„Mokslo sriuba“: Skalūnų dujų Lietuvoje nėra, bet… (video) (8)

„Mokslo sriuba“ nuotr.2011 metais JAV geologai Lietuvai paskaičiavo 480 milijardų kubinių metrų skalūnų dujų. Naujausioje šių metų studijoje parašyta nulis. Kur jos prapuolė?

„Nusprendėm sukurti šią laidą, nes vieni sako, kad ateityje Lietuva galbūt taps Dubajumi ar Kataru. O kiti – kad bus pragaras. O ką sako mokslininkai ir jų tyrimai?“ – „Mokslo sriubą“ pradeda jaunieji mokslo populiarintojai.

Interneto TV laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. Kas antrą šeštadienį „Mokslo sriubą“ galima ragauti adresu. „Mokslo sriuba“ kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. Patronažą šviesiai suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija. Kiekvienas gali būti „Mokslo sriubos“ generaliniu rėmėju. Apie tai informaciją rasite čia.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Švietimas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Kolumbas 2019 keliautojai_Alkas-baneris-468x60

8 komentarai

 1. info:

  Ką domina rimtos laidos apie skalūninių dujų gavybą, faktai ir jų analizė, rekomenduoju laidą anglų kalba: https://www.youtube.com/watch?v=0g5RlbFqPFo
  Gero klausymo.

 2. Ojei:

  Info,

  čia šio veikėjo video: http://rationalwiki.org/wiki/Ian_R._Crane ? Rekomenduoji tiesiog puikų informacijos šaltinį prietrankoms. Sveikinu.

 3. savanore:

  ,,Kolorade 2003-2008 ivyko1549 issiliejimai,buvo uzterstas vanduo.
  Pensilvanijoj per 2.5metu-1614 naftos ir duju gavybos pazeidimai”,o sneka kaip apie bambonkes:/

 4. vardas:

  Kaip gražiai ir nekaltai tas viska paaiškino. Tai tik vanduo ir truputis chemikalu su smeliu. Ir dar investuokime tai i svietima. Nejaugi jie tikrai tikisi kad mes patikesim tuo visu ju melu apie nekalta sviesu dubaju Lietuvoje. Galėtu tas pizdukas bulvėm skusti paaiškinti, kas bus kada tas misinukas uzters musu geriam vandeni ir kokia Lietuvai nauda bus, kada amreikonai musu juda auksa išveš is musu, na o jeigu savo ta auksa noresm is ju nusipirkti, jie ji mums pasrduos rinkos kaina. Tai galiu drasiai pasakyt aik tu nachui su tuo sevronu ir tais prakeiktais chemikalais. Shevron go home.

 5. Nepolitikas:

  „Mokslo sriuba“… Tai naujas propagandinis triukas. Tačiau : Jeigu yra nafta, visada bus dujos… Jeigu naudojami chemikalai- visada bus užteršimas.

 6. Tik nenurykit "mokslo" sriubos!:

  “Geniali” logika: technologija visai nepavojinga, jei nepažeidžiami reikalavimai. Tiesa, JAV jie pažeidžiami ir įvyksta tūkstančiai avarijų, bet tai tik dėl to, kad amerikonams trūksta pinigų proceso kontroliavimui. Bet kai viso to imsis tokia galinga ir turtinga bei nekorumpuota valstybė, kaip Lietuva, tai viską sukontroliuos ir pinigų netrūks. Investuosim į švietimą, blin.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *