, kad vis vyresni žmonės atrodo jaunučiai:)

     Tiek to, amžiaus nepasirinksime, Amelija, nestresuokite taip. Sako, padeda buvimas gamtoje, sportas, sveika mityba, o labiausiai – švari sąžinė ir meilė žmonėms. Pabandykite, gal ir jums padės. O kol padės, rekomenduočiau taip akivaizdžiai nedemonstruoti senatvinio marazmo. Na o jei atmintis – kol kas ne problema, gal nebūtų sunku ir tos “reikiamos komisijos” pavadinimą ir “reikiamo laiko” konkretesnius duomenis pateikti? Nesugebėsite? Taip ir maniau. Su visa pagarba senatviniam amžiui primenu, kad KGB agentais mėtytis be gebėjimo pagrįsti faktais ir įrodyti atrodo ne tik graudžiai, bet ir gali būti baudžiama. Teisinėje valstybėje būtų. Galėtumėte kartu su Lietuvos Pardavėju toliau sekti vienas kitam pasakas – na, kaip ir dabar, tik vieta būtų šiek tiek kita. Bet tai – teisinėje valstybėje, o kol kas gyvename oligarchinėje monarchijoje, tad nenuostabu, jog po teismus tampomi tik sistemai pavojingi nepaklusę piliečiai. Sistema jų bijo, o tai – geras ženklas. Yra vilties, kad bus kitaip.

     Kalbant apie KGB agentus – vis dar nesulaukiame tiesos apie tai, kam Sausio 13-ąją, kai žmonės žuvo po tankais, dirbo šios valstybės prezidentė? Kada ir kokiu būdu su tomis struktūromis ji nutraukė ryšius (jei nutraukė)? Kodėl prezidentė bijo apie tai kalbėti? Kodėl prezidentei reikalingi spektakliai, kurie paslėptų tiesą, kai visa ką reikia padaryti – tiesiai ir atvirai kalbėtis su tauta? Galima konferencijoje, tiesiogiai, kaip tai daro gerb. Z. Vaišvila. Kai sąžinė švari, tai nėra taip sunku. Manau, būtų pilna salė. Net aš ateičiau. O jūs?

     P. S. Gal ir jums dar ne viskas prarasta, jeigu čia apsilankėte? Tiesa visgi traukia? Pamaniau, jeigu giltinė dar kiek užtruks, greičiausiai sulauksime tamstos komentarų, pasisakančių už tiesą sakančius drąsius žmones, už Lietuvos žemių ir jos gelmių išsaugojimą bei kitus Tautos išlikimui svarbius dalykus. Šlamštą pilti gali kiekvienas bailys, o Tiesos sakymui reikia tikros brandos. To jums ir linkiu.

 16. Puikiai :):

  Smagiausia tai, kad gerb. Z.Vaišvila sudarė sąlygas ir prezidentūros darbuotojams bei pačiai prezidentei pasijausti žmonėmis, Tautos dalimi. Daukanto aikštės rūmai kartu su jame dirbančiais yra atskirti nuo Tautos- jie neturi galimybių būti aktyviais ir pilietiškais piliečiais. Dabar , pagaliau, tie žmonės prisiminti ir su Signataro pagalba gali prisdėti prie visuomenėje vykstančių pilietiškumo akcijų 🙂 Juokas juokais, bet ištikro – labai puikus , sveikintinas žingsnis:)

  • :):

   Kur kas smagiau yra tai, kad prezidentei ir jos kanceliarijai kitos išeities kaip PASIRAŠYTI arba NEPASIRAŠYTI – nėra. Čia jau kalbame apie subtilaus jumoro aukštąjį pilotažą:) Ypač žinant, kad Signataras, atlikdamas savo šventą pilietinę pareigą, gautą iš prezidentūros parašų skaičių būtinai paskelbs viešai 😉 Nebent…ta nelemta “valstybės paslaptis” koją pakištų..
   Piliečiams, manau, bus labai svarbu sužinoti prezidentės požiūrį ne tik į pilietines iniciatyvas, bet ir į Tautos išlikimui būtiną Žemę.

 17. Labai graži mintis.Kaip rūpinasi Tautos rinkti Tautos reikalais?Tautos namais-valstybe.Kaip rūpinasi valstybingumo išsaugojimu ir užtikrinimu :Tautos-Lietuvos žmonių išsaugojimu,valstybinės kalbos apgynimu,mūsų valstybės teritorijos vientisumo išsaugojimu,doros,šeimos,tradicijų apsaugojimu.Kaip atliekama ta šventa pareiga Tautai?

 18. savanore:

  PARAŠŲ UŽ LIETUVĄ DIENOS –

  KAD ĮVYKTŲ REFERENDUMAS!

  Bendrapiliečiai, esame prie 300 000 parašų ribos!

  Mums būtinas rezultatas, nepaliekantis jokių abejonių

  dėl TAUTOS VALIOS nei Seimui, nei Vyriausybei.

  Dėl to Jus kviečiame į VISUOTINĘ TALKĄ lapkričio 23-24 dieną (šeštadienį-sekmadienį).

  1. Iki lapkričio 22 d.

  GRĄŽINAME VISUS TURĖTUS LAPUS ASMENIMS, IŠ KURIŲ GAVOME!!!

  2. IŠ JŲ IMAME NAUJUS REZERVINIUS LAPUS.

  3. VISI SU NAUJAIS LAPAIS, SUDERINĘ

  SU JŪSŲ VEIKLĄ KOORDINUOJANČIAIS ASMENIMIS VIETAS,

  EINAME Į VIEŠAS ERDVES RINKTI PARAŠŲ!!!

  4. VISI, DAR NEPASIRAŠĘ KAD ĮVYKTŲ REFERENDUMAS,

  IMA PASUS arba ASMENS TAPATYBĖS KORTELES

  IR EINA Į VIEŠAS ERDVES PASIRAŠYTI!!!

  5. NAUJUS LAPUS SU SURINKTAIS PARAŠAIS GRĄŽINAME LAPKRIČIO 25 d.!!!

  Referendumo grupė

  “Tautos valia”

  bendras tel.: 8 612 88898
  http://www.zemesvardu.lt

 19. Nepolitikas:

  Gerb. Z. Vaišvilai, Jūsų komentaras: „Savotiški Jūsų(t.y. mano) samprotavimai apie Respublikos Prezidentą.(…)“ … Supraskit, mano „samprotavimai“ pateikti dėl LR Konstitucijos taikymo. Pagrindą sudaro : „Konstitucija yra VIENTISAS ir tiesiogiai taikomas aktas.“ Tai reiškia, tam kad priimti teisingą sprendimą, reikia vadovautis ne vieno str. nuostatomis, o visais ir negali būti jokių prieštaravimu(tarp Konstitucijos str.). Aš nieko ne užmiršau: prezidentė(rašau visada iš „mažos“, kadangi nesilaiko Konstitucijos), kaip ir kiti(išskyrus : „Rinkimuose nedalyvauja piliečiai, kurie teismo pripažinti neveiksniais“) GALI balsuoti, „remiantis VISUOTINĖ, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir SLAPTU balsavimu“. Tačiau pasakyti, arba paviešinti už Ką ji balsavo, – NE. Ji turi būti „ visiems lygiai teisinga“, ir žulikams iš DP, ir LSDP, ir t.t. Dėl jos samprotavimu ir pasisakymu senai turėjo būti apkalta… ir ne viena ! Iš pradžios esu suskaičiavus bent 20 šiurkštų pažeidimu , o paskui nustojau… Bet kas inicijos apkaltą, jeigu net „šlovinga“ DK partija tyli. Kuo gero bijo, kad ateis visiškai „nevaldomas“ iš Briuselio, ir nutrauks jų šėrimą (per „įstatymų“ pataisymus).
  Dabar – „parašų rinkimas“. Manau sutiksite, kad tai nėra balsavimas(visuotinė rinkimų teise). Tai yra politinė(valstybinė) akcija(veika), t.y. LR Konstitucijos I skirsnis „Lietuvos Valstybė“. Taigi nei Prezidentas(Valstybės vadovas), nei Prezidentūra (Valdžios įstaiga) negali pažeisti LR Konstitucijos : „Asmuo, išrinktas Respublikos Prezidentu, turi sustabdyti savo veiklą politinėse partijose ir politinėse organizacijose(!!) iki naujos Respublikos Prezidento rinkimų kampanijos pradžios“. Baigiant, dar karta patvirtinsiu ne užmiršau, „kad Prezidentė Dalia Grybauskaitė pernai ne tik balsavo kaip Lietuvos Respublikos pilietė LR Seimo rinkimuose“, nors konstituciškai kaip „asmuo, išrinktas Respublikos Prezidentu“, o ne „pilietė“. Piliečiai pas mus nesaugomi. O dėl „bet ir aktyviai kišosi ir į porinkiminį procesą“ VISIŠKAI pritariu – tai yra NUSIKALTIMAS. (jeigu kas nors nepatiko galite parašyti jwt@takas.lt )
  Pagarbiai,
  J. T .

 20. pensininkas:

  Daugeliui mano kolegų negrąžino tėvų žemių dėl to, kad Landspergis jas išdalino jau po Kovo 11 kitiems po 2-3 hektarus. Kreipėmės į Konstitucinį teismą. Bet šis pasakė – vsio zakonno. Po to jie atėjo pas mane ir klausia: ką daryti? Sakau yra Kryžių kalnas netoli Šiaulių ir statykite ten kryželį. Pastatė. Vienas jau mirė, o kitas ir dabar gyvena. Dėkoja man už gerą patarimą. Moralas: kol dar Kryžių kalnas saugomas lietuvių valdžios, susimeskime ir pastatykime ten didelį, labai didelį (gežbetonį) kryžių nesugrąžintos Valstybės garbei.

  • S:

   Ankstoka kryželius statyt… 😉 Atrodo, kad šiandien jau kirtome savo Mažojoje Lietuvoj 400 tūkst parašų atitikmenį pagal skaičių (jau 1270 parašų surinkom 25 lapuose)… 😀 Daugumą jau pridaviau, dar padirbsim truputį ir mūsų sąžinė bus rami, o gal net švęsime, nes referendumas tikrai gali įvykti, nejuokauju! 🙂

   • Neparduodu:

    Tas laikas jau tuoj bus čia ir pamatysim. Tikiu ir aš, S:)
    Žinote, neseniai mačiau filmą “Ekskursantė”, per kurį pagalvojau, kad į šį filmą vienu dideliu autobusu vertėtų pristatyti prezidentūros kanceliariją su Lietuvos Pardavėju – amneziniu profesorium priešakyje – gal prisimintų, ką kartą Tėvynė ir jos Žemė reiškė mūsų tautiečiams, ką ji vis dar reiškia daugeliui.

    • Nuoroda:

     Kam įdomu, įkeliu nuorodą apie minėtą fimą, paskaitykite apie, gal norėsite pamatyti:
     http://kinfo.lt/ekskursante-penki-tukstanciai-kilometru-kurie-neprailgsta/

     Turbūt jau paskutinės dienos kai rodo kinoteatruose, bet savaitgalis čia, galima suspėti. Mažytė šio apžvalginio straipsio ištrauka, labai tinkanti ir mūsų dienoms:

     “Ar tušti, negyvenami namai – vis dar yra namai? Vėlgi vienareikšmių atsakymų negausime. Juostoje parodyti Lietuvos kraštovaizdžiai tarytum byloja patys už save. Kino kalba netiesiogiai sako – sava žemė yra sava. Net ir draskoma vidinių nesutarimų, baimės ir tarpusavio nepasitikėjimo.”
     Na, kiek mes tos savo žemės dar beturime..

     Gero žiūrėjimo, gerų minčių.

 21. UŽ SNORĄ:

  Tebūnie Raudonoji Dalia prakeikta dieną ir tebūna prakeikta naktį; tebūna prakeikta , kai gulasi, ir tebūna prakeikta, kai keliasi.Tebūna prakeikta, kai išeina, tebūna prakeikta, kai įeina. Viešpats jos nepasigailės, tekrinta ant jos Viešpaties pavydas ir tenutrina Viešpats jos vardą nuo dangaus. Dėl jos blogio teatskiria ją Viešpats nuo visų paprastų žmonių pagal visus sandoros prakeiksmus, surašytus Įstatymo knygoje.

 22. O TUO TARPU LIETUVOJE...:

  VASILIAUSKO- NORKAUS – VALIUNO – MAZINTIENES-COPERIO AFERIUGU SUTVE TOLIAU VAGIA BANKO SNORAS KREDITORIU PINIGUS , O GRYBAUSKAITE PATI ORGANIZAVUSI SNORO UZGROBIMO IR TYCINIO SUNAIKINIMO “OPERACIJA”ŠIUOS VAGIS IR AFERISTUS DENGIA !!!
  KAS GALI PANEIGTI, JOG KARTU IS “OTKATU” SĖKMINGAI RENKAMI PINIGAI GRYBES RINKIMINEI KOMPANIJAI ?!!

 23. virgis:

  Valdas Anelauskas: „Komunizmą pradėjo žydai. Ir tai – ne holokausto neigimas, o faktas“
  2010-03-22 15:46

  Audronė Simanonytė

  Nors kartais įvykiai JAV verčia suabejoti, ar tikra žodžio laisvė šioje šalyje vis dar tebeegzistuoja, pokalbis su Oregono valstijoje gyvenančiu lietuviu, buvusios Sovietų sąjungos disidentu Valdu Anelausku kalba šio teiginio naudai. Tiek nuolat apie jį rašančios žiniasklaidos, tiek pats save vadinantis baltuoju separatistu-nacionalistu, Anelauskas neslepia savo pažiūrų. Prieš daugiau nei 20 metų už antisovietinę veiklą išvarytas iš Sovietų sąjungos ir apsigyvenęs JAV, jis buvo įsitikinęs, kad su komunizmu, totalitarizmu, informacine blokada ar ideologine prievarta atsisveikino visam laikui. Tačiau keletą metų pagyvenęs JAV lietuvis teigia supratęs, jog nemažai „ano“ pasaulio šmėklų persikraustė čia. Norėdamas demaskuoti Amerikoje esančias blogybes, 1999 m. V. Anelauskas išleido knygą „Discovering America as it is“, kurioje kalba apie politinės, ekonominės ir socialinės JAV sistemos sugedimą, atskleidžia tamsiąsias jos puses.

  Socialinių ir politinių mokslų profesionalų rate knyga greitai tapo bestseleriu, o 2002 m. buvo išleista antrą kartą. 15 pastarųjų metų lietuvis su šeima gyvena Oregono valstijoje, Eugene miestelyje, kur priklauso vienai radikaliausių JAV organizacijų – Oregono universitete įsikūrusiam Pacifica forumui. Pagrindinė šio forumo idėja – absoliuti žodžio laisvė – fundamentaliausias įstatymas JAV konstitucijoje. Propaguojančiame tokias idėjas forume paskaitos gali būti skaitomos apie bet ką – svarbu jų profesionalumas bei kokybė. Pasak V. Anelausko, holokaustas, įvykiai Palestinoje, o ypač žydų vaidmuo kuriant komunizmą – vienos aštriausių ir net pavojingiausių šiandienos pasaulio temų. Todėl nenuostabu, kad tiek jis pats, tiek kiti kalbėtojai jomis gana dažnai pasisako. Būtent dėl to Pacifica forumas yra nuolatinio žiniasklaidos dėmesio centre. Jų susirinkimai retai praeina be skandalų, yra nuolat atakuojami prožydiškų organizacijų, forumą net įtraukusių į neapykantą skleidžiančių JAV organizacijų sąrašą. Tačiau, nors ir atakuojamas labai įtakingų organizacijų bei veikėjų, universitetas forumo iš savo patalpų kol kas dar neišmeta. Universiteto vadovybė pripažįsta, kad ne visada pritaria forume skleidžiamoms idėjoms, tačiau, pasak jų, tokia yra kiekvieno amerikiečio teisė. Tuo tarpu, pasak Anelausko, apie kažkokią neapykantą ar smurto propagavimą jų susirinkimuose negali būti nė kalbos. „Jei mes skleistume neapykantą ar ragintume su kuo nors susidoroti, mes čia neišbūtume nė dienos, – sakė jis. – Esame stebimi kaip per didinamąjį stiklą. Jei mūsų neišmeta, vadinasi, nėra dėl ko. Mes norime vieno: pasisakyti temomis, kurios kažkuriuo momentu pasaulyje tapo neliečiamos. O aš jau vaikystėje buvau toks: kai man kažkas sako, kad ta ar kita tema kalbėti negalima, iš karto užsidegu noru ją panagrinėti. Ne be reikalo kagėbistų pirmą kartą buvau sulaikytas, kai man buvo 14 metų“.

  – Rašote knygas, skaitote paskaitas pačiais aštriausiais šiuolaikinės visuomenės klausimais – demokratijos, rasizmo, homoseksualizmo, feminizmo, holokausto. Jūsų veikla, o ypač paskutinis paskaitų ciklas apie vadinamąją Frankfurto mokyklą ir pasisakymai apie tai, kad būtent žydai pradėjo komunizmą, Jums atnešė nemažai nemalonumų. Juokaujate, kad jei su savo pažiūromis Amerikoje dar vaikštote laisvas, tai Europoje jau seniai būtumėte už grotų. Kodėl, Jūsų nuomone, žydų klausimas yra toks jautrus?

  – Aš sakyčiau, kad jis yra dirbtinai sujautrintas. Žydai holokausto atminimą padarė vos ne pasaulietine religija. Viena priežasčių – jiems dabar darant nusikaltimus Palestinoje, reikia turėti priemonę apsigynimui. Patys žydai gi Palestinoje ir vykdo tikrų tikriausią holokaustą. O pabandykite tai pasakyti. Šiuo atveju žydų holokaustas tarnaus tarsi skydas. Kas nors ką nors pasakė prieš žydus ir Izraelį: viskas – holokaustas! Be to, iškraipoma labai daug faktų. Aš sutinku, kad holokaustas iš tiesų buvo baisi tragedija. Tačiau žydai ją vadina pačia baisiausia tragedija žmonijos istorijoje, pamiršdami kitas tautas ir tragedijas. O kai bandoma sakyti, jog kitų tautų išžudyta dar daugiau, tokie teiginiai paskelbiami holokausto neigimu ir tas žmogus automatiškai tampa jų priešu. Tačiau faktai rodo ką kita. 1917–1989 metais komunistai visame pasaulyje išžudė per 100 milijonų žmonių: dešimtis milijonų Kinijoje ir Sovietų Sąjungoje, beveik vieną trečdalį Kambodžos gyventojų. O kur Tibetas, kur Šiaurės Korėja? Bet kažkodėl šios tragedijos taip neeskaluojamos, nepadaromos neliečiamomis ir šventomis? Kodėl komunistas yra mažesnė blogybė nei nacis? Juk sportiniai marškinėliai su Che Guevaros portretu yra „mada“, o su Hitlerio – pabandytum panešioti! Dabar susiklosčiusi situacija yra visiškai nenormali: holokausto temos iš viso beveik neįmanoma liesti.

  – Tačiau kaip paaiškinsite, kad ši tendencija šiandien pastebima visame pasaulyje, ne tik tarp žydų? Kodėl į tai įsijungė tiek Amerika, tiek Europa? Minėjote, jog neatsargiai pakalbėjus žydų klausimu Europoje galima pakliūti į kalėjimą.

  – Neįmanoma trumpai atsakyti į klausimą „kodėl“. Apie tai galima parašyti didelę knygą. Dar Gebelsas sakė, kad jeigu kokį nors melą kartosi labai daug kartų, galiausiai jis ims atrodyti tiesa. Tai dabar ir vyksta. Jei visame pasaulyje nuo pat mokyklos yra teigiamos kažkokios tiesos, vaikai ir užauga tuo patikėję. Holokaustas dabar tampa lyg religija.

  – Ar tuo norite pasakyti, kad dalis pasaulio yra apgauta?

  – Žinoma. Tą parodo kad ir ašaringas Brazausko atsiprašymo Izraelyje faktas. Kai žydai kelia klausimą dėl jų išžudymo, jie pirmiausiai turėtų kalbėti apie tai, ne kas juos žudė, ne kaip žudė ir kiek išžudė, o „kodėl“.

  – Nejaugi atsakymas į tai galėtų tarnauti pateisinimu?

  – Jokiu būdu ne, bet tai galėtų daug ką paaiškinti. Dauguma žmonių, kurie kovojo prieš žydus, jiems jautė priešiškumą todėl, kad žydai pradėjo komunizmą. Ir tai – ne holokausto neigimas, tai – faktas. Pažiūrėkime į Lietuvą. Lietuvoje žydai komunizmą labai palaikė. To lietuviai nesitikėjo. Lietuvoje žydai gyveno labai gerai, čia į žydus buvo žiūrima tikrai daug geriau negu Lenkijoje ar Rusijoje. Todėl lietuviai niekaip negalėjo suprasti, kodėl kai 1940 metais įsiveržė Raudonoji armija, dauguma žydų juos pasitiko su gėlėm. Lietuviams tai buvo baisiausia išdavystė. Prieš tris metus Lietuvos dienraštyje „Kauno diena“ buvo apie mane straipsnis ir jame citavo istorikę Nijolę Maslauskienę, pasak kurios Sovietų sąjungai okupavus Lietuvą, Kaune komunistų partijoje buvo net 76 proc. žydų! Tai čia kalbame apie Lietuvą. O kas darėsi pačioje Rusijoje? Visi žino, kas buvo pagrindiniai komunizmo kūrėjai ir ideologai. Kaip gali kalbėti apie komunistinę revoliuciją ir nepaminėti Trockio, apie Gulagą ir nepaminėti Jagodos, apie Ukrainos Golodomorą ir nepaminėti Kaganovičiaus? Ko vertos vien Solženycino knygos – ten tiek istorinių faktų, išvardintos visos Gulagą kūrusių žmonių pavardės, sudėtos jų nuotraukos: Frenkelis, Bermanas, Rapoportas, Solcas, Koganas, Jagoda ir t.t. Tada kodėl apie lietuvius ar kitas tautas kalbama kaip apie „žydšaudžius“, pamirštant, ką darė patys žydai? Kai aš per savo paskaitas apie tai kalbu ir remiuosi tokiais šaltiniais, kaip Nobelio premijos laureatas Solženycinas, man oponuojantys žydai faktų nuneigti, aišku, negali. Todėl su manimi ir kovoja kitais metodais – stengiasi iš viso man uždrausti kalbėti.

  – Pasakojote, kad domėjimasis šiais klausimais iš dalies nulemtas Jūsų šeimos skaudžios patirties.

  – Mano seneliai iš tėvo pusės nepriklausomoje Lietuvoje buvo gan turtingi. 1940 m. būtent dėl žydų kaltės jie prarado visą savo turtą, paskui po karo buvo ištremti į Sibirą, kur prie Baikalo praleido beveik 20 metų. Tėvas buvo areštuotas ir Minsko KGB kalėjime jį tardė ir ypatingai žiauriai kankino žydas leitenantas Kovšas. Paskui taip vadinama „troika“ (slaptas KGB teismas, susidedantis iš trijų teisėjų) nuteisė jį mirties bausme, ir visi tie trys teisėjai buvo žydai. Laimei, mirties bausmė paskui buvo pakeista 25 metais lagerio, iš kurių beveik dešimt jis atsėdėjo. Dabar jis jau miręs, bet prieš mirtį apie savo gyvenimo patirtį dar parašė atsiminimų knygą, kuri yra išleista Lietuvoje. Taip ir vadinasi „Toks gyvenimas“. Po tokių įvykių, aš negaliu taikstytis, kai girdžiu dabar sakant, kad tik žydai Lietuvoje nukentėjo. Netiesa! Nukentėjo ir lietuviai. Mano paties šeima nukentėjo. Nuo žydų!

  – Praėjo daug laiko, pasaulis pasikeitė. Kodėl tęsiate šią temą?

  – Kai griuvo komunizmas, atrodė, jis niekada nebeatsigaus. Amerikoje kai kurie politologai rašė, kad jau dabar neva istorijos pabaiga, nebebus baisių ideologijų, nebebus karų ir t.t. Naivuoliai. Metai eina, o taip vadinama „naujoji pasaulio tvarka“ (new world order) kuo toliau, tuo labiau darosi panaši į komunizmą. Kartu su globalizmu ateina vadinamasis neokomunizmas. Ir tai liečia ne tik Ameriką, bet ir Europą, visą pasaulį.

  – Ką vadinate neokomunizmu?

  – Man neokomunizmas – tai visos neigiamos dabartinės globalizacijos pusės. Anksčiau, pamenate, sovietinėje Lietuvoje baisiausias liaudies priešas buvo buržuazinis nacionalistas. Kiek tokių buvo išvežta iš Lietuvos, mes žinome. Paskaitykite Lietuvos spaudą šiandien. Baubas ir vėl tas pats, ir vėl gąsdinama lietuviškaisiais nacionalistais. Kaip baisiausias dalykas praeitą savaitę buvo aprašoma „nacionalistiškai nusiteikusių“ jaunuolių demonstracija. Įsivaizduokite, ėjo ir skandavo „Lietuva – lietuviams!“ Ir kas čia baisaus? Kas šiandien didžiausias baubas Europoje? Nacionalistas. Pamenu, pernai skaičiau, kaip kažkoks dabartinis Lietuvos politikas pasakė, kad patriotizmas tai „kvailumo išraiška“ ir „niekšų priedanga“. Dabar patriotišką jaunimą Lietuvoje jau vadina „naciais“. Panašiai net ir čia pas mus, Amerikoje. Jeigu tik kas nors kam nors nepatinka tai iškart ir užklijuoja „nacio“, „rasisto“ arba „antisemito“ etiketę. Sovietų Sąjungoje komunistai kitaminčius būdavo vadindavo „liaudies priešais“, o dabartiniai liberalai vadina mus „naciais“. Lietuvoje žodį „buržuazinis“ numetė, o nacionalistas liko – ir jis tebėra „liaudies priešas“. Komunistinė politika norėjo sugriauti tautiškumą, tačiau nesugebėjo sugriauti jo taip, kaip kad bandoma padaryti šiandien.

  Dabartinė globalizacija griauna Prancūziją, Angliją, Olandiją ir kitas Vakarų Europos šalis. Masiškai propaguojamos atskiras tautas naikinančios idėjos – kraustymasis, migracija, susiniveliavimas. Aš gyvenau „tautų katile“ Niujorke, žinau, ką tai reiškia. Todėl apie tai kalbu ir kalbėsiu. Man neegzistuoja jokios „šventos karvės“, jokie „tabu“. Mes jau gyvenome Sovietų sąjungoje, kai reikėjo laikyti liežuvį už dantų, ir jeigu viskas kartojasi, tai iš to reikia daryti kažkokias išvadas.

  – Esate vadinamas baltuoju separatistu-nacionalistu. Taip pat prisipažįstate esantis ir rasistas. Net ir Amerikoje, kur Jūsų žodžiais tariant, yra daugiau žodžio laisvės nei Europoje, šie apibūdinimai gali būti pavojingi. Ar nieko nebijote, sakydamas, jog Dievas tam ir sutvėrė žmones skirtingų rasių, kad jie gyventų atskirai skirtingose vietose? T.y., kad tamsiaodžiai turėtų gyventi tik Afrikoje ar Azijoje? Tačiau liberalių pažiūrų pilietis Jums paprieštarautų, jog juodaodžiai kadaise kaip vergai buvo atvežti į Ameriką, o europiečiai patys kolonizavo Aziją, Afriką bei Ameriką.

  – Dėl bijojimo, tai aš nieko nebijau. Ne veltui sakoma, bijai vilko, neik į mišką. Ši veikla yra tarsi mano gyvenimo variklis, jo prasmė. Kaip mano amžinatilsį senelis mėgdavo sakyti, man nuo to gaminasi vitaminas C. Esu tvirtai įsitikinęs, kad tautinis nacionalizmas yra būtina ir svarbiausia kiekvienos tautos išlikimo sąlyga. Jeigu ne mūsų nacionalizmas, kur mes būtume dabar po visų mūsų okupacijų? Na, o kas liečia kolonizaciją, tai aš jokiu būdu nepateisinu istorijoje šio fakto. Visa tai, suprantama, buvo labai blogai. Tačiau šiandien, kai afrikiečiai ar azijiečiai lyg bumerangas plūsta į Europą, tas irgi yra nepateisinama. Tai turėtų būti sustabdyta. Mano nuomone, skirtingos rasės yra nesuderinamos ir negali gyventi taikiai. Tai istoriškai daugybę kartų įrodytas dalykas, nors dabartiniai liberalai, kaip anksčiau komunistai, bando įrodyti priešingai.

  Jeigu pasaulis, žmonija, buvo kuriami taip, kad kažkas gyvena Afrikoje, kažkas Azijoje, o kažkas Europoje, vadinasi, taip ir reikia. Pažiūrėkite, kokie dalykai vyksta dėl žmonių migracijos. Neseniai girdėjau vieno mokslininko paskaitą. Jis pateikė stulbinančius skaičius. Pasirodo, Olandijoje 92 proc. nusikaltimų padaro atvykėliai.

  – Savo knygoje, taip pat paskaitose jūs labai daug kur pasisakote prieš Ameriką, tačiau joje gyvenate ir sakote, kad tik čia kol kas jaučiatės saugiai. Ar tai nėra prieštaravimas?

  – Ne. Aš pripažįstu ir gerąsias šios šalies puses. O kas yra blogai – kritikuoju. Kas dėl žodžio laisvės, jos čia be jokios abejonės daug daugiau negu kur nors Lietuvoje, ar Vakarų Europoje. Lietuvoje taigi, kaip žinia, žmones dabar net ir už internete anonimiškai parašytus komentarus teisia, didžiules baudas uždeda, net kompiuterius konfiskuoja. Kas prieš 20 metų būtų galėjęs pagalvot, jog taip bus laisvoje ir nepriklausomoje Lietuvoje!

  – Knygoje „Discovering America as it is“ minite keletą įvykių, kurie, kaip pasakojate, Jus, „naivų emigrantą“, privertė praregėti ir kardinaliai pakeitė požiūrį į Ameriką.

  – Nemažą įtaką man darė ir asmeniški buitiniai dalykai. Kaip pavyzdžiui, pasibaisėtina sveikatos apsaugos sistema. Tačiau jie buvo tik smulkmenos. Mane labai sukrėtė nusikalstamumas, kurį mačiau gyvendamas Niujorke, ir suvokimas, kas visa tai daro. Būtent – rasinės mažumos. Labai didelį įspūdį padarė tamsiaodžių riaušės Los Angeles bei pirmasis pasikėsinimas į Pasaulio prekybos centrą 1993 m. Tada supratau, kad Amerikos pasaulis labai nekenčia. Bet labiausiai man atsivėrė akys, kai Texase valdžia sudegino apie 70 žmonių, priklausiusių religinei sektai.

  – Esate kontroversiškos organizacijos „Pacifica forum“ narys. Papasakokite apie jos veiklą bei tikslus. Kokias skleidžiate idėjas?

  – Pagrindinė mūsų idėja yra žodžio laisvė. Absoliuti žodžio laisvė – tokia, kokia ji įtvirtinta JAV konstitucijoje. Mūsų nuomone, bet kokios idėjos turi teisę būti išsakytos. Pacifica forumui dažnai priekaištaujama, kad mes net nacistus pakviečiame skaityti paskaitas. Kodėl ne?

  Mes ir komunistus pakviesime. Teisybės dėlei reikia pasakyti, jog nacistų pas mus dar nebuvo, mes tik filmą apie juos neseniai demonstravome ir dėl to čia kilo didžiulis triukšmas.

  – Ar nemanote, kad išties tamsios idėjos, atvirai skatinančios blogį, turi būti filtruojamos net laisvoje visuomenėje?

  – Nemanau. Pasisakau už absoliučią žodžio laisvę. Ir ne todėl, kad nesuprantu, jog blogos idėjos gali būti užkrečiamos ir kad jas geriau girdėtų kuo mažiau žmonių. Čia atsiranda kita problema: kas jas filtruos, kas bus tas „aukščiausias filtruotojas“, ir kur to filtravimo ribos. Štai tada ir prasideda įvairios cenzūros, kurios naudingos vienai ar kitai grupuotei. Dabar, pavyzdžiui, dedamos pastangos sustabdyti informacijos apie holokaustą sklidimą internete, o pažiūrėkite, kas darosi su pornografija. Niekas jos skleidimo internete net nemano stabdyti. Neapykantos skleidimu apkaltinamos mūsų skleidžiamos idėjos, kai mes norime pasipriešinti globalizacijai, komunizmo atgimimui. Pažiūrėkit, iki kokio absurdo priėjome Lietuvoje: jaunuoliai, kurie pasisako už nacionalizmą, yra „blogi“, homoseksualistai – „geri“.

  – Ruošiatės rašyti kitą knygą. Šį kartą – apie globalizacijos procesus Europoje. Sakote, kad Europos Sąjunga yra ne tai, ką lietuviai įsivaizduoja.

  – Jau seniai egzistuoja planas, kaip Europą paversti Jungtinėmis Europos valstijomis. Pažiūrėkim, argi ne tai ir vyksta? Europoje šalys vis labiau praranda suverenitetą. Kaip centralizuotai lengva valdyti JAV, taip lengva bus valdyti ir Europą. Tačiau jei jūs atidžiai paieškosite medžiagos, kas buvo pagrindiniai ES ideologai – pamatysite, kad daugelis – buvę komunistai. Čia mes ir vėl sugrįžtame prie neokomunizmo sąvokos. O jo pagrindinis ideologas – Josephas Rethingeris. Įdomus faktas. Kai kažkuri Europos valstybė bandė balsuoti prieš Europos konstituciją, jiems buvo pasakyta, kad „jei nebalsuosite, Europoje ir vėl pasikartos holokaustas“. Faktas, verčiantis susimąstyti, ar ne tiesa? Holokaustas turi labai didelę svarbą, kad būtų įgyvendinta Europos Sąjunga ir apskritai visa ta taip vadinama „naujoji pasaulio tvarka“.

  – Iš to, kaip kalbate apie Europos Sąjungą, neatrodo, jog galvojate, kad ji yra išsigelbėjimas Lietuvai.

  – Tikrai ne išsigelbėjimas, o tikrų tikriausia pražūtis. Tai, kas dabar vyksta Lietuvoje, yra visiškas jos naikinimas. Kalbu tiek apie jėgas iš vidaus, tiek apie jėgas iš Briuselio. Tautos sąmonėje griaunama sveiko tautinio nacionalizmo sąvoka galiausiai prives prie lemtingų pasekmių. Tie veikėjai, kur šiandien Lietuvoje vadina save „žmogaus teisių gynėjais“ ir „tolerantais“ (liaudis juos, kiek žinau, kandžiai pakrikštijo „tolerastais“), yra, sakyčiau, netgi pavojingesni Lietuvai negu kad po karo buvo stribai ir šiaip visokie kolaborantai. Kiekviena atskira tauta turi jaustis šeimininkė savo tautinės valstybės pastogėje. Kai tautos sumaišomos, atsiranda tiesioginė jų išnykimo grėsmė. Pažiūrėkime, kas atsitiko su mūsų kaimynais latviais ar estais. Pas juos dabar jau štai kone pusė gyventojų yra rusai ir kitokie svetimtaučiai. O juk prieš 50 metų to nebuvo. Tai sovietinės „tautų draugystės“ prievartinio internacionalizmo palikimas. Tačiau rusai dar nelabai daug kuo skiriasi nuo latvių, estų ar lietuvių. O kas atsitiktų, jeigu pusė Lietuvos gyventojų būtų arabai ar turkai, kinai ar afrikiečiai? Ar galėtume įsivaizduoti Lietuvą, kur gyventų, sakysim, 30 procentų turkų, 30 procentų juodaodžių ir vos 40 procentų lietuvių? Bet juk Europos Sąjunga būtent į tokią ateitį Lietuvą ir veda! Vakarų Europos šalyse dabar tokie procesai ir vyksta. Jeigu tai tęsis, tai tiek Daniją, tiek Švediją ar Norvegiją po kokių 50 metų ištiks Estijos likimas. Tik svetimtaučiai gyventojai ten bus ne į skandinavus bent jau išvaizda panašūs slavai, o įvairiausių atspalvių ir kultūrų juodaodžiai. Statistika teigia, kad kasmet Europos šalyse vis išauga neeuropietiškos kilmės gyventojų procentas. Taip ir atsiranda kokioje nors Danijoje ar Švedijoje gatvės, kur viskas užrašyta vien arabiškais hieroglifais ir vaikšto moterys, užsidengę čadromis. Todėl tarsi grybai po lietaus Skandinavijoje ar Šveicarijoje dygsta musulmonų mečetės.

  – Pabūkime utopistai, pasvajokime. Ką, Jūsų nuomone, reikėtų padaryti, kad Lietuvos ateitis nebūtų tokia tamsi?

  – Čia lygiai tas pats, kas buvo su Sovietų Sąjunga. Reikia, kad subyrėtų Europos Sąjunga. Pati Lietuva iš jos, aišku, neišstos. Kitaip aš nieko gero ateityje nematau. Įsivaizduoju ją juodą tiek perkeltine, tiek tiesiogine – piliečių odos spalva. Pamenu, vienas dabartinės Lietuvos politikas prieš kokia dešimt metų pasakė, kad dar po kelerių metų rugsėjo 1-ąją į Lietuvos mokyklas ateis mokytis juodaodžiai vaikai, kurie drauge su mūsiškiais giedos Lietuvos himną. Naivu manyti, kad taip niekada nenutiks, nes taip jau nutiko Švedijoje, Danijoje, Vokietijoje ir kitose Europos valstybėse. Ką gi, tų juodų Lietuvos himno giedotojų labai greitai gali būti tiek daug, jog lietuvis Lietuvoje taps ne tik mažuma, bet ir retenybe. O ant mūsų žemės šeimininkaus iš Afrikos ar Azijos atsikraustę „juodaodžiai lietuviai“.

  • Amelija:

   Šiaip tai tekstas vertas VSD dėmesio. Tokia ideologija veda Lietuvą į politinę izoliaciją ir tarpusavio neapykantos kurstymą.

   • Kur riba?:

    Politinę izoliaciją nuo ko?
    Taip, Amelija, bet kokią laisvą mintį būtina sutramdyti, nes ji gali kliudyti globalistų planams. Tą jau matėme sovietų laikais: žmonės bijojo sakyti ką mano, rašyti ką mano, net galvoti – tiesa, tai tęsėsi tik kurį laiką – totalitarinės sistemos ilgai neišsilaiko, todėl jas būtina pakeisti kitomis, ne tokiomis akivaizdžiomis vergovės formomis. Per tą laiką daugybė žmonių buvo ištremta, vykdytas lietuvių tautos genocidas. Kaip manote, ar trėmimai ir dabar būtų tinkama priemonė kitokios nuomonės nutildymui? Kokias priemones siūlote? Naktines kratas? Išgalvotas apkaltas? Neteisingus teismus? Asmens sekimą? Pasidalinkite savo idėjomis, nesikuklinkite. Tuo tarpu tik prisiminkite, kad asmuo, kurio mintys čia išdėstytos, gyvena JAV ir kol kas net JAV globalistai nedrįsta jo atvirai sudoroti, nes oficialiai vis dar neranda kaip prikibti – neteisingas kaltinimas galėtų būti per daug akivaizdus. Taigi lietuviško VSD dėmesio gali straipsnis ir nesusilaukti, nors ir labai to norėtumėte.
    Negalėčiau teigti, jog sutinku su visomis straipsnyje išdėstytomis autoriaus mintimis (nors daugiau sutinku nei nesutinku), tačiau man jos netrukdo vien dėl to, kad skiriasi nuo manosios.

    Tiesa, kaip jums neapykantos kurstymas viešojoje erdvėje prieš tautiškai nusiteikusius Lietuvą mylinčius žmones? Jums tai tinka ar visgi ne? Kur, jūsų manymu, yra neapykantos kurstymo riba?

    • Kemblys:

     ‘berniuk’, gal jūs abu, su ta Amelija, kur kitur Lietuvą saugokite nuo globalistų – patys matote, kad jums nepavyksta reikšti mintis viena, kuria nors, kalba.

     Amelija viename sakinyje:
     ,,tekstas, ideologija, politinę izoliaciją”.

     ‘berniukas’:
     ,,globalistų planams, totalitarinės sistemos, formomis, genocidas, idėjomis, oficialiai, globalistai, autoriaus”.

    • Amelija:

     Autorė gyvena JAV, bet jos priešvalstybinės ir antidemokratinės nuostatos platinamos Lietuvos Respublikoje. Ar Jums patiktų, jei mūsų šalies tinklalapiai pradėtų dėti Kremliaus ideologų samprotavimus, kad Nepriklausomybė nieko neverta, kad geriausi buvo SSRS laikai, kad reikia komunistinės revoliucijos Lietuvoje, pasipriešinimo teisėtai valdžiai. Man tikrai nepatiktų. Ir nereikia nieko gąsdinti represijomis, sekimu. Paprasčiausiai žmogus, įdėjęs šį tekstą, turėtų būti įspėtas, kad rasinės ir tautinės neapykantos kurstymas GALI BŪTI baudžiamas. labai pakaktų tokio priminimo, o ne sankcijų.

     • Argi?:

      Suabejojau ar skaitėte straipsnį. Čia pateiktas pokalbis su Oregono valstijoje gyvenančiu lietuviu, buvusios Sovietų sąjungos disidentu Valdu Anelausku. Jis, patyręs sovietų represijas, išvyko į “laisvą” šalį – JAV, kur tikėjosi amžiams palikęs sovietų košmarą, tačiau, kaip matome, apsiriko. Jo, kaip sovietų sąjungos disidento, mintys labai įdomios. Ir nieko nekursto, nekiršina ir nekviečia jokiems veiksmams – tik kelia klausimus – labai įdomius klausimus. Penas pamąstymui. Paskaitykite.

      Mano išvardintos represinės priemonės kitokios nuomonės nutildymui yra klausimas jums – ar jos tinkamos? Maždaug tokias jau matome taikomas Lietuvoje ir prezidentė tyli. Nuo kada žodžio laisvė Lietuvoje draudžiama?

 24. medus:

  Geras straipsnis, nors kai kurios išsakytos mintys man atrodo diskutuotinos. Tik gal paprasčiau būtų buvę įkelti nuorodą?:) Labai svarbu šiandienos Lietuvoje vykstančius procesus globaliai, t.y. kaip dalį nuosekliai vykdomos programos, o ne mūsų politikų kvailumą ar šiaip godumą.
  Kiek nustebino klausimo “neaiškumas” dėl “žydų religijos” ir kitų su tuo susijusių dalykų – nemanau, kad autoriui būtų nežinomas “Rothschild’ų sionizmas” – belieka pasidomėti tuo ir viskas apie “new world order” atsistoja į savo vietas.
  Beje, visame pasaulyje “naujojo pasaulio tvarkos” akivaizdus brukimas, tautų naikinimas tampa matomas vis didesnio skaičiaus žmonių, apie tai įdomiai rašo Kastytis Braziulis (koks atradimas!) str. “10 požymių, kad pasaulio elitas praranda žmonių kontrolę”, rekomenduoju visiems, kaip ir kitus jo straipsnius – labai taikliai papildo ne tik “užgrobtos valstybės” temą, bet ir sistemos desperaciją dėl nebesugebėjimo suvaldyti žmonių: http://www.alfa.lt/straipsnis/15164148/10.pozymiu..kad.pasaulio.elitas.praranda.zmoniu.kontrole=2013-11-22_19-34/
  Nedidelė ištrauka:
  „2. Nepasitikėjimas valdžia auga. JAV Kongresu pasitiki tik 10 proc. JAV piliečių.
  3. Nepasitikėjimas žiniasklaida auga. Ja netiki 77 proc. žmonių. Ji yra suaugusi su valdžia ir tarnauja valdžiai, kvailina žmones ir padeda valdžiai juos kontroliuoti.
  4. Nepasitikėjimas tarptautiniais bankais auga. Bankų veiklos tikslas – pavergti jus, padaryti priklausomus. Žmonės juos perprato ir daugiau jais netiki.
  5. Vatikanas deda visas pastangas, kad išliktų, išsivalytų. Jis praranda tikinčiuosius. Žmonės pradeda suprasti Vatikano dvigubą žaidimą, jo atliekamą vaidmenį santykiuose tarp valdžios ir žmonių. Vatikanas pakeitė net popiežių, ėmėsi kardinalių veiksmų situacijai pagerinti. Anksčiau Vatikanas nekreipdavo dėmesio į atskirus žmonių nusiskundimus, problemas, net nedėdavo didelių pastangų paslėpti savas problemas, susijusias su pedofilija, homoseksualizmu, korupcija, pinigų plovimu ir begaliniu noru bei pastangomis didinti savo turtą.
  6. Jėgos struktūrų pareigūnai (kariai, žvalgai, policininkai) nebijo nepaklusti savo vadų įsakymams, kurie prieštarauja visuomenės interesams ir juos pažeidžia. Kariai jau nebėra kvaili robotai, kurie automatiškai vykdo užduotis. Jie pradeda mąstyti, nebijodami sulaužyti savo likimą, atskleidžia visuomenei dar negirdėtus, nematytus įrankius jai valdyti ir kontroliuoti.
  7. Valstybės tampa policinėmis valstybėmis. Jos militarizuojasi. Atsiranda specialių būrių, kurių specializacija – demonstrantų vaikymas, suėmimas ir tardymas. Persekiojami aktyviausi visuomenės veikėjai. Valdžia pradeda bijoti žmonių.”

  K. Braziulis atrodo labai vertas dėmesio autorius. Gero skaitymo.

  • Taip:

   Kuo daugiau žmonių ir pas mus supras valdžios apgaulę, tuo didesnė galimybė atsiras susigrąžinti valstybę, jeigu tai dar apskritai įmanoma. Jei tas pats tautų naikinimo planas vykdomas ne tik ES, bet ir pasaulio mastu, valstybės susigrąžinimas gali tapti visų pasaulio žmonių reikalu, ne tik mūsų. Bet visi turime padaryti tiek, kiek priklauso nuo mūsų.

   • zombiai:

    90 proc. žmonių yra liguistai paveikiami ĮTAIGOS. Tiek pas mus dabar yra ZOMBIŲ. Ar gerai, ar blogai gyvenime, bet jie nesiorientuoja, ką daryt, tik žino, kad reikia užsimerkt ir bėgt -arba atsitrenkia į sieną (rinkiminiai lipimai ant to paties grėblio) ir po kontuzijos dar labiau nežino, ką daryt , arba aklai pataiko į skylę, pro kurią stačia galva išgriūną i kitą pasaulį (vadinamą užsieniu) ir sugrįžt atgal “skylės” neberanda… Lieka, kad viskas priklauso nuo likusių mąstančių- kokių 10 proc. ir mažiau. Ir ką JIE gali pakeisti? Bijau, kad dar visa zombinių karta turi pasikeisti, kad kažko naujo sulauktume. Ir SSSR priespaudą žmonės kentė 50 metų, kol pratrūko, bet ir tai- laiku pasinaudoję maža Kremliaus “klaidele”-perestojka… Ciniškai gudresnė ES tokių “klaidelių” artimiausiu laiku tikrai nepadarys…

    • va bank:

     Galbūt ne visai taip. Ciniškai gudresnė ES pati save naikina, nes per daug skuba.
     Neplanuota skuba vyksta dėl aukščiau minėtų puikių K. Braziulio apibendrintų pastebėjimų apie tai, jog globalistinis elitas vis sunkiau suvaldo populiaciją ir beveik nebegali melais priverst jos daryti tai, kas anksčiau pavykdavo. Dabar belieka jėga, bet ją naudoti drįstama dar retai – per daug akivaizdi prievarta atkreipia daugelio dėmesį ir gali pasitarnauti akių atvėrimui. Šito jie bijo, tad belieka neplanuota skuba. O kai atsiranda beatodairiškas skubėjimas (ne iš taško A į tašką B, bet iš karto norima į tašką K ir pan.), tai irgi krinta į akis.
     Prisiminkime kad ir liepos 27 –osios „eitynes“, kurios buvo jau visai ne eitynės, o užsienio šalių interesų politinis manifestas, beveik prievartinis, atsižvelgiant į perteklinės jėgos demonstraciją, bet realų panaudojimą- menką. Galios demonstracija irgi siekia tų pačių tikslų – jei ne palenkti melu, tai jėga, bet ne tiesiogine, o kol kas – bauginimu. Taigi priemonės keičiasi, globalistų planas – vienos pasaulinės valstybės sukūrimas, galios koncentracija keleto rankose ir mankurtų populiacijos plėtra turi įvykti pirmiau nei pabus tiek žmonių, kad žmonijos kontrolė taps nebeįmanoma – ką reiškia tiktai saujelė globalistų (iš tiesų gal tik 5 proc. viso pasaulio populiacijos) prieš milijardus? Didžioji dalis, jų, be abejo, dar miega. Bet tai keičiasi. Ką matome ir Lietuvoje, todėl ir naudojamos tokios neapgalvotos priemonės – tiek dėl gėjų, tiek dėl žemės, tiek su tautos valios nepaisymu, akivaizdžiu Konstitucijos ignoravimu bei kitų įstatymų nepaisymu, chamiškais melais ir ciniškais spektakliais, ir t.t. Kai kitų kelių nebelieka, žaidžiama va bank. Nemanau, kad jiems pavyks.

     • Kemblys:

      Paveikslėlis MĖLYNAS, panašu, kad tu ‘berniukas’:

      ,,Ciniškai, globalistinis elitas, populiaciją, neplanuota, interesų politinis manifestas (3 svetimžodžiai iš eilės!), demonstraciją, realų, globalistų planas, koncentracija, mankurtų populiacijos, kontrolė, globalistų, gėjų, ignoravimu, chamiškais, ciniškais spektakliais, va bank…”

      Berniuk, kai užaugsi, išmok nors savo ‘gimtąją’ kalbą.

      • Nieko gero:

       Kembly, kad rinkai parašus, tai gerai, bet kai jokių minčių neturi, geriau nerašyk, atrodai kvailys arba juokdarys, nežinau katras labiau.

       • Kemblys:

        Tu laaabai vikriai kaitalioji savo ‘paveikslėlius’ – tai BERNIUKAS, tai MERGAITĖ. Žaizdamas (a) nesusipainiok, bo dar pamirši kokios lyties esi.
        Ar nori sudaryti įvaizdį, kad Zigmą Vaišvilą palaiko daaaug daug? Prie kitų straipsnių ‘alke’ nemačiau tiek nepasirašančių paveikslėlių, tik prie Zigmo Vaišvilos.
        Jei kartu rinkome parašus, tai dar nereiškia, kad čia spjaudysite svetimžodžius į lietuvių kalbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: