Balsus pirkę asmenys sulaukė atpildo (2)

Protestas prie VRK | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Protestas prie VRK | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį keturiems asmenims dėl balsų pirkimo organizavimo.

Išnagrinėjęs bylą, teismas nusprendė Vladislavui Gaidžiui skirti terminuotą laisvės atėmimą 6 mėnesiams. Paskirtą bausmę subendrino su ankščiau paskirta ir neatlikta bausmės dalimi, ir galutinę bausmę skyrė 2 metus 3 mėnesius terminuoto laisvės atėmimo, bausmę atliekant pataisos namuose.

Igoriui Sologub teismas skyrė 1 metų laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant jį per visą bausmės laiką nuo 22 iki 6 val. būti namuose bei per pirmus šešis bausmės mėnesius neatlygintinai išdirbti 90 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose.

Eugenijui Maciulevičiui ir Viačeslavui Ždanovič teismas skyrė po 200 MGL (26 tūkst. litų) dydžio baudą.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, nustatė, kad V. Gaidis, I. Sologub, prie kurių vėliau į grupę prisijungė

E. Maciulevičius ir V. Ždanovič, veikdami bendrininkų grupėje siekė papirkti asmenis, kad šie balsuotų už Darbo partiją daugiamandatėje rinkimų apygardoje, ir tokiu būdu trukdė jiems realizuoti savo teisę rinkti 2012 metų Seimo rinkimuose.

Teismas pažymėjo, kad demokratiški rinkimai yra svarbi piliečių dalyvavimo valdant valstybę forma. Rinkimai nelaikomi demokratiškais ir (ar) teisėtais, jeigu jie vyksta pažeidžiant konstitucinius ir demokratiškus principus. Rinkiminės kampanijos metu draudžiamos priemonės ir būdai, kurie prieštarauja demokratijai, moralei, teisingumui, visuomenės laisvei apsispręsti, jokiais būdais nepateisinamas tiesioginis ar netiesioginis rinkėjų balsų pirkimas, kas reiškia kad iš piliečių atimama teisė laisvai patiems pareikšti savo tikrąją valią Seimo rinkimuose. Rinkėjų papirkimas tiek rinkimų agitacijos kampanijos metu, tiek balsavimo laikotarpiu pripažįstamas šiurkščiu demokratiškų, laisvų ir teisingų rinkimų proceso sąžiningumo ir skaidrumo principų pažeidimu, už tai numatyta ir baudžiamoji atsakomybė.

Skirdamas bausmes, teismas taikė veikos padarymo metu galiojusią baudžiamojo kodekso 172 straipsnio redakciją.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: