G.Songaila. Ar turime nacionalinę istorinės atminties politiką?(audio) (25)

„Žalgirio mūšis“, prof. K.Morkūno vitražas Seime

„Žalgirio mūšis“, prof. K.Morkūno vitražas Seime

Tautininkų sąjungos pirmininko Gintaro Songailos politikos komentaras skaitytas per „Žinių radiją“, 2013 10 31 d.

Nuo neatmenamų laikų lietuviai švenčia vėlių dienas, dar vadinamas Ilgėmis. Tiek atsisveikinimas su mirusiais, tiek ir jų prisiminimo apeigos – tai yra tikriausiai pati seniausia žmogiškumo ir civilizacijos apraiška. Kaip tik čia slypi pagrindas supratimo, kad mūsų paskirtis – pratęsti ir puoselėti tai, ką paliko mūsų senoliai, kaip ir mūsų vaikai bei vaikaičiai  – tęs ir puoselės mūsų palikimą.

Bendro likimo supratimas, dvasinis ir turtinis laiką įveikiančios bendruomenės paveldas kaip tik ir sudaro tautos kultūros esmę. Mūsų tėvai mokėjo išsaugoti tautos sąmonę ir telkti bendrą kultūrą, netgi ir tais laikais, kai neturėjome savo valstybės, ar kai nebuvo rašto, kai nebuvo žiniasklaidos.

Tai, kas senovės laikais buvo bendruomenės švenčių tradicija, iš lūpų ir lūpas perduodami pasakojimai apie garbingų ir negarbingų žmonių darbus, apie istorinius įvykius bei pamokas, – šiuolaikinės valstybės gyvenime yra vadinama istorine atmintimi ir tautos atminties politika, kuri, beje, yra svarbiausia kultūros politikos dalis.

Turime savo istorijos institutą, turime Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrą. Turime savo švietimo sistemą, paminklus, atmintinas vietas, vietovardžius ir kitus pavadinimus. Gana inertiškai tęsiame atmintinų dienų ir švenčių tradicijas… Tačiau ar turime nacionalinę istorinės atminties politiką?

Kai kurie labai svarbūs požymiai rodo, kad tokios politikos mažokai beturime, kad barstome savo išteklius ir kūrybines jėgas gan tuščiai. Ir todėl nedaug ką perduosime savo ainių dvasiai – turbūt žymiai mažiau, nei prieškarinė Lietuva perdavė šiandieninei Tėvynei.

Per daugiau kaip dvidešimt metų Vilniaus Lukiškių aikštėje  taip ir neiškilo paminklas Tautos laisvės kovotojams, nors kai kas iš valstybės žymiausių pareigūnų gausybės žmonių akivaizdoje buvo prisiekęs, kad iškils, jau netrukus. Gal kai kas tikisi, kad ateis diena, ir čia vėl iškils Vladimiro Iljičiaus Lenino paminklas?

O prisiminkime, koks didelis pasipriešinimas buvo organizuotas prieš Sąjūdžio laikais pradėtą Valdovų rūmų atkūrimą! Kiek daug netiesos buvo pasakyta, kad investicijos į Valdovų rūmus esą trukdė kitiems būtiniems darbams – knygų įsigijimui bibliotekose, ar muziejų varvančio stogo remontui.

Šiandien, kai Lietuvos Valdovų rūmai jau beveik atkurti ir kai teliko tik minimalios investicijos, bibliotekų knygoms mūsų valstybė ir toliau skiria dešimt kartų mažiau vienam gyventojui nei Estijoje ir šimtą kartų mažiau nei Vakarų Europoje.

Tačiau labiausiai mūsų istorinės atminties būklę atspindi apverktina audiovizualinio sektoriaus padėtis. Ne tik dėl to, kad iš Lietuvos kinostudijos liko tik prisiminimas. Tačiau dėl to, kad valstybė šioje srityje taip ir nesugebėjo investuoti į istorinius filmus, ar sukurti veikiančią kino meno bei rimtą paramos kultūros projektams televizijoje ir radijuje sistemą.

Tiesa, pastaraisiais metais pasirodė ir kregždžių –  buvo sukurtas puikus naujas filmas apie svieto lygintoją Tadą Blindą, o ką tik turėjome ir  biografinio vaidybinio filmo apie lietuvių genijų Mikalojų Konstantiną Čiurlionį – „Laiškai Sofijai“, premjerą. Tiesa, šį pastarąjį šviesų fimą apie mūsų nacionalinio atgimimo laikus sukūrė britų dokumentalistas Robertas Mulanas (Robert Mullan), sukaupęs labai nedidelį biudžetą ir iš mūsų valstybės negavęs nė cento.

Kaip ir Lietuvos vyriausybė – nerado lėšų nei vienam istoriniam vaidybiniam filmui. Kirkilo laikais išleido šešiasdešimt milijonų litų „drąsios Lietuvos“ įvaizdžiui. Kubiliaus laikais pramiegojo Žalgirio mūšio šešių šimtų metų sukaktį ir sužlugdė filmo „Geležies diena“ kūrimą. Prieškarinė Lietuva tokio jubiliejaus proga būtų kiekvieną savo pilietį pakėlusi ant kojų, būtų suradusi lėšų tokio filmo kūrimui net ir bado ar maro atveju… Bet tik ne kubilinė Tėvynės sąjungos vyriausybė, kuri taip ir nesuprato, kad santykiškai nedidelės investicijos į tarptautiniu mastu įdomų vaidybinį filmą, pristatantį mūsų valstybės ir tautos istoriją, atsipirktų nepalyginamai daugiau, negu bet koks projektas, kurį šiandien finansuoja valstybė iš savo, ar europinių lėšų. Mūsų politinis elitas kol kas nesugeba išmatuoti tokių projektų vertės nei išsivaikščiojančios tautos ūpui bei vienybės telkimui, nei šalies tarptautiniam įvaizdžiui.

O kas gi vyksta Butkevičiaus laikais? Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas bei Kultūros rėmimo fondas dar vis paberia keletą ar keliolika tūkstančių litų vienam kitam projektėliui, susijusiam su mūsų tautos atmintimi. Neseniai pradėjo veikti Lietuvos kino centras, kuris ir šiais metais jau skelbia konkursą vaidybinių ir dokumentinių filmų kūrimui finansuoti… Tačiau ar jau turime pagrindo teigti, kad mūsų valstybėje pagaliau plėtojama aktyvi ir atsakinga istorinės atminties politika? Netrukus pamatysime. O tikrąsias išvadas padarys mūsų vaikai…

Dabartinė valdančioji dauguma pluša, stengiasi.  Praėjo jau metai, o štai Istorinės atminties įstatymo projektas, kuris buvo parengtas  dar praėjusioje Seimo kadencijoje, taip ir nepradėtas svarstyti. Matyt, ne tie prioritetai. Tačiau visada dar lieka vilties, kad kas nors kada nors pabus  iš beprasmės rutinos, ir atsigaus sąmoningumas.

Tad atminties švenčių proga linkiu mums visiems vilties ir susikaupimo.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

25 komentarai

 1. Romualdas Zubinas:

  Gintarai, labai laiku ir labai vietoje iškėlei Tamsta šią mūsų tautai opią temą.
  Rašiau prezidentams R.Paksui,V.Adamkui, porą kartų ir j.e. prezidentei D. Grybauskaitei dėl lietuvių kalbos deka atrastų III-jo ir IV-jo Žemės judėjimų. Kaip į sieną! O juk I-sis ir II-sis Žemės judėjimai buvo atrasti prūsų mokslininko M.Koperniko dar prieš 500 metų! Šiais atradimais lenkai ir mūsų laikais didžiuojasi! Per penkis šimtmečius niekas pasaulyje, be lietuvio, net iš kosmoso, nesugebėjo pamatyti, kad egzistuoja dar du Žemės judėjimai, kurie būtent ir lemia klimato kaitą!? O lietuvis juos atrado sėdėdamas bibliotekoje ir įminęs mūsų protėvių šaltinius!!! O tų šaltinių yra apstu! Nesvarbu, kad Lietuvos “krikšto” metu sąmoningai buvo sunaikintas mūsų raštas ir dabar šaukte šaukiama- lietuviai neturėjo rašto! Tačiau, nesidžiaukite, mūsų protėvių šaltiniai, gerbiamieji, liko! Dar daugiau, visi jie yra išsaugoję mūsų tautos istorinę, ir mūsų kultūros atmintį! Šios atminties šaknys siekia net mūsų priešistoriją ir proistoriją! O štai mūsų istorija liko “iškasavota”. Deja, mūsų laikais ruošiami istorikai tiktai krikščioniškojo laikotarpio!? Ikimindauginis laikotarpis jiems yra TABU!? O juk tai pats garbingiausias Lietuvios praeities tarpsnis! Tai mūsų Skitijos (iki I-jo a.pr.m.e.), mūsų Sarmatijos ( VI-me m.e.a. gimė LITVO!), mūsų Gardarikijos (iki X-jo m.e.a.) praeitis!!! Būtent Gardarikijoje būvo gimę ir užauginti Mindaugo, Gedimino, Kęstučio ir Algirdo protėviai!!! Kur ši praeitis?! Ją gana neblogai išnagrinėjo mūsų poliglotas -istorikas Česlovas Gedgaudas knygoje “Mūsų praeities beieškant” ir Augustinas Vodemaras knygoje “Lietuvos istorijos problemos”(prancūzų kalboje). Kodėl ši literatūra iki šiol yra uždrausta universitetuose!? Kodėl dar 1994 metais už Č.Gedgaudo knygą iš VU IV-jo istorikų kurso buvo pašalintas studentas K.Kasparas? Kada mes reabilituosime mūsų garbingiausiąją praeitį ir kartu su ją pažinsime pasaulio praeitį! laikas žinoti, kad lietuvių kalba yra seniausia pasaulyje! Be jos niekas ir niekada neįmins nei šventųjų raštų (arijų, indų), nei visų pasaulio tautų mitus ir legendas, nei III-jį ir IV-jį Žemės fizinius judėjimus ! Galime su apgailėstavimu teigti, kad Lietuva neturėdama nacionalinės istorinės atminties politikos, kartu stabdo ir pasaulinio mokslo pažangą!

 2. tiesa:

  Mažai kam rūpi valdžioje Lietuvos ir lietuvių istorinė atmintis .
  Kai tik patenka į valdžią, tuojau pradeda rūpintis Europos ar Lenkijos, ar kitų šalių gerove, tik ne Lietuvos.
  Kažkokie be šaknų, be stuburo, tikri liberalai, kosmopolitai, globalistai…
  Gal per kitus rinkimus balsuosime atsakingiau ir nerinksime nei vienos partijos, kuri gauna pinigus iš mūsų visų mokesčių , tiesiog parazituoja didelės partijos, kurios sėdi Seime ir menkina protėvių atminimą bei ateitį

  • bartas:

   Palaikau . Būtent , per ateinančius rinkimus reikia nušluoti visas partijas.
   Rinkimu lape visas partijos išbraukiu ir palieku įrašą ; aš prieš visus. Jeigu taip padarytų visi rinkėjai – baigtusi veltėdžių karaliavimas. Įdomu, ką tada pasakytų kubilių, butkevičių, uspask.. šaikos.

   • lyvis:

    Tada kremlius ateitu į valdžią. lyvis

    • Sėlis:

     Deja, “lyvi”, kremlius jau valdzioje. Tiesa sakant, nuo pat 1944-uju. Butinai reikejo atgautant Nepriklausomybe ivykdyti desovietizacija, butume atsikrate kremliaus valdzios. Deja. Todel ir gyvename prasciau, nei latviai su estais, kurie pas save ivykde desovietizacija. Kas butu, jeigu butu atlikta desovietizacija Lietuvoje? Daugumos tokiu kubiloidu kgbistu, socdemu komunistu, liberastiniu neobolseviku, kokius matome dabar, ne kvapo valdzioje nebutu. Ir kagi tu, “lyvi”, megini apgauti, tais savo “gasdinimais” kremliumi? Juk butent pastarasis tave ir apmoka, kad uzstotum valdzia ir kompromituotum tautininkus. Kremliaus klapciukas esi, tskant. Kaip ir “amelija”, “li bo” bei kiti, kuriems vaidenasi demokratijos, laisvas zodis, teisinga valdzia ir t.t.

     • jonas:

      15 komentarų ir nėr sutarimo. iš kur tie “kubiloidai” valdžioje atsirado, Bartai? taip ir atsirado. jei manai kad tik vienas esi vertas Lietuvoj gyvent , ne tokių dar atsiras. jei manai , kad “valdžia” viskuom pasirūpins, jie ir “rūpinasi” kaip sugeba.
      nieko gero nesitikiu iš tų, kurie eina į “valdžią” padaryti “gyvenimą geresnį” ir nemanau kad kažko verti tie, kurie laukia manos iš dangaus.
      parodyk bent vieną kaimą, kur tautininkai turi žmonių pasitikėjimą ir kur žmonės tautinėj Lietuvoj gyvena … ar tavo kaimas toks?
      mano Lietuvoj yra vietos ir tau , ir lyviui ir kubiloidams, tik gaila kad dėl vienų nesutarimo kiti savo sąlygas diktuoja.

      • Sėlis:

       Juokinga demagogija… Tu palygink, kiek tautininkams skiriama pinigu rinkiminei kampanijai, o kiek kubiliniams. Kai tautininkai reklamai gaus tiek pat, kiek kubiliniai, tada paisyk, gerai? Pries rinkimus kubiloidu snukiai kabo ant kiekvieno kampo, kiekvieno stulpo, kiekvienoje isvieteje, o tautininkai tiek nepajegus issireklamuoti, jiems tam niekas milijonu neskiria, kaip sisteminems valdziagyviu sutvems. Todel tautininkai ir nera populiarus, nes mazai kas juos zino. Sistemines sutves reklamai pinigus tik sau skiriasi, o kitoms partijoms nereikia? Tai kas cia per “demokratija”, gerbiamieji?

       • jonas:

        tai sakai pinigai bėda? nu jo, kas per “demokratija” jei negauni pinigų prasimušti. jei dalyvauji lenktynėse, kur daugiausiai balsų surenka tie , kas daugiausiai spausdintų galvų pakabina ant stulpų, tai ir viskas vyksta pagal tokias taisykles.
        o kvapo kur nors pačiame mažiausiame, nusmurgusiame rajonėlyje užtektų pabandyti padaryti žmonėms galimybę gyventi oriai? ar būtinai reik eit imti seimo? ir duokit tam pinigų. ir be to dar neišsiaiškinom kuris tikras lietuvis tikresnis už kitus. klausimas ir Songailai, jo straipsnis.
        straipsnis ne apie tai, bet nenorom kyla klausimas – pinigai kuria Lietuvą ar žmonės?

     • Amelija:

      Atsargiau su vertinimais. Kremliaus klapčiukais vadink tuos, kas nori jėga pakeisti santvarką Lietuvoje, koneveikia ES, siūlo valstybę valdyti referendumais. Čia, kaip rašoma VSD pažymoje, Rusijos propagandinio karo suaktyvėjimas. Arba esi maniakiškai įtarus, arba – dar blogiau – šiek tiek nesveikas.

      • S:

       Šiaip tai vienintelis pastebimas propagandinis karas Lietuvoje yra vykdomas prieš lietuvius, jau net siūlymas valdyti valstybę referendumais esą Kremliaus… 🙂 Jūs galvas gydykit, išsigimėliai. Bet koks užsienietis nustebtų tokį dalyką išgirdęs, manęs jau ne vieną kartą užsienio mokslininkai klausė, “kaip jūs kenčiat tokią valdžią”? Jūsų tą VSD išvietę reiktų stipriai išvalyt. Kiek suprantu, tai normalius darbuotojus ten seniai išvarė (ar net per langus išmėtė?). Palauk, sena davatka, pažiūrėsim kieno miške kankorėžiai… 🙂 Jei mes nesurinksim parašų referendumui, tai jūsų tas piktdžiugiškas pasityčiojimas iš lietuvių tautos jums bus paskutinis. 😉 Išvis, koks skirtumas, kieno jūs klapčiukai – Kremliaus, ES, ar dar kažkieno. Jūs tokie visi vienodi esat…

     • lyvis:

      Iš ko galima nustatyti stribus? Ogi jie labiausiai pyksta ant Sąjudžio, Landsbergio, Kubiliaus. Todėl kad jie nutraukė stribus nuo žindžiandžios rusijos karvės ir stribai dabar pajuodavę vis trokšta sugražįnti Lietuvą į sovietinius kolchozus. lyvis.

   • savanore:

    nepritariu.tada vel nubalsuos bambaliniai ir skalbejos kaip uz ES.

 3. IŠ KOMENTARAS:

  REFERENDUMĄ DĖL ŽEMĖS IR KONSTITUCIJOS NAIKINIMO ORGANIZUOJA RUSIJA?
  nagi pasižiūrim, ką ta VSD sakė sausio 29 d. Alfa rašė spalio 29:
  Lietuvos vadovams, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Seimo Užsienio reikalų komitetams pateiktoje informacijoje VSD pranešė, kad tokį Rusijos specialiųjų tarnybų veikimą lemia Kremliaus pasipiktinimas Lietuvos užsienio ir energetikos politika, pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai tikslai, ypač Rytų partnerystės programos įgyvendinimas.
  VSD pateiktoje informacijoje, kurią matė BNS, nurodoma, kad planuojamos aktyvios veikimo priemonės prieš Lietuvą inicijuojamos ir koordinuojamos Rusijos prezidento administracijoje.
  Rusijos prezidento administracijos Tarpregioninių ir kultūrinių ryšių su užsienio šalimis valdybos Visuomeninių procesų analizės departamento Baltijos šalių skyrius, kaip teigia VSD, jau artimiausiu metu planuoja paskleisti Lietuvos prezidentę neva diskredituojančios informacijos, „atrandant” Rusijos archyvuose esą naujų duomenų apie jos biografiją..
  Šios aktyvios informacinės atakos taikiniu, kaip teigia VSD, gali tapti ir kiti aukšti Lietuvos pareigūnai.
  Šiam Rusijos prezidento administracijos valdybos departamentui vadovauja J.Umerenkovas, ne kartą lankęsis Lietuvoje, dalyvavęs Lietuvos liaudies partijos suvažiavime. Valdybos darbuotojas saugumo agentas V.Smirnovas, VSD teigimu, naudojęs mokslininko priedangą, iki praeitų metų pabaigos reguliariai lankėsi Lietuvoje ir turėjo daug kontaktų su Lietuvos politikais, žurnalistais ir politologais. Šiuo metu V.Smirnovas įtraukas į asmenų, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvą, sąrašą, teigiama VSD informacijoje.
  Anot Lietuvos žvalgybininkų, Rusijos naudojami metodai šių atakų metu būtų įprastiniai – dezinformacija ir kompromitavimas, atskleidžiant sufalsifikuotus esą Rusijos Valstybiniame archyve aptiktus dokumentus, skelbiant „atrastų“ naujų liudininkų parodymus.

 4. IŠ KOMENTARAS:

  O KAS TA LIAUDIES PARTIJA, TAIP AKTYVIAI ORGANIZUOJANTI RINKTI PARA6US D4L REFERENDUMO SAVO PORTALE liaudiespartija.lt?

  Liaudies Partijos steigėją – D.Prunskienę prisimenat? “Nebijokime vadintis “rusų partija” – sakė tada ji dar prieš insultą. Dabar jau grįžusi iš Maskvos.
  Liaudies partija ya pagrindinė PARAŠŲ RINKIMO DĖL REFERENDUMO ORGANIZATORĖ. J i tik naudojasi kaip visada žioplais patriotais ir tokiais “nacionalistais kaip Julius Panka, kurio partijai Uspaskis pervedė nemažą sumelę.
  O čia iš tos bolševikinės liaudiespartija.lt :
  2013 m. kovo 23 d. Vilniuje įvyko
  Lietuvos liaudies partijos (LLP) ataskaitinis suvažiavimas
  Laikinai einantis LLP pirmininko pareigas dr. Rimantas Kumpis pasveikino suvažiavimo dalyvius bei svečius ir pakvietė pradėti darbą.
  Šiltą partijos pirmininkės sveikinimą suvažiavimo dalyviams ir svečiams perskaitė ilgametė jos bendražygė LLP tarybos narė doc. Irena Vitkienė.
  Pasveikinti delegatus atvyko Darbo partijos pirmininko pavaduotojas, LR Seimo narys Artūras Paulauskas, Lietuvos lenkų sąjungos pirmininko pavaduotojas, LR Seimo narys Zbignev Jedinskij, partijos ,,Tvarka ir teisingumas” atstovas Reimontas Devenis, Kovotojų už Lietuvą sąjungos pirmininkas Vytautas Šustauskas, atstovas iš Airijos Jonas Gumbelevičius. Sveikinimą atsiuntė visos Rusijos partija ,,Jedinaja Rosija”, geros kloties suvažiavimo dalyviams per R.Kumpį perdavė Lietuvos pensininkų sąjungos pirmininkas Vytautas Kadžys.
  Su LLP trejų metų veikla supažindino Vaidotas Prunskus, o partijos ateities perspektyvas apžvelgė l.e.p. pirmininkas dr. Rimantas Kumpis.
  Pasisakymuose ir diskusijose Rita Renkauskienė (Jonava), Rimutė Černovienė (Visaginas) Romualdas Pakalnis (Kaunas), prof. Edvardas Satkevičius (Kaunas), Aras Sutkus (Kaunas), Laimutė Burbienė (Kelmė), Gintaris Stoškus (Jurbarkas), Jonas Gumbelevičius (Dublinas), Žilvinas Skačkauskas (Šiauliai), Birutė Mikalauskienė (Kauno raj.), Aleksandr Borovskij (Švenčionių raj.), Algimantas Lipskis (Kaunas), aptarė socialinės, sveikatos, emigracijos, rinkimų, partijos programinių nuostatų temas.
  Įvykusiame ataskaitiniame suvažiavime buvo patvirtinti LLP įstatų papildymai, išrinkta partijos finansų ir audito kontrolės komisija bei nauja LLP taryba.
  AR JAU PRASIDEDA NEOBOLŠEVIKŲ REVOLIUCIJA?

  • S:

   Na, reiškia ta liaudies partija teisingesnė už visokius konservus ir LSDP. 🙂 O šiaip tai čia yra pavojus, kad jie nė Velnio nesurinks. Pažiūrėjau ten pas juos puslapyje, tai dėl referendumo žemės klausimu balsavo ~20 žmonių. Labai aktyvu, po Velnių… Galėtų jiems kas nors padėt, paimtus lapus perimt. Šliužas per daug pasitiki visais iš eilės, gal per daug kai kur davė. Galėtų, pavyzdžiui, LSDS partija įsijungt. Jie sugebėjo kažkada savarankiškai surinkt 47 tūkst. parašų, reiškia tikrai gali gerokai pagelbėt. Na, dabar bet kokiu atveju, kas surinks ir nepaves – tam PAGARBA. O kas trukdo – užsimuškit į sieną. Aš jums priminsiu…

 5. toliau iš VSD ataskaitos:

  TOLIAU IŠ VSD RAPORTO (ALFOJ) :
  Ši informacija gali būti skelbiama pasinaudojant ir Lietuvoje minėtos Rusijos prezidento administracijos valdybos ryšiais Lietuvoje. VSD teigimu, valdyba turi ryšių su kai kurių Lietuvos partijų, žiniasklaidos atstovais, politologais. VSD duomenimis, pernai Rusijos prezidento administracijos Tarpregioninių ir kultūrinių ryšių su užsienio šalimis valdyboje yra lankęsi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos bei Lietuvos rusų sąjungos atstovai, minima, jog valdybos atstovai galėjo turėti kontaktų ir su kitų Lietuvos politinių partijų atstovais, tačiau jos konkrečiai nenurodomos. Žiniasklaidos atstovų ir politologų, palaikančių ryšius su minėta Kremliaus valdyba, VSD taip pat konkrečiai neįvardija.
  VSD duomenimis, šios Rusijos prezidento administracijos valdybos, kurios pagrindą sudaro buvę ir esami spectarnybų darbuotojai, veiklos metodai ir tikslai panašūs kaip Rusijos saugumo ir žvalgybos tarnybų. Per šią valdybą organizuojamas „artimajame užsienyje“ veikiančių visuomeninių, kultūros organizacijų, informacinių forumų finansavimas.
  2013 metais ši valdyba, kaip nurodo VSD, įkūrė ir valdo portalą rubaltic ru, kuriame nuolat talpinama prieš Lietuvą nukreipta propagandinio, dezinformacinio pobūdžio informacija, tuo pačiu siekiama portale talpinamą informaciją paskleisti Lietuvos viešojoje erdvėje.
  VSD vadovas Grina: atakos vyksta visą laiką, ypač artėjant svarbiems įvykiams
  Seime besilankęs VSD generalinis direktorius Gediminas Grina žurnalistams sakė, kad paprastai informacinės atakos vykdomos per žiniasklaidą, o jos pasireiškia valdžios veiksmų kritika.
  „Paprastai pagrindinis atakų dėmesys yra bet kokių Lietuvos valdžios sprendimų kritika, nepriklausomai nuo to, kas yra valdžioje, kritikuojama, kad Lietuvos vadovybė priima neteisingus sprendimus, galbūt žmonėms kenkia, tokia standartinio pobūdžio propaganda, netgi, sakyčiau, demagogija“, – aiškino saugumiečių vadas.
  Jo teigimu, tokia galima propaganda pavojinga tiek, kiek visuomenė tam imli, tačiau, ar Lietuvos žmonės jai lengvai pasiduoda, jis atsakyti negalėjo.
  „Visuomenės nuomonių netiriame, galbūt nuomonių kompanijos galėtų apklausas daryti“, – teigė G. Grina.
  Jis taip pat leido suprasti, kad informacinių išpuolių suaktyvėjimą reikėtų sieti su lapkritį Vilniuje vyksiančių Rytų partnerystės viršūnių susitikimu, kuriame gali būti pasirašyta Europos Sąjungos ir Ukrainos Asociacijos sutartis. Pastaroji reikštų, kad Ukraina bent iš dalies atplėšiama nuo Rusijos įtakos.

 6. Tęsėjas:

  Mūsuose vis dar gyvi ideologiniai komunistai- buvę ir esantys KGB-istai. Kol jų bus net ir mūsų Seime, tol vargs ir Lietuva, ir lietuviai, tol už “virvučių” mus tampys ir Maskva. Laikas, jau laikas visiems būvusiems ideologiniams komunistams (taip pat ir KGB-istams) Lietuvoje pasakyti-GANA !!!

 7. domas:

  Gerb.Gintarai, Lietuva turi vienintelę programą ir ją vykdo jau 23 metus. Tai totalus valstybės išvogimas ir lietuvių
  tautos genocidas. Partinių vagių gaujos, periodiškai besikeičiančios prie valdžios lovio, labai nuosekliai vykdo šią programą ir pasiekė “puikių” rezultatų. Netekome milijono gyventojų ir padovanojome vakarų tolerastams specialistų
  už kokius 60 milijardų USD. Beliko išmarinti badu pensininkus ir iškabinti okupantų lenkų užrašus, tuomet galima
  bus skelbti tos Tautos genocido programos sėkmingą pabaigą.

 8. Kažin:

  Apie kokią istorinę atmintį gali būti kuriami filmai, kai Lietuva pačios savo istorijos dar nebeturi. Ką, – Songaila norėtų, kad ir toliau būtų skleidžiamos lenkiškos, rusiškos (sovietinės) ar prolenkistiskos bamblauskinės Lietuvos istorijos.
  Saulės, Durbės, Karusės kitų mūšių, Pilėnų vietos ir datos, Mindaugo Vorutos vietos, ilgai trukusių tarpuvaldžių XIII – XIV amžiais tarp valdovų pasikeitimų problemiškumai yra nuodungiau netyrinėti.
  O kovų su kryžiuočiais istorinė koncepcija yra keistina apskritai.
  Nepriklausomybės laikotarpiu Lietuvos istorijai šiomis kryptimis apskritai nebuvo dirbama.
  Taigi iš ko tuos istorinius filmus daryti – iš lenkiškos Lietuvos istorijos, kad tuo ir toliau būtų skleidžiamas prolenkizmas Lietuvoje …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: