Ministras pirmininkas A.Butkevičius su Rusijos premjeru aptarė dvišalius klausimus (5)

A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

A.Butkevičius | Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Spalio 30 d. po pietų įvyko Lietuvos Ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus ir Rusijos premjero Dmitrijaus Medvedevo pokalbis telefonu, kurio metu aptarti dvišaliai klausimai, tarp jų ir draudimo į Rusiją įvežti lietuviškus pieno produktus klausimas.

Premjeras A. Butkevičius telefonu teigė, jog derėtų atnaujinti Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinės komisijos darbą, kuri padėtų spręsti dvišalius klausimus ir rasti bendrus sprendimus, tinkančius abiems pusėms įvairiose srityse. Kalbėdamas apie dvišalį bendradarbiavimą Lietuvos Vyriausybės vadovas informavo apie Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir kolegų iš Rusijos susitarimą kitąmet organizuoti pirmąjį Lietuvos ir Rusijos ekonomikos forumą.

Premjero D. Medvedevo nuomone, tokiai komisijai reikalingas stiprus pasirengimas, turėtų padirbėti mūsų šalių specialistai.

Lietuvos premjeras taip pat iškėlė Rusijos draudimo į šalį įvežti Lietuvos pieno gamintojų produktus klausimą. Ministras Pirmininkas A. Butkevičius paaiškino, jog Rusijos vartotojų teisių tarnybos „Rospotrebnadzor“ ekspertų vizito į Lietuvą metu buvo atsakyta į jų keliamus klausimus.

„Vizito metu ekspertai iš Rusijos detaliai supažindinti su Lietuvoje veikiančia valstybinės maisto kontrolės sistema, jie lankėsi didžiausiose maisto gaminių tyrimus vykdančiose laboratorijose ir pasirinktose pieno perdirbimo įmonėse. Po šio vizito Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba išsiuntė oficialų atsakymą į ekspertų iškeltus klausimus“, – kalbėjo premjeras A. Butkevičius.

Rusijos Ministras Pirmininkas teigė, jog kaip buvo išspręstas klausimas dėl patikrinimų muitinėse, taip galime ir turime spręsti visus kitus klausimus. Pasak D. Medvedevo, problemą dėl pieno gaminių išspręs specialistai, ir bus galima grįžti prie įprastos tvarkos.

Pokalbio pabaigoje premjeras D. Medvedevas patikino, jog visuomet yra pasirengęs dialogui ir visus iškilusius klausimus galima išspręsti kalbantis.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

5 komentarai

  1. Svaiguolis:

    “Rusijos Ministras Pirmininkas teigė, jog kaip buvo išspręstas klausimas dėl patikrinimų muitinėse, taip galime ir turime spręsti visus kitus klausimus.” – supratote? Nei iš šio, nei iš to rusai užrauks pravažiavimą, o mūsų socdeminė “valdžia” puls į kojas – pasigailėkite…

  2. algis:

    Nuotykis zoologijos sode: ančiasnapis kalbėjo su meškučiu. Ančiasnapis, žinia, nemoka meškų kalbos, o meška-ančiasnapio.

  3. lyvis:

    Vargšas tas Butkevičius jeigu jam reikėtų valdyti valstybė kaip Kubiliui kada prieš jį buvo paleistos visos žiniasklaidos priemonės tai šitas triušis Butkevičius dabar yra tiesiog senelių prieglaudos sąlygose. lyvis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: